EU Casino Rishikimi 2024 - Responsible Gaming

EU CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
6/10
BonusBonus 100 rrotullime falas
Sallë pritjeje VIP
Oferta të reja çdo ditë
Dizajn i thjeshtë
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Sallë pritjeje VIP
Oferta të reja çdo ditë
Dizajn i thjeshtë
EU Casino is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Është një fakt i njohur që bixhozi është një aktivitet që mund të bëhet problematik për disa njerëz. Ideja për të fituar para ndërsa bëni diçka që ju pëlqen është joshëse, kështu që disa njerëz priren të luajnë në mënyrë të dëshpëruar kumar edhe me paratë që nuk kanë nevojë për të fituar disa fitore.

Nëse ju ose dikush që njihni po kalon varësinë nga kumari, mund të vizitoni faqet e mëposhtme të internetit për këshilla dhe mbështetje shtesë:

Kufiri i depozitave

Kur krijoni llogarinë tuaj në EUcasino, do të keni mundësinë të kufizoni llogarinë tuaj. Ju keni mundësinë për një limit ditor, javor ose mujor për depozitat që bëni. Ju mund ta ndryshoni kufirin më vonë nëse dëshironi. Mbani në mend se sa herë që dëshironi të ulni kufirin, kjo do të hyjë në fuqi menjëherë, ndërsa, nëse dëshironi të rrisni kufirin tuaj, duhet të prisni të paktën 24 orë përpara se të hyjë në fuqi.

Test i Vetëvlerësimit

Një test vetëvlerësimi është një test që do t'ju ndihmojë të përcaktoni më mirë zakonet tuaja të lojërave të fatit. Kur u përgjigjeni të gjitha pyetjeve, mund të kuptoni lehtësisht nëse bixhozi juaj po ju ikë nga duart. Edhe nëse jeni në kontroll të lojërave tuaja të fatit, ju sugjerojmë të bëni testin vetëm që të shihni se jeni në anën e sigurt.

 • A luan ndonjëherë kumar më gjatë se sa planifikon?
 • A keni dëshirën për t'u kthyer dhe për të luajtur më shumë pas një fitoreje të madhe?
 • Pasi të humbisni, dëshironi të ktheheni dhe të fitoni paratë që keni humbur?
 • A luani shpesh kumar derisa të humbisni të gjitha paratë tuaja?
 • Keni probleme me gjumin sepse po mendoni të luani kumar?
 • A ndikon bixhozi në jetën tuaj shtëpiake dhe ju bën të ndiheni të pakënaqur?
 • A keni humbur ndonjëherë të gjitha paratë tuaja duke luajtur bixhoz dhe nuk keni arritur të paguani faturat tuaja?
 • Jeni përpjekur të ndaloni lojën e fatit por keni dështuar?
 • A keni menduar ndonjëherë të shkelni ligjin për të financuar lojërat tuaja të fatit?
 • A merrni hua para për lojëra të fatit?
 • A shitni sende personale për të sponsorizuar lojërat tuaja të fatit?
 • A ndiheni në depresion apo edhe vetëvrasës për shkak të lojërave tuaja të fatit?
 • A ndjeni pendim pas kumarit?
 • A luani kumar për të fituar para për detyrimet tuaja financiare?
 • A luan kumar kur ndihesh i zhgënjyer apo kur dëshiron të festosh?

Nëse përgjigjja juaj është 'po' për shumicën e këtyre pyetjeve, ju sugjerojmë të kërkoni ndihmë. Ju mund të kontaktoni disa nga këto faqe interneti për udhëzime dhe këshilla:

 • Kumarxhinj Anonimë
 • Këshilli Kombëtar për Problemet e Lojërave të Fatit
 • GamCare
 • Dora e Ndihmës/IGC
 • Linja ndihmëse e terapisë së lojërave të fatit

Vetëpërjashtimi

Nëse bëni`t'i besoni vetes që të qëndroni larg, por ju duhet dëshpërimisht të bëni një pushim nga kumari, mund të konsideroni vetëpërjashtimin. Ju mund të përdorni kazinonë`Opsionet e kufizimit të lojtarit për ta bërë këtë. Ka kufizime të ndryshme nga të cilat mund të përfitoni. Mund të filloni me periudhën e ftohjes që do t'ju lejojë të zgjidhni nga 24 orë, 48 orë ose 7 ditë.

Një tjetër mundësi që keni është të zgjidhni Pezullimin e Përkohshëm që ju lejon të bllokoni llogarinë tuaj për periudhat e mëposhtme kohore, 30 ditë, 60 ditë ose 90 ditë.

Vetëpërjashtimi ofron periudhën më të gjatë, duke filluar nga 180 ditë të cilat mund ta rrisni me ndihmën e Ndihmës për Klientin. Gjatë kësaj kohe nuk do të mund të depozitoni fonde në llogarinë tuaj dhe nuk do të merrni asnjë material marketingu nga kazinoja.

Problemi i lojërave të fatit

EUcasino mban një sy vigjilent për çdo klient që ka. Nëse ata vërejnë ndonjë sjellje jo të shëndetshme nga ana juaj, ata do t'ju kontaktojnë dhe do t'ju sugjerojnë të vendosni disa kufij në llogarinë tuaj. Për më tepër, ju mund të kontrolloni faqet e mëposhtme të internetit për këshilla dhe udhëzime:

 • Kumarxhinj Anonimë
 • Këshilli Kombëtar për Problemet e Lojërave të Fatit
 • GamCare
 • Dora e Ndihmës/IGC
 • Linja ndihmëse e terapisë së lojërave të fatit

Lojëra me përgjegjësi

Bixhozi është një aktivitet argëtues që mund ta bëni sa herë që keni pak kohë të lirë. Është një formë argëtimi që ju lejon të fitoni disa para të shpejta ndërsa e bëni këtë. Në asnjë mënyrë bixhozi nuk duhet parë si një formë e fitimit të të ardhurave. Njerëzit priren të harrojnë se ka shanse të mëdha që ju të humbni kur luani lojëra kazino dhe ata udhëhiqen nga ideja se mund të fitojnë para të shpejta, kështu që priren të anashkalojnë faktet. Ndjek humbjet, kumar me para mundesh`Të përballosh humbjen janë vetëm disa nga shenjat që tregojnë se bixhozi juaj po del jashtë kontrollit.

EUcasino është gjithmonë në dispozicion për ju, dhe nëse keni ndonjë pyetje apo shqetësim, duhet t'i kontaktoni sa më shpejt të jetë e mundur. Ekipi i tyre e di se çdo klient është i rëndësishëm dhe ata duan që ju të ndiheni të sigurt dhe të shijoni përvojën tuaj në kazino. Për këtë arsye, ata ju ofrojnë mundësinë për të vendosur kufij dhe ju këshillojnë të luani me përgjegjësi.

Kontroll i realitetit

Mund të kontaktoni Mbështetjen e Klientit dhe t'u kërkoni atyre të shtojnë një mesazh të Kontrollit të Realitetit në llogarinë tuaj. Ju mund të zgjidhni sa minuta duhet të ketë midis çdo mesazhi të Kontrollit të Realitetit. Sa herë që shfaqet një mesazh që ju kujton se sa minuta kanë kaluar, ju mund të vazhdoni të luani ose të ndaloni së luajturi. Ky mesazh është një lloj kujtesë që do t'ju kthejë nga loja dhe do t'ju japë kohë për të rishqyrtuar lëvizjen tuaj të radhës.

Ky mesazh jo vetëm që do t'ju tregojë për sa kohë keni luajtur, por gjithashtu do t'ju tregojë se sa keni humbur dhe sa keni fituar.