DuxCasino Rishikimi 2024 - Responsible Gaming

DuxCasinoResponsible Gambling
CASINORANK
9.1/10
BonusBonus 150 $ + 150 rrotullime falas
Trajtim VIP
Bonuse bujare
Metodat e pagesës së menjëhershme
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Trajtim VIP
Bonuse bujare
Metodat e pagesës së menjëhershme
DuxCasino is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Varësia ndaj lojërave të fatit mund të bëhet një problem shumë serioz nëse lojtarët nuk merren me të në kohë. Nëse lojtarët ndihen sikur nuk mund të ndalojnë së luajturi lojërat e paraqitura të kazinosë, atëherë ata duhet të kontaktojnë me Kumarxhinjtë Anonim, GamCare ose Terapinë e Kumarit. Këto janë organizatat më të mira që ndihmojnë lojtarët për të kapërcyer këto lloj problemesh.

DuxCasino kujdeset shumë për sigurinë dhe mirëqenien e anëtarëve të saj, kjo është arsyeja pse kazino ka partneritet me Gamblers Anonymous, GamCare dhe Terapia e Kumarit. Këto organizata janë krijuar me qëllimin për të ndihmuar lojtarët që po përjetojnë dëme nga kumari. Detajet e kontaktit për secilën prej këtyre organizatave janë si më poshtë:

  • Kumarxhinjtë Anonimë: lojtarët që duan të kontaktojnë me Kumarxhinjtë anonimë mund të ridrejtohen në faqen zyrtare të organizatës https://www.gamblersanonymous.org
  • GamCare: GamCare është ndër organizatat më me reputacion që ndihmon lojtarët që po përjetojnë varësinë e lojërave të fatit. Lojtarët mund të kontaktojnë këtë organizatë përmes faqes së saj zyrtare të internetit https://www.gamcare.org.uk ose në linjën telefonike 0845 6000 133

Terapia e Kumarit: Faqja zyrtare e Terapisë së Kumarit është https://www.gamblingtherapy.org dhe çdo lojtar që po përjeton dëme nga kumari nuk duhet të hezitojë të kontaktojë me këtë organizatë.