CookieCasino - Responsible Gaming

Age Limit
CookieCasino
CookieCasino is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority

Responsible Gaming

Varësia nga kumari është një çështje serioze me të cilën përballen disa lojtarë. Dëshira për të luajtur kumar në mënyrë të pakontrolluar mund të ketë një dëm serioz në jetën e lojtarit. 

Arsyeja pse bixhozi mund të bëhet i varur është se stimulon sistemin e shpërblimit të trurit ashtu si çdo varësi tjetër. Kushdo që merret me varësinë e lojërave të fatit duhet të kontaktojë me një nga organizatat e mëposhtme:

Ne sugjerojmë lojtarët të përfitojnë nga veçoria e Kufijve Personal në momentin që krijojnë llogarinë e tyre. Në këtë mënyrë, lojtarët do të kenë më shumë kontroll mbi lojërat e tyre të fatit. Lojtarët mund të vendosin kufizime në shumën që depozitojnë, humbin dhe bastojnë.

Një ulje e kufirit do të hyjë në fuqi menjëherë, ndërsa një rritje mund të ndodhë vetëm pas konfirmimit me email. Ne i këshillojmë lojtarët të kontaktojnë Mbështetjen e Klientit nëse duan të mësojnë më shumë rreth kufijve që mund të aplikojnë.

 • Kufiri i depozitave – lojtarët mund të vendosin një kufi në depozitën e tyre për një ditë, një javë ose një muaj.
 • Kufiri i humbjes – lojtarët mund të vendosin një kufi në humbjet e tyre në kazino për një ditë, një javë ose një muaj.
 • Kufiri i basteve – lojtarët mund të vendosin një kufi në shumën që vënë bast për një ditë, një javë ose një muaj.
 • Kufiri i sesionit – lojtarët mund të vendosin një kufi në sasinë e kohës që kalojnë duke luajtur një lojë.

Testi i vetëvlerësimit

Një test vetëvlerësimi do t'i ndihmojë lojtarët të kenë një pasqyrë shtesë nëse janë lojtarë të përgjegjshëm apo jo. Lojtarët duhet t'i përgjigjen çdo pyetjeje me ndershmëri.

 • E gjeni veten duke menduar vazhdimisht për lojërat e fatit?
 • A e rritni madhësinë e bastit për të testuar fatin tuaj?
 • A ndiheni nervoz kur përpiqeni të hiqni dorë ose të reduktoni kumarin?
 • A mendoni se duhet të luani kumar kur ndiheni të emocionuar?
 • A luan kumar për të shpëtuar nga problemet personale?
 • A mendoni se duhet të luani më shumë pas një seance të humbur?
 • A gënjeni për kohën që kaloni duke luajtur bixhoz?
 • A keni marrë ndonjëherë para hua për lojërat e fatit?
 • A keni pasur ndonjëherë probleme personale për shkak të zakoneve tuaja të lojërave të fatit?
 • A keni qenë ndonjëherë në vështirësi financiare për shkak të zakoneve të lojërave të fatit?

Vetëpërjashtimi

Lojtarët mund të vetëpërjashtohen nga lojërat e fatit dhe kazinoja do të marrë të gjitha masat për të bllokuar aksesin e tyre në llogarinë e tyre dhe për t'u siguruar që ata të mos marrin asnjë email promovues.

Gjëja më e mirë që duhet të bëjë një lojtar këtu është të kontaktojë Mbështetjen e Klientit dhe ata do t'i ndihmojnë ata të marrin vendimin e duhur.

Ekzistojnë dy lloje të vetëpërjashtimit, të përhershëm dhe të përkohshëm. Kur një lojtar zgjedh të vetëpërjashtohet nga lojërat e fatit, përgjithmonë, ai nuk do të jetë në gjendje të hapë llogarinë e tij përsëri në të ardhmen.

Problemi i lojërave të fatit

Lojtarët që kanë të bëjnë me problemet e lojërave të fatit duhet të marrin masa të menjëhershme. Ka shumë organizata të ndryshme që ata mund të kontaktojnë për udhëzime dhe këshilla. Disa nga organizatat më të njohura përfshijnë ato të mëposhtme:

Bixhozi duhet të synojë gjithmonë argëtimin dhe lojtarët që tentojnë të abuzojnë me lojërat e fatit janë ata që merren me varësinë nga kumari. Bixhozi nuk duhet parë si një mënyrë për të fituar të ardhura.

Kontroll i realitetit

Është shumë e lehtë të kapesh kur argëtohesh. Pra, për këtë arsye, lojtarët këshillohen të bëjnë një kontroll realiteti. Softueri do të dërgojë njoftime kur ata kalojnë një periudhë të caktuar duke luajtur në një kazino.

Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2020
BonusetBonuset (6)
Bonus ndeshjeBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi i rimbushjesBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (7)
Angleze
Finlandeze
Franceze
Gjermane
Greke
Norvegjeze
Polake
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (1)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (16)
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
GiroPay
Interac
MaestroMasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Trustly
Visa
Zimpler
instaDebit
MonedhatMonedhat (6)
Dollari Kanadez
Dollari i Zelandës së Re
Euro
Krona Norvegjeze
Shtetet e Bashkuara Dollar
Zloty Polak
ShtetetShtetet (9)
Finlanda
Gjermania
Greqia
Hungaria
Kanadaja
Norvegjia
Polonia
Republika Çeke
Zelanda e Re
SoftwareSoftware (19)