Casino.com - Payments

Age Limit
Casino.com
Casino.com is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Payments

Ajo që e bën Casino.com të dallohet në turmë është fakti se ofron opsione të ndryshme pagese. Ata e dinë se është në interesin e tyre më të mirë të ofrojnë mënyra të ndryshme pagese, sepse të gjitha vijnë me kufij të ndryshëm depozitash dhe kohë të ndryshme tërheqjeje, në mënyrë që lojtarët të mund të zgjedhin atë që u përshtatet më së miri.

Skrill është një kompani me bazë në Mbretërinë e Bashkuar që ka qenë në treg për shumë vite tani. Ata u ofrojnë përdoruesve një llogari depozite në internet dhe kjo do të thotë se ata mund të transferojnë para pa pasur nevojë për çeqe ose transferta bankare. Arsyeja pse kaq shumë lojtarë zgjedhin Skrill si metodën e tyre kryesore të pagesës është fakti se ajo lejon që administrimi i llogarisë tuaj të jetë i lehtë dhe i drejtpërdrejtë. Shërbimet e tyre përmbajnë mjete të lehta për t'u përdorur që janë krijuar për navigim të thjeshtë ndërsa masat e sigurisë së teknologjisë së lartë ndihmojnë për të siguruar që informacioni juaj të jetë i sigurt në çdo kohë.

Përpara se të përdorni Skrill, duhet të regjistroheni për një llogari dhe ta verifikoni atë në faqen e Skrill. Pasi të keni mbaruar me këtë hap, regjistrohuni në llogarinë tuaj Casino.com dhe drejtohuni te arkëtari. Zgjidhni Skrill nga seksioni i pagesave dhe do të shfaqet një dritare pop-up. Gjithçka që duhet të bëni këtu është të futni të njëjtën adresë emaili që keni përdorur për të krijuar llogarinë tuaj Skrill. Zgjidhni shumën që dëshironi të depozitoni dhe paratë do të transferohen shpejt në llogarinë tuaj.

Neteller është një tjetër shërbim i portofolit elektronik që njihet dhe përdoret gjerësisht. Ashtu si çdo portofol tjetër elektronik, Neteller ju lejon të paguani për mallra dhe shërbime në internet pa pasur nevojë të zbuloni identitetin tuaj. Neteller ofron gjithashtu një sistem pikësh shpërblimi. Domethënë, sa herë që bëni një transaksion duke përdorur Neteller do të merrni pikë shpërblimi. Ju gjithashtu do të merrni pikë kur referoni miqtë tuaj në shërbim.

Depozitimi me Neteller është shumë i lehtë. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të regjistroheni për një llogari dhe t'i siguroni atyre disa informacione bazë për veten tuaj. Duhet të përdorni një adresë të vlefshme emaili, një llogari bankare aktive dhe të zgjidhni monedhën që preferoni. Pasi të konfirmoni llogarinë tuaj, do të merrni një fjalëkalim të sigurt që do t'ju duhet ta përdorni sa herë që ju duhet të bëni një depozitë ose tërheqje. Shkoni në llogarinë tuaj Casino.com dhe shkoni te arkëtari. Nga atje zgjidhni Neteller si opsionin tuaj të pagesës dhe ndiqni udhëzimet e thjeshta në ekran.

Nëse kjo është hera e parë që po depozitoni Casino.com, do të merrni një paketë mirëseardhjeje prej 100% bonus depozite deri në 400 dollarë. Ju gjithashtu do të merrni 180 rrotullime falas përveç 20 rrotullimeve falas që keni marrë me regjistrimin. Kur ju duhet të bëni një tërheqje, thjesht ndiqni të njëjtin proces bazë. Hyni në llogarinë tuaj dhe shkoni te Cashier, prej andej zgjidhni Neteller si opsion tërheqjeje dhe kaq.

PayPal është një tjetër portofol elektronik i transaksionit online i përdorur në mbarë botën. Mund të identifikoheni në llogarinë tuaj PayPal direkt nga arkëtari i Casino.com. Thjesht zgjidhni PayPal si një mënyrë pagese dhe konfirmoni pagesën tuaj.

PayPal vjen me shumë përfitime, por më e rëndësishmja është se depozitat tuaja janë të siguruara dhe kjo do të thotë se paratë tuaja mbrohen gjatë gjithë kohës. Një tjetër gjë që tërheq lojtarët për të përdorur PayPal është fakti se është shumë i thjeshtë për t'u përdorur dhe me vetëm disa klikime, ju mund të transferoni para nga llogaria juaj PayPal në llogarinë tuaj Casino.com. Një tjetër mënyrë shumë e përshtatshme dhe e sigurt pagese e pranuar në Casino.com është një kartë debiti. Kjo metodë siguron një transaksion të sigurt dhe të shpejtë të fondeve. Lajmi i mirë është se ai përmban mbrojtje nga pin që është mbrojtje shtesë nga vjedhjet dhe mashtrimet në internet. Në Casino.com, MasterCard Maestro dhe Visa Electron pranohen dhe për të filluar, duhet të hapni një llogari me shërbimin që ju pëlqen më shumë dhe ta lidhni atë me llogarinë tuaj bankare. Kartat e kreditit janë një tjetër opsion shumë popullor i disponueshëm në Casino.com dhe lojtarët mund të zgjedhin midis Visa dhe MasterCard. Shumica e njerëzve përdorin karta krediti për blerje online dhe ata janë shumë të kënaqur me të gjithë procesin. Për të bërë një depozitë duhet të shkoni në Cashier dhe të zgjidhni Visa ose MasterCard dhe të vendosni shumën që dëshironi të depozitoni. Transaksionet me kartë krediti mbi 100 dollarë janë të siguruara në rast të ndonjë ndodhie të pamundur. Një përfitim tjetër i përdorimit të kartave të kreditit është se ju mund të fitoni milje ose pikë nga kompania juaj e kartës së kreditit. Bërja e një tërheqjeje është gjithashtu e lehtë, por kur dëshironi ta bëni këtë, do t'ju duhet të merrni disa masa sigurie shtesë. Herën e parë që bëni një tërheqje, do t'ju duhet të dërgoni një kopje të kartës tuaj të kreditit.

Transfertat bankare janë një nga format më të vjetra të transferimit elektronik të parave. Në Casino.com mund të bëni pagesa nga kompanitë e mëposhtme: Przelewy24, Sofort dhe Moneta.

  • Przelewy24 – Ky është një sistem që është vendas në Poloni dhe për këtë arsye, funksionon më së miri për klientët e institucioneve financiare polake.
  • Sofort – Ky është një rrjet i transfertave bankare në Gjermani. Ai ofron transferta të shpejta dhe të përshtatshme parash, kështu që ju do të keni para në llogarinë tuaj sapo të bëni transferimin.
  • Moneta - Ky është një sistem transferimi bankar për lojtarët rusë. Një nga veçoritë që e bën Moneta të dallohet në turmë është njoftimi që merrni kur dëshironi të bëni një tërheqje ose depozitë.
  • Mund të themi se ka shumë përparësi përdorimi i transfertës bankare dhe një prej tyre është ndjenja e shtuar e sigurisë. Megjithatë, duhet të mbani mend se mund të aplikohen disa tarifa shtesë dhe gjithashtu transfertat bankare nuk janë të menjëhershme. Kjo do të thotë që ju duhet të prisni disa ditë për të marrë paratë tuaja.

Verifikimi i llogarisë

Përpara se të bëni një tërheqje në Casino.com, është thelbësore të kaloni procedurën e verifikimit të identitetit. Këto janë dokumentet e mëposhtme që duhet të dërgoni:

  1. ID e vlefshme fotografike – Mund të dërgoni një nga dokumentet e mëposhtme, pasaportë, leje drejtimi ose letërnjoftim kombëtar, ku të jetë i dukshëm emri, fotografia dhe nënshkrimi juaj. Duhet të dërgoni një kopje të pjesës së përparme dhe të pasme të kartës që përdorni për të financuar llogarinë tuaj. Numrat e parë 6 dhe 4 shifrat e fundit duhet të jenë të dukshëm. Kur dërgoni një kopje nga pjesa e pasme e kartës, mund të fshehni numrat 3 shifror, por nënshkrimi juaj duhet të jetë i dukshëm.

  2. Dëshmia e adresës – Kazinoja do të ketë nevojë gjithashtu për dëshmi të adresës suaj. Mund të dërgoni një faturë shërbimi, një faturë karte krediti ose një deklaratë bankare. Duhet të dërgoni një kopje me të gjitha skajet e dukshme.

Kazinos mund t'i duhen deri në 72 orë për të përpunuar dokumentet dhe për të përditësuar llogarinë tuaj. Është më mirë t'i dërgoni dokumentet me email ose t'i dërgoni me faks. Nëse dëshironi t'i dërgoni dokumentet me faks, mund t'i bëni në numrin e mëposhtëm +44 208 166 1325. Dhe nëse dëshironi t'i postoni ato, mund ta bëni këtë në adresën e mëposhtme: Shërbimi i Anëtarëve Casino.com, PO Box 1240, Gibraltar

Total score7.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2008
BonusetBonuset (7)
Bonus ndeshjeBonus pa depozitëBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi javorBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (29)
Angleze
Bullgare
Daneze
Estoneze
Finlandeze
Franceze
Gjermane
Gjermane austriake
Greke
Hungareze
Indoneziane
Islandeze
Italiane
Japoneze
Kineze
Koreane
Lituaneze
Malajziane
Norvegjeze
Polake
Portugeze
Rumune
Ruse
Sllovene
Spanjolle
Suedeze
Turke
Ukrainase
Çeke
LicencatLicencat (3)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (12)
Live 3 Card Brag
All Bets Blackjack
BaccaratBlackjackMahjongPai GowPokerRuletëSic BoSlotatVideo Poker
Wheel of Fortune
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (22)
Bank transfer
Boku
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Entropay
Internet Banking
Laser
MaestroMasterCardNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
SkrillSwitch
Ukash
Visa
Visa Debit
Visa Electron
WebMoney
MonedhatMonedhat (13)
Afrikës së Jugut Rand
Dollari Australian
Dollari Kanadez
Dollari i Hong Kongut
Dollari i Zelandës së Re
Euro
Franga Zvicerane
Jeni Japonez
Krona Daneze
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Paund sterlina
Shtetet e Bashkuara Dollar
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (13)
Afrika e Jugut
Arabia Saudite
Emiratet e Bashkuara Arabe
Finlanda
Irlanda
Italia
Kanadaja
Katari
Kuvajti
Mbretëria e Bashkuar
Norvegjia
Spanja
Zelanda e Re
SoftwareSoftware (1)