CasinoCasino - FAQ

Age Limit
CasinoCasino
CasinoCasino is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

FAQ

Ne kemi mbledhur përgjigje për pyetjet më të shpeshta në lidhje me CasinoCasino në FAQ tonë.

Si funksionon procesi i regjistrimit në CasinoCasino?

Nëse nuk keni luajtur kurrë në CasinoCasino para se të duhet të krijoni një llogari. Procesi i regjistrimit është shumë i lehtë. Ju duhet të zgjidhni butonin e argjendtë 'Regjistrohu' në krye të faqes në faqen e internetit. Thjesht plotësoni fushat e kërkuara dhe prisni për një email konfirmimi. Pasi të merrni emailin, thjesht ndiqni lidhjen dhe pranoni Kushtet dhe Kushtet e kazinosë dhe Politikën e Privatësisë.

Çfarë duhet të bëj në rast se nuk mund të regjistrohem në kazino?

Sa herë që hasni vështirësi ose çfarëdo lloj problemi, mund të kontaktoni ekipin mbështetës. Ju mund t'i kontaktoni ata përmes bisedës së drejtpërdrejtë ose emailit. Mund t'i gjeni gjithashtu në +356 2034 1581, por mbani mend se telefonata mund të jetë ndërkombëtare, kështu që mund të përfshijë disa tarifa.

Çfarë përfshin procesi i verifikimit në CasinoCasino?

Çdo llogari e re që krijohet nuk verifikohet në fillim. Për të verifikuar llogarinë, lojtari duhet të konfirmojë identitetin e tij. Çdo lojtar duhet të verifikojë llogarinë e tij pasi shuma e fitimeve të tij të arrijë $2000 ose më shumë. Do t'ju duhet të dërgoni kopje të dokumenteve tuaja përmes emailit ose bisedës live. Kazinoja rezervon të drejtën të kërkojë kontroll identiteti në çdo moment.

Kush nuk mund të hapë një llogari në CasinoCasino?

Disa njerëz nuk lejohen të hapin një llogari në CasinoCasino për arsye ligjore. Këtu është një listë e vendeve të kufizuara: Meksikë, Myanmar, Laos, Letoni, Kuvajt, Indonezi, Iran, Izrael, Itali, Irak, Hong Kong, Hungari, Guajana, Francë, Ekuador, Estoni, Kamboxhia, Republika Çeke, Afganistan, Shqipëri, Algjeria, Angola, Zimbabve, Jemeni, Uganda, SHBA, Tajvani, Turqia, Singapori, Koreja e Jugut, Spanja, Sudani, Siria, Rumania, Rusia, Pakistani, Panamaja, Papua Guinea e Re, Filipinet, Portugalia, Namibia, Nikaragua dhe Koreja e Veriut. Nëse jetoni në një nga këto vende, atëherë kemi frikë se nuk ju lejohet të shijoni lojërat në këtë kazino.

Kush mund të luajë në CasinoCasino?

Të gjithë ata që janë të paktën 18 vjeç lejohen të hapin një llogari në CasinoCasino. Nëse jeni më i ri ose jetoni në një nga vendet që janë të kufizuara, atëherë nuk ju lejohet të luani në CasinoCasino.

A mund të luaj për para të vërteta në CasinoCasino?

Po, ju mund të luani shumë lojëra në CasinoCasino me para të vërteta. Ju duhet të hapni një llogari dhe pasi llogaria juaj të verifikohet, mund të identifikoheni, të bëni një depozitë dhe të luani lojën tuaj të zgjedhur. Ka shumë sisteme pagesash në dispozicion që e bëjnë shumë të lehtë depozitimin dhe tërheqjen e fondeve.

A ka kazino një licencë?

CasinoCasino është një kazino legale dhe e besueshme. Ajo ka një licencë për të vepruar nga Autoriteti i Lojërave të Maltës, Komisioni Britanik i Lojërave të Fatit dhe Spelinspektionen, Autoriteti Suedez i Kumarit.

Çfarë lojërash mund të luaj në CasinoCasino?

Shumë lojëra të ndryshme ofrohen në kazino nga ofruesit e nivelit të lartë. Të gjitha lojërat mund t'i gjeni në hollin e kazinosë dhe ato ndryshojnë pak nga vendi në vend. Të gjitha lojërat janë të renditura në kategori dhe ju mund të gjeni lojëra të ndryshme slot, video lojëra elektronike, jackpot, lojëra live dhe lojëra tavoline, vetëm për të përmendur disa.

A ka ndonjë mjet në dispozicion për të ndihmuar lojtarët të luajnë me përgjegjësi?

Mënyra e vetme për të shijuar lojërat e kazinosë është kur luani me përgjegjësi. Në CasinoCasino mund të gjeni mjete që do t'i ndihmojnë lojtarët të luajnë me përgjegjësi. Të gjithë lojtarët këshillohen të përfitojnë nga këto mjete. Ka seksione të ndryshme ku mund të zbuloni se si të kufizoni veten. Ka kufizime kohore, limite bastesh, limite humbjeje dhe limite depozitash. Ju gjithashtu mund të vendosni afate kohore dhe të vetëpërjashtoheni nga kumari.

A monitorohet loja ime?

Po, çdo lojë monitorohet për të mbrojtur lojtarët. Ekziston një ekip i tërë që i kushton kohën e tij monitorimit të lojës dhe aktivitetit të llogarisë. Në rast se ka ndonjë problem, ekipi do të kontaktojë lojtarin.

A mund të bëj një pushim nga lojërat e fatit?

Po, ju lejohet të bëni një pushim sa herë që dëshironi. Ju mund të aktivizoni afatin në llogarinë tuaj dhe jeni gati për të shkuar. Ky është një nga mjetet e përgjegjshme të lojërave që mund të përdorni dhe të bëni një pushim nga kumari. Ka korniza të ndryshme kohore nga të cilat mund të zgjidhni. Mund të filloni duke zgjedhur një afat kohor 24 orësh, më pas 1 javë, 4 javë ose 6 javë. Në seksionin e skadimit mund të arrini edhe në seksionin e vetëpërjashtimit. Kur zgjidhni vetëpërjashtimin, nuk do të jeni në gjendje të identifikoheni në llogarinë tuaj. Nëse keni nevojë për ndonjë ndihmë, mund të kontaktoni mbështetjen e klientit dhe ata do t'ju udhëheqin gjatë procesit.

Çfarë mund të bëj në rast se kam një problem kumari?

Është e zakonshme të krijohet një problem kumari dhe hapi i parë është të pranosh që e ke një të tillë. Ju mund të kontaktoni mbështetjen e klientit nëse besoni se keni një problem me lojërat e fatit. Ekipi mbështetës do t'ju ndihmojë në pezullimin e përkohshëm të llogarisë tuaj, ose në skenarin më të keq ata do ta mbyllin llogarinë për ju përgjithmonë. Ju gjithashtu duhet të anuloni kazinonë nga mediat sociale, në mënyrë që të mos tundoheni të luani kumar.

Me kë të kontaktoj në rast se nuk mund ta gjej pyetjen time të renditur në FAQ?

Ju gjithmonë mund të kontaktoni mbështetjen e klientit nëse keni ndonjë pyetje ose problem. Mund t'u dërgoni atyre një email ose të filloni një bisedë të drejtpërdrejtë. Ne ju këshillojmë të përfshini sa më shumë informacion të jetë e mundur dhe ata do t'ju ndihmojnë sa më shpejt të jetë e mundur.

Cilat opsione janë të disponueshme për të kontaktuar CasinoCasino?

Ka mënyra të ndryshme që mund të kontaktoni me stafin në kazino. Mund të flisni me një anëtar të kazinosë përmes telefonit, thjesht thirrni +356 2034 1581, por ju lutemi vini re se mund të nënkuptojnë tarifa ndërkombëtare. Një mënyrë tjetër është t'u dërgoni një email ose të filloni një bisedë live nga faqja e internetit e kazinosë.

Në cilën orë të ditës mund të kontaktoj mbështetjen e klientit?

Mbështetja e klientit është në dispozicion 24/7 gjatë gjithë vitit. Ju mund të dërgoni një email në çdo kohë dhe koha e përgjigjes është disa orë. Për mbështetje telefonike dhe bisedë të drejtpërdrejtë, orët e hapjes janë nga 08:00 deri në 01:00. Kazinoja ofron mbështetje në disa gjuhë, duke përfshirë anglisht, suedisht, finlandisht, gjermanisht dhe norvegjez.

A është biseda live miqësore për celularin?

Biseda e drejtpërdrejtë është e disponueshme në çdo pajisje që përdorni për të luajtur në kazino.

Si të bëni një depozitë dhe cila është shuma minimale për depozitat?

Pasi të hyni në llogarinë tuaj, mund të klikoni 'Luaj Tani' ose 'Depozitoni'. Kur zgjidhni opsionin e depozitimit, do të çoheni në faqen e depozitave ku mund të gjeni mënyra të ndryshme depozitimi dhe të zgjidhni atë që ju përshtatet. Shumica e metodave të depozitimit do të kreditojnë fondet në llogarinë tuaj pothuajse menjëherë. Shuma minimale është 10 dollarë për një depozitë, vetëm kur përdorni transfertë bankare, depozita minimale është 30 dollarë.

Si të bëni një tërheqje?

Tërheqja në CasinoCasino është e lehtë dhe e shpejtë. Zgjidhni një metodë tërheqjeje që ju përshtatet më së miri. Mënyra e tërheqjes duhet të jetë e njëjtë me mënyrën tuaj të depozitimit, ose mund të zgjidhni një transfertë bankare. Kërkesat për tërheqje trajtohen brenda 24 orëve gjatë ditëve të punës.

A ka një tarifë për depozitat dhe tërheqjet?

Në CasinoCasino mund të bëni një depozitë ose tërheqje pa paguar asnjë tarifë shtesë. Për t'u kualifikuar për shërbimin e pagesës falas të kazinosë, lojtarët këshillohen të përmbahen nga pagesa të shpeshta dhe të vogla, pasi këto lloj pagesash mund të jenë subjekt i tarifave të përpunimit.

Pse nuk mund t'i tërheq fondet e mia?

Ka disa raste në të cilat një lojtar nuk është në gjendje të bëjë një tërheqje. Nëse ka një bonus aktiv ende në vazhdim, duhet të plotësoni kërkesat e bastit përpara se të bëni një tërheqje. Nëse bilanci juaj i parave të gatshme nuk mund të mbështesë kërkesën për tërheqje. Ju mund të bëni një tërheqje vetëm nga fondet e parave të gatshme dhe jo nga paratë tuaja të bonusit. Nëse mënyra juaj e tërheqjes nuk përputhet me metodën tuaj të depozitimit. Kur mënyra juaj e depozitimit nuk është e disponueshme në faqen e tërheqjes, atëherë duhet të zgjidhni opsionin e transfertës bankare. Nëse kërkesa juaj për tërheqje është më e vogël se shuma minimale e lejuar. Me çdo metodë tërheqjeje ka një shumë minimale që mund të kërkoni, e cila është e shprehur qartë. Nëse keni ende probleme, duhet të kontaktoni mbështetjen e klientit.

A është e sigurt të bësh një pagesë?

CasinoCasino ka një platformë moderne që e bën përvojën tuaj të sigurt dhe të sigurt. Ata përdorin teknologjinë e kriptimit që mbron të dhënat tuaja personale dhe financiare.

A ka kërkesa të sistemit për lojtarët?

Ka disa lojëra të vjetra që funksionojnë me flash, kështu që do t'ju duhet ta aktivizoni atë për të luajtur ato lojëra. Ndryshe, platforma e kazinosë është moderne dhe mund të përshtatet me çdo pajisje. Shumica e shfletuesve do të jenë në gjendje të mbështesin lojën tuaj dhe ka gjithashtu versione celulare në shumë lojëra që mund të luhen në smartphone ose tablet.

A duhet të shkarkoj softuerin?

Ju nuk keni nevojë të shkarkoni softuerin e kazinosë, mund të përdorni lojën e menjëhershme.

Çfarë ndodh kur humbas lidhjen me internetin ndërsa luaj një lojë?

CasinoCasino është i përgatitur për situata të papritura si kjo. Ata regjistrojnë dhe regjistrojnë lojën tuaj dhe të gjitha bastet tuaja. Kështu që, pasi interneti të kthehet dhe të funksionojë, mund të ktheheni dhe të vazhdoni të luani lojën. Loja do të ngarkohet saktësisht në të njëjtin moment kur keni humbur lidhjen. Nëse nuk arrini ta përfundoni lojën brenda 30 ditëve, ofruesi i lojës do ta bëjë këtë për ju dhe ju do të merrni çdo fitim nëse ka ndonjë.

Loja ngriu pasi vendosa një bast dhe nuk mund ta shoh rezultatin, çfarë mund të bëj?

Problemi mund të zgjidhet thjesht duke rifreskuar faqen. Pasi ta keni bërë këtë, do të jeni në gjendje të shihni rezultatin dhe të vazhdoni të luani lojën. Nëse kjo nuk ju ndihmon, mund të kontaktoni mbështetjen e klientit dhe ata do t'ju udhëzojnë. Do të ishte perfekte nëse bëni një pamje nga ekrani dhe e ndani me mbështetjen e klientit, në këtë mënyrë ata do të jenë në gjendje ta zgjidhin shpejt problemin tuaj.

Çfarë ndodh kur një lojë nuk mund të ngarkohet?

Ndonjëherë lojtarët kanë vështirësi për të ngarkuar ose luajtur një lojë. Në raste të tilla, mund të provoni disa gjëra për të rregulluar problemin. Ju mund të pastroni skedarët e skedarëve dhe cache-in tuaj. Mund të përditësoni versionin më të fundit të shfletuesit tuaj. Mund të instaloni ose aktivizoni flashin, nëse po përpiqeni të luani lojëra më të vjetra. Nëse ende po përjetoni vështirësi pasi të keni provuar të gjitha gjërat e përmendura më sipër, atëherë duhet të kontaktoni mbështetjen e klientit. Ata me siguri do ta zgjidhin problemin për ju.

Çfarë ofron bonusi i mirëseardhjes?

CasinoCasino është shumë bujare për çdo lojtar të ri. Ata duan të prishin klientët e tyre të rinj duke dyfishuar depozitën e tyre. Kazinoja ofron një bonus depozite 100% që shkon deri në 100 €.

A ka ndonjë promovim të rregullt në CasinoCasino?

CasinoCasino kujdeset gjithashtu për klientët e tij të rregullt. Ata ofrojnë një kthim ekskluziv të parave prej 10% për lojtarët e tyre besnikë. Gjëja e mirë këtu është se nuk ka kërkesa për bast kur bëhet fjalë për kthimin e parave. Do të merrni para të vërteta dhe mund t'i përdorni ashtu siç dëshironi. Kjo do të thotë që edhe në një ditë të keqe, nuk do të humbisni gjithçka në CasinoCasino. Kjo nuk është e gjitha, kur bëhet fjalë për promovime. Një herë në javë lojtarët e rregullt mund të marrin Mystery Spin. Çdo javë mund të merrni një numër misterioz rrotullimesh falas në një lojë të re.

A ka ndonjë turne në CasinoCasino?

Çdo muaj lojtarët mund të shijojnë një turne të ri në CasinoCasino. Për të fituar, ju duhet të ndiqni rregullat, të luani lojërat e përfshira dhe të jeni më të mirë se lojtarët e tjerë. Në fund të çdo konkursi fituesit do të marrin çmimet e tyre.

A shtohet automatikisht shuma e bonusit në llogarinë time?

Nëse fitoni në ndonjë nga garat në CasinoCasino, çmimi i bonusit do të transferohet automatikisht në llogarinë tuaj. Kthimi i parave jepet gjithashtu automatikisht, por së pari duhet ta aktivizoni. Bonuset e tjera që ofrohen nga CasinoCasino duhet të aktivizohen gjithashtu herën e parë. Procesi i aktivizimit është vërtet i thjeshtë. Së pari ju duhet të identifikoheni në llogarinë tuaj. Më pas mund të shkoni te menyja, në të majtë dhe nën skedën e kthimit të parave, mund të aktivizoni kthimin e parave dhe nën skedën e bonusit mund të aktivizoni bonuse të tjera. Sistemi i bonusit në këtë kazino është ndoshta një nga më të mirët atje. Kur bëni një depozitë, fondet do të shkojnë në portofolin tuaj të parave të gatshme dhe kur aktivizoni një bonus, fondet do të shkojnë në portofolin tuaj të bonusit. Kur të filloni të luani, bastet tuaja do të merren fillimisht nga portofoli juaj i parave. Kjo është mirë sepse nëse humbni, mund të vazhdoni të luani me paratë tuaja të bonusit, por nëse fitoni, mund ta anuloni bonusin. Kjo do të thotë se nuk do të ketë asnjë kërkesë bastesh që duhet të përmbushni.

A ka bonusi ndonjë kërkesë për bast në CasinoCasino?

Po, ekziston një kërkesë 40 x bast për çdo bonus. Kërkesat e bastit duhet të plotësohen brenda 30 ditëve. Për hir të argumentit, le të themi se do të bëni një depozitë prej 10 €, pastaj do të duhet të vendosni bast 400 € brenda 30 ditëve. Ju nuk mund të bëni një tërheqje përpara se të plotësoni kërkesat e bastit. Ekziston gjithmonë mundësia për të anuluar bonusin, por kjo do të rezultojë në humbjen e fondit të bonusit.

Cilat lojëra mund të luaj me paratë e bonusit?

Ju mund të luani çdo lojë që dëshironi me paratë tuaja bonus, përveç lojërave të drejtpërdrejta të kazinosë. Duhet të mbani mend se jo çdo lojë do të llogaritet njësoj në kërkesat e basteve. Bastet që bëni në lojëra elektronike do të llogariten 100% në kërkesat e basteve. Megjithatë, lojërat e mëposhtme janë të përjashtuara për kërkesat e basteve: Blood Suckers, Burning Desire, Dragon Island, Dead or Alive, Heroes Egyptian, Jackpot Jester 50k, Jungle Spirit, Jackpot Jester Wild Nudge, Kings of Chicago, Reel Steal, Retro Reels Extreme Heat, Loaded, Super Monopoly Money, Secret of the Stones, Simsalabim, Piramida: Quest for Immortality, 1429 Dete të paeksploruara dhe The Wish Master.

A janë të sigurta të dhënat e mia personale?

Të gjitha të dhënat tuaja mbahen private falë nivelit më të lartë të enkriptimit të kazinosë. Të gjitha informacionet tuaja personale ruhen në serverë të sigurt, të cilët aksesohen vetëm nga anëtarët e besuar të kazinosë. Kazinoja nuk do të ndajë ose shesë kurrë të dhënat tuaja personale palëve të treta.

A përdor kazino cookie?

Kazinoja përdor cookie-t vetëm për një gjë, për të vazhduar përmirësimin e kazinosë. Këto cookie do të regjistrojnë vetëm informacione rreth aktivitetit tuaj. Duhet të jeni të vetëdijshëm se faqet e tjera të internetit të palëve të treta që lidhen me CasinoCasino për qëllime reklamimi mund të përdorin gjithashtu cookie.

Pse duhet të përfshij informacionin tim personal?

Nëse dëshironi të përfitoni plotësisht nga CasinoCasino, atëherë duhet të përfshini të dhënat tuaja personale kur regjistroheni. Kjo është një mënyrë për të vërtetuar se jeni në moshë ligjore për të luajtur për shembull.

Total score8.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2015
BonusetBonuset (5)
Bonus ndeshjeBonus nuk ka basteshBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (2)
Angleze
Suedeze
LicencatLicencat (3)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (12)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (14)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EPRO
MasterCardNeteller
POLi
Paysafe Card
PugglePay
Skrill
Trustly
Ukash
Visa
iDEAL
MonedhatMonedhat (2)
Euro
Krona Suedeze
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (136)
Afrika e Jugut
Andorra
Anguilla
Arabia Saudite
Argjentina
Armenia
Aruba
Austria
Azerbajxhani
Bahamas
Bahrein
Bangladeshi
Barbados
Belize
Benin
Bermuda
Bjellorusia
Bolivia
Bosnja dhe Hercegovina
Botsvana
Brazili
Brunei
Burkina Faso
Burundi
Butani
Côte d'Ivoire
Danimarka
Egjipti
El Salvador
Emiratet e Bashkuara Arabe
Eritrea
Etiopia
Finlanda
Fixhi
Gabon
Gambia
Gana
Gjeorgjia
Gjibraltari
Grenada
Grenlanda
Guatemala
Guinea
Haiti
Honduras
India
Irlanda
Ishujt Kajman
Ishulli i Manit
Islanda
Japonia
Jordania
Kameruni
Kanadaja
Katari
Kazakistani
Kenia
Kepi i Gjelbër
Kili
Kina
Kirgistani
Kiribati
Kolumbia
Komoret
Kongo
Kosta Rika
Kroacia
Kuba
Lesoto
Libani
Liberia
Lituania
Luksemburgu
Madagaskari
Makao
Malajzia
Malavi
Maldivet
Mali
Mali i Zi
Malta
Maqedonia
Maroku
Mauritius
Mianmar
Moldavia
Monako
Mongolia
Mozambik
Nauru
Nepali
Nigeri
Nigeria
Norvegjia
Omani
Palau
Paraguaj
Peruja
Polonia
Qipro
Republika Dominikane
Ruanda
Samoa
San Marino
Sejshellet
Senegali
Serbia
Sierra Leone
Sllovakia
Sllovenia
Somalia
Sri Lanka
Suazilandi
Suedia
Surinami
Tajlandë
Tanzania
Taxhikistani
Territoret Palestineze
Togo
Tokelau
Tonga
Tunizia
Turkmenistani
Tuvalu
Ukraina
Uruguai
Uzbekistani
Venezuela
Vietnami
Xhamajka
Xhibuti
Zambia
Zelanda e Re
Zvicra
Çad
SoftwareSoftware (16)