EU Casino Rishikimi 2024 - FAQ

EU CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
6/10
BonusBonus 100 rrotullime falas
Sallë pritjeje VIP
Oferta të reja çdo ditë
Dizajn i thjeshtë
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Sallë pritjeje VIP
Oferta të reja çdo ditë
Dizajn i thjeshtë
EU Casino is not available in your country. Please try:
FAQ

FAQ

Ju mund të gjeni të gjitha pyetjet dhe përgjigjet që lojtarët e kazinosë BE kanë pasur gjatë viteve.

A ofron EUcasino një mjedis të sigurt për të luajtur?

EUcasino është jashtëzakonisht popullor vetëm për shkak të sigurisë që ata ofrojnë për lojtarët e tyre. Të gjitha lojërat e tyre janë plotësisht të certifikuara dhe kontrollohen rregullisht për drejtësi nga auditorët e palëve të treta.

A janë të sigurta të dhënat e mia?

Të gjitha informacionet tuaja personale dhe financiare mbeten 100% të sigurta dhe të sigurta. EUcasino bën përpjekje të mëdha për të ofruar përvojën më të mirë për lojtarët e tyre. Ata sigurohen që të gjitha transaksionet, përfshirë depozitat dhe tërheqjet, të kryhen në mënyrë të sigurt.

Në cilën platformë mund të luaj në EUcasino?

Ju mund të shijoni lojëra në EUcasino në një sërë platformash. Softueri i tyre është i disponueshëm në PC, tableta dhe smartfonë.

Nga cilët ofrues lojërash mund të luaj lojëra?

EUcasino është bashkuar me disa nga ofruesit më të mirë të programeve kompjuterike për të sjellë lojërat më të njohura në rrugën tuaj duke përfshirë Amaya, NextGen, NetEnt, WMS, Evolution, vetëm për të përmendur disa.

Si të kërkoni bonusin falas?

Nëse keni marrë një bonus falas, është kaq e lehtë ta kërkoni atë. Thjesht shkoni te arkëtari dhe gjeni seksionin e bonusit. Futni kodin përkatës të kuponit dhe klikoni Submit. Bonusi do të transferohet në llogarinë tuaj brenda një kohe të shkurtër.

Si të kërkoni bonusin e depozitës?

Në EUcasino ata ofrojnë një larmi të madhe bonusesh depozitash dhe pretendimi i tyre është shumë i lehtë. Sa herë që bëni një depozitë, thjesht futni kodin në kutinë e Kodit të Bonusit dhe fondet e bonusit do të transferohen në llogarinë tuaj.

Cilat lojëra mund të luaj me fondet e bonusit që kam marrë nga kazino?

E gjitha varet nga bonusi që keni marrë. Disa bonuse janë për lojëra specifike, ndërsa të tjerat do t'ju lejojnë të luani lojën që keni zgjedhur. Për këtë arsye, ne ju këshillojmë të kontrolloni Politikën e Bonusit përpara se të filloni të luani. Nëse ka disa gjëra që bëni`Nuk e kuptojmë ne ju inkurajojmë të kontaktoni mbështetjen e klientit për ndihmë shtesë.

Çfarë lloj bonusesh mund të kërkoj në EUcasino?

Ka një bollëk ofertash të ndryshme që EUcasino ka përgatitur për klientët e saj. Çdo lojtar i ri do t'i jepet një bonus bujar mirëseardhjeje për të filluar gjërat. Më vonë, ju mund të merrni promovime të ndryshme si rrotullime falas, bonuse të ringarkimit dhe gara speciale, vetëm për të përmendur disa. Ju gjithashtu mund të kontrolloni rregullisht faqen e tyre të promovimeve për t'u siguruar që nuk ju mungon asgjë.

A mund të kontrolloj kërkesat e mia për bast?

Po, ju mund të mbani gjurmët e kërkesave tuaja të basteve të bonusit kur të hyni në arkë dhe të shkoni te seksioni i bonuseve. Mbani në mend se kërkesat e bastit mund të ndryshojnë nga një ofertë në tjetrën, kështu që duhet të kontrolloni më mirë politikën e bonusit edhe përpara se të kërkoni ofertën.

A ka një program besnikërie në EUcasino?

Ekziston një program VIP në EUcasino që shpërblen lojtarët që zgjedhin të kalojnë kohën e tyre në kazino.

Çfarë metodash mund të përdor për të bërë një depozitë?

Depozitimi në EUcasino mund të`të jetë më e lehtë. Pasi të vendosni të luani për para të vërteta, thjesht shkoni te arkëtari dhe do të shihni se ato ofrojnë të gjitha mënyrat kryesore të pagesës, duke përfshirë kartat e kreditit dhe debitit, portofolin elektronik, vetëm për të përmendur disa. Kur të shkoni te seksioni i Depozitave, do të gjeni metodat që janë të disponueshme për vendin tuaj.

A duhet të dërgoj dokumente përpara se të mund të kërkoj tërheqje?

EUcasino ka një procedurë sigurie që kërkon dokumentet standarde të verifikimit herën e parë që përpiqeni të bëni një tërheqje. Ata mund të kërkojnë një nga dokumentet e mëposhtme:

  • Fatura e shërbimeve jo më e vjetër se 6 muaj.
  • Një kopje e kartës suaj të kreditit që keni përdorur për të bërë një depozitë.
  • Vërtetim ID.
  • Nëse kërkoni një tërheqje në llogarinë e eWallet, dërgoni një pamje të llogarisë tuaj duke përfshirë numrin e llogarisë dhe emailin tuaj.

Kazinoja do t'i kontrollojë dokumentet tuaja sapo t'i marrin ato. Nuk do të zgjasin më shumë se 12 orë nëse gjithçka është në rregull me dokumentet që keni dërguar.

Sa kohë do të duhet për të marrë tërheqjen time?

Zakonisht, ju do të merrni paratë tuaja brenda 24 orëve nëse gjithçka është në rregull me seancën tuaj të lojës dhe me dokumentet tuaja. Mënyra të ndryshme pagese ofrojnë kohë të ndryshme tërheqjeje, kështu që nëse doni të shihni se sa kohë do të duhet për një mënyrë specifike tërheqjeje, vizitoni seksionin Tërheqje të Arkëtarit.

Unë kam një bonus aktiv në llogarinë time, a mund të kërkoj akoma për tërheqje?

Nëse keni një bonus aktiv në llogarinë tuaj, do t'ju duhet të plotësoni kërkesat e bastit përpara se të mund të kërkoni një tërheqje. Ju gjithmonë mund të kontrolloni përparimin e kërkesave tuaja për bonus në seksionin e Bonuseve të Arkëtarit dhe pasi të përmbushni kërkesat e bonusit, do të jeni në gjendje të vazhdoni me kërkesën tuaj për tërheqje.

A mund të vendos kufij?

Po, nëse besoni se bixhozi juaj po del jashtë kontrollit ose dëshironi t'i mbani gjërat në dorë, mund të vendosni disa kufij në llogarinë tuaj. Ju mund të vendosni një kufi për depozitat që bëni, ose mund të kufizoni hyrjen në llogarinë tuaj për një periudhë të caktuar.

Si të dini nëse ka ndonjë tarifë të përfshirë?

Nëse ka tarifa të caktuara për tërheqje ose depozitime, ato do të tregohen qartë.

Çfarë duhet të bëj në rast se harroj fjalëkalimin tim?

EUcasino nuk`mos mbani një regjistrim të fjalëkalimit tuaj për arsye sigurie. Pra, nëse doni të rikuperoni fjalëkalimin tuaj, do të duhet të klikoni në 'Harrova Fjalëkalimin' e cila mund të gjendet poshtë kutisë që kërkon fjalëkalimin tuaj. Ju do të duhet t'i përgjigjeni pyetjes suaj sekrete që keni paraqitur kur keni krijuar llogarinë tuaj. Do të merrni një email me informacion shtesë në lidhje me fjalëkalimin tuaj.

Si të verifikoni një llogari?

Verifikimi i një llogarie është një procedurë shumë e lehtë. Pas regjistrimit për një llogari, do t'ju kërkohet të ndani emailin tuaj. Kazinoja do të dërgojë një lidhje verifikimi në emailin tuaj ku duhet të klikoni lidhjen dhe llogaria juaj do të verifikohet.

Çfarë duhet të bëj kur loja ime ngrin?

Nëse loja juaj ngrin në mes të një basti, do t'ju duhet të mbyllni softuerin duke klikuar njëkohësisht në CTR + ALT + DELETE. Nuk ka asgjë për t'u shqetësuar nëse kjo ndodh me ju, sepse herën tjetër që të identifikoheni, loja do të rifillojë dhe ju do të vazhdoni aty ku e keni lënë.

Mora një mesazh 'Shfletuesi juaj po përdor një dollap me kyç pop-up', çfarë duhet të bëj?

Nëse dëshironi të vazhdoni të luani në EUcasino, do të duhet të aktivizoni dritaret kërcyese për këtë sajt. Kështu mund të aktivizoni dritaret kërcyese në Google Chrome:

  • Klikoni menunë Chrome në shiritin e veglave të shfletuesit.
  • Zgjidhni Cilësimet.
  • Klikoni Shfaq cilësimet e avancuara.
  • Në seksionin e privatësisë, klikoni butonin Cilësimet e përmbajtjes.
  • Në seksionin Pop-ups, zgjidhni Lejo të gjitha faqet të shfaqin dritare kërcyese.
  • Klikoni Apliko dhe OK. Pastaj rinisni shfletuesin tuaj.