Rishikimi i kazinosë Casino.com - Responsible Gaming

Casino.comResponsible Gambling
CASINORANK
7/10
BonusDeri në 400 €/$ + 200 rrotullime falas
Zgjedhje e madhe e Playtech
Tërheqje të shpejta
Seksioni i lojërave elektronike Megaways
Merr bonusin
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Zgjedhje e madhe e Playtech
Tërheqje të shpejta
Seksioni i lojërave elektronike Megaways
Casino.com
Deri në 400 €/$ + 200 rrotullime falas
Deposit methodsPayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Merr bonusin
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Nuk mund të themi se ka ndonjë shenjë apo simptomë të dukshme kur bëhet fjalë për varësinë ndaj lojërave të fatit. Për këtë arsye, kjo gjendje shpesh quhet "sëmundje e fshehur". Askush nuk dëshiron të pranojë se ata kanë zhvilluar një zakon të lojërave të fatit që ndikon negativisht në jetën e tyre, kështu që ata përpiqen të anashkalojnë varësinë.

Duhet të jeni të sinqertë me veten dhe ky është hapi i parë dhe më i rëndësishëm. Nëse ndjeni nevojën për të qenë të fshehtë dhe për të fshehur sa para dhe kohë shpenzoni duke luajtur bixhoz, atëherë mund të keni krijuar një varësi nga kumari.

Nëse keni probleme për të kontrolluar lojërat tuaja të fatit, për shembull, thjesht mundeniMos ndaloni ose luani derisa të keni humbur dollarin tuaj të fundit. Ajo që është më e keqja, nëse luani kumar kur nuk keni as para për të shpenzuar, kështu që në vend të kësaj luani paratë që supozohej të përdornin për të paguar faturat ose për të blerë gjëra për fëmijët tuaj.

Test i vetëvlerësimit

 1. A ka ndërhyrë ndonjëherë bixhozi në punën apo studimet tuaja?
 2. A luani kumar më shumë se sa mund të përballoni?
 3. A shet gjëra, apo merr hua para për të luajtur kumar?
 4. A përpiqeni të ndiqni humbjet e mëparshme?
 5. A e ndjeni nevojën për të luajtur kumar me më shumë para për të ndjerë të njëjtin nivel eksitimi?
 6. A keni ndonjë çrregullim të mëparshëm të varësisë?
 7. A keni luajtur ndonjëherë kumar nën ndikimin e alkoolit apo substancave të tjera?
 8. A luan kumar për të shpëtuar nga problemet e përditshme?
 9. A ndjeni stres apo ankth të shkaktuar nga zakonet tuaja të lojërave të fatit?
 10. A keni përjetuar ndonjë problem financiar për shkak të zakonit tuaj të lojërave të fatit?

Nëse përgjigja juaj është 'po' qoftë edhe për një nga këto pyetje, atëherë ju këshillojmë të kërkoni ndihmë profesionale dhe të merrni disa masa në lidhje me lojërat tuaja të fatit.

Vetëpërjashtimi

Nëse situata juaj po del jashtë kontrollit atëherë duhet të merrni parasysh disa masa më drastike. Casino.com ofron një periudhë vetë-përjashtimi për lojtarët që kanë probleme me lojërat e fatit, kështu që ju mund të konsideroni të bëni një pushim nga kumari. Ju mund të kërkoni të vetëpërjashtoheni nga lojërat e fatit për një periudhë nga 6 muaj deri në 5 vjet.

Gjatë kësaj periudhe nuk do të keni mundësi të hyni në llogarinë tuaj. Kur periudha e vetëpërjashtimit të përfundojë, do t'ju duhet të kontaktoni direkt kazinonë nëse dëshironi të rihapni llogarinë tuaj. Llogaria juaj do të rihapet pas një periudhe ftohjeje 24-orëshe.

Ju duhet të respektoni vendimin tuaj dhe gjatë kësaj kohe nuk duhet të përpiqeni të rihapni llogarinë tuaj ose të përpiqeni të hapni një llogari tjetër me Mansion Group.

Nëse zbuloni rastësisht se jeni ende në gjendje të bëni një depozitë dhe të luani për para të vërteta, kjo ndoshta do të thotë se kërkesa juaj nuk po funksionon dhe duhet të njoftoni ekipin e Ndihmës së Klientit. Ata do të ngrijnë menjëherë llogarinë tuaj dhe do të finalizojnë kërkesën.

Problemi i lojërave të fatit

Problemi i lojërave të fatit në shumicën e rasteve lidhet me çrregullime të tjera të sjelljes ose humorit. Dhe nëse keni ndonjë problem tjetër të varësisë, atëherë duhet t'i adresoni edhe ato, dhe jo të përqendroheni vetëm në një.

Mitet rreth lojërave të fatit

 • Miti 1 - Është një mit i njohur që duhet të luani kumar çdo ditë që të keni probleme me lojërat e fatit, por nukNuk duhet të luajë kumar çdo ditë. Një lojtar me probleme mund të luajë kumar shpesh ose rrallë, kumari është problem vetëm nëse shkakton probleme.
 • Miti 2 – Nëse keni mundësi të luani kumar, atëherë nuk është problem. E vërteta është se kumari nuk shkakton vetëm probleme financiare. Kumarxhinjtë problematikë humbasin interesin për jetën e përditshme dhe si pasojë mund të kenë probleme në marrëdhëniet e tyre, mund të humbasin punën dhe shëndetin mendor, sa për të përmendur disa.
 • Miti 3 – Vetëm njerëzit me vullnet të dobët dhe të papërgjegjshëm mund të zhvillojnë një varësi nga bixhozi. E vërteta është se kumari mund të prekë të gjithë, pa marrë parasysh inteligjencën apo prejardhjen e tyre.
 • Miti 4 - Partnerët mund t'i shtyjnë të dashurit e tyre në kumar. Kur e vërteta është se kumarxhinjtë me probleme gjithmonë përpiqen të fajësojnë dikë tjetër për problemet e tyre.
 • Miti 5 - Ju duhet të mbuloni borxhin e krijuar të dikujt. Kjo mund të duket e arsyeshme për disa, por është thjesht një zgjidhje e shpejtë dhe mund t'i bëjë gjërat edhe më keq. Nëse ndihmoni një lojtar të fatit, do t'i mundësoni vetëm problemet e tij me lojërat e fatit.

Rregullat për lojërat e fatit të përgjegjshëm

Ka disa rregulla të zakonshme që duhet të ndiqni për t'u siguruar që bixhozi juaj të mbahet argëtues.

 1. Gjithmonë luani kumar vetëm për qëllime argëtimi.
 2. Paratë që humbisni duhet të jenë paradhënie për argëtimin që keni pasur gjatë lojës, dhe çdo fitore duhet të konsiderohet si një bonus.
 3. Vendosni gjithmonë një kufi kohor dhe qëndroni në të, edhe nëse jeni duke fituar, duhet të ndaloni.
 4. Gjithmonë vendosni një buxhet dhe qëndroni në të. Ju duhet të dini se sa shumë mund të përballoni të humbni dhe sa dëshironi të shpenzoni në një seancë të caktuar lojrash.
 5. Nuk mund të fitosh gjithmonë. Humbja është një dukuri normale kur bëhet fjalë për lojërat e fatit dhe duhet të pranoni se është pjesë e lojës.
 6. Edukimi është parandalimi më i mirë kur bëhet fjalë për lojërat problematike. Duhet të siguroheni që jeni të vetëdijshëm për shenjat.
 7. Asnjëherë mos huazoni para për të luajtur bixhoz.
 8. Kumari nuk duhet të jetë prioriteti juaj. Kaloni kohë me miqtë dhe familjen tuaj dhe përfundoni gjithmonë të gjitha punët tuaja të punës, shtëpisë ose shkollës.
 9. Mos u përpiqni të rikuperoni humbjet. Gjasat janë që sa më shumë të përpiqeni aq më shumë do të humbni.
 10. Mos e shihni lojën e fatit si një burim të ardhurash. Duhet të jetë një aktivitet argëtues.

Kontroll i realitetit

Kontrolli i realitetit është një veçori tjetër që ju lejon të merrni një kujtesë kur jeni duke luajtur për një kohë të paracaktuar. Për shembull, mund të vendosni kohëmatësin që të njoftojë kur keni luajtur për 1 orë. Kur të merrni njoftimin, mund të zgjidhni të vazhdoni të luani ose të dilni nga loja.

1xBet:1500 €
Merr bonusin
Betwinner
Betwinner:100 €
22BET
22BET:600 dollarë