Casumo - Withdrawals

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Withdrawals

Casumo garanton të rishikojë të gjitha tërheqjet brenda 72 orëve dhe edhe më shpejt pasi të marrë të gjitha dokumentet e nevojshme. Kur tërheqja miratohet, zakonisht duhen deri në 3 ditë pune përpara se fondet të jenë të disponueshme në llogarinë tuaj për transferim bankar.

  • VIZA - 1-5 ditë pune pas miratimit
  • Skrill - i menjëhershëm
  • Neteller - Instant
  • Transfertat bankare - 1-5 ditë pas miratimit

Sa kohë ju duhet për të marrë fondet tuaja pasi ato të miratohen nga Casumo varet nga institucioni juaj financiar. Për shembull, nëse përdorni një kartë krediti ose debiti, mund të prisni fondet tuaja midis 1 dhe 5 ditë pune. Nëse përdorni Skrill ose Neteller, mund t'i merrni fondet tuaja menjëherë pas miratimit.

Bonusi i tërheqjes

Kur kërkoni një bonus në Casumo, duhet të vendosni bast bonuset dhe fitimet e bonusit 30 herë përpara se të bëni një tërheqje. Shuma minimale që ju kërkohet të depozitoni kur dëshironi të kërkoni një bonus është 10 dollarë.

Depozitat duhet të vihen bast të paktën një herë përpara se të bëni një tërheqje. Ndërsa të gjitha bonuset dhe fondet e bonusit duhet të vihen 30 herë përpara se të mund të bëni një tërheqje.

Pasi të keni përfunduar me kërkesat e basteve, fondet e bonusit do të konvertohen automatikisht në para reale. Nëse nuk arrini të përmbushni kërkesat e bastit, nuk do të jeni në gjendje të tërhiqni.

Si të bëni një tërheqje?

Kur vendosni të bëni një tërheqje, duhet të ndiqni këto hapa të thjeshtë:

  • Plotësoni kërkesat e basteve – përpara se të kërkoni një tërheqje, duhet të shikoni bilancin tuaj të kazinosë. Kontrolloni nëse e keni përmbushur lojën përmes kërkesave apo jo. Gjithashtu, duhet të keni parasysh shumën minimale të tërheqjes.
  • Zgjidhni mënyrën tuaj të tërheqjes – Duhet të shkoni te arkëtari dhe të zgjidhni mënyrën tuaj të preferuar të tërheqjes. Ne ju këshillojmë që të zgjidhni gjithmonë të njëjtën metodë për depozitat dhe tërheqjet tuaja.
  • Futni shumën – Kur bëni një tërheqje, shuma e dëshiruar duhet të jetë së paku 10 dollarë, që është shuma minimale e tërheqjes. Kur kërkoni të bëni një tërheqje mbi 1000 dollarë, kazino do të kërkojë disa dokumente për të vërtetuar identitetin tuaj.
  • Përfundoni transaksionin – Duhet të kontrolloni dy herë mënyrën e pagesës dhe shumën që dëshironi të tërhiqni përpara se të konfirmoni tërheqjen tuaj. Pasi të keni mbaruar, një mesazh për një tërheqje të suksesshme duhet të shfaqet në ekran.

Monedhat

Ju mund të përdorni vetëm 4 monedha për të bërë një tërheqje në Casumo, dhe ato janë si më poshtë: SEK, EUR, GBP dhe CAD.

Total score10.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2012
BonusetBonuset (7)
Baste falas
Bonus ndeshjeBonus nuk ka basteshBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonusi i rimbushjesBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (5)
Angleze
Finlandeze
Gjermane
Norvegjeze
Suedeze
LicencatLicencat (5)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (49)
Baccarat
Bandy
Basketboll
Bast në FutbollBaste sportive
Bejsbolli
Blackjack
Boks
CS:GO
Dota 2
First Person Baccarat
Formula 1
Futboll
Futbolli Australian
Futbolli galik
Gara me kuaj
Golf
Hendboll
Hokej mbi akull
Hokej mbi dysheme
Kriketi
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Motorsport
Pai GowPokerPoker me tre letraPunto Banco
Rainbow Six Siege
Regbi
Ruletë
Shah
Shigjetat
Slotat
Snooker
Soho Blackjack
Sportet dimërore
Sportive
Surfing
Tenis tavoline
Tenisi
Trotting
UFC
Video Poker
Volejbolli
Wheel of Fortune
eSports
Çiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (15)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
Zimpler
MonedhatMonedhat (4)
Dollari Kanadez
Euro
Krona Suedeze
Paund sterlina
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (6)
Danimarka
Finlanda
Gjermania
Kanadaja
Norvegjia
Suedia
SoftwareSoftware (20)