Cresus Casino

Age Limit
Cresus Casino
Cresus Casino is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisa
Trusted by
Curacao

Cresus Casino

Në Francë, emri "Cresus" i ka rrënjët te mbreti i lashtë i pasur i Lidias. Cresus është një kazino në internet që merr frymëzim nga Mbreti i lashtë në industrinë e lojrave. Ajo ka miratuar një temë historike që vjen me një ndërfaqe moderne të përdoruesit që e bën më të lehtë lundrimin në kazino. Kazino Cresus ofron një përzgjedhje të pasur, por të kufizuar lojërash të mundësuara nga disa prej ofruesve kryesorë të softuerëve në treg. Disa entuziastë të kazinosë e kanë kategorizuar Cresus si një kazino relativisht të mesme në të ardhurat dhe përzgjedhjen e lojërave.

Shënim:

Kazino Cresus ka qenë në industri për disa kohë. Ajo ka ruajtur një reputacion të mirë falë veçorive të saj unike. Ky rishikim do të na ndihmojë të eksplorojmë këtë faqe interneti të rinovuar dhe të nxjerrim në pah disa nga veçoritë që ofron Cresus.

Pse të luani në kazino Cresus

Si Mbreti i Lydia, kazino online Cresus ofron bonuse të mira pa kërkesa për baste. Tingëllon interesante, apo jo? Bonuset Cresus vijnë me një kërkesë minimale të depozitave, e cila është paksa e mahnitshme. Kjo i ndihmon lojtarët të rrisin shpejt balancat e llogarisë së tyre në kazinonë Cresus. Ekziston edhe një program besnikërie, Cresus VIP, i cili ofron dhurata dhe bonuse ekskluzive.

Megjithëse lobi i lojërave nuk është i mbushur siç pritej, norma e kthimit është ndër më të mirat. Kazino online Cresus ka një normë pagese prej 98%, duke e bërë atë një veçori në mesin e kazinove franceze në internet. Slotet e jackpot-it mund të kenë një normë pagese deri në 99%. Së fundmi, të dhënat e lojtarëve sigurohen duke përdorur teknologjinë moderne të kriptimit SSL.

About

Kazino online Cresus është një platformë e krijuar në vitin 2014. Kjo kazino fokusohet në tregun francez të lojrave. Ai operohet nga kazino Azurolongo NV Cresus ofron lojëra elektronike, lojëra tavoline, jackpot dhe lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë. Agjencitë e pavarura të testimit si iTech Labs dhe TST audituan rregullisht të gjitha lojërat.

Games

Kur flasim për hollin e lojërave Cresus, duhet të theksojmë të jashtëzakonshmen e tij pavarësisht se ka më pak lojëra nga sa pritej. Ai përmban mbi 750 lojëra të përbëra nga mbi 500 lojëra elektronike, ndërsa video-poker dhe lojëra tavoline përbëjnë pjesën tjetër. Ne do të theksojmë disa nga zhanret e lojërave të njohura në këtë kazino. 

Slots

Duke llogaritur për mbi 80 nga të gjitha lojërat e disponueshme në kazino online Cresus, lojërat elektronike mbeten më të njohurat. Ato ndahen më tej në Jackpot, Releases të reja, Live Tournament dhe Jackpot Daily. Ato vijnë në tema, veçori dhe pagesa të ndryshme. Disa nga lojërat elektronike të njohura përfshijnë:

 • Libri i Diellit
 • Frutat e bukës
 • Leprechaun me fat
 • Slotfather II
 • Aura e Jupiterit

Video Poker

Video poker është një lojë e njohur me letra dhe është shumë e zakonshme në kazinotë online. Lojtarët duhet të kenë njohuri paraprake për të fituar në video poker pasi ai përfshin rregulla dhe strategji unike. Mund t'i jepni një goditje duke luajtur këtë kategori për argëtim në kazinonë online Cresus. Disa nga titujt e video pokerit përfshijnë:

 • Jacks ose më mirë
 • Dyfishtë Joker Poker
 • Poker Triple Edge
 • Poker Karaibe
 • Deuces Wild

Blackjack

Kazino online Cresus u ndërtua duke pasur parasysh adhuruesit e blackjack-ut. Ka shumë variacione blackjack për të zgjedhur. Mund të luani variacionet tradicionale ose të kaloni në ato të ndërlikuara. Ka diçka për çdo lloj lojtari, madje edhe rrotulluesit e lartë. Këtu janë disa nga variacionet e njohura të blackjack:

 • Blackjack 21+3
 • Çiftet Mbretërore Blackjack
 • Blackjack Lightning Person i Parë
 • Blackjack Multihand
 • Blackjack VIP

Lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë

Supozoni se doni të testoni nivelet tuaja të andrenalinës ndërsa përjetoni një përvojë emocionuese lojërash. Në atë rast, kazinoja Live është loja më e mirë për të luajtur. Cresus ofron lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë cilësorë dhe të zgjedhur mirë. Aktualisht, ka mbi 30 lojëra të shpërndara midis pokerit, blackjack dhe Zare, ndër të tjera. Këtu janë disa nga titujt që mund të luani:

 • Live Lightning Blackjack
 • Grand Casino Roulette
 • Zare rrufeje
 • Side Bet City
 • Craps live

Bonuses

Bonuset dhe promovimet përbëjnë një nga mënyrat më të lehta për të luajtur lojëra kazino pa përdorur balancat e llogarisë. Lojtarët francezë mund të shijojnë shumë bonuse në kazinonë online Cresus. Shumica e këtyre bonuseve vijnë me 14 ditë vlefshmëri për t'i shteruar ato. Lojtarët e rinj fillojnë udhëtimin e tyre në kazinonë Cresus me një bonus të mirëseardhjes deri në 300 € . Ky bonus 150% i regjistrimit mund të përdoret në të gjitha lojërat në hollin e kazinosë Cresus. 

Këtu është kapja:

Nuk ka kërkesa për baste të lidhura me të gjitha bonuset e ofruara nga kazino online Cresus. Bonuset e tjera të disponueshme përfshijnë:

 • E mërkurë e çmendur 
 • Gëzuar të Premten
 • Fundjavë bonus
 • High Roller Club
 • Drops and Wins - Winter Edition
 • Jackpot i përditshëm i Tigrit të Kuq

Payments

Në kazinonë online Cresus, lojtarët mund të bëjnë transaksione me disa nga opsionet e njohura të pagesave të disponueshme në Francë. Ato përfshijnë karta krediti/debiti, kuleta elektronike ose kupona. Depozitat janë të menjëhershme, por tërheqjet mund të kërkojnë pak kohë, në varësi të mënyrës suaj të preferuar të pagesës. Lojtarët mund të anulojnë tërheqjet përpara se ato të përpunohen. Kufiri maksimal i tërheqjes është 5000 € në javë. Këtu janë disa nga opsionet e disponueshme të pagesave:

 • MasterCard
 • Viza
 • Skrill
 • Transferte bankare
 • Cashlib

Monedhat

Franca është anëtare e Bashkimit Evropian; prandaj përdor euron si monedhë kombëtare. Cresus nuk ofron alternativa pasi pjesa e saj e konsiderueshme e tregut është e bazuar në Francë. Për momentin flitet pak për monedhat. Ndoshta kazino Cresus do të shtojë monedha të tjera FIAT ose do të adoptojë kriptovaluta së shpejti.

Languages

Kazinoja në internet Cresus nuk është ndërkombëtare; ai fokusohet në tregun francez. Kjo ka kufizuar numrin e gjuhëve të disponueshme në faqen e saj të internetit. Megjithatë, lojtarët në vendet fqinje ku kazinoja Cresus është e disponueshme mund të kalojnë midis anglishtes dhe frëngjishtes. Kjo mund të ndryshojë me kohën kur kazinoja Cresus zgjeron territoret e saj.

Software

Ashtu si shumica e kazinove në internet, Cresus nuk zhvillon asnjë titull pronësor në bibliotekën e tij të lojërave. Megjithatë, ajo bashkëpunon me zhvillues softuerësh me reputacion për të furnizuar hollin e saj të lojërave me versione më të mira dhe të reja që favorizojnë lojtarët francezë. Shumica e lojërave në kazino online Cresus fillimisht u ofruan nga NetEnt, por së fundi u ndanë; prandaj ata nuk kanë më asgjë. Sot, lobi i lojës Cresus dominohet nga zhvillues të rinj dhe prej kohësh të krijuar softuerësh, të cilët ofrojnë softuer modern të kazinosë, të orientuar drejt përvojës përfundimtare të lojërave. Disa nga ofruesit e programeve kompjuterike të njohura në kazino online Cresus përfshijnë:

 • Betsoft
 • Luaj'n GO
 • Yggdrasil
 • Lojë pragmatike
 • Lojëra evolucionare

Support

Për sa kohë që qëndron, reputacioni i kazinosë në internet Cresus është bazuar në mbështetjen e saj shembullore të klientit. Ekipi mbështetës është emëruar një individ mbështetës dhe i përkushtuar që punon gjatë gjithë kohës për të siguruar që të gjithë lojtarët të jenë të kënaqur. Lojtarët mund të kontaktojnë ekipin përmes emailit (support@cresuscasino.com) ose bisedë drejtpërdrejt gjatë orëve të caktuara. Shënim: të gjitha shërbimet mbështetëse ofrohen në frëngjisht. 

Pse ia vlen të luash në kazino Cresus?

Kazino online Cresus është një kazino e mirë-krijuar dhe me reputacion që përmban kazinotë më të mira franceze në internet. Ajo ka fituar një reputacion të mirë bazuar në cilësinë e lojërave të disponueshme dhe shërbimet e saj të jashtëzakonshme mbështetëse. Nëse dyshoni në ligjshmërinë e tyre, mund të kontrolloni me Komisionin e Lojërave elektronike të Curacao.

Mbani mend:

Bonuset e kazinosë Cresus vijnë pa kërkesa bastesh për të cilat duhet të vini bast të gjitha dhe të tërhiqni fitimet pas kësaj. Lojtarët kanë akses në opsionet e pagesave të shpejta dhe të sigurta me një kufi prej 5,000 € në javë. Mund të regjistroheni lehtësisht në kazinonë online Cresus dhe të eksploroni të gjitha këto veçori ndërsa zgjeroni bankrollin tuaj në mënyrë eksponenciale përmes promovimeve, bonuseve dhe grupeve të çmimeve. Gjithmonë luani kumar me përgjegjësi.

Total score7.7
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2014
BonusetBonuset (12)
Baste falas
Bonus cashbackBonus nuk ka basteshBonus parash pa pagesëBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonusi VIPBonusi high rollerBonusi i besnikërisëBonusi i ditëlindjesBonusi javorBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (2)
Angleze
Franceze
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (17)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (11)
Bitcoin
Cashlib
Ethereum
Ezee Wallet
Fast Bank Transfer
Litecoin
MasterCard
Ripple
SkrillVisa
Wire Transfer
MonedhatMonedhat (1)
Euro
ShtetetShtetet (1)
Franca
SoftwareSoftware (20)