Kazinotë më të mira online me Cryptologic (WagerLogic) 2024

Cryptologic është i bazuar në Dublin në Irlandë. Kompania megjithëse u themelua në 1995 nga dy vëllezër Andrew Rivkin dhe Mark Rivkin. Cryptologic filloi si kompanitë e tjera të famshme në garazhin e prindërve të tyre, por u shndërrua në një kompani të tregtuar publikisht në bursën e Torontos, ku kompania u themelua fillimisht përpara se të zhvendoste bazën e saj në Irlandë.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

kazinotë në internet dhe lojëra elektronike në internet industrisë, CryptoLogic është ofruesi kryesor i softuerit për lojëra cilësore dhe të ardhura nga disa platforma të kazinove në internet. Kompania e themeluar e krijuesve dhe zhvilluesve të softuerit, CryptoLogic, u themelua në vitin 1995 nga dy vëllezër kanadezë, Mark dhe Andrew Rivkin. Në 1996, ofruesi kryesor i lojërave po furnizonte tashmë softuer në platformën InterCasino.

CryptoLogic është një nga më të vjetrat ofruesit e programeve të lojërave të fatit, një kompani me bazë në Dublin, Irlandë (ish Toronto, Ontario, Kanada). Në vitin 2012, ajo u ble nga Amaya Gaming Group me krijimin e WagerLogic, një grup filial. WagerLogic është përgjegjës për shpërndarjen dhe përparimin e lojërave të kazinosë dhe platformave të tyre.

Lojërat kryesore nga softueri i lojërave të fatit CryptoLogic

Disa operatorë kryesorë të lojërave i drejtohen CryptoLogic për të qenë një nga ofruesit më të mëdhenj të programeve kompjuterike të kazinosë me mbi 300 lojëra të vlerësuara më të mira. Disa operatorë si InterCasino, Guts, Paddy Power dhe Betsafe po rrisin vazhdimisht të ardhurat e tyre me softuerin CryptoLogic.

Këtu janë disa nga lojërat më të mira të kazinosë në internet dhe lojëra elektronike në internet ku CryptoLogic shkëlqen si një zhvillues kryesor i softuerit të lojërave të fatit.

  • Marvel Slots: Në industrinë e lojërave, CryptoLogic ka licencën për të prodhuar lojëra me temë Marvel Comics. Duke qenë ofruesi i parë që ka lojëra elektronike Marvel, rrotullimi i rrotullave në lojërat e tij të shkëlqyera ofron të gjithë personazhet e preferuar të Marvel. Këto përfshijnë Hulk, Spider-Man dhe Iron Man.

  • Lojëra klasike: CryptoLogic gjithashtu ofron lojëra të ndryshme klasike në tavolinën e lojërave elektronike. Disa prej tyre përfshijnë një koleksion të shkëlqyer të makinerive klasike të frutave dhe variante të pokerit tradicional të kazinove, si Caribbean Stud dhe Pai Gow.

  • Kazino të drejtpërdrejta: Shumica e kumarxhinjve preferojnë të luajnë në kazino të drejtpërdrejta. Lojërat kryesore live me softuerin e lojërave të fatit CryptoLogic përfshijnë baccarat, blackjack dhe ruletë.

  • Lojëra Progresive Jackpot: CryptoLogic paketon shumë video-pokerë të njohur dhe lojëra tavoline me pagesë të lartë, duke përfshirë Mr. Rich, Sirens, Rags to Riches, seritë e Klubit të milionerëve, X-Men, Hulk dhe lojëra elektronike të tjera me temë Marvel.

Të gjitha kazinotë online dhe lojërat slot CryptoLogic ofrohen si në modalitetin e vetëm ashtu edhe me shumë lojtarë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi