CookieCasino Rishikimi 2024 - Live Casino

CookieCasinoResponsible Gambling
CASINORANK
8.9/10
BonusBonus 200$ + 220 rrotullime falas
Shpërblime VIP
Kazino me letra me gërvishtje
Ofrohen çmime të rastësishme
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Shpërblime VIP
Kazino me letra me gërvishtje
Ofrohen çmime të rastësishme
CookieCasino is not available in your country. Please try:
Live Casino

Live Casino

Lojërat Live Dealer luhen me një tregtar të vërtetë në kohë reale dhe jo me një kompjuter. Rregullat e lojës janë pothuajse identike, por mjedisi është krejtësisht i ndryshëm dhe kjo është ajo që tërheq shumicën e lojtarëve.

Të luash lojëra në një kazino të drejtpërdrejtë ka shumë përparësi dhe çdo lojtar duhet t'u japë atyre lojëra.

Lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë do t'i lejojnë lojtarët të shijojnë përvojën e të luajturit me një tregtar të vërtetë nga komoditeti i shtëpive të tyre. Ky është një nga avantazhet më të mëdha që kanë këto lojëra, sepse lojtarët do të kenë ndjenjën se janë në kazino.

Kazinoja e tregtarit të drejtpërdrejtë është gjithmonë e disponueshme, pa marrë parasysh kohën dhe vendin. Gjithçka që u duhet lojtarëve është pajisja e tyre e dorës për të hyrë në llogarinë e tyre.

Në një kazino me bazë tokësore, nuk ka gjithmonë një vend të lirë në tavolina, sepse nganjëherë ka shumë lojtarë. Kur luajnë lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë, lojtarët nuk duhet të presin radhën e tyre, ata gjithmonë mund t'i bashkohen një tavoline.

Blackjack live

Luajtja e Blackjack me tregtar të drejtpërdrejtë do t'i lejojë lojtarët të kenë një përvojë duke luajtur një lojë të vërtetë blackjack që zhvillohet në një kazino dhe me një tregtar të vërtetë. Rregullat e lojës janë të njëjta dhe lojtarët duhet të marrin një dorë që arrin 21 për të fituar raundin.

Ka shumë opsione të ndryshme në dispozicion që i lejojnë lojtarët të përmirësojnë duart e tyre si goditja, qëndrimi, dyfishimi dhe ndarja, vetëm për të përmendur disa. Ne sugjerojmë lojtarët të mësojnë rregullat bazë përpara se të vendosin të luajnë Blackjack Live, dhe të gjitha rregullat dhe strategjitë mund të gjenden në lidhjen e mëposhtme.

Cookie Casino ka shtuar shumë variacione të ndryshme të Blackjack në portofolin e tyre, por këto janë disa nga titujt më të njohur:

 • Blackjack Multihand 7 vende
 • Blackjack Multihand me 7 vende VIP
 • Blackjack
 • Blackjack MultiHand VIP
 • Blackjack Multihand
 • Çiftet Mbretërore Blackjack
 • Blackjack 12
 • Blackjack 14
 • Blackjack 15
 • Blackjack 16

Ruletë e drejtpërdrejtë

Ruleta e drejtpërdrejtë, ndryshe nga ruleta në internet, organizohet nga tregtarë të drejtpërdrejtë, gjë që shton një element social në lojë. Të gjitha bastet dhe loja bëhen në kohë reale nga një studio ose në disa raste nga një kazino reale me bazë tokësore.

Ka shumë variante të lojës, por rregullat themelore janë të njëjta. Baste të ndryshme mund të vendosen kur luajnë ruletë dhe lojtarët duhet të mësojnë ndryshimin midis këtyre basteve sepse disa prej tyre ofrojnë shanse më të mira për të fituar ndërsa të tjerët jo.

Të gjithë ata që duan të lexojnë rreth rregullave të ruletës dhe strategjive të ndryshme rreth kësaj loje mund të ndjekin këtë lidhje.

Disa nga lojërat më të njohura Live Roulette që mund të gjenden në Cookie Casino përfshijnë këto:

 • Mega Roulette
 • Ruletë 2
 • Ruletë 4 - Ruse
 • Ruletë 3 - Makao
 • Ruletë 5 - gjermane
 • Ruletë me shpejtësi të drejtpërdrejtë
 • Ruletë indiane
 • Ruletë live 24/7
 • Ruletë Amerikane
 • Ruletë e kazinosë

Baccarat live

Live Baccarat luhet pothuajse në të njëjtën mënyrë si Baccarat standard. Lojtarët duhet të marrin një dorë që arrin gjithsej 8 ose 9 për të mposhtur tregtarin dhe nuk ka asgjë që mund të bëhet gjatë lojës.

Ajo që lojtarët duhet të bëjnë është të vendosin për shumën që duan të vënë bast dhe të vendosin bast, pas kësaj loja ndjek disa rregulla strikte. Kjo është një lojë fati ku lojtarët nuk kanë ndonjë vendimmarrje, kështu që ata mund të ulen dhe të pushojnë. Për të lexuar mbi rregullat e lojës, lojtarët mund të ndiqni këtë lidhje.

Këtu janë disa nga variantet më të njohura Live Baccarat që mund të gjenden në Cookie Casino:

 • Salon Prive Baccarat E
 • Baccarat i pasurisë së artë
 • Speed Baccarat N

Poker Live

Live Poker është një lojë tjetër që lojtarët mund ta gjejnë në seksionin Live Dealer në Cookie Casino. Kjo është një lojë emocionuese dhe rregullat nuk ndryshojnë nga varianti tradicional. Gjithsesi, lojtarët duhet të kalojnë pak kohë duke mësuar ato rregulla përpara se të vendosin të luajnë për para të vërteta.

Ka shumë variante të Live Poker, por këto janë disa nga më të njohurat:

 • Kazino Hold'em Poker
 • Poker kinez
 • Texas Hold'em Poker
 • Poker Badugi
 • Poker për tërheqje me pesë letra
 • Poker Omaha Hi-Lo
 • Pai Gow Poker

Lojëra të drejtpërdrejta

Të gjitha lojërat e drejtpërdrejta në Cookie Casino mundësohen nga Evolution Gaming dhe Pragmatic Play, të cilat janë disa nga kompanitë më të njohura të softuerëve. Ata e dinë saktësisht se si të krijojnë një përvojë realiste të lojës dhe për këtë arsye, ata gëzojnë një reputacion të mirë midis lojtarëve. Disa nga lojërat më të njohura të drejtpërdrejta përfshijnë:

 • Monopol.
 • Craps.
 • Bakarat.
 • Marrëveshje ose pa marrëveshje.
 • Ëndrra tërheqëse.
 • Zare rrufeje

Lojërat e kazinosë live janë shumë të ngjashme me lojërat klasike në internet. Rregullat janë pothuajse të njëjta me një ndryshim të madh që lojërat zhvillohen nga tregtarë realë. Për shembull, kur luani ruletë live, lojtarët mund të shohin tregtarin duke lëshuar topin e bardhë në rrotën e ruletës dhe ata do të jenë dëshmitarë të momentit kur topi do të bjerë në një nga xhepat.