CasinoRoom - Games

Age Limit
CasinoRoom
CasinoRoom is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionCuracao

Games

Pjesa integrale e dhomës së kazinosë është numri dhe cilësia e lojërave që ata duhet t'u ofrojnë lojtarëve të tyre. Kazinoja është bashkuar me disa nga ofruesit më të mirë të programeve kompjuterike në industri për të sjellë lojërat më të mira të mundshme për klientët e tyre. Për më tepër, shumica e lojërave mund të luhen në një modalitet argëtues, kështu që kjo është një mundësi e shkëlqyer për të mësuar se si funksionon një lojë përpara se të vendosni të luani për para të vërteta.

Bakarat

Kur vendosni të luaj Baccarat gjëja e parë që duhet të bëni është të vendosni një bast. Ju keni tre opsione këtu, mund të vini bast për bankierin, për lojtarin ose një barazim. Loja është shumë e lehtë për t'u luajtur dhe ju duhet të njiheni me disa rregulla përpara se të vendosni të luani. Pasi të vendosni një bast, do të merrni 2 letra dhe tregtari do të marrë 2 letra. Është shumë e rëndësishme të mbani mend se nuk po luani me ose kundër lojtarëve të tjerë, ideja këtu është të mundni vetëm tregtarin.

Vlera e letrave është si më poshtë, të gjitha letrat me fytyrë dhe 10-të kanë një vlerë zero, Aces kanë një vlerë prej 1 dhe letrat nga 2 deri në 9 kanë vlerën e tyre nominale ekuivalente. Kur merrni 2 letra dhe vlera totale e tyre është mbi 10, atëherë ju minusoni dhjetë nga vlera totale. Për shembull, nëse merrni 2 letra, 9 dhe 5, ato gjithsej deri në 14. Kur heqim vlerën 10 në dorë, do të përfundoni me një dorë me një vlerë totale prej 4. Në disa raste, një e treta duhet trajtuar kartën.

Ka disa rregulla të veçanta për kartën e tretë, dhe ato ndryshojnë për lojtarin dhe bankierin. Lajmi i mirë këtu është se ju nuk`Nuk duhet të mbani mend rregullat e kartës së tretë për bankierin, ato janë më të komplikuara dhe nuk mund të bëni asgjë ose të ndryshoni këtu. Ju mund t'i mësoni përmendësh rregullat nëse dëshironi, por ato nuk do të kenë ndonjë rezultat në dorën tuaj.

Rregulli i kartës së tretë për lojtarin

Lojtari`Dora e dorës merret gjithmonë parasysh grushti, kështu që këto janë rregullat e treta të kartës për lojtarin.

 • Nëse dy letrat tuaja të para kanë vlerë totale midis 0 dhe 5, ju do të merrni një kartë të tretë.
 • Nëse dy letrat tuaja të para kanë vlerë totale midis 6 dhe 7, ju nuk do të merrni një kartë të tretë.
 • Nëse dy letrat tuaja të para kanë vlerë totale midis 8 dhe 9, kjo është një fitore e natyrshme dhe ju nuk do të merrni një kartë të tretë.

Rregullat e Kartës së Tretë për bankierin

Nëse lojtari nuk merr një kartë të tretë, atëherë të njëjtat rregulla zbatohen për bankierin. Domethënë, bankier do të tërheqë një kartë të tretë kur ata kanë një dorë me një vlerë totale midis 0 dhe 5, dhe ata do të qëndrojnë nëse dora e tyre është me vlerë totale prej 6 ose 7. Por, kur lojtari merr një të tretën kartë, atëherë bankieri duhet të ndjekë një sërë rregullash më komplekse. Siç thamë edhe më parë, nuk është e nevojshme t'i dini këto rregulla për të fituar.

 • Kur lojtari tërheq një 2 ose një 3 si një kartë të tretë, bankieri do të tërheqë një kartë të tretë kur dy letrat e tyre gjithsej janë midis 0 dhe 4, dhe ata do të qëndrojnë nëse dora e tyre arrin gjithsej midis 5 dhe 7.

 • Kur lojtari tërheq një 4 ose një 5 si një kartë të tretë, bankieri do të tërheqë një kartë të tretë kur dy letrat e tij arrijnë në 0 dhe 5, dhe ata do të qëndrojnë nëse dora e tyre arrin gjithsej midis 6 dhe 7.

 • Kur lojtari tërheq një kartë 6 ose 7 si një kartë të tretë, bankieri do të tërheqë një kartë të tretë kur dy letrat e tij arrijnë në mes 0 dhe 6, dhe ata do të qëndrojnë nëse dora e tyre arrin gjithsej 7.

 • Kur lojtari tërheq një kartë 8 si një kartë të tretë, bankieri do të tërheqë një kartë të tretë kur dy letrat e tij arrijnë në 0 dhe 2, dhe ata do të qëndrojnë nëse dora e tyre arrin gjithsej midis 3 dhe 7.

 • Kur lojtari tërheq një kartë 9, një kartë të fytyrës ose një Ace si një kartë të tretë, bankieri do të tërheqë një kartë të tretë kur dy letrat e tij arrijnë në mes 0 dhe 3, dhe ata do të qëndrojnë nëse dora e tyre arrin gjithsej midis 4 dhe 7.

Ashtu si çdo lojë tjetër, Baccarat ka një sërë rregullash që duhet t'i mësoni dhe t'i përfshini në lojën tuaj. Kjo do t'ju lejojë ta ktheni lojën në favorin tuaj dhe të fitoni më shpesh. Për t'i bërë gjërat më të lehta për ju, ne kemi përgatitur një udhëzues të shpejtë dhe të thjeshtë që duhet të ndiqni për të pasur përvojën më të mirë duke luajtur Baccarat.

Baccarat ka vetëm dy strategji për të cilat disa lojtarë betohen. E para është që gjithmonë të vini bast për bankierin sepse shanset që bankieri të fitojë janë pak më të mira se ato të lojtarit`s. e dyta dhe kjo ishte e mundur vetëm në të kaluarën, numërimi i letrave. Kjo është e pamundur të bëhet në ditët e sotme, sepse kazinotë përdorin më shumë se një kuvertë letrash.

Nga ana tjetër, Baccarat është një lojë ku avantazhi i shtëpisë është vërtet i ulët. Pra, për ta kthyer këtë në favorin tuaj, ju këshillojmë të shmangni bastin e barazimit. Dhe, kur vini bast mbi bankierin ose lojtarin, keni diku 50-50 shanse për të fituar. Basti i barazimit ofron pagesat më të mira. Shumica e kazinove ofrojnë pagesa 8 me 1 për një bast barazimi, por të tjerat ofrojnë edhe 9 me 1 pagesë. Por shanset që ky bast të ndodhë janë vërtet të vogla, ndaj ju këshillojmë të shmangni këtë bast dhe të qëndroni në anën e sigurt të basteve.

Slot

Lojëra në internet me video slot nuk ka nevojë për prezantim. Këto janë lojërat më të luajtura në çdo kazino online. Dhoma e Kazinosë krenohet me përzgjedhjen e tyre të lojërave. Ata besojnë se çdo lojtar meriton të ketë zgjedhjen më të gjerë të mundshme në kazinonë e tyre. Pra, pa marrë parasysh se cila është shija juaj në lojëra, ne jemi të sigurt se do të gjeni atë që ju pëlqen sapo të bashkoheni në Casino Room.

 • Video Slots – Videoslot-et janë një pamje më moderne e makinave shumë të dashura të frutave. Por gjërat kanë ndryshuar shumë që nga lojërat e para që ofrojnë pagesa në formën e karamele dhe çamçakëz. Tani, ju mund të shijoni teknologjinë më të fundit dhe grafika mahnitëse. Ekziston gjithashtu më shumë se një linjë pagese në dispozicion dhe ato vijnë në forma dhe forma të ndryshme, dhe kjo është vetëm për të filluar. Videoslot ofrojnë bonuse të ndryshme dhe çfarë më shumë.

 • Lojëra elektronike 3D në internet – Këto lloj lojëra elektronike ofrojnë disa nga grafikat më të mira dhe do t'ju çojnë në një udhëtim spektakolar ku të gjitha shqisat tuaja vizuale do të kënaqen. Një shembull i shkëlqyer i kësaj loje është Rockstar, kështu që nëse jeni kurioz mund ta provoni.

 • Klasike moderne – Në këtë kategori, ne kemi vendosur lojëra elektronike që janë mjaft të reja, por që gëzojnë një popullaritet të tillë mes lojtarëve dhe disa thonë se janë të përjetshëm. Një shembull i shkëlqyer i një loje moderne klasike është Gonzo`s Kërkimi.

 • Lojëra elektronike Jackpot - Lojërat Jackpot mund të ndryshojnë jetën tuaj në pak sekonda. Me çdo rrotullim, çmimi rritet dhe pasi goditet, shumat janë kolosale. Mbani në mend se zakonisht lojërat që ofrojnë jackpot progresiv duhet të luhen me bastin maksimal, kështu që përpara se të vendosni të luani, shikoni nëse mund të përballoni të luani këto lloj lojërash.

Këshilla për fillestarët

Nëse sapo keni krijuar llogarinë tuaj në Casino Room dhe nuk dini nga të filloni, lojërat e lojërave elektronike në internet mund të jenë përgjigjja këtu. por, si fillestar, mund ta keni të vështirë të vendosni se cilën lojë të luani sepse zgjedhja është e madhe. Për këtë arsye, ne kemi përgatitur disa këshilla, vetëm për fillestarët që do t'ju ndihmojnë të vendosni se çfarë të luani.

 • Shumica e lojërave vijnë me një shpjegim të shkurtër se për çfarë bëhet fjalë loja dhe informacioni përfshin linjat fituese dhe tabelat e pagesave.

 • Përpara se të filloni të luani ndonjë lojë në kazino, caktoni buxhetin tuaj dhe qëndroni në të. Ky është më shumë një rregull i përgjithshëm, por duhet të jetë në krye të listës së çdo lojtari.

 • Nëse ende dëshironi të luani një lojë xhekpoti, atëherë ju këshillojmë të zgjidhni një lojë që ofron një çmim më të vogël çmimi i parë. Më shpesh lojërat që ofrojnë jackpote progresive me pagesë më të vogël.

 • Raundet e bonusit ofrojnë pagesa të mëdha, zakonisht, simbolet ofrojnë pagesa më të mëdha gjatë rrotullimeve falas ose një lojë mini bonus, kështu që është mirë të mësoni se si t'i aktivizoni ato.

Poker

Video Poker është gjithashtu një lojë shumë e njohur në Casino Room. Arsyeja pas kësaj është fakti që krijuesit e kësaj loje bënë një kombinim të dy prej lojërave më të mira në të gjithë industrinë, pokerit dhe lojërave elektronike. Pra, në thelb, kjo lojë ndërthur fatin e kërkuar në lojëra elektronike në internet dhe aftësinë e kërkuar kur luani poker. Me kalimin e viteve janë zhvilluar shumë variacione të ndryshme të lojës, kështu që tani çdo lloj lojtari mund të gjejë diçka për shijen e tij.

Pasi të gjeni variantin që i përshtatet nevojave tuaja, mund të luani këtë lojë interesante. Loja është shumë e thjeshtë. Për të nisur gjërat, duhet të vendosni një bast dhe do të merrni 5 letra. Objekti i lojës është të vendosni se cilat letra nga ato të mbani, në mënyrë që të krijoni dorën më të mirë me 5 letra. Renditja e duarve është e njëjtë si në një lojë tipike pokeri. Pasi të zgjidhni cilat letra të mbani dhe cilat të hidhni, do të merrni karta të reja dhe çdo kombinim fitues paguhet.

Bingo

Ka lojëra të ndryshme bingo që mund të luani në Casino Room. Disa nga lojërat më të njohura përfshijnë Rainforest Magic Bingo, Sweet Alchemy Bingo dhe Bingo Millions. Loja është zakonisht e njëjtë. Mund të luani deri në 4 letra në të njëjtën kohë. Çdo kartë përmban 15 numra midis 1 dhe 90. 30 topa tërhiqen për çdo lojë dhe sa herë që numri përputhet me numrin në letrat tuaja duke krijuar modele në letrat tuaja. Këto modele do të shënojnë fitoren tuaj.

Blackjack

Blackjack është një lojë klasike e vjetër që shumë lojtarë e preferojnë ndaj lojërave të tjera. Objektivi i Blackjack është të mposhtni tregtarin duke marrë një dorë me një vlerë totale më afër 21. Ju do të gjeni variacione të ndryshme të Blackjack për të luajtur në Casino Room, mund të filloni me blackjack klasik nëse jeni fillestar dhe sapo të fitoni disa më shumë përvojë mund të luani variante me shumë duar.

Lojtarët që kërkojnë një eksperiencë pak më ndryshe mund të provojnë Atlantic City Blackjack Gold. Kufijtë e tabelës gjithashtu variojnë, kështu që ka lojëra për rula të ulët dhe të lartë gjithashtu.

Ruletë

Ruleta është një tjetër lojë klasike ju mund të luani në dhomën e kazinosë. Loja rrotullohet rreth një rrote të vogël dhe ju duhet të bëni një bast në cilën ndarje me numër do të zbresë topi i bardhë. Pranë timonit ka një tabelë me numra ku duhet të vendosni bast.

Loja është e thjeshtë dhe kushdo mund të vendosë një bast dhe është i njohur me bastet me numra të zi dhe të kuq. Por, nëse doni të keni më shumë kontroll mbi lojën, atëherë duhet të mësoni për të gjitha bastet e ndryshme që mund të vendosni. E shihni, ka baste me një shans më të madh për të ndodhur dhe të tjera me një shans më të vogël për të ndodhur. Pra, në fillim, ju duhet të vendosni nëse doni të luani më shumë në anën e sigurt apo dëshironi të rrezikoni dhe të gëzoni pagesa më të larta. E gjitha varet nga stili juaj i lojës dhe nga buxheti juaj natyrisht.

Ka edhe variacione të ndryshme të kësaj loje. Ekzistojnë tre variacione klasike, ruleta evropiane, amerikane dhe franceze, por ka edhe disa lojëra më të reja si Monopoly Roulette Tycoon dhe European Roulette Gold Series. Dhe, nëse jeni gati për një sfidë, mund të provoni High Roller Roulette.

Ruleta është një nga lojërat më të njohura dhe ne besojmë se nuk ka asnjë person të vetëm që strehon`nuk kam dëgjuar për këtë lojë. Loja e ruletit është paraqitur në shumë filma të ndryshëm dhe është loja më e njohur në çdo kazino tokësore. Lojtarët që u pëlqen të përjetojnë lojën, por për ndonjë arsye nuk janë në gjendje të vizitojnë një kazino me bazë tokësore, mund të provojnë Live Roulette ku loja zhvillohet nga një tregtar profesionist i drejtpërdrejtë dhe transmetohet në internet.

Loja fillon duke vendosur një bast në vendin e dedikuar në tryezë. Të gjitha bastet duhet të vendosen përpara se tregtari të mbyllë seancën e basteve.

Rregullat e ruletit janë mjaft të drejtpërdrejta. Ju keni rrotën që përmban lojëra elektronike kuqezi. Këto lojëra elektronike janë të numëruara nga 1 deri në 36, dhe ka një zero të vetme jeshile në versionin evropian dhe francez dhe dy zero jeshile në versionin amerikan. Ekziston edhe tabela që paraqet këta numra dhe disa sektorë shtesë.

Pasi të gjithë pjesëmarrësit të kenë vënë bastet e tyre, tregtari rrotullon timonin dhe hedh topin e bardhë. Numri që do të ulet topi sapo rrota të ndalojë së rrotulluari është numri fitues. Nëse keni vënë një bast në atë numër, atëherë do të merrni një pagesë. Gjëja më e rëndësishme që duhet të dini kur jeni duke luajtur ruletë është lloji i bastit që mund të vendosni.

Për të nisur gjërat, mund të bastni në një numër të vetëm ose një grup numrash. Për të ditur se çfarë të bëni, duhet të mësoni se si ndahen bastet. Gjegjësisht, ekzistojnë baste brenda dhe jashtë që janë kategoritë bazë dhe baste të shpallura të cilat ofrohen vetëm në variacione të caktuara të lojës. Por, në fillim, ju duhet të mësoni bazat e lojës dhe në të njëjtën kohë bastet bazë të ruletit.

Bastet e brendshme janë bastet që vendosen në numrat brenda tabelës, dhe bastet që vendosen në sektorët e tjerë të tabelës quhen baste të jashtme.

Le`Zhytuni dhe mësoni së pari bastet e brendshme. Ka disa baste të ndryshme që janë pjesë e kësaj kategorie dhe ato janë si më poshtë:

 • Straight - Ky është një bast që mbulon vetëm një numër. Nëse dëshironi të bëni këtë bast, duhet të vendosni çipat tuaja brenda katrorit të numrit.

 • Ndarje - Ky është një bast për dy numra që janë pranë njëri-tjetrit në tryezë. Nëse dëshironi të vendosni këtë bast, duhet të vendosni çipat në vijën e përbashkët të dy numrave.

 • Rruga - Ky është një bast për tre numra të njëpasnjëshëm të vendosur në të njëjtën linjë. Nëse dëshironi të bëni këtë bast, duhet të vendosni patate të skuqura në këndin e jashtëm të rreshtit.

 • Six Line - Ky është një bast në dy linja ngjitur. Nëse dëshironi të bëni këtë bast, duhet të vendosni patate të skuqura në këndin e jashtëm të përbashkët të dy linjave.

 • Këndi - Ky është një bast në katër numra dhe ky bast njihet edhe si bast katror. Nëse dëshironi të bëni këtë bast, duhet të vendosni çipat në këndin e përbashkët të katër numrave.

 • Trio - Ky është një bast në 3 numra që përfshijnë zeron. Nëse dëshironi të bëni këtë bast, duhet të vendosni çipat në linjën e ndarë nga kutitë zero dhe dy numrat e tjerë.

 • Shporta – Ky është një bast në 0, 1, 2 dhe 3. Nëse dëshironi të bëni këtë bast, duhet të vendosni çipat në këndin e ndarë nga kutitë zero dhe rreshti i parë.

Siç mund ta shihni vetë, bastet e brendshme janë mjaft të lehta për t'u kuptuar dhe mbajtur mend. Por përsëri kështu janë bastet e jashtme. Këto baste vendosen jashtë fushës së numrave në seksionin që mbulon një grup më të madh numrash. Ekzistojnë 5 lloje të basteve të jashtme dhe ato janë si më poshtë:

 • E kuqe apo e zezë – Ky është ndoshta basti më i njohur dhe më i njohur nga të gjithë. Ju mund të vini bast këtu për ngjyrën që besoni se topi do të bjerë.

 • Tek ose Çift – Ky është një tjetër bast i lehtë ku parashikoni se numri fitues do të jetë tek ose çift.

 • 1 deri në 18 ose 19 deri në 36 – Me këtë bast, ju parashikoni nëse numri fitues do të jetë i ulët, nga 1 në 18, ose i lartë, nga 19 në 36.

 • Një duzinë- Ky është një bast për një nga tre dhjetra që gjenden në paraqitjen e tabelës.

 • Kolonat – Ky është një bast në një nga numrat e tre kolonave.

 • Bast me gjarpër – Ky është një bast shtesë që mund të gjendet në tavolina të caktuara ruletë. Ky bast mbulon numrat e mëposhtëm 1, 5, 9, 12, 14, 16, 19, 23, 27, 30, 32 dhe 34. Arsyeja pse ky bast quhet basti i gjarprit është se numrat po krijojnë formën e një gjarpër. Ky bast mbulon numrat e kuq, por ka tabela me bast gjarpri të zi dhe ky bast mbulon numrat e mëposhtëm 2, 6, 8, 10, 13, 17, 20, 24, 26, 29, 28, 31 dhe 35.

Bastet e shpallura janë baste speciale që zakonisht mund t'i gjeni në Ruletën Franceze. Dhe, meqenëse ato janë paraqitur në ruletën franceze, ata kanë edhe emra francezë.

 • Ne do të fillojmë me Voisins du Zéro bast i cili njihet edhe si bast i fqinjëve. Ky bast mbulon zeron dhe 7 numrat e secilës anë të zeros. Kur dëshironi të vendosni këtë bast, duhet të përdorni 9 çipa për këtë bast që mbulon 15 numra.
 • Le Tiers Du Cylindre është një tjetër bast që mbulon shumë numra. Ky bast ndodhet përballë timonit dhe mbulon 12 numra. Numrat e mbuluar nga ky bast janë 27, 13, 36, 11, 30, 8, 23,10, 5, 24, 16 dhe 33.
 • Orfelinët është një tjetër bast popullor që mbulon 8 numra, 1, 6, 9, 14, 17, 20, 31 dhe 34.
 • Jeu Zéro basti mbulon 3 fqinjë të slotit zero në secilën anë të timonit.

Ka shumë baste të tjera interesante që mund të vendosni kur luani ruletë. Këtu në këtë përmbledhje, ne kemi trajtuar shumë prej tyre, por nëse jeni kurioz dhe mësoni bazat, pas kësaj mund të eksploroni lehtësisht lojëra të ndryshme dhe të shihni se si funksionojnë gjërat për veten tuaj.

Pasi të keni kuptuar lojën, nuk do të keni fare probleme. Lajmi i mirë është se ju mund të luani çdo lojë që dëshironi në Casino Room falas. Kazinoja do t'ju japë para virtuale, në mënyrë që të mund ta luani lojën në modalitetin argëtues dhe praktikë. Të vetmet lojëra që mundeni`Të luash në modalitetin argëtues janë lojëra të drejtpërdrejta.

Total score8.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 1999
BonusetBonuset (5)
Bonus ndeshjeBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonusi high rollerBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (13)
Angleze
Arabe
Finlandeze
Gjermane
Greke
Japoneze
Norvegjeze
Polake
Portugeze
Ruse
Spanjolle
Suedeze
Turke
LicencatLicencat (3)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (9)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (13)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
MasterCardNeteller
Paylevo
Paysafe CardSkrill
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
WebMoney
MonedhatMonedhat (23)
Afrikës së Jugut Rand
Dollari Australian
Dollari Kanadez
Dollari i Zelandës së Re
Estonian Kroon
Euro
Franga Zvicerane
Jeni Japonez
Koruna Çeke
Krona Daneze
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Kuna Kroate
Latvian lati
Leu rumun
Levi Bullgar
Lira Turke
Lithuanian litai
Paund sterlina
Reali Brazilian
Rubla ruse
Shtetet e Bashkuara Dollar
Zloty Polak
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (21)
Afrika e Jugut
Arabia Saudite
Brazili
Bullgaria
Estonia
Gjermania
Japonia
Jordania
Kanadaja
Katari
Kroacia
Kuvajti
Lituania
Mbretëria e Bashkuar
Norvegjia
Polonia
Republika Çeke
Rusia
Turqia
Zelanda e Re
Zvicra
SoftwareSoftware (10)