Codere Casino - Responsible Gaming

Age Limit
Codere Casino
Codere Casino is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority

Responsible Gaming

Bixhozi është një aktivitet argëtues që mund ta bësh në kohën e lirë, por për fat të keq, disa përpiqen të shfrytëzojnë lojën e fatit dhe si rezultat, ata zhvillojnë një varësi. Kjo varësi është serioze, si çdo tjetër dhe duhet të kërkoni ndihmë sa më shpejt të jetë e mundur. Ne ju sugjerojmë të kontaktoni një nga organizatat e mëposhtme për udhëzime dhe këshilla:

Ne sugjerojmë që kur krijoni llogarinë tuaj, të kufizoni shumën që mund të depozitoni. Kjo është një mënyrë e shkëlqyeshme për të pasur më shumë kontroll mbi paratë tuaja dhe pasi të keni arritur kufirin tuaj, duhet të ndaloni së luajturi.

Për shembull, nëse vendosni kufirin tuaj javor në 50 dollarë dhe bëni një depozitë prej 30 dollarësh dhe më pas bëni një depozitë tjetër prej 10 dollarësh, do të jeni në gjendje të bëni një depozitë tjetër prej 10 dollarësh gjatë atyre 7 ditëve. Ju mund të vendosni një kufi ditor, javor dhe mujor në llogarinë tuaj.

Test i vetëvlerësimit

Nëse doni të kontrolloni nëse po luani vetëm për argëtim ose bixhozi juaj po del jashtë kontrollit, duhet të kaloni testin e vetëvlerësimit. Nuk mund të thuhet se të gjitha pyetjeve duhet t'u përgjigjeni sinqerisht.

 • E gjeni veten duke kujtuar përvojat e mëparshme të lojërave të fatit apo duke planifikuar seancën tuaj të ardhshme të lojërave të fatit?
 • A luani kumar më shumë nga sa kishit menduar fillimisht?
 • A përpiqeni të kontrolloni lojën tuaj?
 • A ndiheni të shqetësuar kur duhet të ndaloni lojën e fatit?
 • A luani sa herë që mundeni?
 • A përpiqeni të rifitoni paratë që keni humbur në kumar?
 • A besoni se mund të keni probleme me kontrollin e zakoneve tuaja të lojërave të fatit?
 • A merrni hua para për të financuar lojërat tuaja të fatit?
 • E anashkaloni shkollën apo punën për të luajtur kumar?
 • A i keni kërkuar dikujt t'ju ndihmojë me problemet tuaja financiare të shkaktuara nga kumari?

Nëse shumica e përgjigjeve tuaja janë pozitive, ka të ngjarë të keni probleme me lojërat e fatit. Është mirë të ndërmerrni disa veprime menjëherë. Ne ju sugjerojmë të kontaktoni një nga organizatat e mëposhtme për udhëzime dhe këshilla:

Vetëpërjashtimi

Mund t'i kërkoni kazinosë që t'ju përjashtojë nga të luani me ta. Ju mund të kërkoni përjashtim të përkohshëm dhe përjashtim të përhershëm. Mbani në mend se nëse kërkoni përjashtim të përhershëm, nuk do të mund të hapni më llogarinë tuaj.

Ne ju sugjerojmë të kontaktoni Mbështetjen e Klientit dhe ata do t'ju ndihmojnë të merrni vendimin e duhur. Gjatë periudhës së vetëpërjashtimit, nuk do të mund të depozitoni dhe luani lojëra për para të vërteta. Kazinoja do të respektojë vendimin tuaj dhe nuk do t'ju dërgojë emaile promovuese.

Lojëra me përgjegjësi

Codere Casino dëshiron që ju të argëtoheni sa herë që hyni në llogarinë tuaj dhe luani. Ata duan të ofrojnë një mjedis të përshtatshëm dhe të sigurt lojrash. Dhe, në momentin që vërejnë sjellje kompulsive, ata janë të përgatitur të veprojnë.

Këtu janë disa këshilla që do t'ju ndihmojnë të mbani më shumë kontroll kumarin:

 • Mos e mendoni lojën e fatit si një mënyrë për të fituar të ardhura. Nëse keni pasur disa fitore të mira, kjo nuk do të thotë se do të fitoni sa herë që luani.
 • Luaj gjithmonë me paratë që mund të përballosh për të humbur.
 • Vendosni një kufi buxhetor dhe qëndroni në të.
 • Vendosni një afat kohor paraprakisht, sepse mund të humbni lehtësisht gjurmët e kohës kur jeni duke u argëtuar.
 • Asnjëherë mos u përpiqni të rikuperoni humbjet tuaja dhe konsideroni paratë që keni humbur si paradhënie për argëtimin që keni pasur gjatë lojës.
 • Asnjëherë mos luani kur jeni në depresion ose nën ndikimin e substancave që ndryshojnë mendjen. Luaj vetëm kur ndihesh mirë dhe me mendje të pastër.
 • Asnjëherë mos lejoni që bixhozi të jetë forma juaj e vetme e argëtimit.

Mbrojtja e të miturve

Kumari është i paligjshëm për të miturit dhe Codere bën gjithçka që është në fuqinë e tij për të parandaluar lojtarët e mitur të hyjnë në kazinotë e tyre.

Codere kërkon identifikimin zyrtar të të gjithë klientëve të tyre. Ju do të duhet të dërgoni kopje të dokumenteve ligjore për të vërtetuar se jeni në moshë madhore për të luajtur bixhoz.

Total score8.3
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2012
BonusetBonuset (6)
Baste falas
Bonus ndeshjeBonus pa depozitëBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonus të regjistrimit
GjuhëtGjuhët (3)
Angleze
Italiane
Spanjolle
LicencatLicencat (3)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (33)
Badminton
Basketboll
Bast në FutbollBaste onlineBaste sportive
Bejsbolli
BingoBlackjack
Boks
Eurovizion
Futboll
Gara me kuaj
Golf
Hendboll
Hokej mbi akull
Motorsport
Politika
Regbi
Ruletë
Shigjetat
Skvosh
Slotat
Snooker
Sportive
Tenis tavoline
Tenisi
Trotting
UFC
Vaterpolo
Volejbolli
Zagarët
eSports
Çiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (11)
MonedhatMonedhat (5)
Euro
Peso Kolumbian
Peso argjentinase
Peso meksikane
Shtetet e Bashkuara Dollar
ShtetetShtetet (5)
Argjentina
Kolumbia
Meksika
Panamaja
Spanja
SoftwareSoftware (4)