Casumo - Live Casino

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Live Casino

Në Casumo mund të gjeni lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë nga Evolution Gaming dhe Net Entertainment. Këta të dy konsiderohen si ofruesit më të mirë të lojërave të kazinosë live. Mund të gjeni gjithsej 11 lojëra me opsione të ndryshme bastesh, në mënyrë që të dyja rolet e ulëta dhe ato të larta të mund të gjejnë diçka për veten e tyre.

Sigurohuni që të shikoni rishikimin tonë të plotë të drejtpërdrejtë të Casumo këtu.

Siç thamë më parë, ju mund të gjeni lojëra të ndryshme live në Casumo, dhe ato janë si më poshtë:

Ëndrra tërheqëse - Dream Catcher është një lojë me rrota që transmetohet drejtpërdrejt nga Letonia, dhe është gjithashtu i disponueshëm në celular. Basti minimal që mund të vendosni është 1$ dhe maksimumi është 50$. Nëse luani këtë lojë, mund të fitoni deri në 10 herë totalin e aksioneve.

Ruletë Rrufeja - Kjo është një lojë ruletë me shpejtësi që ofron dy veçori shtesë që u japin lojtarëve një shans për të fituar më shumë. Pagesa me fat dhe numri me fat janë opsione bastesh të rastësishme që mund të sjellin fitore deri në 500:1. Basti minimal që mund të vendosni kur luani Ruletë Rrufeja është 0,20 dollarë dhe maksimumi është 500 dollarë.

Blackjack live - Kjo lojë me tregtarë të drejtpërdrejtë ju jep mundësinë të vendosni baste anësore dhe të shihni veprimin teksa shpaloset para syve tuaj falë këndeve të shumta të kamerës. Basti minimal që mund të vendosni këtu është 1$ dhe basti maksimal është 2500$ dhe mund të vendosni edhe baste anësore.

Ruletë e drejtpërdrejtë - Kjo është një ruletë standarde evropiane nga Evolution Gaming. Basti minimal që mund të vendosni gjatë lojës është 1$ dhe basti maksimal mund të shkojë deri në 40,000$. Opsionet e ndryshme të basteve e bëjnë lojën të përshtatshme si për role të ulët ashtu edhe për role të larta. Loja transmetohet nga disa vende dhe ka shumë tabela me kufij të ndryshëm bastesh që i përshtaten çdo lloj lojtari.

Ultimate Texas Hold`Em - Kjo është një nga lojërat më të njohura të pokerit, këtë herë nga Evolution Gaming. Loja transmetohet në Riga dhe është një nga lojërat e pakta të pokerit të disponueshme në celular. Basti minimal është deri në 0,50 dollarë dhe basti maksimal është 500 dollarë.

Baccarat live - Ky variant i lojës ka një pamje dhe ndjesi më shumë aziatike dhe vjen nga Evolution Gaming. Loja përmban disa kamera HD dhe kamera me karta nga afër për një përvojë më të mirë të lojës. Basti minimal që mund të vendosni kur luani Baccarat Live është 1$ dhe basti maksimal është 500$.

Pokeri i Karaibeve - Loja transmetohet nga Riga dhe luhet vetëm me 1 kuvertë. Caribbean Stud Poker përmban bastet e zakonshme anësore dhe një jackpot progresiv. Basti minimal që mund të vendosni është 1$ dhe basti maksimal është 1000$.

Casino HoldEm - Casino HoldEm është një lojë e zhvilluar nga Evolution gaming dhe është shumë e ngjashme me Texas Hold`Em. Loja transmetohet nga Riga dhe është e disponueshme edhe në celular. Loja ofron bast anësor Bonus dhe Jumbo 7 Jackpot të cilat mund të përmirësojnë në mënyrë drastike ekuilibrin tuaj. Basti minimal që mund të vendosni është 0,50 dollarë dhe basti maksimal është 2000 dollarë.

Poker me 3 letra - 3 Card Poker është një lojë nga Evolution Gaming dhe është shumë e thjeshtë për t'u luajtur. Basti minimal që mund të vendosni është 1$ dhe basti maksimal është 250$.

Lojërat më të njohura të drejtpërdrejta në Casumo

Disa nga lojërat më të njohura në Casumo janë Blackjack Live dhe Live Roulette. Blackjack është një lojë letrash shumë e njohur ku përpiqesh të marrësh një numër më të madh letrash sesa tregtari pa kaluar mbi 21.

Dora më e mirë në lojë quhet Blackjack dhe kjo arrihet kur vlera e dy letrave tuaja të para të shpërndara është e barabartë me 21. Blackjack luhet me 8 kuverta letrash. Kartat e numëruara midis 2 dhe 10 kanë vlerën e tyre, letrat e fytyrës kanë një vlerë prej 10 dhe Ace mund të jetë ose 1 ose 11.

Në Casumo mund të gjeni një gamë të gjerë tavolinash ruletë. Falë pamjeve të shumta të kamerës dhe transmetimit me cilësi HD, mund të prisni një veprim të vërtetë sikur të jeni në një kazino me bazë tokësore. Kufijtë e basteve plotësojnë nevojat e fillestarëve dhe të lojtarëve me përvojë të lartë.

Si të luani Ruletë Live

Të luash ruletë është shumë e lehtë. Loja fillon kur vendosni bast në një numër të vetëm ose një kombinim numrash. Kur luani Live Roulette, do të shihni tregtarin të ulur pas timonit të ruletës.

Rrota e ruletës ka 37 lojëra elektronike të numëruara nga 0 në 36, dhe ideja është të parashikohet se në cilën slot do të zbresë topi. Tregtari do t'ju kërkojë të vendosni bastin tuaj për raundin tjetër, dhe më pas tregtari do të telefonojë përsëri duke i informuar lojtarët se bastet janë mbyllur dhe do ta hedhë topin në timon. Pasi topi të ndalet, numri fitues do të shfaqet në ekran.

Vendosja e basteve

Kur dëshironi të vendosni një bast, thjesht duhet të prekni një numër ose zonën e tabelës ku dëshironi të vendosni bast. Nëse dëshironi të ndryshoni vlerën e çipit, duhet të hapni menynë anësore dhe të zgjidhni çipin që dëshironi të përdorni. Këto janë llojet e basteve nga të cilat mund të zgjidhni:

Bastet e brendshme janë baste ku vendosni bastin tuaj direkt në numrat 0 deri në 36, dhe gjithashtu 00 kur jeni duke luajtur Roulette Amerikane. Ekzistojnë 5 lloje të basteve të brendshme dhe ato janë si më poshtë:

 • Drejt - Ky bast vendoset në një numër të vetëm duke vendosur një çip direkt në numër.
 • Ndarje - Ky bast vendoset në vijën midis dy numrave ngjitur. Ju do të fitoni nëse topi bie në një nga ata numra.
 • Tre rreshta - Ky bast vendoset në një rresht me tre numra. Ndonjëherë ky bast quhet "Basti i rrugës" dhe bëhet duke vendosur një çip në linjë në fillim të një prej 12 rreshtave.
 • Këndi – Ky bast vendoset në katër numra dhe bëhet duke vendosur një çip në këndin e kryqëzuar të katër numrave.
 • Six Line – Ky bast vendoset në gjashtë numra, siç sugjeron emri i tij, duke zgjedhur 2 rreshta me 3 numra. Për të vendosur këtë bast, duhet të vendosni një çip në fillim të rreshtit që ndan 2 rreshtat.

Bastet e jashtme janë baste ku vendosni bastin tuaj rreth fushës së numrave. Këto baste janë më pak të rrezikshme dhe shanset për të parashikuar këto baste janë më të larta. E vetmja rënie është se pagesat janë më të ulëta. Ekzistojnë 5 lloje të basteve të jashtme dhe ato janë si më poshtë:

 • Kolona - Ky bast vendoset në një kuti 2-1 duke vendosur një çip në një nga 3 zonat e etiketuara 2 me 1.
 • Dozen – Ky bast vendoset në 12 numra që përfshijnë 4 rreshta me 3 numra. Kur dëshironi të vendosni këtë bast, duhet të vendosni një çip në një nga zonat e shënuara: 1 12, 2 12 ose 3 12.
 • Kuq/Zi – Ky është basti më i zakonshëm ku vendosni bast ose në të gjithë numrat e zinj ose në të gjithë numrat e kuq. Në këtë mënyrë ju mbuloni gjithsej 18 numra dhe për të bërë këtë bast duhet të vendosni çipin tuaj në zonat e paetiketuara të kuqe ose të zeza.
 • Çift/Tek – Ky bast vendoset ose në të gjithë numrat çift ose në të gjithë numrat tek, duke përjashtuar 0. Ky bast gjithashtu mbulon 18 numra dhe bëhet duke vendosur çipat në zonat e etiketuara Çift ose Tek.
 • 1-18/19-36 - Ky bast mbulon 18 numrat e parë ose 18 të dytët, duke përjashtuar 0. Për ta bërë këtë bast, duhet të vendosni çipat në zonën e shënuar nga 1 deri në 18 ose në zonën e etiketuar nga 19 deri në 36.
 • Bast Neighbor – Ky bast bëhet kur vendosni patate të skuqura në pistën e garës së ruletit. Këto baste njihen gjithashtu me emrat 'baste seksioni' dhe 'baste thirrjesh' dhe mbulojnë një seri prej pesë numrash. Kur zgjidhni një numër që dëshironi të përdorni për bastin fqinj, ai bast do të përfshijë numrin që keni zgjedhur dhe dy numrat në secilën anë të tij në rrotën e ruletit.

Bastet e preferuara

Në disa rrota ruleti, mund të gjeni një veçori të basteve të preferuara që do t'ju lejojë të ruani bastet e luajtura shpesh dhe më pas t'i vendosni ato automatikisht. Kur dëshironi ta bëni këtë, duhet t'i vendosni të gjitha bastet tuaja në tryezë dhe të hapni menynë e basteve të preferuara. Thjesht vendosni një emër për bastin tuaj dhe shtypni OK. Pra, herën tjetër që dëshironi të vendosni një nga bastet tuaja të preferuara, thjesht shkoni te menyja e basteve të preferuara dhe zgjidhni një bast nga lista juaj.

Total score10.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2012
BonusetBonuset (7)
Baste falas
Bonus ndeshjeBonus nuk ka basteshBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonusi i rimbushjesBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (5)
Angleze
Finlandeze
Gjermane
Norvegjeze
Suedeze
LicencatLicencat (5)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (49)
Baccarat
Bandy
Basketboll
Bast në FutbollBaste sportive
Bejsbolli
Blackjack
Boks
CS:GO
Dota 2
First Person Baccarat
Formula 1
Futboll
Futbolli Australian
Futbolli galik
Gara me kuaj
Golf
Hendboll
Hokej mbi akull
Hokej mbi dysheme
Kriketi
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Motorsport
Pai GowPokerPoker me tre letraPunto Banco
Rainbow Six Siege
Regbi
Ruletë
Shah
Shigjetat
Slotat
Snooker
Soho Blackjack
Sportet dimërore
Sportive
Surfing
Tenis tavoline
Tenisi
Trotting
UFC
Video Poker
Volejbolli
Wheel of Fortune
eSports
Çiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (15)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
Zimpler
MonedhatMonedhat (4)
Dollari Kanadez
Euro
Krona Suedeze
Paund sterlina
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (6)
Danimarka
Finlanda
Gjermania
Kanadaja
Norvegjia
Suedia
SoftwareSoftware (20)