DuxCasino - Responsible Gaming

Age Limit
DuxCasino
DuxCasino is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

Responsible Gaming

Varësia ndaj lojërave të fatit mund të bëhet një problem shumë serioz nëse lojtarët nuk merren me të në kohë. Nëse lojtarët ndihen sikur nuk mund të ndalojnë së luajturi lojërat e paraqitura të kazinosë, atëherë ata duhet të kontaktojnë me Kumarxhinjtë Anonim, GamCare ose Terapinë e Kumarit. Këto janë organizatat më të mira që ndihmojnë lojtarët për të kapërcyer këto lloj problemesh.

DuxCasino kujdeset shumë për sigurinë dhe mirëqenien e anëtarëve të saj, kjo është arsyeja pse kazino ka partneritet me Gamblers Anonymous, GamCare dhe Terapia e Kumarit. Këto organizata janë krijuar me qëllimin për të ndihmuar lojtarët që po përjetojnë dëme nga kumari. Detajet e kontaktit për secilën prej këtyre organizatave janë si më poshtë:

  • Kumarxhinjtë Anonimë: lojtarët që duan të kontaktojnë me Kumarxhinjtë anonimë mund të ridrejtohen në faqen zyrtare të organizatës https://www.gamblersanonymous.org
  • GamCare: GamCare është ndër organizatat më me reputacion që ndihmon lojtarët që po përjetojnë varësinë e lojërave të fatit. Lojtarët mund të kontaktojnë këtë organizatë përmes faqes së saj zyrtare të internetit https://www.gamcare.org.uk ose në linjën telefonike 0845 6000 133

Terapia e Kumarit: Faqja zyrtare e Terapisë së Kumarit është https://www.gamblingtherapy.org dhe çdo lojtar që po përjeton dëme nga kumari nuk duhet të hezitojë të kontaktojë me këtë organizatë.

Total score9.1
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2020
BonusetBonuset (8)
Bonus ndeshjeBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi high rollerBonusi i rimbushjesBonusi javorBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (5)
Angleze
Finlandeze
Franceze
Gjermane
Norvegjeze
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (10)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (16)
Bank transferCredit Cards
Debit Card
EcoPayz
Interac
Klarna
MaestroMasterCard
Neosurf
Neteller
Prepaid Cards
Skrill
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
MonedhatMonedhat (9)
Dollari Kanadez
Dollari i Zelandës së Re
Euro
Jeni Japonez
Krona Norvegjeze
Rubla ruse
Shtetet e Bashkuara Dollar
Tenge Kazakistanez
Zloty Polak
ShtetetShtetet (9)
Austria
Finlanda
Gjermania
Kanadaja
Norvegjia
Polonia
Qipro
Zelanda e Re
Zvicra
SoftwareSoftware (31)