Empire777 - Responsible Gaming

Age Limit
Empire777
Empire777 is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
MasterCardVisaNeteller
Trusted by
PAGCORCuracao

Responsible Gaming

Kur filloni të luani kumar, duhet të jeni të vetëdijshëm për pasojat që mund të ketë ky aktivitet në jetën tuaj. Kumari është një aktivitet argëtues, por për disa njerëz, mund të ketë një efekt negativ nëse ata zhvillojnë një varësi ndaj kumarit. Ne besojmë se nëse jeni të vetëdijshëm për pasojat, mund t'i qaseni kumarit me më shumë kujdes, në mënyrë që të mos zhvilloni një varësi.

Ka shumë organizata të ndryshme me të cilat mund të kontaktoni nëse kërkoni këshilla ose ndihmë në lidhje me sjelljen tuaj të lojërave të fatit. Këtu është një listë e disa prej organizatave të shumta që mund të gjeni:

· GamCare

Ueb: www.gamcare.org.uk

E-mail: info@gamcare.org.uk

Linja e ndihmës: (+44) 0845 6000133

Telefon: (+44) 020 7378 5200

Faks: (+44) 020 7378 5237

· Shtëpia e Gordonit

Ueb: www.gordonhouse.org.uk / www.gamblingtherapy.org

E-mail: help@gordonhouse.org.uk / webmaster@gamblingtherapy.org

Telefon: (+44) 01384 241292

· Gamblers Anonimë GA

Ueb: www.gamblersanonymous.org.uk Telefoni: 0207 384 3040

· Gam-Anon

Ueb: www.gamanon.org.uk

Telefoni: 08700 50 88 80

Kufiri i depozitave

Ne i sugjerojmë secilit lojtar të vendosë kufij depozitash në llogaritë e tij në momentin që krijon një të tillë. Në këtë mënyrë do të keni më shumë kontroll mbi atë që po bëni dhe më shumë kontroll mbi buxhetin tuaj. Është shumë e rëndësishme që pasi të keni arritur kufirin, të mos përpiqeni ta ndryshoni atë.

Test i Vetëvlerësimit

Një test i vetëvlerësimit është një mjet i shkëlqyeshëm që do t'ju ndihmojë të kuptoni më mirë se cilat janë zakonet tuaja të lojërave të fatit. Sigurohuni që të jeni të sinqertë kur u përgjigjeni pyetjeve, sepse kjo është mënyra e vetme për të kuptuar nëse keni një problem apo jo.

· A e kaloni pjesën më të madhe të kohës tuaj të lirë duke luajtur bixhoz?

· A i keni hedhur ndonjëherë kumar paratë që ju nevojiten për diçka tjetër?

· A keni humbur një lidhje për shkak të zakoneve tuaja të lojërave të fatit?

· A e keni humbur punën për shkak të zakoneve tuaja të lojërave të fatit?

· A keni pasur ndonjëherë probleme me gjumin për shkak të lojërave tuaja të fatit?

· A keni luajtur ndonjëherë kumar për të rifituar humbjet tuaja?

· A gënjeni për kohën që kaloni duke luajtur bixhoz?

· A e keni humbur reputacionin tuaj të mirë për shkak të zakoneve tuaja të lojërave të fatit?

· A ndjeni ndonjëherë pendim pas lojërave të fatit?

· A luani kumar kur keni nevojë për para për të zgjidhur vështirësitë financiare?

· A mendoni se e keni humbur ambicien për gjëra të tjera?

· A keni një dëshirë të fortë për të luajtur kumar pas një fitoreje të madhe?

· A luani kumar derisa të humbisni të gjitha paratë tuaja?

· A merrni hua para për të luajtur kumar?

· A keni shitur ndonjëherë ndonjë gjë për të pasur para për kumar?

· A luani shpesh kumar më gjatë se sa keni planifikuar?

· A luan kumar për të shpëtuar nga problemet e jetës?

· A keni menduar ndonjëherë të kryeni një aktivitet të paligjshëm për të financuar lojërat tuaja të fatit?

Vetëpërjashtimi

Nëse besoni se kumari po ju shkakton probleme ose ju duhet të bëni një pushim nga lojërat e fatit për çfarëdo arsye, mund të vetëpërjashtoni veten për një kohë të caktuar. Mund të filloni duke marrë një periudhë ftohjeje prej 7 ditësh për të filluar, dhe nëse besoni se kjo nuk mjafton, atëherë mund të vetëpërjashtoheni për një periudhë më të gjatë.

Ekzistojnë kufizime të ndryshme që mund të vendosni në llogarinë tuaj duke përfshirë:

· Vendosni një kufi për shumën që mund të vendosni bast brenda një periudhe të caktuar;

· Vendosni një kufi për humbjet që mund të pësoni brenda një periudhe;

· Vendosni një kufi në sasinë e kohës që mund të luani brenda një seance;

· Përjashtoni veten nga të luajturit për një periudhë të caktuar ose të pacaktuar.

Problemi i lojërave të fatit

Kumari është vetëm një aktivitet tjetër argëtues që mund të bëni për të kaluar pak kohë. Një gjë që duhet të kuptoni është se sa fitorja është pjesë e lojës, aq është edhe humbja. Kur luani, është e mundur të goditni shumë dhe të shkoni në shtëpi një njeri të pasur, por është gjithashtu e mundur të humbni të gjitha paratë tuaja. Pra, ju këshillojmë të vendosni një buxhet dhe t'i përmbaheni atij. Nëse fitoni ndërkohë që jeni duke luajtur, konsiderojeni këtë si bonus dhe nëse humbni, atëherë kjo duhet të jetë parapagimi për të gjithë argëtimin që keni pasur gjatë lojës tuaj të preferuar. Dhe, le të jemi të sinqertë, lojërat e kazinosë kanë atë magji tek njerëzit për t'i mbajtur ata të argëtuar dhe të emocionuar në të njëjtën kohë.

Total score7.8
Përfitimet
Disavantazhet
- Jo të gjitha mënyrat e pagesës janë të disponueshme në të gjitha vendet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2015
BonusetBonuset (10)
Bonus cashbackBonus ndeshjeBonus pa depozitëBonus parash pa pagesëBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi i rimbushjesBonusi javorKodet e bonusit
GjuhëtGjuhët (7)
Angleze
Indoneziane
Japoneze
Kineze
Koreane
Malajziane
Tajlandeze
LicencatLicencat (2)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (10)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (15)
American Express
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transferCredit Cards
Debit Card
DuitNow
EcoPayz
Help2Pay
JCB
MasterCardNeteller
PassNGo
Prepaid Cards
Visa
MonedhatMonedhat (7)
Bahti Tailandez
Dồngu Vietnamez
Euro
Koresë së Jugut Won
Ringgiti Malajzian
Rupia Indoneziane
Shtetet e Bashkuara Dollar
ShtetetShtetet (10)
Brunei
India
Indonezia
Japonia
Kina
Korea Jugore
Malajzia
Mianmar
Singapor
Vietnami
SoftwareSoftware (23)