Evolution Gaming

April 10, 2021

Evolution Gaming Inks Live Casino Marrëveshje me CBN Limited dhe AGLC

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Muaji mars tashmë po formohet mirë për Evolution Gaming dhe lojtarët kanadezë të kazinosë live online. Kjo është pas Evolucioni njoftoi më 16 mars 2021, se Kompania kanadeze e shënimeve bankare, Limited (CBN) dhe Lojëra Alberta, pije alkoolike dhe kanabis (AGLC) kanë vendosur që firma të ofrojë lojëra kazino live në internet në vendet e tyre kombëtare të lotarisë.

Evolution Gaming Inks Live Casino Marrëveshje me CBN Limited dhe AGLC

Pas marrëveshjes së re, CBN do të sigurojë ekskluzivitetet e Evolution Gaming, megjithëse i nënshtrohet ligjeve lokale në çdo juridiksion me lotaritë CBB. Lojtarët do të kenë akses të pandërprerë në ofertat e kazinove të drejtpërdrejta në internet të fuqizuara nga Evolution përmes laptopëve, telefonave celularë dhe tabletave të tyre.

Lojtarët në vendet e llotarisë CBN do të shijojnë katalogun e lojërave live të Evolution të përbërë nga tituj të njohur si Lightning Roulette, Crazy Time dhe Mega Ball. Lojtarët do të kenë gjithashtu akses në variantet e lojërave të tavolinës live të Evolutions si Live Blackjack, Live Craps, European Roulette dhe American Roulette. Dhe po, marrëveshja do t'i lejojë CBN të aksesojë të gjithë titujt e lojërave në person të parë të bazuar në RNG të Evolution Gaming.

Reagimi nga Evolution dhe CBN

Natyrisht, të dyja palët ishin mbi hënën pasi nënshkruan këtë marrëveshje fitimprurëse që do t'i shohë të dyja kompanitë të zgjerojnë operacionet e tyre.

Craig Bascombe, CFO dhe President në CBN Limited, tha se kompania është vërtet e kënaqur që punon me liderin e industrisë në departamentin Live Casino. Ai shtoi se Evolution krenohet me një histori të dëshmuar në Evropë, Amerikën e Veriut dhe Lotaritë Kanadeze, duke i bërë ato të parat për projektin fitimprurës.
Ai tha: "Ne ndihemi të sigurt se Evolucioni është i pasur dhe i larmishëm i përzier kazino online dhe lojërat e stilit argëtues do të jenë vërtet shumë të njohura me miliona lojtarët tanë të lotarisë."

Kfir Kugler, Menaxheri Rajonal i Territorit të Evolution Gaming, Amerika Latine dhe Afrika, gjithashtu e lavdëroi marrëveshjen. Ai tha se kompania është shumë krenare që është përzgjedhur nga CBN Limited për projektin e shumë vendeve për t'i çuar lojërat e saj te lojtarët në tregje të reja.

AGLC do të ofrojë Gjashtë Lojëra të Kazinosë Live Online të Evolution

Ndërkohë, Evolution Gaming njoftoi në të njëjtën datë që AGLC (Alberta Gaming, Liquor & Cannabis) do të debutonte gjashtë lojërat e saj të drejtpërdrejta me tregtarë. Titujt e lojërave në dispozicion përfshijnë Blackjack i pafund, Ruletë, Live Ultimate Texas Hold'em, dhe Baccarat. Edhe më mirë për partnerët e saj B2B, planet tashmë janë duke u zhvilluar për të rritur bibliotekën e lojërave live të Evolution në muajt në vijim.

Me këtë thënë, Lojërat e kazinosë live të Evolution janë tashmë të disponueshme në faqen e internetit të PlayAlberta.ca të A GLC. Ky është një sajt i sigurt dhe i rregulluar kumari që mund të luhet nga Albertanët e moshës 18 vjeç e lart. Ashtu si lojërat live online të CBN, këto lojëra do të jenë të aksesueshme përmes telefonave inteligjentë, tabletëve dhe desktopëve.

Drejtori Tregtar i Evolution, Jeff Millar, tha se nënshkrimi i marrëveshjes AGLC është një tjetër rast krenarie për kompaninë pasi ajo duket të dominojë tregun kanadez. Ai shtoi se kompania është e përkushtuar të ofrojë produkte të lojrave në internet me cilësi të lartë për Albertanët në mënyrën më argëtuese të mundshme.

Është interesante që AGLC është llotaria e tretë kanadeze e drejtuar nga qeveria që ofron portofolin e lojërave live të Evolution. Kjo është pas lançimeve të mëparshme të suksesshme për British Columbia Lottery Corporation (BCLC) dhe Loto-Quebec. Tani, kjo e çon numrin në katër pas nënshkrimit të marrëveshjes CBN Limited. Në përgjithësi, Evolution Gaming po bën përparime të pakrahasueshme në industrinë e kazinosë live online.

Diçka rreth kompanisë kanadeze të shënimeve bankare

E themeluar në vitin 1897, CBN është një kompani kanadeze printimi e njohur për furnizimin e Bankës së Kanadasë me kartëmonedhat e saj që nga viti 1935. Kompania ka gjithashtu klientë të tjerë në mbarë botën, duke përfshirë bankat qendrore, shërbimet postare, llotaritë kombëtare, etj. Përveç kartëmonedhave, CBN prodhon lindje certifikatat, patentat e drejtimit, kuponat, pasaportat dhe dokumente të tjera të ndërgjegjshme për sigurinë. Të gjitha vendet e lotarisë dhe lojërave CBN në mbarë botën ofrojnë produkte inovative, të sigurta dhe të drejta të lojërave të fatit. Kompania ka më shumë se 25 vjet në industrinë e llotarive dhe lojërave të fatit.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Lundrimi në rritjen e kazinove në internet: Një udhëzues për lojëra të sigurta dhe të këndshme
2024-04-18

Lundrimi në rritjen e kazinove në internet: Një udhëzues për lojëra të sigurta dhe të këndshme

Lajme