Rishikimi i kazinosë CasinoIn - Live Casino

CasinoInResponsible Gambling
CASINORANK
8.67/10
BonusBonus i mirëseardhjes deri në 200 € + 60 rrotullime
Në dispozicion në shumë vende
Ofertë e madhe e bonusit dhe rrotullimeve falas
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Në dispozicion në shumë vende
Ofertë e madhe e bonusit dhe rrotullimeve falas
CasinoIn is not available in your country. Please try:
Live Casino

Live Casino

Kazinoja live ju ofron një mundësi për të luajtur në kazino me një tregtar të drejtpërdrejtë dhe për të pasur një përvojë sa më të afërt për të luajtur në një kazino të vërtetë me bazë tokësore. Për të luajtur, thjesht shkoni te seksioni i Kazinosë Live Dealer dhe mund të gjeni lojëra nga disa prej ofruesve më të mirë të programeve kompjuterike, duke përfshirë Microgaming, Ezugi dhe Pragmatic Play.

Blackjack live

Blackjack live

Blackjack është një lojë interesante që mund ta luani drejtpërdrejt në kazino dhe lajmi i mirë është se ka shumë variacione të ndryshme të së njëjtës dhe disa prej tyre përfshijnë:

 • Mambo Blackjack i Pafund
 • Merengue Blackjack 2
 • Fuqia Blackjack
 • Rumba Blackjack 1
 • Salloni Privé Baccarat A
 • Salon Privé Blackjack B
 • Salon Privé Blackjack D
 • Salon Privé Blackjack F
 • Speed Blackjack E
 • Speed Blackjack G
 • Speed Blackjack H
 • Speed Blackjack I
 • Speed Blackjack J
 • Speed Blackjack K
 • Speed Blackjack L
 • Speed Blackjack M
 • Blackjack turk
 • Türkçe Blackjack 1
 • Türkçe Blackjack 2
 • Blackjack pa kufi
 • Blackjack pa kufi
 • Blackjack turk i pakufizuar
 • Blackjack VIP
 • Blackjack VIP me dorëzim

Blackjack është një lojë që i ka rrënjët në Francë dhe në fillim njihej si 21. Ky është një emër i qartë pasi ideja e lojës është të marrësh një dorë që arrin 21. Nuk është e nevojshme të kesh dorë që arrin 21 çdo herë për të fituar. Ju duhet vetëm të keni një dorë që është më e lartë se ajo e tregtarit dhe që nuk i kalon 21.

Loja luhet me një kuvertë standarde me 52 letra dhe rregullat janë shumë të thjeshta. Ju filloni duke vendosur një bast dhe tregtari do t'ju shpërndajë 2 letra për ju dhe 2 letra vetes. Letrat tuaja do të jenë të dyja të drejtuara lart, ndërsa tregtari do të ketë një kartë me fytyrë poshtë dhe një kartë të kthyer lart. Nëse keni fatin të merrni një kartë me 10 vlera dhe një Ace, kjo quhet 'Blackjack Natyror' ju jeni fituesi i dorës, e njëjta gjë vlen edhe për tregtarin. Nëse askush nuk ka një Blackjack natyral, atëherë loja vazhdon. Ju do të duhet të merrni një vendim se cila duhet të jetë lëvizja juaj e ardhshme, pasi të shihni vlerën e dorës suaj dhe kartën e parë të tregtarit. Ka disa lëvizje të ndryshme që mund të bëni që do t'ju ndihmojnë të përmirësoni dorën tuaj. Ju keni opsionet e mëposhtme, për të goditur, për të qëndruar, për të ndarë ose për të dyfishuar.

Letrat kanë vlera paksa të ndryshme këtu, Aces vlerësohen me 1 ose 11, kartat e fytyrës vlerësohen me 10 dhe letrat me numra kanë vlerën e tyre nominale.

Opsionet më të përdorura për përmirësimin e vlerës së dorës janë goditja dhe qëndrimi në këmbë. Të godasësh do të thotë të marrësh një kartë tjetër duke shpresuar se do të përmirësojë vlerën e dorës tënde, dhe kur qëndroni në këmbë nuk keni nevojë për një kartë tjetër. Në disa raste, zgjedhja është shumë e qartë, por në raste të tjera nuk është, veçanërisht kur keni letra me një vlerë totale midis 12 dhe 16.

Nëse merrni dy letra me të njëjtën vlerë, atëherë mund t'i ndani çiftet tuaja dhe t'i luani ato si dy duar të veçanta. Ju do të duhet të vendosni një bast tjetër me të njëjtën vlerë si basti juaj fillestar dhe të luani dorën tuaj si dy duar të veçanta.

Kur jeni të kënaqur me dorën tuaj dhe besoni se vetëm një kartë do t'ju sjellë një fitore, atëherë mund të dyfishoni. Kjo do të thotë që do të duhet të vendosni një bast tjetër dhe do të merrni një kartë.

Kur të keni mbaruar së luajturi me dorën tuaj, është radha e tregtarit për të luajtur. Tregtari ka vetëm dy mundësi, të godasë dhe të qëndrojë.

Ju gjithashtu mund të blini Sigurim, i cili është një bast anësor që tregtari ka një Blackjack. Kjo lejohet vetëm kur tregtari tregon një Ace. Ju mund të vini bast deri në gjysmën e bastit tuaj origjinal.

Ka disa lëvizje themelore që duhet t'i mësoni nëse jeni fillestar. Kjo nuk do të thotë se ata gjithmonë do t'ju ndihmojnë të fitoni, por do të përmirësojnë në mënyrë drastike shanset tuaja për të fituar.

· Ju duhet gjithmonë të goditni në një dorë që arrin 11 ose më pak.

· Duhet të qëndroni gjithmonë në 17 e lart.

· Kur keni një dorë që është midis 12 dhe 16, duhet të goditni nëse tregtari ka një 7 ose më të lartë dhe të qëndroni nëse tregtari ka një 2 ose 3.

· Asnjëherë nuk duhet të merrni sigurim.

· Ju gjithmonë duhet të ndani aset dhe 8-at.

· Asnjëherë nuk duhet të ndani letra me vlerë 4, 5 dhe 10.

· Asnjëherë nuk duhet të dyfishoni kur keni më pak se 8.

· Ju duhet gjithmonë të dyfishoni në 11.

· Nëse keni 10 pikë, duhet të dyfishoni kur tregtari tregon 2 dhe 9.

Ruletë e drejtpërdrejtë

Ruletë e drejtpërdrejtë

Ruleta është një lojë interesante që mund ta luani drejtpërdrejt në CasinoIn. Kjo është një lojë shumë e njohur, kështu që nuk është çudi që ka shumë variacione të ndryshme të së njëjtës:

 • Ruletë Rrufeja
 • Lobi i Ruletës
 • Ruletë Amerikane
 • Auto-ruletë
 • Benelux Slingshot (Auto-Roulette La Partage)
 • Ruletë me top të dyfishtë
 • Ruletë zhytëse
 • Ruletë VIP
 • Ruletë e personit të parë
 • Ruletë Rrufeja e Personave të Parë
 • Ruletë
 • Ruletë franceze ari
 • Auto-Roulette VIP
 • Ruletë e shpejtësisë
 • Rrota e fatit
 • Ruletë 24/7 LIVE
 • Lobi i Ruletës Amerikane
 • Auto Ruletë
 • Auto Roulette LIVE Classic 1
 • Auto Roulette LIVE Classic 2
 • Auto Roulette Shpejtësia LIVE 1
 • Auto Roulette LIVE Speed 2
 • Auto Roulette LIVE VIP
 • Kazino autentike Roulette Bad Homburg
 • Roulette Blaze
 • Kati i kazinosë Ruletë LIVE
 • Kazino Marina Roulette 2
 • Cumbia Ruleta 1
 • Auto DUO LIVE
 • Ruletë me diamant
 • Lobi i Ruletës së Personit të Parë
 • Ruletë Grand LIVE
 • Ruletë indiane
 • Ruletë e menjëhershme
 • Ruletë me shpejtësi Jackpot
 • Ruletë japoneze
 • Live - Roulette Lobi
 • Drejtpërdrejt - Mega Sic Bo
 • Drejtpërdrejt - Ruleta A
 • Live - Roulette Auto
 • Live - Roulette Azure
 • Live - Ruletë Makao
 • Live - Ruletë me shpejtësi
 • Ruletë e kazinosë Marina
 • Ruletë Namaste
 • Oracle Casino Roulette
 • Oracle Casino Roulette 360
 • Ruletë e kazinosë Portomaso
 • Ruletë
 • Ruletë (me rrotullim të lartë)
 • Ruletë (me rul të ulët)
 • Ruletë (e rregullt)
 • Ruletë (VIP)
 • Ruletë 2
 • Ruletë Gold
 • Ruletë ari 3
 • Ruletë jeshile
 • Lobi i Ruletës
 • Roulette autentike Royal Casino
 • Salon Prive Roulette 2
 • Ruletë automatike me shpejtësi
 • Ruletë automatike me shpejtësi
 • Ruletë e shpejtësisë
 • Ruletë turke
 • Türkçe Rulet
 • Türkçe Rregulla 2

Ruleta është një nga ato lojëra që është e lehtë për t'u mësuar, por në të njëjtën kohë, kërkon durim dhe përkushtim, veçanërisht nëse doni të maksimizoni shanset tuaja për të fituar. Një gjë shumë e rëndësishme që duhet të dini këtu është se ju mund të rrisni shanset tuaja për të fituar, por kjo nuk do të thotë se do të fitoni gjatë gjithë kohës. Në fund të fundit, ruleta është një lojë kumari dhe shumë varet nga fati.

Ju duhet të përqendroheni në vendosjen e bastit të duhur këtu, kështu që ajo që është e rëndësishme është të zgjidhni lojën me shanset më të mira dhe të vendosni bastet më të sigurta, të paktën ndërsa jeni ende duke mësuar se si funksionon loja.

Ju nuk duhet të nxitoni për asgjë, dhe për më tepër, ju mund ta luani lojën në modalitetin argëtues të paktën derisa të mësoni rregullat.

Ruleta evropiane kundër amerikane

Nëse jeni një lojtar me përvojë, ndoshta e dini tashmë ndryshimin midis këtyre të dyjave. Dhe ju ndoshta e dini se duhet të shmangni versionin amerikan të lojës, veçanërisht nëse jeni fillestar. Ruleta amerikane ka një zero shtesë që rrit skajin e shtëpisë dhe kjo zero shtesë nuk funksionon aspak në favorin tuaj.

Nuk mund të thuhet se ju duhet të dini llojet e basteve që mund të vendosni kur luani ruletë. Zgjedhja më e mirë do të ishte t'i përmbaheshim basteve të jashtme, natyrisht, të paktën në fillim. Këto baste ju ofrojnë pothuajse një shans 50-50 për të fituar, kështu që ju do të keni një lojë më të ekuilibruar.

Në këtë pikë, ndoshta po pyesni veten se çfarë duhet të bëni me paratë që fitoni? Epo, mënyra më e mirë është t'i trajtoni paratë që fitoni sikur të mos ekzistonin dhe duhet të vazhdoni të luani, duke përdorur bankrollin tuaj fillestar.

Strategjitë e basteve në ruletë

Strategji të ndryshme bastesh do t'ju ndihmojnë të përmirësoni lojën tuaj. Ajo që duhet të mbani mend këtu është se nuk ka asnjë strategji të vetme që do t'ju ndihmojë sa herë që luani, kështu që më e mira do të ishte të mos prisnit shumë prej tyre.

Një nga strategjitë më të njohura të ruletës është Sistemi i basteve Martingale. Rezulton se lojtarëve u pëlqen ta ndjekin këtë strategji sepse është më e lehta dhe mund të përmirësojë lojën tuaj. Bazat e kësaj strategjie janë shumë të thjeshta, sa herë që humbisni, duhet të përsërisni të njëjtin bast, por të dyfishoni shumën. Ju duhet të thyeni edhe përfundimisht, por kapja këtu është se nëse nuk fitoni, atëherë bastet tuaja të ardhshme mund të jenë të pamenaxhueshme.

Një tjetër strategji shumë e njohur e basteve është Grand Martingale, por kjo rezulton të jetë një sistem ruletë shumë i kushtueshëm dhe jo shumë mund ta ndjekin atë. Ajo që duhet të bëni është të dyfishoni bastin tuaj kur humbni dhe të vendosni një shumë shtesë që është e barabartë me bastin tuaj fillestar.

Strategjia e Roulette James Bond është një tjetër e preferuar, veçanërisht në mesin e fillestarëve. Duhet të themi se kjo është një strategji tjetër e kushtueshme ku duhet të vendosni 3 baste në të njëjtën rrotullim dhe ato janë këto:

 • 10 € në zero
 • 140 € në kutinë 19-36
 • 50 € në kutinë 13-18

Me këtë bast, ju mbuloni një pjesë të madhe të tabelës dhe humbni vetëm nëse topi ulet në numrat midis 1 dhe 12.

Bakarat

Bakarat

Baccarat është një nga lojërat më të njohura me letra që mund të gjeni në CasinoIn. Ka shumë variacione të ndryshme të lojës që mund t'i gjeni këtu dhe disa prej tyre përfshijnë ato në vijim:

 • Shtrydhja e kontrollit të Baccarat
 • Lojëra evolucionare
 • Salloni Privé Baccarat D
 • Lojëra evolucionare
 • Live - Speed Baccarat C
 • Lojë pragmatike
 • Lobi Baccarat
 • Lojëra evolucionare
 • Bakarat A
 • Lojëra evolucionare
 • Bakarat B
 • Lojëra evolucionare
 • Shtrydhje Baccarat
 • Lojëra evolucionare
 • Bakarat rrufeje
 • Nuk ka Baccarat komisioni
 • Baccarat me shpejtësi A
 • Speed Baccarat B
 • Bakarat
 • Baccarat (me rrotullim të lartë)
 • Lojëra Super Spade
 • Baccarat (me rrotullim të ulët)
 • Lojëra Super Spade
 • Baccarat (i rregullt)
 • Lojëra Super Spade
 • Baccarat (VIP)
 • Lojëra Super Spade
 • Baccarat 2 (me rrotullim të lartë)
 • Lojëra Super Spade
 • Baccarat 2 (me rul të ulët)
 • Lojëra Super Spade
 • Baccarat 2 (i rregullt)
 • Lojëra Super Spade
 • Baccarat 2 (VIP)
 • Lojëra Super Spade
 • Bakarat 22
 • Bakarat 23
 • Bakarat 24
 • Bakarat 3
 • Baccarat 3 (me rrotullim të lartë)
 • Lojëra Super Spade
 • Baccarat 3 (me rrotullim të ulët)
 • Lojëra Super Spade
 • Baccarat 3 (i rregullt)
 • Lojëra Super Spade
 • Baccarat 3 (VIP)
 • Lojëra Super Spade

Loja daton që në vitet 1400 dhe u shpik nga një lojtar i njohur, Felix Falguierein. Ajo që është interesante është se loja fillimisht luhej me letra tarot, por më vonë u zëvendësua me letrat standarde të lojës.

Për të luajtur Baccarat, nuk ju nevojitet fare aftësi, sepse loja ndjek rregulla strikte, kështu që nuk keni nevojë të merrni asnjë vendim gjatë lojës. Kjo rezulton të jetë një lojë shumë relaksuese ku mund të uleni dhe të shijoni, dhe të lini krupierin të bëjë të gjitha ngritjet e rënda. E vetmja gjë që duhet të bëni është të vendosni bast në një nga tre opsionet e disponueshme. Ju mund të vendosni një bast për lojtarin, për bankierin ose një barazim. Ideja këtu është të merret me mend se cila dorë do të ketë një vlerë totale më afër 9, ose nëse të dyja duart do të kenë të njëjtën vlerë. Letrat nga 2 deri në 9 kanë vlerën e tyre, 10-të, dhe letrat e fytyrës kanë një vlerë zero, dhe aset numërohen si 1.

Vlerat e dy letrave shtohen së bashku për të marrë vlerën e dorës. Nëse vlera totale e dorës është një numër dyshifror, atëherë shifra e dytë tregon vlerën e dorës.

Nëse vlera totale e dy letrave që merrni është 8 ose 9, atëherë kjo quhet Bakara natyrale dhe ju jeni fituesi i dorës, e njëjta gjë vlen edhe për tregtarin.

Në disa raste, një kartë e tretë trajtohet për të përmirësuar vlerën totale të dorës. Kur keni një dorë që është me vlerë totale prej 5 ose më pak, ju do të merrni një kartë të tretë. Rregullat për bankierin janë pak më të komplikuara se kjo, por e mira është se nuk duhet t'i njihni ato për të pasur një lojë të suksesshme. Siç thamë edhe më parë, bankieri është ai që duhet të bëjë të gjitha ngarkesat e rënda.

Meqenëse kjo lojë luhet sipas rregullave të caktuara të paracaktuara, nuk mund të bëni asgjë pasi të fillojë loja. Pra, nuk mund të themi se ekziston një strategji që mund ta përfshini kur luani lojën. E vetmja gjë që mund t'ju themi këtu është të shmangni bastin Barazim në çdo kohë. Ky bast mund të duket shumë tërheqës veçanërisht nëse jeni fillestar sepse ofron pagesën më të lartë. Por shanset për të fituar këtë bast janë shumë më të vogla, për të mos thënë të pamundura, krahasuar me fitimin e basteve të tjera.

Statistikisht, Bankeri do të fitojë në më shumë raste sesa Lojtari. Pra, nëse jeni duke kërkuar për një lojë të sigurt, atëherë ju sugjerojmë t'i përmbaheni këtij bast.

Poker Live

Poker Live

Pokeri është një tjetër lojë që mund ta luani drejtpërdrejt në CasinoIn. Kjo është një lojë popullore, kështu që nuk është befasi që ka shumë variacione të ndryshme të së njëjtës. Këtu mund të gjeni sa vijon në CasinoIn:

 • Kazino Hold'em
 • Texas Hold'em Bonus Poker
 • Poker Triple Card
 • Pokeri i Karaibeve
 • Extreme Texas Hold'em
 • Bast-në-Poker
 • 2 Hand Casino Hold'em
 • 6+ Poker
 • Lobi i Pokerit në Karaibe
 • Kazino Hold'em
 • Lobi i Pokerit Holdem të Kazinosë së Dyfishtë
 • DragonTiger 1
 • Extreme Texas Holdem Lobi
 • Live Texas Holdem Poker
 • Lobi i Pokerit
 • Lobi i bonusit të Texas Holdem
 • Lobi i Pokerit me Triple Card

Përpara se të vendosni të luani një nga këto lojëra, duhet të mësoni së pari rregullat. Pokeri është një lojë që kërkon kohë për të mësuar dhe më vonë kërkon shumë praktikë për t'i zotëruar ato. Ju duhet të kaloni nëpër rregullat bazë dhe pasi t'i njihni ato, mund të luani çdo variant që është atje. Lajmi i mirë është se rregullat nuk janë aq të vështira, por të mësosh se si të marrësh vendime gjatë lojës mund të marrë pak kohë dhe praktikë dhe mbi të gjitha përkushtim ndaj lojës.

Texas Hold'em është versioni kryesor i Pokerit që luhet në shumicën e kazinove dhe gjithashtu në turne.

Pokeri luhet me një kuvertë standarde me 52 letra dhe loja fillon me dy lojtarët në të majtë të tregtarit që vendosin bastin blinds. Blind-i i vogël vendos gjysmën e bastit minimal dhe blind-i i madh vendos bastin e plotë minimal. Secili lojtar merr dy letra të njohura si 'leta vrima' dhe fillon një raund bastesh. Ju mund të telefononi, ngritni ose palosni kur të jetë radha juaj për të vënë bast.

Më pas tregtari i kthen tre letrat e ardhshme me fytyrë lart në tryezë dhe kjo njihet si 'dështimi'. Pas flopit, zhvillohet një raund tjetër bastesh. Dileri do të shtojë një tjetër kartë me fytyrë lart në tavolinë dhe kjo letër quhet 'radha' dhe pasohet me raundin e tretë të basteve. Tregtari do të shtojë kartën e fundit me fytyrë lart në tryezë, të quajtur 'lumi'. Në këtë pikë, ju mund të përdorni çdo kombinim të pesë letrave të përbashkëta dhe dy letrave vrima për të krijuar dorën më të mirë të mundshme të pokerit me pesë letra. Zhvillohet raundi i katërt dhe i fundit i basteve dhe të gjithë lojtarët që mbeten në lojë do të duhet të tregojnë duart e tyre dhe lojtari me dorën më të mirë fiton.

Rishikimi i kazinosë: i besueshëm dhe funksional
2021-03-26

Rishikimi i kazinosë: i besueshëm dhe funksional

Kazinonë është një kompani filial i Reinvent NV dhe ajo hapi dyert e saj në 2015. Kompania mëmë është e licencuar nga autoriteti i lojërave të fatit Curacao. Është një veprim i mbushur kazino online që bashkëpunon me zhvilluesit kryesorë të iGaming për t'u ofruar lojtarëve një mori opsionesh të lojërave të kazinosë, nga jackpotet që ndryshojnë jetën deri te bonuset e pasura me veçori lojëra elektronike dhe lojëra tavoline elektrizuese. Në këtë përmbledhje të kazinosë Casinoin, ne do të shikojmë tiparet kryesore që kontribuojnë në suksesin e kazinosë.