CasinoCasino - Games

Age Limit
CasinoCasino
CasinoCasino is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Games

Bakarat

Ekzistojnë 2 variacione të Baccarat të ofruara në CasinoCasino, ai standard dhe Varianti i Nepalit ku një total prej gjashtë Banker fitues paguan 1 me 2. Të dyja lojërat luhen me letra standarde me 8 kuvertë. Këtu është një listë e basteve kryesore në Baccarat dhe në skajin e shtëpisë: · Nëse vendosni një bast te lojtari, pagesa është 1:1 dhe skaji i shtëpisë është 1,24%. · Nëse vendosni një bast për bankierin, pagesa është 0.95:1 dhe buza e shtëpisë është 1.06% · Nëse vendosni një bast në një barazim, pagesa është 8:1 dhe buza e shtëpisë është 14.36%. Në disa raste, pagesa mund të jetë 9:1 për këtë bast dhe avantazhi i shtëpisë është 4,84%.

Në baccarat pa komision, basti i Banker ka një avantazh prej 1.46% dhe shanset për Lojtarin dhe Barazimin janë të njëjta.

Disa operatorë ofrojnë baste anësore në baccarat dhe këtu është një listë e atyre që mund të gjeni në CasinoCasino: · Pagesa për çiftin e lojtarëve është 11:1 dhe skaji i shtëpisë është 10.36%. · Pagesa për çiftin bankier është 11:1 dhe skaji i shtëpisë është 10.36%. · Pagesa për secilën pagesë është 5:1. Kjo përfshin ose dy letrat e para të lojtarit ose dy kartat e para të bankierit që formojnë një palë. Buza e shtëpisë është 13.71%. · Pagesa për super 6 është 16:1 dhe skaji i shtëpisë është 8.43%. Kjo është e disponueshme vetëm për baccarat pa komision. · Pagesa për një çift të përsosur është 25:1 për një palë dhe 200:1 për dy çifte. Buza e shtëpisë është 8.05%. Bonusi i lojtarit dhe bonusi i bankierit janë vetëm kushte të reja për bonusin Dragon. Teprica e shtëpisë në bonusin e lojtarit është 2,65% dhe avantazhi i shtëpisë në bonusin e bankierit është 9,37%.

Slots

Slots janë ndoshta një nga lojërat më të njohura në çdo kazino. Në CasinoCasino mund të gjeni më shumë se 50 lojëra elektronike dhe video klasike nga ofruesit e mëposhtëm: · Slote Amatic Industries · Slote Net Entertainment · Slots Barcrest · Slot Machines Big Time · Slot Machines Thunderkick · Slot Machines Novomatic

Blackjack

First Person Blackjack nga Evolution Gaming është një shtesë e mahnitshme në portofolin e CasinoCasino. Loja ripërcakton konceptin e tabelave virtuale live dhe RNG duke krijuar një platformë me shumë shtresa. Ky version blackjack nuk është një lojë live, por krijon iluzionin e një të tillë.

Lojtari është në kontroll të plotë të lojës. Nëse dëshironi të filloni një lojë të re, thjesht klikoni në butonin Deal Now dhe letrat tërhiqen nga këpuca. Ky nuk është rasti në tabelat konvencionale të drejtpërdrejta. Ekziston një kufi bastesh që duhet ta respektoni, në mënyrë që të mos keni asnjë kontroll mbi lojën. Bastet anësore janë gjithashtu të disponueshme dhe ju mund të bastni në Perfect Pairs dhe 21+3.

Ekziston gjithashtu sigurim në rast se një nga kartat e tregtarit është një Ace. Ju mund të vendosni një bast sigurimi dhe të kurseni 50% të aksioneve tuaja nëse tregtari arrin një Blackjack.

Karakteristika kryesore është GO Live e cila do t'ju çojë në një studio të transmetuar live Blackjack.

Blackjack Evropian

Blackjack Evropian zakonisht luhet me 6 kuverta, por mund të gjeni disa variante që përdorin 4 ose edhe 8 kuverta. Ekziston edhe një variant që luhet me 2 kuverta. Kjo lojë luhet kundër tregtarit, nuk ka asgjë të re këtu, dhe qëllimi i lojës është të mposhtni tregtarin duke marrë një Blackjack ose një rezultat të përgjithshëm që është më afër 21.

Vlerat e kartave në Blackjack Evropian janë kryesisht të njëjta si në variantet e tjera të Blackjack. Aset vlejnë 1 ose 11, 10 dhe letrat e fytyrës vlejnë 10, dhe letrat me numra kanë të njëjtën vlerë me vlerën e tyre numerike. Dallimi kryesor në Blackjack Evropian është se ka disa rregulla që ndryshojnë nga loja standarde. Pra, para se të vendosni të luani lojën, duhet të njiheni me rregullat.

· Kur tregtari godet Blackjack, lojtari humbet bastin e tij total · Nuk mund të ndani letra me 4, 5 dhe 10 letra me vlerë. · Ju lejohet të ndani Aces dhe mund të merrni vetëm një kartë për çdo Ace. · Ju lejohet të dyfishoheni pas një ndarjeje. · Tregtari qëndron në soft 17 · Tregtari tërheq me 16 · Lojtari mund të marrë një bast sigurimi · Nuk mund të dorëzohesh gjatë lojës.

Të luash Blackjack Evropian ka përfitimet e veta. Ai ofron të gjitha veçoritë që kanë variantet e tjera në internet dhe diçka më shumë. Ju mund të vendosni për shpejtësinë e lojës dhe të shijoni lëvizje të ndryshme që u mungojnë lojërave të tjera.

Si të luani Blackjack Evropian në internet?

Të luash blackjack evropian në internet është shumë argëtuese. Ju mund të përjetoni të gjitha tiparet me të cilat mburret ky variant online dhe shumë më tepër. Ju jeni në kontroll të shpejtësisë së lojës që është një nga përfitimet më të mira të lojës, por gjithashtu mund të provoni disa lëvizje të reja. Gjëja e parë që duhet të bëni është të ngarkoni lojën. Ju mund ta bëni këtë duke shkuar në kazinonë tuaj të preferuar të blackjack dhe zgjidhni blackjack evropian. Supozojmë se tashmë keni bërë një depozitë dhe mund të luani për para të vërteta. Më pas ju duhet të vendosni se cila është lëvizja juaj e radhës dhe sa dëshironi të vini bast. Thjesht klikoni në çipin e dëshiruar dhe prisni rezultatin. Nëse keni letra me vlerë gjithsej 21 ose afër 21, ju fitoni dhe do të merrni pagesën tuaj menjëherë. Nëse tregtari ka një blackjack ose letra më të mira se ju, atëherë ju humbni. Nëse asnjëri prej jush nuk ka blackjack, atëherë ju jeni ende në lojë dhe duhet të vendosni për lëvizjen tuaj të ardhshme. Janë 4 lëvizje gjithsej, por duhet t'i zgjidhni me mençuri nëse doni të fitoni çmimin:

  1. Goditje – Kur zgjidhni butonin e goditjes, kjo do të thotë se do të merrni një kartë tjetër dhe një mundësi tjetër për të përmirësuar rezultatin tuaj fillestar.
  2. Split – Opsioni i ndarjes në Blackjack Evropian është i disponueshëm vetëm kur keni dy letra me të njëjtën vlerë. Kur ndani letrat tuaja, do të mbeteni me 2 duar dhe do të vihet një bast shtesë për dorën tjetër që është krijuar. Do të merrni një kartë shtesë për secilën dorë. Në rast se keni një palë Aces, ju mund ta ndani çiftin, por do të merrni vetëm një kartë shtesë dhe nuk do të jeni në gjendje të ndani përsëri. Në këtë variant të Blackjack ju mund të ndani dorën deri në 3 herë. Mund të ndahen vetëm kartat me të njëjtën vlerë numerike. Ju mund të ndani 2s, 3s, 6s, 7s, 8s, 9s dhe Aces. Nuk ju lejohet të ndani 10 dhe 5, dhe 4 mund të ndahen vetëm në raste të caktuara, kur karta lart e tregtarit është 5 ose 6.
  3. Dyfish - Kur zgjidhni opsionin 'Dyfish', do të jeni në gjendje të dyfishoni bastin tuaj.
  4. Sigurimi - Sa herë që karta e sipërme e tregtarit është një Ace, ju do të jeni në gjendje të merrni Sigurimin. Ideja këtu është që karta tjetër e tregtarit të jetë 10, dhe nëse e keni marrë me mend mirë, do të merrni një pagesë prej 2:1.

Pagesa në Blackjack Evropian është 1:1. Njerëzit e pëlqejnë këtë variant Blackjack sepse ofron pagesa të shkëlqyera. · Nëse keni një blackjack, pagesa është 3:2 · Nëse keni një blackjack pas një ndarjeje, pagesa është 1:1 · Nëse keni një dorë prej 21, pagesa është 1:1 · Nëse keni duar të tjera fituese, pagesa është 1:1 · Nëse merrni bastin e sigurimit, pagesa është 2:1

Blackjack nuk është si lojërat e tjera të kazinosë kur mund të mbështetesh te fati. Kjo është një lojë që mbështetet shumë në strategji. Është gjithmonë më mirë të përdorni edhe strategjinë bazë në vend që thjesht të shpresoni se do të merrni letrat e duhura herën e parë që provoni. Për këtë arsye ne kemi krijuar një strategji bazë grafiku që do t'ju tregojë se kur të goditni, qëndroni, ndani, dyfishoni ose merrni sigurim. Ky grafik bazohet në një lojë me 6 kuvertë, por mund të përdoret gjithashtu për lojëra me 4 deri në 8 kuvertë.

· Tregtari qëndron në soft 17 · Lojtari mund të dyfishohet vetëm në total nga 9 deri në 11 · Lojtari mund të dyfishohet pas një ndarje

Blackjack Classic

Blackjack Classic është një lojë e krijuar nga NetEnt dhe u ofron lojtarëve mundësinë për të luajtur deri në 5 duar në të njëjtën kohë. Basti minimal fillon nga 1 € dhe shkon deri në 40 €. Por NetEnt nuk ndalet këtu, ata ofrojnë edhe 2 tavolina të tjera për rrotulla të ulëta dhe të larta gjithashtu. Tabela me rul të ulët fillon me një bast minimal prej 0,10 € dhe shkon deri në 5 € dhe blackjack me rul të lartë fillon me bast minimal prej 25 € dhe shkon deri në 500 €.

Ruletë

Ka disa variante rulete që mund të gjenden në CasinoCasino: · Ruletë e avancuar · Ruletë e personit të parë · Ruletë amerikane · Ruletë amerikane 3D · Ruletë evropiane · Ruletë rrufeja e personit të parë · Ruletë franceze

Total score8.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2015
BonusetBonuset (5)
Bonus ndeshjeBonus nuk ka basteshBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (2)
Angleze
Suedeze
LicencatLicencat (3)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (12)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (14)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EPRO
MasterCardNeteller
POLi
Paysafe Card
PugglePay
Skrill
Trustly
Ukash
Visa
iDEAL
MonedhatMonedhat (2)
Euro
Krona Suedeze
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (136)
Afrika e Jugut
Andorra
Anguilla
Arabia Saudite
Argjentina
Armenia
Aruba
Austria
Azerbajxhani
Bahamas
Bahrein
Bangladeshi
Barbados
Belize
Benin
Bermuda
Bjellorusia
Bolivia
Bosnja dhe Hercegovina
Botsvana
Brazili
Brunei
Burkina Faso
Burundi
Butani
Côte d'Ivoire
Danimarka
Egjipti
El Salvador
Emiratet e Bashkuara Arabe
Eritrea
Etiopia
Finlanda
Fixhi
Gabon
Gambia
Gana
Gjeorgjia
Gjibraltari
Grenada
Grenlanda
Guatemala
Guinea
Haiti
Honduras
India
Irlanda
Ishujt Kajman
Ishulli i Manit
Islanda
Japonia
Jordania
Kameruni
Kanadaja
Katari
Kazakistani
Kenia
Kepi i Gjelbër
Kili
Kina
Kirgistani
Kiribati
Kolumbia
Komoret
Kongo
Kosta Rika
Kroacia
Kuba
Lesoto
Libani
Liberia
Lituania
Luksemburgu
Madagaskari
Makao
Malajzia
Malavi
Maldivet
Mali
Mali i Zi
Malta
Maqedonia
Maroku
Mauritius
Mianmar
Moldavia
Monako
Mongolia
Mozambik
Nauru
Nepali
Nigeri
Nigeria
Norvegjia
Omani
Palau
Paraguaj
Peruja
Polonia
Qipro
Republika Dominikane
Ruanda
Samoa
San Marino
Sejshellet
Senegali
Serbia
Sierra Leone
Sllovakia
Sllovenia
Somalia
Sri Lanka
Suazilandi
Suedia
Surinami
Tajlandë
Tanzania
Taxhikistani
Territoret Palestineze
Togo
Tokelau
Tonga
Tunizia
Turkmenistani
Tuvalu
Ukraina
Uruguai
Uzbekistani
Venezuela
Vietnami
Xhamajka
Xhibuti
Zambia
Zelanda e Re
Zvicra
Çad
SoftwareSoftware (16)