EU Casino Rishikimi 2024 - Live Casino

EU CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
6/10
BonusBonus 100 rrotullime falas
Sallë pritjeje VIP
Oferta të reja çdo ditë
Dizajn i thjeshtë
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Sallë pritjeje VIP
Oferta të reja çdo ditë
Dizajn i thjeshtë
EU Casino is not available in your country. Please try:
Live Casino

Live Casino

Lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë janë një mënyrë e shkëlqyer për të kaluar pak kohë duke luajtur lojën tuaj të preferuar. Ju mund t'i shikoni tregtarët drejtpërdrejt përmes video streaming dhe mund të komunikoni me ta, si dhe me lojtarët e tjerë në tavolinë. Kjo i shtohet elementit social të lojës.

Ruletë e drejtpërdrejtë

Ruleta live ka të njëjtat rregulla si loja tradicionale e ruletës. Para fillimit të lojës, ju keni kohë të mendoni se cilat baste duhet të vendosni. Qëllimi i lojës është të merret me mend se ku do të bjerë topi. Ka 36 xhepa të zi dhe të kuq dhe një zero të vetme jeshile në ruletën evropiane dhe franceze, ndërsa ka një zero të vetme dhe të dyfishtë në versionin amerikan të lojës. Pasi të jenë vendosur të gjitha bastet, tregtari do të rrotullojë timonin dhe do të lëshojë topin, dhe nëse topi bie në numrin që ju keni zgjedhur për të fituar.

Ashtu si në ruletën tradicionale, ekzistojnë dy lloje kryesore të basteve në lojën e ruletës live, baste brenda dhe jashtë. Nëse dëshironi, mund të vendosni më shumë se një bast.

Bastet e jashtme bëhen në një sasi më të madhe numrash, dhe në këtë mënyrë ju keni një shans më të mirë për të fituar. Këto baste janë perfekte për lojtarët që bëjnë`nuk duan të rrezikojnë shumë dhe që duan të kalojnë pak kohë duke luajtur lojën dhe të pushojnë. Meqenëse shanset për të fituar janë më të larta, do të fitoni më mirë në fund të seancës së lojës tuaj dhe keni fituar`mos shkoni në shtëpi me xhepa bosh. Ka lloje të ndryshme bastesh dhe ato janë si më poshtë:

 • Bastet mbi ngjyrat – Mund tĂ« vendosni njĂ« bast ose nĂ« tĂ« gjithĂ« numrat e zinj ose tĂ« kuq.
 • Bastet mbi numrat tek ose çift - Ju mund tĂ« vendosni njĂ« bast ose nĂ« tĂ« gjithĂ« numrat tek ose çift, pavarĂ«sisht nga ngjyra.
 • Bastet nĂ« numra tĂ« ulĂ«t ose tĂ« lartĂ« – Ju mund tĂ« vendosni njĂ« bast nĂ« numrat 1 deri nĂ« 18, tĂ« cilĂ«t janĂ« numra tĂ« ulĂ«t, ose 19 deri nĂ« 36, tĂ« cilĂ«t janĂ« tĂ« lartĂ«.
 • Basti Dozen – Mund tĂ« vini bast nĂ« njĂ« nga tre grupet e numrave ose nga 1 nĂ« 12, nga 13 nĂ« 24, ose nga 25 nĂ« 36.
 • Basti i kolonĂ«s – Mund tĂ« vini bast nĂ« 12 numrat nĂ« njĂ« kolonĂ« tĂ« tabelĂ«s sĂ« ruletit.

Nëse jeni adhurues i basteve të jashtme me rrezik të ulët, mund të përfitoni gjithashtu nga rregulli 'la partage' dhe 'en burg' në ruletën franceze, ose rregulli i dorëzimit në ruletën amerikane.

Bastet e brendshme, nga ana tjetër, bëhen në numra të vetëm ose grupe të vogla numrash. Këto baste ofrojnë pagesa më të larta, por shanset për të fituar këto baste janë shumë më të vogla se sa me bastet e jashtme. Përsëri, ekzistojnë lloje të ndryshme të basteve të brendshme dhe ato janë si më poshtë:

 • Bast i drejtpĂ«rdrejtĂ« – Ju mund tĂ« vendosni njĂ« bast nĂ« njĂ« numĂ«r tĂ« vetĂ«m, pĂ«r shembull, 11 Zi.
 • Basti i ndarĂ« – Ju mund tĂ« vendosni njĂ« bast nĂ« dy numra ngjitur me njĂ«ri-tjetrin, si 1 i kuq dhe 2 i zi.
 • Basti i RrugĂ«s – Ju mund tĂ« vendosni bastin tuaj nĂ« tre numra qĂ« janĂ« tĂ« rreshtuar horizontalisht nĂ« tabelĂ«.
 • Basti Trio – Ju mund tĂ« bastni nĂ« 0, 1, 2, ose 00, 2, 3.
 • Basti i kĂ«ndit – Ju mund tĂ« bastni nĂ« katĂ«r numra, pozicioni i tĂ« cilĂ«ve pĂ«rshtatet nĂ« njĂ« katror tĂ« tabelĂ«s sĂ« ruletit. Ky bast njihet edhe si bast Sheshi.
 • Basti me gjashtĂ« rreshta – Mund tĂ« bastni nĂ« dy rreshta nĂ« vend tĂ« njĂ« si nĂ« Street Bet.

Baccarat live

Kur vendosni të luani Live Baccarat në EUcasino, mund të shihni se është bërë shumë përpjekje për të prodhuar këto lojëra vetëm për ju. Do të kaloni kohën më të mirë nëse kjo është loja juaj e zgjedhur. Baccarat konsiderohet të jetë një nga lojërat më argëtuese të kazinosë dhe të luash Baccarat Live e bën përvojën shumë argëtuese. Do të përfshiheni më shumë në lojë falë veçorive të veçanta dhe basteve.

Kjo është një lojë me letra që përfshin tre variante të njohura të lojës punto banco, baccarat chemin de fer dhe baccarat banque.

Ju duhet të bast nëse bankier`dorën ose lojtarin`Dora e s do të jetë më afër 9 dhe do të fitojë, ose mund të vini bast që edhe tregtari edhe lojtari do të kenë një dorë me të njëjtën vlerë dhe dora do të përfundojë në barazim.

Ekziston një grup rregullash të paracaktuara që tregtari duhet të ndjekë kur bëhet fjalë për trajtimin e letrave. Në thelb, ju ose tregtari mundeni`t ndikojë në rezultatin e letrave, gjë që e bën këtë lojë një lojë fati dhe jo një lojë aftësie.

Si të luani baccarat live?

Baccarat luhet me 8 kuverta me 52 letra, por kjo varet kryesisht nga kazinoja, mund të luhet edhe me 6 kuverta. Vlerat e kartës janë ndryshuar pak për lojën. Një Ace ka një vlerë prej 1, letrat nga 2 deri në 9 kanë vlerën e tyre nominale dhe 10, Jacks, Queens dhe Kings kanë një vlerë prej 0.

Loja fillon me tregtarin që merret me 2 letra për secilin lojtar dhe për veten e tyre. Në varësi të vlerës totale të dorës, mund të trajtohet një kartë shtesë. Dora që ka një vlerë totale më afër 9 fiton.

Rregullat e Kartës së Tretë

Në varësi të vlerës totale të dy letrave tuaja të para, mund t'ju duhet një kartë e tretë për të përmirësuar vlerën e dorës tuaj. Ekziston një grup rregullash që do të përcaktojnë se kur mund të kërkoni një kartë të tretë, dhe rregullat janë të ndryshme për lojtarin dhe tregtarin.

 • NĂ«se ju, lojtari, keni njĂ« dorĂ« me njĂ« vlerĂ« totale midis 0 dhe 5, atĂ«herĂ« duhet tĂ« merrni njĂ« kartĂ« tĂ« tretĂ«.
 • NĂ«se keni njĂ« dorĂ« me njĂ« vlerĂ« totale midis 6 dhe 7, atĂ«herĂ« duhet tĂ« qĂ«ndroni nĂ« kĂ«mbĂ«.
 • NĂ«se keni njĂ« dorĂ« me njĂ« vlerĂ« totale midis 8 dhe 9, ju fitoni atĂ« raund dhe loja pĂ«rfundon.
 • NĂ«se qĂ«ndroni nĂ« kĂ«mbĂ«, tregtari duhet tĂ« marrĂ« njĂ« kartĂ« tĂ« tretĂ« nĂ«se ai ka njĂ« dorĂ« midis 0 dhe 5.
 • NĂ«se bankieri ka njĂ« dorĂ« me njĂ« vlerĂ« totale midis 8 dhe 9, ajo dorĂ« fiton dhe loja pĂ«rfundon.
 • NĂ«se ju merrni njĂ« kartĂ« tĂ« tretĂ«, atĂ«herĂ« bankieri duhet tĂ« marrĂ« kartĂ«n e tretĂ« nĂ«se ata kanĂ« njĂ« dorĂ« me njĂ« vlerĂ« totale midis 0 dhe 2.
 • NĂ«se karta juaj e tretĂ« Ă«shtĂ« 2 ose 3, atĂ«herĂ« bankieri duhet tĂ« marrĂ« njĂ« kartĂ« nĂ«se ka njĂ« dorĂ« me njĂ« vlerĂ« totale midis 0 dhe 4, dhe bankieri duhet tĂ« qĂ«ndrojĂ« nĂ«se ata kanĂ« njĂ« dorĂ« midis 5 dhe 7.
 • NĂ«se karta juaj e tretĂ« Ă«shtĂ« 4 ose 5, atĂ«herĂ« bankieri duhet tĂ« marrĂ« kartĂ«n e tretĂ« nĂ«se dora e tyre Ă«shtĂ« me njĂ« vlerĂ« totale midis 0 dhe 5, dhe duhet tĂ« qĂ«ndrojĂ« nĂ«se vlera e dorĂ«s sĂ« tyre Ă«shtĂ« midis 6 dhe 7.
 • NĂ«se karta juaj e tretĂ« Ă«shtĂ« 6 ose 7, atĂ«herĂ« bankieri duhet tĂ« marrĂ« kartĂ«n e tretĂ« nĂ«se dora e tyre arrin gjithsej midis 0 dhe 6, dhe duhet tĂ« qĂ«ndrojĂ« nĂ«se dora e tyre Ă«shtĂ« 7.
 • NĂ«se karta juaj e tretĂ« Ă«shtĂ« 8, atĂ«herĂ« bankieri duhet tĂ« marrĂ« njĂ« kartĂ« nĂ«se ka njĂ« dorĂ« me njĂ« vlerĂ« totale midis 0 dhe 2, dhe ajo qĂ«ndron nĂ«se dora e tyre Ă«shtĂ« midis 3 dhe 7.
 • NĂ«se karta juaj e tretĂ« Ă«shtĂ« njĂ« kartĂ« Ace, 10 ose fytyrĂ«, atĂ«herĂ« bankieri duhet tĂ« marrĂ« njĂ« kartĂ« nĂ«se ka njĂ« dorĂ« midis 0 dhe 3 dhe duhet tĂ« qĂ«ndrojĂ« nĂ«se ka njĂ« dorĂ« midis 4 dhe 7.

Kjo mund të duket pak e ndërlikuar, por ju e bëni këtë`Nuk duhet të dini rregullat e kartës së tretë që bankieri të luajë lojën. Mund ta shqyrtoni, sa herë që dëshironi t'i bëni gjërat më të qarta, por si fillim, mund të vendosni baste pa pasur nevojë të shqetësoheni për këto rregulla.

Blackjack live

Thjeshtësia e blackjack-ut e bën atë tërheqës për shumë lojtarë. Vetë loja nuk kërkon pothuajse asnjë aftësi për të luajtur dhe për të fituar, kështu që për këtë arsye, shumë lojtarë zgjedhin të vendosin disa baste mbi të.

Blackjack ishte një nga lojërat e para të ofruara nga kazinotë online në vitet 1990, por fakti që nuk kishte tregtar ishte një lloj kthese. Kur u prezantua kazinoja live, blackjack filloi të fitonte lavdinë e saj.

Tani, lojtarët mund të shijojnë një raund me tregtarin, i cili shton elementin social në lojë, i cili rezulton të jetë shumë i rëndësishëm për këto lloj lojërash. Një gjë tjetër, ka ende njerëz që e bëjnë këtë`t'i besojnë kazinosë online, edhe pse ato janë jashtëzakonisht të besueshme në ditët e sotme, ata preferojnë një person real që të merret me kartat në vend të një kompjuteri.

Një arsye tjetër e spikatur pse njerëzit preferojnë lojërat live është se të shkosh në një kazino me tulla dhe llaç nuk është`Nuk është gjithmonë një opsion, kështu që të luash në këtë mënyrë mund ta sjellë kazinonë në shtëpinë tuaj.

Kur jeni ulur në një tavolinë live blackjack, do të përshëndeteni nga tregtari dhe loja do të fillojë pothuajse menjëherë. Ju mund të vendosni bast duke përdorur çipa dixhitale dhe pasi të vendosni bastin tuaj, letrat do të shpërndahen dhe dora do të luhet si zakonisht. Mund të bisedoni me tregtarin nëse keni ndonjë pyetje që duhet të adresohet.

Kazino live

Në EUcasino mund të gjeni disa nga lojërat më të mira të kazinosë live nga Evolution Gaming dhe NetEnt, të cilat janë një nga ofruesit më të mirë në industrinë e kazinosë. Disa nga titujt që mund të gjeni në EUcasino përfshijnë:

 • Baccarat Squeeze nga Evolution Gaming
 • Deutsches Roulette nga Evolution
 • Blackjack Pro nga NetEnt Live
 • Blackjack nga NetEnt Live
 • RuletĂ« VIP nga XPro.