Euro Palace Rishikimi 2024 - Responsible Gaming

Euro PalaceResponsible Gambling
CASINORANK
7.12/10
BonusBonus i mirëseardhjes 100% deri në 600 dollarë
Elegancë dhe miqësore për përdoruesit
Shërbim cilësor ndaj klientit
Më shumë se 500 lojëra
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Elegancë dhe miqësore për përdoruesit
Shërbim cilësor ndaj klientit
Më shumë se 500 lojëra
Euro Palace is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Për disa arsye, lojtarët mund të zhvillojnë një varësi ndaj lojërave të fatit, e cila është mjaft serioze, dhe ata që e bëjnë këtë duhet të ndërmarrin disa veprime të menjëhershme. Hapi i parë është të flisni me një profesionist dhe të kërkoni ndihmë. Ka grupe të ndryshme, faqe interneti dhe linja ndihmëse që mund të gjeni duke përfshirë:

Terapia e lojërave të fatit: https://www.gamblingtherapy.org

Këshilli përgjegjës i lojërave të fatit: https://www.responsiblegambling.org/

GamCare (me bazë në Mbretërinë e Bashkuar): 0-845-600-0133 ose http://www.gamcare.org.uk

Meqenëse është e njohur që bixhozi mund të marrë lehtësisht një kthesë të gabuar dhe të bëhet një varësi, ne i këshillojmë lojtarët të ndërmarrin disa veprime paraprake edhe para se të fillojnë të luajnë. Ju mund të rregulloni kufirin maksimal të depozitave në çdo kohë. Kufijtë mund të vendosen për një periudhë ditore, javore dhe mujore.

Në rast se jeni të shqetësuar për sjelljen tuaj të lojës, atëherë duhet të bëni testin e vetëvlerësimit dhe të shihni vetë:

 • Mendoni se bixhozi ndikon në punën tuaj?
 • A debatoni me miqtë ose familjen tuaj se sa luani kumar?
 • A ju njohin njerëzit si kumarxhi?
 • A ndiheni fajtor pasi keni humbur shumë para duke luajtur kumar?
 • A e shihni lojën e fatit si një burim të ardhurash?
 • A mendoni se duhet të luani sërish kumar për të rikuperuar humbjet tuaja?
 • Dëshironi të fitoni vetëm në kumar?
 • A ndiheni të frymëzuar për të luajtur më shumë pas një fitoreje?
 • A luani kumar derisa të humbisni të gjitha fondet tuaja?
 • A merrni hua para për lojëra të fatit?
 • A keni shitur ndonjëherë diçka për të marrë para për lojërat e fatit?
 • A keni një fond 'paratë e lojërave' që hezitoni ta shpenzoni për ndonjë gjë tjetër?
 • A luani kumar më shumë nga sa kishit menduar fillimisht?
 • E shihni lojën e fatit si një arratisje nga përditshmëria?
 • Do të vidhnit për të mbledhur para për lojërat e fatit?
 • A ju shkakton bixhozi shqetësime dhe stres që ndikojnë në gjithë jetën tuaj?
 • A ju vjen dëshira për të luajtur kumar pas një dite të vështirë në punë?
 • A e festoni lajmin e mirë duke luajtur bixhoz?
 • A mendoni se ju mungon në jetë për shkak të zakonit tuaj të lojërave të fatit?

Nëse i jeni përgjigjur 'po' shumicës së pyetjeve, atëherë ju këshillojmë të kërkoni ndihmë profesionale. Ne kemi renditur disa për ju më poshtë:

Vetëpërjashtimi

Ju keni mundësinë të bllokoni llogarinë tuaj nëse besoni se kumari juaj po del jashtë kontrollit. Kazinoja do të ndalojë dërgimin e materialeve promovuese gjatë kësaj kohe dhe do të respektojë vendimin tuaj. Mund të 'bëni një pushim' për 24 orë, ose mund të vetëpërjashtoheni nga kumari për një minimum prej 6 muajsh deri në 5 vjet.

Euro Palace po bën gjithçka që është e mundur për t'u ofruar lojtarëve një përvojë të sigurt dhe të këndshme lojrash. Në një farë mase ju jeni përgjegjës edhe për veprimet tuaja, ndaj duam që të mbani parasysh gjërat e mëposhtme:

 • Bixhozi është një aktivitet argëtues ku mund të fitosh para të vërteta, por kjo ndodh`Nuk do të thotë që ju duhet ta shihni atë si një burim të ardhurash.
 • Është një ide e mirë të mbani shënim kohën dhe paratë që shpenzoni kur luani kumar.