Rishikimi i kazinosë Casino.com - Games

Casino.comResponsible Gambling
CASINORANK
7/10
BonusDeri në 400 €/$ + 200 rrotullime falas
Zgjedhje e madhe e Playtech
Tërheqje të shpejta
Seksioni i lojërave elektronike Megaways
Merr bonusin
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Zgjedhje e madhe e Playtech
Tërheqje të shpejta
Seksioni i lojërave elektronike Megaways
Casino.com
Deri në 400 €/$ + 200 rrotullime falas
Deposit methodsPayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Merr bonusin
Games

Games

Mund t'i gjeni të gjitha lojërat tuaja të preferuara në Casino.com dhe të merrni një bonus mirëseardhjeje deri në 400 dollarë. Mund të luani për argëtim ose nëse ndiheni më aventureske mund të filloni të luani për para të vërteta dhe të filloni të fitoni para.

Bakarat

Bakarat

Loja Baccarat u soll nga Italia në shekullin e pesëmbëdhjetë. Fjala 'baccarat' e përkthyer nga italishtja do të thotë 'zero' dhe njerëzit besojnë se kjo ndodh sepse në këtë lojë letrat e fytyrës kanë vlerën zero. Në fillim, loja tërhoqi vëmendjen e aristokratëve francezë të cilët zhvilluan një pasion për një variant të quajtur Chemin De Fer. Baccarat ka qenë gjithmonë një lojë që ka tërhequr lojtarë me aksione të larta, por ka variante me aksione të ulëta të zhvilluara nga kazinotë në internet edhe për role të ulëta.

Shanset e lojës

Baccarat është një lojë shumë e lehtë me një avantazh të ulët shtëpie dhe rregulla të thjeshta. Ju keni vetëm tre opsione bastesh në dispozicion, bast për lojtarin, bast për bankierin dhe bast për një barazim. Basti i barazimit ka avantazhin më të lartë të shtëpisë dhe lojtarët, veçanërisht fillestarët këshillohen të shmangin këtë bast. Nga ana tjetër, basti i barazimit merr një pagesë prej 9:1 që është shumë tërheqëse duhet ta pranojmë, në krahasim me bastet e tjera që ofrojnë pagesa 2:1.

Rregullat e lojës

Siç thamë më parë Baccarat ka rregulla shumë të thjeshta dhe lojtarëve u kërkohet të vënë bast në një nga bastet e mëposhtme:

 • Dora e lojtarit do të fitojë.
 • Dora e bankierit do të fitojë.
 • Loja do të rezultojë në barazim.

Kur luani Baccarat, ju luani vetëm kundër tregtarit, pa marrë parasysh sa lojtarë ka në tryezë. Loja synon të krijojë një dorë me një vlerë nëntë ose afër nëntë pa humbur. Për të filluar lojën ju duhet të vendosni një bast. Pastaj ju do të merrni dy karta, po ashtu edhe bankieri. Pasi të keni dy letrat në dorë, duhet të vendosni se cila do të jetë lëvizja juaj e ardhshme.

Letrat nga 2 deri në 9 kanë vlerën e tyre nominale, letrat e fytyrës dhe dhjetëshët kanë vlerën 0 dhe acat kanë vlerën 1. Për shembull, nëse merrni dy letra me vlerë nëntë dhe gjashtë, atëherë vlera e dorës tuaj nuk është 15, por 5 meqenëse vlera e 10 reduktohet në 0.

Si ju ashtu edhe bankieri mund të merrni një kartë të tretë nëse nuk jeni të kënaqur me vlerën e dorës suaj. Këtu duhen ndjekur disa rregulla dhe ato janë si më poshtë:

· Nëse dora e lojtarit është e barabartë me 6 ose më shumë, ata duhet të qëndrojnë në këmbë. · Nëse bankieriDora e `s është e barabartë me 7 ose më shumë, ata qëndrojnë. · Nëse dora e lojtarit është e barabartë me 5 ose më pak, atëherë ata marrin një kartë të tretë. · Bankieri merr një kartë të tretë vetëm nëse vlera e dorës së tyre është 2 ose më pak. · Bankieri do të marrë një kartë të tretë vetëm në rastet e mëposhtme:

"Nëse vlera e dorës së bankierit është tre dhe letra e tretë e lojtarit është tetë; nëse vlera e dorës së bankierit është katër dhe letra e tretë e lojtarëve është zero, një, tetë ose nëntë; nëse vlera e dorës së bankierit është pesë dhe lojtarët e treta karta është zero, një, dy, tre, tetë ose nëntë; nëse vlera e dorës së bankierit është gjashtë dhe letra e tretë e lojtarit është zero, një, dy, tre, katër, pesë, tetë ose nëntë"

Butonat e lojës

Për të pasur një seancë të suksesshme lojrash, duhet të njiheni me butonat e lojës. Kjo është arsyeja pse ne i këshillojmë lojtarët të luajnë lojën falas për t'u mësuar së pari me të.

 • Aksionet – Në fund të ekranit të lojës mund të gjeni opsione të ndryshme bastesh. Duhet të klikoni mbi bastin që dëshironi të vendosni.
 • Deal – Ky buton përdoret sa herë që dëshironi të merrni karta.
 • Pastro bastet - Ky buton do të heqë të gjitha bastet e vendosura në tryezë.
 • Lojë e re – Kur klikoni në këtë buton do të filloni një lojë të re.
 • Rebet – Kur të shtypni këtë buton, do të vini bast të njëjtën shumë si në lojën e mëparshme.

Këshilla dhe strategji

Në Baccarat nuk mund të përmirësoni shanset tuaja për të fituar pavarësisht se çfarë bëni, pasi kjo është një lojë fati. Por gjithsesi, ka disa gjëra që mund të bëni për të përmirësuar shanset tuaja për të fituar. Thjesht ndiqni këto këshilla të thjeshta:

 • Njihni lojën që luani – Nuk mund të theksojmë sa e rëndësishme është të kuptojmë lojën që po luani. Ka disa variante të lojës dhe duhet të dini rregullat e lojës që zgjidhni të luani. Në përgjithësi, të gjitha variantet bazohen në të njëjtat rregulla standarde dhe ka disa dallime të vogla midis secilës lojë. Dhe për të fituar ju duhet të dini ato dallime të vogla.

 • Dije kur të ndalosh – Shumë fillestarë humbasin në lojë dhe nuk dinë kur të heqin dorë. Ata fillojnë të ndjekin humbjet dhe vendosin baste duke shpresuar se do t'i kthejnë ato humbje në fitore. Lojtarët duhet të vendosin një shumë që janë të gatshëm të humbasin edhe para se të fillojnë të luajnë, dhe pasi ta bëjnë, atëherë duhet të ndalojnë së luajturi.

 • Mos vendosni baste në barazim – Ne e dimë se ky bast paguan më shumë, por është ai që ndodh rrallë. Në përgjithësi, shumica e fillestarëve tundohen të vënë bast në një barazim, vetëm për shkak të pagesave të larta.

 • Zgjidhni gjithmonë lojëra me më pak kuverta – Variantet e Baccarat që përdorin më pak kuvertë janë ato miqësore për lojtarët, ndaj zgjidhni ato lojëra.

 • Vendosni një buxhet – Duhet të siguroheni që kur luani Baccarat, të mos i hidhni të gjitha paratë menjëherë. Vendosni një buxhet dhe pasi të keni shteruar bankrollin tuaj, duhet të ndaloni së luajturi.

 • Vendosni bastet tuaja me kujdes – Edhe pse Baccarat ka më pak mundësi bastesh, kjo nuk do të thotë që nuk duhet të jeni të kujdesshëm kur vendosni bast. Domethënë, çdo bast ka një avantazh të ndryshëm shtëpie dhe lojtarët duhet të shmangin bastet me avantazhin më të lartë të shtëpisë, siç është basti i barazimit. Në një lojë baccarat me një kuvertë të vetme, skaji i shtëpisë së bastit bankier është 1,01%, basti i lojtarit është 1,29% dhe barazimi është 15,75%. Gjithashtu duhet të keni parasysh se ju duhet të paguani një komision prej 5% nëse fitoni edhe bastin e bankierit.

 • Përfitoni nga bonusi – Kazinotë në internet ofrojnë bonuse të rregullta për lojtarët e tyre dhe ju duhet t'i pranoni ato. Ata do të rrisin ekuilibrin tuaj dhe do t'ju ndihmojnë të zgjasni përvojën tuaj të lojërave. Për shembull, Casino.com ofron një bonus të madh mirëseardhjeje prej 100% depozite ndeshjeje dhe 200 rrotullime falas. Dhe lajmi i mirë është se ju mund t'i përdorni këto para falas edhe për të luajtur baccarat.

Fjalori bazë

Baccarat ka disa terma që është mirë t'i dini nëse doni të fitoni zotërim mbi lojën dhe ato janë si më poshtë:

 • Banco - Termi 'banco' do të thotë bankier.
 • Chermin De Fer - Ky është një variant francez i lojës.
 • Mini-Baccarat - Kjo është loja e zakonshme e baccarat, por ndryshimi i vetëm është se luhet në një tavolinë të vogël.
 • Tetë natyrale - Nëse dy letrat e para që merrni kanë vlerën e tetë, atëherë thuhet se keni një 'tetë natyrale'.
 • Nëntë natyrale – Nëse dy letrat e para që merrni kanë vlerën e nëntë, atëherë thuhet se keni një 'nëntë natyrale'.
 • Punto – Ky term do të thotë lojtar.
 • Stand-off - Ky term do të thotë një barazim.
 • Vigorish – Kjo është përqindja që i paguhet shtëpisë si komision për të fituar dorën e bankierit.
 • Bast Banker – Ky është basti që vendosni mbi mundësinë që bankieri të ketë dorën fituese.

Hapni një llogari me para të vërteta

Lojtarët e rinj mund të luajnë për argëtim ose për para të vërteta kur bashkohen me Casino.com. Kur luan Baccarat për argëtim, mund të mësosh lojën dhe rregullat e saj, por për fat të keq, nuk mund të fitosh asnjë çmim me para të vërteta. Nëse dëshironi të krijoni një llogari në Casino.com dhe të filloni të luani për para të vërteta, duhet të themi se procesi është shumë i thjeshtë. Këtu janë disa udhëzime hap pas hapi për lojtarët e rinj se si të hapin një llogari:

 1. Regjistrohu – Gjëja e parë që duhet të bëni është të shkoni në faqen zyrtare të Casino.com dhe të klikoni në 'Bashkohu tani'. Ju duhet të ndani disa informacione personale që kazinoja do t'ju kërkojë. Kjo përfshin emrin tuaj, datën e lindjes, adresën, vetëm për të përmendur disa. Ju mund të jeni të sigurt se të gjitha informacionet tuaja ruhen të sigurta dhe kazinoja nuk do ta ndajë atë me asnjë kompani të palës së tretë.
 2. Ngarkoni llogarinë tuaj – Pasi të krijoni llogarinë tuaj dhe të vendosni të luani për para të vërteta, duhet të shkoni te arkëtari dhe të zgjidhni një mënyrë pagese për të bërë një depozitë. Pasi të keni zgjedhur mënyrën tuaj të pagesës, duhet të vendosni të dhënat e kërkuara dhe shumën që dëshironi të depozitoni.

Herën e parë që regjistroheni në kazino ju keni të drejtën për një Bonus Mirësevini, i cili është një bonus depozite 100% që mund të sjellë deri në 400 dollarë në balancën tuaj. Dhe, mbi të, do të merrni edhe 200 rrotullime falas.

Slot

Slot

Makinat e para të lojërave elektronike erdhën në ekzistencë në vitet 1800 dhe ato ishin shumë më të thjeshta në atë kohë. Dhe, ndoshta do të habiteshit kur të zbulonit se nuk kishte çmime në para, por në vend të kësaj ata ofruan çmime të tilla si pije dhe mallra. Dhe meqenëse loja nuk ofroi para si çmim, ajo nuk u ngrit në fillim. Por, kur Charles Fey, një mekanik makinash nga San Francisko shtoi sistemin e pagesave dhe krijoi lojën me tre bobina rrotulluese dhe pesë simbole, gjërat filluan të ndryshojnë në mënyrë drastike. Me kalimin e kohës popullariteti u rrit dhe menjëherë pas kësaj u gjetën makinat e fatit në çdo kat kazino. Më pas, në vitet '70, u ndërtuan dizajne të kontrolluara elektromagnetikisht dhe ato ndryshuan lojërat e lojërave elektronike përgjithmonë. Karakteristika të reja dhe emocionuese dhe raunde bonus u shtuan për ta bërë lojën më intriguese. Me internetin, u krijuan kazinotë në internet, në mënyrë që të mund ta keni në dispozicion lojën tuaj të preferuar video slot në çdo kohë që dëshironi.

Rregullat e lojës

Rregullat e lojës

Të gjitha lojërat elektronike në internet luhen në të njëjtën mënyrë. Ju vendosni bastin tuaj, rrotulloni rrotullën dhe shpresoni për një fitore. Loja është vërtet e drejtpërdrejtë dhe e thjeshtë. Slotet online janë bërë në dizajne të ndryshme, stil loje dhe ofrojnë veçori të veçanta që do t'ju argëtojnë për orë të tëra. Lojëra elektronike klasike – Këto janë lojërat e para dhe më të vjetra të lojërave elektronike që kanë një ose shumë linja pagese. Ju do të fitoni nëse simbolet në linjat tuaja të aktivizuara të pagesës përputhen me një nga kombinimet fituese në tabelën e pagesave.

Video Slots – Slotet e videove janë pothuajse të njëjta me lojërat klasike, por në vend të rrotullave të rrotullimit, ato ofrojnë disa lloje alternativash të animuara si bobinat kaskadë, për shembull. Këto lojëra mburren me veçori të veçanta dhe zakonisht shoqërohen me disa animacione interesante ku ju goditni kombinime fituese. Linjat e pagesës janë zakonisht të ndërlikuara dhe ato mund të jenë në modele të ndryshme si të kryqëzuara ose në formë V. Kur dëshironi të luani këto lloj lojërash, duhet të vendosni nivelin e monedhës dhe të tregoni numrin e linjave të pagesës që dëshironi të aktivizoni.

Për një shans më të mirë për të arritur një kombinim fitues, mbajini monedhat tuaja të ulëta dhe numrin e linjave të pagesës të lartë. Ka gjithashtu shumë veçori të veçanta për t'u kujdesur pasi ato jo vetëm që sjellin emocione në lojën tuaj, por mund të rrisin edhe ekuilibrin tuaj.

Strategji dhe këshilla

Kur vendosni të luani lojëra progresive, duhet të vendosni bast Max për të fituar shumën progresive të jackpot-it. Nëse nuk e bëni këtë, ju prapë do të fitoni një pagesë, por nuk do të jetë aq masive sa çmimi i parë. Butoni Bet Max do t'ju lejojë të vini bast të gjitha linjat e mundshme duke përfshirë bastin anësor të jackpot-it dhe të rrotulloni rrotullat. Siç kemi thënë shumë herë, lojërat elektronike janë lojëra fati, kështu që për të siguruar më shumë fitore, duhet të keni linja më aktive pagese në veprim. Pra, për të mbajtur bankrollin tuaj për një kohë më të gjatë, është një ide e mirë të ulni nivelin e monedhës suaj. Kur një lojë ka veçori të veçanta, ju këshillojmë të mësoni se cilat janë ato. Nëse e dini se çfarë pritet nga ju, atëherë do të shmangni gabimet.

Informacion mbi butonat e lojës

Nëse doni të luani me besim, atëherë duhet të dini lojën tuaj. Ne ju këshillojmë të kuptoni softuerin, kështu që duke pasur parasysh këtë, ne kemi krijuar një përmbledhje të butonave të lojës që duhet të mësoni përpara se të vendosni të luani për para të vërteta:

Luaj automatikisht – Ky buton ju lejon të vendosni paracaktimet për disa lojëra me radhë. Kur klikoni në AutoPlay, ju vendosni nivelin tuaj të dëshiruar të monedhës dhe numrin e linjave që dëshironi të aktivizoni, dhe gjithashtu specifikoni numrin e lojërave që dëshironi të luani me radhë. Nëse dëshironi të anuloni funksionin, duhet të klikoni në butonin Stop sa herë që dëshironi.

Bast Max – Kur shtypni këtë buton, aktivizoni të gjitha bastet e mundshme në lojën tuaj dhe vendosni rrotullat të rrotullohen. Përpara se ta bëni këtë, së pari duhet të vendosni nivelin e monedhës suaj.

Bet One – Kur klikoni këtë buton, ju vini bast në një linjë pagese në të njëjtën kohë.

Mblidhni – Ky buton do të mbledhë fitimet tuaja dhe do t'i shtojë ato në bilancin tuaj.

Bixhoz – Ky funksion disponohet vetëm në disa lojëra. Kur arrini një kombinim fitues, ju keni mundësinë të vendosni fitimet tuaja në një lojë bonus dhe mund të dyfishoni paratë tuaja.

Rrotullimi – Ky buton do të vendosë rrotullimin e rrotullave.

Fjalorth

Ka disa terma të zakonshëm që duhet të dini përpara se të vendosni të luani lojëra elektronike në internet. Kjo do t'ju ndihmojë të ndiheni më të sigurt, dhe ato janë si më poshtë:

 • Lojë bonus - Kjo është një lojë shtesë që aktivizohet kur goditni një kombinim specifik në bobina. Ju mund të merrni rrotullime falas, shumëzues ose mini lojëra bonus, vetëm për të përmendur disa.
 • Niveli i monedhës – Kjo është shuma që dëshironi të vini bast për linjën e aktivizuar të pagesës.
 • Extra Wild – Ky mund të jetë një wild i dytë që mund të jetë pjesë e lojës origjinale ose një veçori e veçantë bonus që mund të aktivizohet.
 • Expanding Wild – Ky simbol i egër do të përhapet nëpër bobina dhe duke e bërë këtë do t'ju japë shanse shtesë për të bërë një kombinim fitues.
 • Rrotullimi Falas – Ky është një veçori që mund ta luani pa kosto shtesë.
 • Shumëzuesi - Një shumëzues do të shumëfishojë fitimet tuaja kur goditet. Për shembull, nëse fitoni 50 dollarë dhe fitoni një shumëzues 2x, do të fitoni 100 dollarë.
 • Linjat e pagesës – Linjat e pagesës ndryshojnë për lojë dhe varet nga ju se sa dëshironi të aktivizoni. Mos harroni se pagesat bëhen vetëm në linjat e aktivizuara të pagesës.
 • Xhekpot progresiv – Këto lloj jackpot-sh ofrojnë shuma që ndryshojnë jetën pasi shuma që mund të fitoni nuk ka kufi të sipërm.
 • Shpërndarja - Këto simbole ofrojnë çmime kur shfaqen kudo në bobina, kjo do të thotë se nuk duhet të jenë në një linjë aktive pagese. Në shumicën e lojërave, ato aktivizojnë edhe disa veçori të veçanta.
 • Wild - Ky simbol do të qëndrojë për çdo simbol tjetër për të përfunduar një linjë fituese. Pra, ajo që ju mbetet të bëni është të hapni një llogari me para të vërteta dhe të luani në Casino.com? Lajmi i mirë është se shumicën e lojërave mund t'i luani për argëtim, ku merrni para virtuale nga kazino. I vetmi ndryshim midis kur luani për para virtuale dhe jo para reale është se mundeniMos bëni një tërheqje të fitimeve tuaja. Por megjithatë, kjo është një mënyrë e mirë për të parë se si funksionon loja dhe nëse mund t'i aktivizoni lehtësisht veçoritë speciale përpara se të vendosni të luani për para të vërteta.
Poker

Poker

Video pokeri në internet është një lojë shumë emocionuese që është një kombinim i një pokeri të vetëm dhe një loje slot në internet. Ju luani vetëm, dhe jo në një tavolinë me lojtarë të tjerë dhe letrat shpërndahen në një makinë të stilit të lojërave elektronike. Loja është shumë e lehtë për t'u mësuar dhe argëtuese për t'u luajtur. Loja synon të bëjë dorën më të mirë të mundshme të pokerit me pesë letra. Pagesat bazohen në hierarkinë standarde të dorës Texas Holdem. Për të filluar lojën, duhet të identifikoheni në llogarinë tuaj dhe të zgjidhni lojën që dëshironi të luani.

Strategjia dhe Këshilla

Vendosni buxhetin tuaj - Edhe para se të filloni të luani, duhet të dini kufijtë tuaj. Lini mënjanë një shumë që jeni të gatshëm të humbni dhe luani vetëm me ato para. Kërkoni letra të egra – Kur luani poker, është mirë të dini se cilat letra janë të egra pasi ato do të përmirësojnë lojën tuaj duke zëvendësuar çdo kartë tjetër në makinë për t'ju ndihmuar të përfundoni më shumë fitime. Për shembull, kur luani Deuces Wild, çdo kartë me vlerën '2' vepron si egër.

Kontrolloni tabelën e pagave – Makinat e pokerit me video bazohen në hierarkinë standarde të dorës së pokerit. Nëse dëshironi, mund të kontrolloni tabelën e pagesave të çdo loje për të parë se çfarë ofrohet kur të fitoni.

Butonat e lojës

Është thelbësore të mësoni se si funksionon softueri për të pasur një seancë të suksesshme lojrash. Për këtë arsye, ne kemi mbledhur një përmbledhje të butonave të lojës në mënyrë që të dini se çfarë po bëni dhe të luani me besim.

Bast Max – Ky buton do të aktivizojë të gjitha bastet e mundshme në lojën tuaj dhe do të shpërndajë gjithashtu letrat. Kur dëshironi të përdorni veçorinë, duhet të vendosni fillimisht nivelin e monedhës tuaj dhe të shtypni Bet max. Bet One – Ky buton do t'ju lejojë të vini bast në një linjë të vetme pagese. Mblidhni – Ky buton përdoret sa herë që dëshironi të grumbulloni fitimet tuaja. Dyfishtë – Ky është një veçori që ju lejon të provoni dhe të dyfishoni fitimet tuaja. Kur dëshironi ta bëni këtë, do të shihni një kartë me fytyrë lart dhe dy letra me fytyrë poshtë. Klikoni në kartën me fytyrë poshtë dhe nëse vlera e kartës që keni zgjedhur është më e lartë se ajo që tregon, do të fitoni. Nëse zgjidhni gabim, do të humbni bastin tuaj origjinal. Gjysmë e dyfishtë – Me këtë veçori, ju luani vetëm gjysmën e fitimeve tuaja, ndërsa gjysma tjetër shkon drejtpërdrejt në bankrollin tuaj përpara se të luani lojën e bonusit. Mbaje – Nën çdo kartë mund të shihni një buton që thotë Hold. Ky buton përdoret çdo herë që dëshironi të mbani një kartë përpara se të merrni marrëveshjen tuaj të dytë. Marreveshje – Ky buton fillon lojën dhe ju merrni letrat tuaja. Kur klikoni mbi të herën e dytë, merrni raundin tuaj të dytë.

Fjalorth

Ka disa terma të zakonshëm që përdoren kur luani poker dhe është gjithmonë mirë t'i njihni para se të filloni të luani lojën.

 • Arkëtar – Kjo është një zonë ku shkoni çdo herë që dëshironi të trajtoni transaksionet tuaja me para.
 • Dyfishtë – Kjo veçori do t'ju ndihmojë të dyfishoni paratë tuaja me një lojë bonus. Half Double – Ky funksion është i ngjashëm me atë që përmendëm më lart, por në këtë rast, ju merrni vetëm gjysmën e fitimeve tuaja.
 • Me shumë dorë – Kjo veçori ju lejon të luani disa duar njëkohësisht, duke pasur kështu më shumë shanse për të fituar.
 • Jackpot progresiv – Ky është një çmim i parë akumulues pa kufi të sipërm për sa mund të paguajë. Funksioni aktivizohet rastësisht dhe nëse keni luajtur me shumën maksimale, do ta fitoni atë.
 • E egër – Kjo kartë mund të qëndrojë për çdo kartë tjetër për të përfunduar një fitim. Ajo që ju ka mbetur është të hapni një llogari në Casino.com dhe të luani lojën tuaj të preferuar.
Bingo

Bingo

Në Casino.com mund të luani Pop Bingo-në shumë të njohur dhe të kaloni një kohë të mirë me të. Loja luhet në letra të shtypura paraprakisht që përmbajnë numra dhe secili lojtar ka një kartë të ndryshme. Numrat shënohen pasi telefonuesi zgjedh numra të rastësishëm. Kjo lojë luhet kudo jo vetëm në kazino. Për shembull, në Itali, loja luhet pas drekës së Krishtlindjes si një aktivitet i kohës së lirë.

Për më tepër, Casino.com ofron një bonus falas për të mirëpritur njerëzit që duan të luajnë bingo për herë të parë.

Blackjack

Blackjack

Origjina e Blackjack është ende e paqartë deri më sot, por besohet se loja është e lidhur ngushtë me lojën Vingt-et-un ose 21 në frëngjisht. Loja u luajt fillimisht në kazinotë franceze dhe fitoi popullaritet të madh më vonë, dhe rregullat ishin të ndryshme atëherë sigurisht.

Kur luan blackjack, luan kundër tregtarit. Edhe nëse lojtarët e tjerë i bashkohen tabelës, ata nuk ndikojnë në lojën tuaj në asnjë mënyrë. Loja fillon duke zgjedhur shumën e çipit dhe vendosjen e bastit në vendin e caktuar në ekran. Kur të goditni Deal, do të merrni 2 letra, një me fytyrë lart dhe një me fytyrë poshtë. Pasi të shihni kartat tuaja, duhet të vendosni se cila do të jetë lëvizja juaj e ardhshme. Mund të godisni dhe të merrni një kartë tjetër, ose mund të qëndroni dhe të mbani dorën që keni. Nëse keni dy letra me të njëjtën vlerë, mund të ndani dorën. Lojtari shkon gjithmonë i pari, dhe sapo të përfundoni raundin pa u rrëzuar, ai është tregtariështë radha. Kur tregtari ka përfunduar raundin e tij, të dy duart krahasohen. Dora fituese është një dorë që përmban një pikë totale prej 21 ose afër 21.

Strategjia dhe Këshilla

Nuk mund të themi se ka një formulë të sigurt për të fituar para të vërteta kur luan Blackjack, por ka disa hapa që mund të ndërmerrni për të përmirësuar strategjinë tuaj të përgjithshme të lojës. Kërkoni gjithmonë një bonus – Disa lojtarë refuzojnë paratë e bonusit sepse vijnë me disa vargje të bashkangjitura, por ne do t'ju këshillonim ta pranoni atë. Ato janë krijuar në atë mënyrë për t'ju dhënë fonde shtesë dhe për të rritur bankrollin tuaj. Pra, do të përfundoni me disa para shtesë për t'i përdorur kur luani Blackjack. Ka bonuse të ndryshme të disponueshme në Casino.com në formën e ringarkimeve, shpërblimeve të lojërave ose bonuseve të ndeshjeve. Lojtarët e rinj mund të përfitojnë nga një bonus i mirëseardhjes që është një bonus depozite 100% i ndeshjes që mund të shkojë deri në 400 dollarë. Njihni rregullat – Është gjithmonë një ide e mirë të mësoni rregullat e lojës që dëshironi të luani, pavarësisht sa e thjeshtë mund të jetë. Kjo do t'ju ndihmojë të merrni vendime të shpejta dhe të informuara dhe si rezultat, mund të luani me më shumë besim.

Informacion mbi butonat e lojës

Para se të filloni të luani Blackjack, duhet të mësoni se si funksionon softueri. Këta janë butonat që përdor loja që do t'ju ndihmojnë të filloni të luani Blackjack në një kohë të shkurtër:

Marreveshje – Ky buton përdoret kur dëshironi të filloni lojën. Pasi të vendosni bastet tuaja, klikoni mbi Marrëveshje dhe do të merrni letrat tuaja fillestare.

Dyshe/Dypoposhte – Ky është një bast opsional që do t'ju kushtojë njësoj si basti juaj fillestar. Kjo do t'ju lejojë të tërheqni një kartë më shumë për të parë rezultatin dhe është e disponueshme vetëm në fillim të lojës kur të keni dy letrat tuaja fillestare.

Goditi – Duhet ta përdorni këtë buton sa herë që ju nevojitet një kartë shtesë. Kjo është bërë për të përmirësuar njëËshtë dorë, por zgjidhni me mençuri që të mos dështoni.

Sigurimi – Mund të merrni sigurim sa herë që besoni se ka një shans që tregtari të godasë një blackjack.

Ndarë – Mund të ndani një dorë që ka dy letra me të njëjtën vlerë. Ju lutemi mbani mend se nëse ndani aces, dora juaj e ndarë do të kushtojë një bast tjetër.

Qëndroni – Kjo do të thotë se jeni të kënaqur me dorën që keni dhe nuk doni të hidhni ndonjë hap të mëtejshëm në lojë. Kur të përfundojë raundi, do të krahasoni dorën tuaj fillestare me dorën e tregtarit dhe nëse dora juaj fiton, do të merrni një pagesë.

Rebet – Kur klikoni në këtë buton, do të përsërisni bastin tuaj në të njëjtin bast.

Fjalorth

Nëse dëshironi të luani Blackjack me besim, atëherë duhet të dini disa terma bazë dhe më të përdorur:

 • Bankroll – Ky është termi i përdorur për paratë që keni në llogarinë tuaj të parave reale që mund të përdorni për të luajtur.
 • Bast – Këto janë paratë që përdorni nga banka juaj për të vendosur një bast.
 • Kufijtë e basteve – Në çdo lojë ka shuma minimale dhe maksimale që mund të bastni.
 • Blackjack – Ky është emri i dorës më të mirë të mundshme me një pagesë 3:2.
 • Bust – Kur vlera totale e dorës suaj është mbi 21 dhe ju jeni jashtë loje.
 • Bust Card - Kjo është karta që do t'ju bëjë të humbni.
 • Barazimi – Nëse loja përfundon me duart që përputhen si ju ashtu edhe tregtari, kjo konsiderohet barazim dhe shuma juaj kthehet në bankrollin tuaj.
 • Edhe paratë - Ky është një bast fitues që paguan një kthim prej 1:1.
 • Karta e vrimës - Kjo është letra që shpërndahet me fytyrë poshtë.
 • Bast - Ky është vetëm një emër tjetër për një bast.
 • Ruletë

Karakteristikat e Ruletës së Pinballit

Nëse jeni adhurues i pinballit dhe ruletës, atëherë do t'ju pëlqejë Ruleta e Pinballit. Është një lojë e re që përdor një makinë pinball për të nxjerrë një numër në mënyrë të rastësishme. Lojtarët mund të zgjedhin të vendosin baste rulete brenda dhe jashtë. Nëse përdorni veçorinë Turbo Bet, mund t'i mësoni rezultatet pothuajse menjëherë. Ju gjithashtu mund të përfitoni nga butoni i bastit automatik dhe të luani deri në 10 lojëra me të njëjtën shumë bast.

Si të luani Roulette Pinball

Gjëja e parë që duhet të bëni kur dëshironi të luani Roulette Pinball është të vendosni një bast. Më pas, një top lëshohet në zonën e mbushur me parakolp dhe më vonë ulet në një xhep që mban një numër të marrë nga makina e ruletit. Nëse e keni marrë me mend saktë numrin, atëherë do ta fitoni bastin. Në rast se fitoni një pagesë, aktivizohet një veçori opsionale e kumarit. Nëse vendosni të luani lojën e kumarit, mund t'i shumëzoni fitimet tuaja deri në dhjetë herë. Kur luani lojën e kumarit përdoret një makinë tjetër. Këtë herë parakolpët mbajnë shumëzues me vlera të ndryshme deri në x5. Dhe nëse jeni me fat, mund të kapni një shumëzues të një vlere 10x.

Lojëra me para të vërteta

Të gjithë lojtarët e rinj në Casino.com këshillohen të luajnë në modalitetin argëtues herën e parë që regjistrohen për një llogari të re. Pas një kohe, kur ata ndihen mjaft të sigurt, mund të fillojnë të eksplorojnë lojëra dhe të luajnë me para të vërteta. Pasi të vendosni të luani për para të vërteta, vetëm atëherë fillon argëtimi i vërtetë.

Ju duhet të krijoni një llogari me para të vërteta për këtë arsye dhe kjo mund të marrë vetëm disa minuta nga koha juaj. Kur hapni faqen e internetit Casino.com, do të keni dy opsione për të zgjedhur, modalitetin praktik dhe të luani për para të vërteta. Klikoni në opsionin e dytë dhe plotësoni disa të dhëna personale.

Gjëja tjetër që duhet të bëni është të zgjidhni një mënyrë pagese që ju përshtatet më së miri. Pasi të bëni depozitën tuaj të parë, do të merrni një bonus mirëseardhjeje që do të rrisë bilancin tuaj dhe mund të filloni të kërkoni një sfidë kumari që preferoni. Në Casino.com mund të gjeni lojëra kazino me para të vërteta që mund të plotësojnë çdo shije:

 • Lojëra elektronike me para të vërteta – Slotet janë ndër të preferuarat kur bëhet fjalë për lojërat e kazinosë. Ato ofrojnë disa opsione të reja dhe emocionuese që do ta bëjnë lojën tuaj të këndshme.
 • Lojëra me letra me para të vërteta – Në Casino.com mund të gjeni disa lojëra të ndryshme Blackjack nga Half Double Blackjack në Jacks or Better dhe lojëra të tjera emocionuese me letra.
 • Real Money Live Casino – Ju mund të shijoni emocionin e vërtetë kur vendosni të luani lojëra të Kazinosë Live. Provoni Live Roulette, Baccarat ose Blackjack për të parë se për çfarë ka të bëjë me bujë.
 • Ruletë me para të vërteta – Mund të luani Ruletë 3D, Ruletë Evropiane dhe Mini Ruletë, të gjitha në Casino.com.
1xBet:1500 €
Merr bonusin
Betwinner
Betwinner:100 €
22BET
22BET:600 dollarë