CasinoRoom - Live Casino

Age Limit
CasinoRoom
CasinoRoom is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionCuracao

Live Casino

Lojërat drejtpërdrejt në Casino Room ofrohen nga Evolution Gaming, ofruesi më i mirë i softuerit kur bëhet fjalë për këto lloj lojërash. Pasi t'i bashkoheni familjes Casino Room, mund të shijoni një nga lojërat e mëposhtme:

 • Ultimate Texas Hold'em
 • Kazino Hold'em
 • Ruletë Live
 • Baccarat Live
 • Blackjack Live
 • Pokeri i Karaibeve
 • Poker me tre letra
 • Live Common Draw Blackjack
 • Ruletë e Kazinosë Live nga NetEnt

Blackjack live

Në Casino Room, mund të gjeni lloje të ndryshme blackjack për të luajtur. Mund të filloni me Blackjack tradicional dhe më pas të provoni Blackjack Infinite dhe Blackjack Free Bet, zgjedhja është e juaja. Kjo është një lojë e lehtë për t'u mësuar që mund të luhet për orë të tëra pa u mërzitur. Për më tepër, me Live Blackjack ju mund të uleni praktikisht përballë tregtarit të drejtpërdrejtë dhe të shijoni argëtimin dhe eksitimin që kjo lojë duhet të sjellë.

Nëse goditni një Blackjack me dy letrat tuaja të para, do të merrni një pagesë me shanse 3:2.

Blackjack Live ka të njëjtat rregulla si çdo lojë tjetër blackjack. Por nëse jeni fillestar, ne do t'i kalojmë rregullat edhe një herë. Qëllimi i lojës është të mposhtni tregtarin`Dora pa kaluar 21. Letrat e fytyrës kanë vlerën 10, Aces janë disi si letrat Joker kur bëhet fjalë për Blackjack. Kjo është për shkak se Ace mund të ketë një vlerë prej 1 ose 11, cilado që e bën një dorë më të mirë.

Loja fillon me 2 letra, ku një nga tregtari`s kartat janë të fshehura. Pasi të shihni dy letrat tuaja dhe tregtarin`s up card ju do të duhet të vendosni se cila duhet të jetë lëvizja juaj e ardhshme. Nëse jeni të kënaqur me letrat tuaja, mund të qëndroni dhe të përfundoni raundin, ose mund të goditni dhe të kërkoni një kartë tjetër. Nëse vlera totale e dorës suaj është mbi 21, ju dështoni dhe tregtari e fiton këtë dorë.

Dora më e mirë është të kesh dhënë një 10 dhe një Ace që në fillim. Ky është një Blackjack natyral dhe pa marrë parasysh dorën e tregtarit, ju jeni fituesi. Kur merrni 2 letra me të njëjtën vlerë, mund t'i ndani letrat dhe t'i luani ato si dy duar të ndara. Ju gjithashtu do të duhet të dyfishoni bastin sepse çdo dorë e re ia vlen bastin origjinal.

Ruletë e drejtpërdrejtë

Live Roulette është ndoshta loja më e njohur e kazinosë live, dhe në dhomën e kazinosë, ju mund të shijoni varietete të ndryshme të lojës. Nëse tashmë jeni njohur me lojën, atëherë nuk do të keni asnjë problem të mësoni të luani versionin live. Në ekran do të shihni timonin dhe tabelën e basteve. Ajo që i bën lojërat e drejtpërdrejta të dallohen në turmë është fakti që një tregtar i jetës reale po vendos baste tuaja me çipa reale në kohë reale.

Zakonisht ekzistojnë dy lloje të rrotave, Ruleta Evropiane dhe Ruleta Amerikane. I vetmi ndryshim midis këtyre të dyjave është se rrota evropiane ka 37 xhepa individualë me numra nga 1 deri në 36 dhe një zero të vetme, ndërsa rrota amerikane ka 38 xhepa individualë, përsëri me numra nga 1 deri në 36, një zero e vetme dhe një zero e dyfishtë. .

Ekziston gjithashtu një ndryshim në skajin e shtëpisë, përkatësisht ruleta evropiane ofron një avantazh shtëpie prej 2,7% dhe ruleta amerikane ofron një avantazh shtëpie prej 5,26%. Nëse jeni fillestar, ju sugjerojmë të luani Ruletën Evropiane, por nëse jeni më i gatshëm për një sfidë, atëherë rrota amerikane do të jetë perfekte për ju.

Baccarat live

Baccarat është një lojë tjetër që mund ta luani drejtpërdrejt në dhomën e kazinosë. Kjo është një lojë shumë e thjeshtë që do ta zotëroni në një kohë të shkurtër. Nuk është e nevojshme të shpenzoni orë dhe orë duke mësuar strategji të ndërlikuara fituese përpara se të luani këtë lojë.

Kjo është një nga gjërat më të rëndësishme që e bëjnë Baccarat një lojë shumë tërheqëse mes lojtarëve. Ju thjesht mund të shijoni një dorë ose dy pa pasur nevojë të stresoheni për ato rregulla të ndërlikuara. Për më tepër, në dhomën e kazinosë mund ta luani lojën falas për të parë se si funksionon softueri dhe thjesht për të marrë një ndjenjë të lojës.

Gjëja më e rëndësishme në Baccarat është të vendosni një bast. Numëroni patate të skuqura dhe vendosni se sa doni të vini bast dhe çfarë bast të vendosni. Qëllimi i lojës është të vini bast në anën fituese, kjo është thjesht një lojë fati ku duhet të parashikoni se cila dorë do të ketë një vlerë më afër 9. Ju mund të vini bast në Banker`dora s, Lojtari`dorës, ose që këto dy duar do të përfundojnë në një kravatë.

Loja luhet zakonisht me 6 ose 8 kuverta letrash dhe loja fillon me 2 duar që shpërndahen në tavolinë, njëra anë është për Bankierin dhe ana tjetër për Lojtarin.

Loja fillon me tregtarin që shpërndan dy letra për lojtarin dhe dy letra për veten e tyre, dhe ata llogarisin vlerën e secilës dorë. Dhjetrat dhe letrat e fytyrës numërohen si zero, Asi numërohet si 1. Nëse vlera e dorës suaj është një numër dyshifror, atëherë numërohet vetëm shifra e dytë. Për shembull, nëse merrni një 8 dhe një 7, kjo shtohet në 15, atëherë dora juaj llogaritet si 5.

Nëse merrni dy letra që mblidhen deri në 8 ose 9, kjo quhet dorë natyrale dhe ju fitoni raundin. Këtu përfundon loja dhe bastet mund të arkëtohen.

Nëse askush nuk ka një fitore të natyrshme, atëherë loja vazhdon. Nëse keni një rezultat midis 0 dhe 5, atëherë do të duhet të merrni një kartë të tretë dhe do të qëndroni në një 6 ose një 7.

Rregullat për bankierin janë pak më të komplikuara, por lajmi i mirë është se ju bëni`Nuk duhet të mësoni këto rregulla për të pasur një seancë të suksesshme.

Nëse lojtari nuk ka nevojë për një kartë të tretë, atëherë rregullat për bankierin janë të njëjta. Ata do të qëndrojnë në një total prej 6 dhe 7 dhe do të tërheqin një kartë të tretë në një total prej 0 dhe 5.

Por, nëse lojtari tërheq një kartë të tretë, atëherë këto janë rregullat për bankierin.

 • Kur lojtari tërheq një kartë të tretë me vlerë 9, 10, kartë të fytyrës ose një Ace, Bankeri tërheq nëse dora e tij është me një vlerë midis 0 dhe 3 dhe qëndron nëse dora e tyre është me një vlerë midis 4 dhe 7.
 • Kur lojtari tërheq një kartë të tretë me vlerë 8, Bankeri tërheq nëse dora e tij është me një vlerë midis 0 dhe 2, dhe qëndron nëse dora e tyre është me një vlerë midis 3 dhe 7.
 • Kur lojtari tërheq një kartë të tretë me vlerë 6 ose 7, Bankeri tërheq nëse dora e tij është me një vlerë midis 0 dhe 6, dhe qëndron nëse dora e tyre është me vlerën 7.
 • Kur lojtari tërheq një kartë të tretë me vlerë 4 ose 5, Bankeri tërheq nëse dora e tij është me një vlerë midis 0 dhe 5, dhe qëndron nëse dora e tyre është me vlerë 6 ose 7.
 • Kur lojtari tërheq një kartë të tretë me vlerë 2 ose 3, Bankeri tërheq nëse dora e tij është me një vlerë midis 0 dhe 4 dhe qëndron nëse dora e tyre është me vlerë 5, 6 ose 7.

Pasi të shpërndahen të gjitha letrat, pikët numërohen dhe fituesi përcaktohet.

Bast barazimi

Ndonjëherë, shumë rrallë, Bankeri dhe Lojtari kanë të njëjtin rezultat dhe loja përfundon në Barazim. Nëse kjo ndodh, atëherë bastet mbi Bankerin dhe bastet për Lojtarin kthehen dhe paguhet vetëm më e mira në Barazim. Pagesa për Barazimin është 8:1, dhe në disa kazino, pagesa për një bast barazimi shkon deri në 9:1.

Poker Live

Loja e Pokerit daton në Gjermaninë e shekullit të 16-të kur luhej me emrin Pochen. Ishte vetëm në 1830 kur loja ishte më e rafinuar dhe u bë e njohur si Poker. Sot, ka qindra versione të pokerit dhe nuk ka asnjë person të vetëm që strehon`nuk kam dëgjuar për të.

Pokeri është një lojë fati si çdo lojë tjetër, por në të njëjtën kohë, kërkon një aftësi që do t'ju duhet një jetë për ta përsosur.

Loja luhet me një paketë standarde me 52 letra dhe në disa lojëra shtohen edhe shakatë. Gjëja më e rëndësishme që duhet të mësoni është vlera e duarve. Një dorë pokeri përbëhet nga 5 letra dhe këto janë kombinimet e ndryshme:

 • Five of a Kind – Kjo është dora më e mirë në Poker dhe zakonisht është e disponueshme në një lojë ku luan një Joker. Pra, një shembull i pesë të një lloji është kur keni katër 10 dhe një kartë të egër, ose dy mbretër dhe 3 letra të egra.
 • Straight Flush - Kjo është dora më e mirë kur përdoret një paketë standarde. Straight Flush përbëhet nga 5 letra të të njëjtave kostume në sekuencë. Flush i drejtpërdrejtë i rangut më të lartë është A, K, Q, J dhe 10 e një kostum. Kjo dorë njihet edhe si Royal Straight Flush.
 • Four of a Kind - Kjo është një dorë që përbëhet nga 4 letra me të njëjtën vlerë, dhe letra e pestë nuk është e rëndësishme këtu.
 • Full House - Kjo është një dorë që përbëhet nga tre letra të një rangu dhe dy letra të një rangu tjetër, si tre 7 dhe dy Ace.
 • Flush - Kjo është një dorë që përbëhet nga pesë letra të të njëjtit kostum dhe jo në sekuencë.
 • Straight - Kjo është një dorë që përbëhet nga 5 letra në sekuencë, por në të njëjtin kostum.
 • Tre të një lloji - Kjo është një dorë që përbëhet nga tre letra të së njëjtës rang dhe dy letra të një rangu tjetër.
 • Dy palë - Kjo është një dorë që përmban një palë të një rangu dhe një palë tjetër të një rangu tjetër.
 • Një palë - Kjo është një dorë që përmban vetëm një palë dhe tre letrat e tjera janë të rangut të ndryshëm.
 • Asnjë palë - Kjo është një dorë që nuk ka asnjë nga kombinimet e lartpërmendura. Nëse asnjë nga lojtarët nuk ka një dorë të rangut më të lartë, atëherë dora me kartën më të lartë është fitues.

Nëse dy duar janë identike, atëherë lojtarët e lidhur ndajnë vazon.

Lojëra të drejtpërdrejta

Kur vendosni të luani lojëra të drejtpërdrejta në Casino Room, do t'ju duket shumë e këndshme përvoja dhe faqja është krijuar për të qenë e lehtë për t'u naviguar, kështu që nuk do të keni asnjë problem. Nuk duhet të jeni më në shtëpi për të luajtur në një kazino online, gjithçka që ju nevojitet është pajisja juaj portative dhe një llogari në Casino Room.

Të luash lojëra live është kaq e thjeshtë, ku gjithçka që duhet të bësh është të zgjedhësh një lojë dhe të luash.

Të gjitha lojërat live vijnë nga ofrues të ndryshëm softuerësh që janë liderë në industri.

Evolution Gaming është ndoshta ofruesi më i popullarizuar i softuerit që ofron lojëra kazino live si asnjë tjetër. Kompania është themeluar në vitin 2006 dhe ata kanë bërë një rrugë të gjatë që atëherë. Mund të ndërveproni lehtësisht me tregtarët dhe të luani duke e ditur se do të keni një mundësi të shkëlqyer bastesh.

Netent është një tjetër ofrues softuerësh që ka lënë gjurmë në industrinë e lojërave të fatit në internet. Kompania u themelua në vitin 1996, kështu që ju mund të supozoni se ata e dinë se çfarë po bëjnë kur bëhet fjalë për lojërat e fatit në internet. Netent njihet nga jackpot-et e famshme progresive që mund të ndryshojnë paksa gjithë jetën tuaj.

Në Casino Room, mund të gjeni lojëra të ndryshme kazino live dhe aktualisht mund të luani:

 • Blackjack
 • Bakarat
 • Kazino Holdem
 • Studim i Karaibeve
 • Poker me tre letra
 • Ruletë

Ju gjithashtu mund të gjeni disa variante të njohura të shfaqjeve të lojërave televizive, duke përfshirë:

 • Marrëveshje ose pa marrëveshje
 • Rrota e parave
 • Monopol
Total score8.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 1999
BonusetBonuset (5)
Bonus ndeshjeBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonusi high rollerBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (13)
Angleze
Arabe
Finlandeze
Gjermane
Greke
Japoneze
Norvegjeze
Polake
Portugeze
Ruse
Spanjolle
Suedeze
Turke
LicencatLicencat (3)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (9)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (13)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
MasterCardNeteller
Paylevo
Paysafe CardSkrill
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
WebMoney
MonedhatMonedhat (23)
Afrikës së Jugut Rand
Dollari Australian
Dollari Kanadez
Dollari i Zelandës së Re
Estonian Kroon
Euro
Franga Zvicerane
Jeni Japonez
Koruna Çeke
Krona Daneze
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Kuna Kroate
Latvian lati
Leu rumun
Levi Bullgar
Lira Turke
Lithuanian litai
Paund sterlina
Reali Brazilian
Rubla ruse
Shtetet e Bashkuara Dollar
Zloty Polak
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (21)
Afrika e Jugut
Arabia Saudite
Brazili
Bullgaria
Estonia
Gjermania
Japonia
Jordania
Kanadaja
Katari
Kroacia
Kuvajti
Lituania
Mbretëria e Bashkuar
Norvegjia
Polonia
Republika Çeke
Rusia
Turqia
Zelanda e Re
Zvicra
SoftwareSoftware (10)