Drück Glück Rishikimi 2024 - Responsible Gaming

Drück GlückResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
BonusBonus 100 dollarë
Pranon PayPal
Xhekpote për orë
Aplikacioni i disponueshëm
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Pranon PayPal
Xhekpote për orë
Aplikacioni i disponueshëm
Drück Glück is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Varësia nga kumari është një çështje serioze për të cilën duhet të jeni të vetëdijshëm. Është mirë të hyni në botën e lojërave të fatit në internet duke ditur se mund të ketë disa pasoja nëse i lini gjërat të dalin jashtë kontrollit.

Gjëja më e rëndësishme që duhet të dini, edhe para se të filloni lojërat e fatit, është se ky është një aktivitet argëtues që mund të sjellë ca para në rrugën tuaj, por nuk është një mënyrë për të fituar të ardhura. Shanset që të humbni më shumë para kur luani janë të larta, dhe kjo është diçka për të cilën duhet të jeni të vetëdijshëm dhe ta pranoni.

Ne e dimë se ndjenja kur ju merrni një fitore të madhe në vetëm një rrotullim mund të jetë emocionuese dhe mund`nuk krahasohet me asgjë më pak. Por kjo nuk është diçka që ndodh gjatë gjithë kohës dhe përderisa jeni të vetëdijshëm se do të jeni mirë.

Ne i këshillojmë të gjithë lojtarët të vendosin kufijtë e depozitave edhe përpara se të fillojnë të luajnë në kazino. Mund të vendosni kufij ditorë, javorë dhe mujorë dhe duhet të mbani fundin e marrëveshjes. Ju duhet`t rrisni kufijtë tuaj, pasi të keni arritur një kufi, prisni të kalojë koha dhe më pas mund të bëni një depozitë të re dhe të luani lojën tuaj të preferuar.

Mbani parasysh, sa herë që dëshironi të ulni shumën, do të aplikohet menjëherë, por nëse dëshironi të rrisni shumën, do të ketë një vonesë 24-orëshe përpara se ndryshimi të hyjë në fuqi.

Test i vetëvlerësimit

Nëse ende nuk jeni të sigurt nëse bixhozi juaj po del jashtë kontrollit apo jo, ju sugjerojmë të bëni testin e vetëvlerësimit. Kumari, ashtu si çdo varësi tjetër, mund të fshehë ngjyrat e tij të vërteta në fillim. Pra, nëse nuk jeni të sigurt se ku jeni`duke qëndruar në këmbë, duhet të bëni testin e mëposhtëm. Ky është një test me pyetje të thjeshta që duhet t'i përgjigjeni sinqerisht.

 • A luani kumar më gjatë se sa keni planifikuar?
 • A keni një dëshirë për të fituar edhe më shumë pas një fitoreje të madhe?
 • A mendoni se duhet të luani më shumë dhe të ktheni paratë që keni humbur në kumar?
 • A luani kumar derisa të humbisni të gjitha paratë tuaja?
 • A e humbni gjumin sepse jeni duke menduar të luani kumar gjatë gjithë kohës?
 • A jeni ju apo njerëzit përreth jush të pakënaqur për zakonet tuaja të lojërave të fatit?
 • A i përdorni të gjitha të ardhurat tuaja për të luajtur kumar në vend të kësaj për të paguar faturat?
 • Jeni përpjekur të lini lojën e fatit, por nuk keni pasur sukses në këtë?
 • A keni menduar ndonjëherë të shkelni ligjin për të gjetur para për të luajtur kumar?
 • A merrni hua para për të financuar lojërat tuaja të fatit?
 • A i shitni sendet tuaja personale për të pasur para për të luajtur?
 • A ndiheni në depresion për shkak të zakoneve tuaja të lojërave të fatit?
 • A ndjeni pendim pas një seance lojrash?
 • A luan kumar në përpjekje për të fituar para?
 • A luani kumar kur jeni të zhgënjyer?

Nëse i jeni përgjigjur më shumë pyetjeve me një 'po', atëherë duhet të mendoni të flisni me një profesionist në lidhje me zhvillimin e varësisë tuaj.

Vetëpërjashtimi

Nëse besoni se keni nevojë për një pushim nga lojërat e fatit, por nuk i besoni vetes që të qëndroni larg, atëherë mund të përfitoni nga një nga karakteristikat e shumta që ka për të ofruar kazinoja.

Si fillim, mund të zgjidhni një periudhë ftohjeje dhe të mbyllni llogarinë tuaj për 24 orë, 48 orë dhe deri në 7 ditë. Një tjetër opsion është Pezullimi i Përkohshëm që do t'ju lejojë të mbyllni llogarinë tuaj për 30 ditë, 60 ditë ose 90 ditë. Dhe së fundi, nëse asnjë nga këto nuk funksionon, ju mund të zgjidhni të vetëpërjashtoheni nga kumari.

Mund të kontaktoni mbështetjen e klientit dhe të mbyllni llogarinë tuaj për 180 ditë. Ju mund ta zgjasni këtë kornizë kohore nëse kontaktoni mbështetjen e klientit. Gjatë periudhës së vetëpërjashtimit, nuk do të mund të bëni një depozitë dhe të luani kumar. Kazinoja do të respektojë vendimin tuaj dhe nuk do të dërgojë asnjë material promovues në rrugën tuaj.

Problemi i lojërave të fatit

Nëse Drueck Glueck vëren se keni një problem me lojërat e fatit, ai do t'ju kontaktojë menjëherë dhe do t'ju sugjerojë se çfarë hapash të mëtejshëm duhet të ndërmerrni.

Ka shumë organizata të ndryshme që mund t'ju ndihmojnë të luftoni këtë problem serioz. Ju mund t'i kontaktoni ata për mbështetje dhe udhëzime:

 • Kumarxhinj Anonimë
 • Këshilli Kombëtar për Problemet e Lojërave të Fatit
 • GamCare
 • Dora e Ndihmës/IGC
 • Linja ndihmëse e terapisë së lojërave të fatit

Kumari i të miturve është rreptësisht i ndaluar dhe për këtë arsye, Drueck Glueck duhet të verifikojë çdo llogari. Nëse keni një llogari në kazino dhe të miturit jetojnë në shtëpinë tuaj, atëherë ju sugjerojmë të instaloni programe filtrimi për të bllokuar disa faqe interneti. Ju mund t'i hidhni një sy programeve të mëposhtme të filtrimit Cyber Patrol, GamBlock dhe Net Nanny.

Ka disa gjëra që duhet të keni parasysh, veçanërisht nëse keni fëmijë në shtëpinë tuaj:

 • Nuk duhet t'i lini fëmijët vetëm para kompjuterit.
 • Kur të arrijnë një moshë të caktuar, duhet t'i edukoni fëmijët tuaj se çfarë është bixhozi dhe çfarë mund të ndodhë nëse ai del jashtë kontrollit.
 • Mos lejoni që fëmijët tuaj t'ju shikojnë duke luajtur bixhoz. Sepse kumari mund të sjellë shumë emocione të ndryshme, kështu që ju nuk dëshironi që fëmijët tuaj ta shohin këtë.

Lojëra me përgjegjësi

Bixhozi është një formë argëtimi dhe si e tillë duhet parë. Ju nuk mund ta mendoni bixhozin si një mënyrë për të fituar të ardhura dhe nuk duhet të luani kumar me paratë që ishin menduar për diçka tjetër, dhe nuk mund të përballoni humbjen.

Nëse në ndonjë moment filloni të ndiheni të pakëndshëm për lojërat tuaja të fatit, duhet të mendoni të bëni një pushim.

Drueck Glueck e di mirë se kumari mund të bëhet problem për disa lojtarë dhe ata bëjnë gjithçka që është në fuqinë e tyre për të ndihmuar kumarxhinjtë problematikë. Ato ofrojnë shumë veçori nga të cilat mund të përfitoni nëse bixhozi fillon të shkaktojë probleme. Mund të filloni duke marrë një pushim nga kumari dhe nëse problemi është edhe më serioz, mund të vetëpërjashtoheni nga kumari.

Mund të vendosni një mesazh të Kontrollit të Realitetit që do t'ju kujtojë kohën që keni kaluar duke luajtur në kazino. Pas kësaj, ju mund të vazhdoni të luani ose mund të dilni nga loja.