Everygame - Responsible Gaming

Age Limit
Everygame
Everygame is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card

Responsible Gaming

Varësia ndaj lojërave të fatit nuk është një problem i zakonshëm, por mund të ndodhë me disa lojtarë. Nëse jeni të vetëdijshëm se përvoja juaj e lojërave po del jashtë kontrollit dhe nuk është më për qëllime argëtimi, duhet të ngadalësoni dhe të ndërmerrni disa hapa parandalues.

Nëse besoni se keni nevojë të kërkoni ndihmë në lidhje me zakonet tuaja të lojërave të fatit, mund të kontaktoni një nga organizatat e mëposhtme për udhëzime dhe këshilla:

Kufiri i depozitave

Ne ju sugjerojmë që nga momenti që krijoni llogarinë tuaj, të vendosni kufijtë e depozitave. Kjo është një mënyrë e shkëlqyer për t'i mbajtur gjërat në kontroll. Pasi të keni arritur kufirin tuaj, nuk do të keni mundësi të depozitoni derisa të skadojë kufiri. Ekzistojnë opsione të ndryshme të ofruara në Everygame, kështu që ju mund të gjeni atë që është më i përshtatshëm për ju:

 • Ju mund të kërkoni një kufi maksimal depozitimi në ditë, javë ose muaj.
 • Ju mund të kërkoni një numër të kufizuar transaksionesh në ditë, javë ose muaj.
 • Ju mund të kufizoni aksesin në produktet e basteve.
 • Ju mund të kufizoni të gjithë aksesin në bast.

Nëse keni ndonjë pyetje në lidhje me përcaktimin e kufijve tuaj të shpenzimeve, mund të kontaktoni kazinonë përmes bisedës së drejtpërdrejtë ose emailit.

Test i Vetëvlerësimit

Testi i vetëvlerësimit është një grup pyetjesh që do t'ju ndihmojnë të kuptoni më mirë zakonet tuaja të lojërave të fatit dhe rezultati do t'ju tregojë nëse keni nevojë të kërkoni ndihmë apo jo. Jini të sinqertë kur u përgjigjeni këtyre pyetjeve sepse është për të mirën tuaj:

 • A ka ndërhyrë bixhozi në punën apo përgjegjësitë tuaja në 12 muajt e fundit?
 • A ka shkaktuar bixhozi debate të përsëritura apo probleme të tjera serioze me familjen dhe miqtë tuaj në 12 muajt e fundit?
 • Jeni përpjekur të fshihni sa kohë dhe para keni shpenzuar për lojërat e fatit në 12 muajt e fundit?
 • A gënjeni ndonjëherë se keni fituar, kur keni humbur të gjitha paratë tuaja?
 • A kaloni shumë kohë duke menduar për lojërat tuaja të fatit, kur supozohej të mendonit për gjëra të tjera?
 • E keni gjetur veten duke planifikuar sipërmarrjet tuaja të ardhshme të lojërave të fatit?
 • A ju është dashur të rrisni bastet tuaja vetëm që të ndjeni të njëjtin emocion?
 • A luan kumar për të dalë nga një humor i keq apo për të përmirësuar gjendjen shpirtërore?
 • A luan kumar për të shpëtuar nga problemet personale?
 • A ktheheni për të rikuperuar paratë që keni humbur më parë?
 • A luani më shumë për të fituar para dhe për të kthyer një borxh kumari që keni tashmë?
 • Keni kryer një veprim të paligjshëm për të mbledhur para për lojërat e fatit?
 • A merrni hua para për lojërat e fatit nga miqtë dhe familja?
 • A keni ndonjëherë një dëshirë të fortë për të luajtur kumar sa mundeni?`nuk mendon gjë tjetër?
 • A luani kumar edhe pse i keni premtuar vetes se do ta bënit`t?
 • Jeni përpjekur të ndaloni lojën e fatit dhe sa herë gjatë jetës tuaj?
 • A ndiheni të shqetësuar dhe nervoz kur përpiqeni të lini kumarin?
 • Cila është periudha më e gjatë që keni kaluar pa luajtur bixhoz?

Nëse jeni të vetëdijshëm se zakonet tuaja të lojërave të fatit po dalin jashtë kontrollit, duhet të kërkoni ndihmë. Kjo është një çështje serioze dhe do të duhet shumë përpjekje nga ana juaj për ta kapërcyer këtë problem. Si fillim, mund të kontaktoni një nga organizatat e mëposhtme për ndihmë dhe këshilla:

 • Kumarxhinj Anonimë
 • GamCare

Vetëpërjashtimi

Vetëpërjashtimi është ndoshta masa më drastike që mund të ndërmerrni për t'u rikuperuar nga varësia juaj ndaj kumarit. Të gjithë ata që mendojnë se kanë një problem kumari, vetëpërjashtimi duhet të jetë një nga hapat që ata ndërmarrin drejt rimëkëmbjes.

Vetëpërjashtimi do të kufizojë aksesin në llogarinë tuaj për një periudhë që do ta përcaktoni ju. Ky proces mund të zbatohet zyrtarisht vetëm pasi të keni plotësuar formularin e vetëpërjashtimit. Ky formular duhet të dërgohet në emailin Everygame.

Pasi Everygame të marrë formularin e vetëpërjashtimit, ata do të përditësojnë llogarinë tuaj.

Gjatë periudhës së vetëpërjashtimit, ju nuk do të merrni asnjë email marketingu nga kazino, por është e një rëndësie të njëjtë që të respektoni edhe vendimin tuaj. Gjatë kësaj kohe ju duhet`mos bëni gjërat e mëposhtme:

 • Ju duhet`t regjistroni një llogari të re.
 • Ju duhet`t kërkoni që llogaria juaj të aktivizohet gjatë periudhës së vetëpërjashtimit.
 • Ju duhet`T kërkoni që kufizimet të hiqen, ju jeni llogaria juaj.
 • Ju duhet të kërkoni kufizimin e produktit gjatë procesit të vetëpërjashtimit.
 • Ju duhet`t ofrojë informacion të pasaktë ose jo të plotë në një maskë për të anashkaluar marrëveshjen e vetëpërjashtimit.

Bixhozi është një çështje serioze që duhet trajtuar sa më parë. Ne ju sugjerojmë të kontaktoni një nga organizatat e mëposhtme për ndihmë dhe udhëzime shtesë:

 • Kumarxhinj Anonimë
 • GamCare

Lojëra me përgjegjësi

Everygame bën gjithçka për të ofruar një përvojë të shkëlqyer lojrash për lojtarët e tyre. Ne të gjithë e dimë se ka një grup të vogël njerëzish që nuk bëjnë`T e shohin kumarin si një formë argëtimi, por si një mënyrë për të fituar të ardhura. Të gjitha lojërat e kazinosë zhvillohen në një gjenerues të numrave të rastësishëm që do të thotë se nuk ka absolutisht asnjë mënyrë për të parashikuar rezultatin e lojës. Kështu që çdo strategji që mendonit se mund t'ju ndihmojë do t'ju zhgënjejë në planin afatgjatë. Strategjitë janë një mënyrë e shkëlqyer për të përmirësuar shanset tuaja për të fituar, por ato nuk do të garantojnë se do të fitoni gjithmonë.

Total score8.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 1996
BonusetBonuset (4)
Bonus ndeshjeBonus të mirëpriturBonusi me depozitëKodet e bonusit
GjuhëtGjuhët (2)
Angleze
Gjermane
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (7)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (14)
American Express
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EcoPayzMasterCard
Money Global
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofortuberwaisung
Ukash
Visa
MonedhatMonedhat (12)
Afrikës së Jugut Rand
Dollari Australian
Dollari Kanadez
Dollari i Hong Kongut
Euro
Franga Zvicerane
Juani Kinez
Krona Daneze
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Paund sterlina
Shtetet e Bashkuara Dollar
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (8)
Afrika e Jugut
Austria
Danimarka
Gjermania
Hong Kongu
Kanadaja
Kina
Zvicra
SoftwareSoftware (2)