Casino-X - FAQ

Age Limit
Casino-X
Casino-X is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

FAQ

Ne kemi mbledhur përgjigje për pyetjet më të shpeshta në lidhje me Casino-X në FAQ tonë.

Si të bëni një tërheqje në Casino-X?

Ka mënyra të ndryshme pagese që mund të përdorni për të tërhequr fitimet tuaja në Casino-X. Drejtohuni te arkëtari dhe zgjidhni metodën e tërheqjes që ju përshtatet më së miri. Ju mund të zgjidhni midis Skrill, Neteller, VISA, PaySafe Card, Trustly dhe Entropay në vijim. Ata gjithashtu ofrojnë kriptovaluta si Bitcoin, Ethereum, Litecoin ose Ripple për tërheqje.

Si të kontaktoni Casino-X?

Nëse keni një pyetje ose pyetje, mund të kontaktoni Mbështetjen e Klientit nëpërmjet Bisedës Live ose një email.

A munden lojtarët nga India të hapin një llogari në Casino-X?

Po, lojtarët nga India janë të mirëpritur të hapin një llogari në Casino-X. Ata mund të luajnë mijëra lojëra elektronike dhe lojëra të tjera kazino nga 27 zhvillues të ndryshëm. Për më tepër, ekziston një libër sportiv ku ata mund të bastojnë për sportet popullore. Ata mund të bëjnë një depozitë duke përdorur Skrill ose Neteller dhe të marrin një bonus bujar mirëseardhjeje.

Cili është bonusi i mirëseardhjes për lojtarët indianë?

Në Casino-X çdo lojtar do të marrë një bonus kolosal mirëseardhjeje për pesë depozitat e para. E njëjta gjë vlen edhe për lojtarët nga India. Herën e parë që bëni një depozitë mund të zgjidhni midis tre bonuseve:

  • 100% deri në 2000 USD (142,413 INR)
  • 150% deri në 300 USD (21,364 INR)
  • 200% deri në 50 USD (3,560 INR) Vlera totale e bonusit të mirëseardhjes është pothuajse 4,000 USD (284,670 INR). Pra, sa më shumë të depozitoni, aq më i lartë do të jetë bonusi.

A është Casino-X një kazino e ligjshme?

Po, Casino-X është kazino 100% e ligjshme dhe lojtarët nga e gjithë bota luajnë lojërat e tyre të preferuara për shumë vite. Ata ofrojnë lojëra nga ofrues të njohur softuerësh dhe lojërat e tyre janë të drejta.

Cila është RTP e lojërave në Casino-X?

RTP e lojërave nuk është specifikuar.

A është e drejtë Casino-X?

Casino-X është një kazino legale që ka të gjitha licencat e nevojshme për të operuar dhe auditohet rregullisht nga një agjenci e palës së tretë. Termat dhe Kushtet e kazinosë përshkruhen në anën e majtë të poshtme të faqes dhe ju sugjerojmë t'i lexoni me kujdes përpara se të regjistroheni ose të pranoni një ofertë bonusi. Casino-X është i licencuar në Curacao dhe në të njëjtën kohë, i përket kazinove të certifikuara nga eCOGRA. Nuk do të gjeni asnjë koment negativ për kazinonë, dhe kjo do të thotë shumë në këtë industri shumë konkurruese. Lojërat e tyre janë të drejta dhe ata kurrë nuk i vonojnë pagesat, kështu që kjo tregon shumë për Casino-X. Nëse lind një problem, ata përpiqen ta zgjidhin atë sa më shpejt që të jetë e mundur, sepse me të vërtetë kujdesen për klientët e tyre.

Cilat metoda depozitimi janë të disponueshme në Casino-X?

Lojtarët preferojnë Casino-X kryesisht sepse lejon depozitime të vogla. Mund të bëni një depozitë prej 5 dollarësh për të luajtur disa rrotullime në slotin tuaj të preferuar në internet ose disa lojëra praktike të tryezës tuaj të preferuar, cilado që preferoni. Ka më shumë se 20 opsione bankare për të zgjedhur duke përfshirë VISA, MasterCard, JCB, Skrill, Neosurf, Yandex, Poli, Webmoney, EcoPayz, Trustly, Paysafecard, Qiwi dhe kriptovalutat.

Si mund të bëj një tërheqje?

Casino-X ofron disa mënyra tërheqjeje që mund të përdorni për të bërë një tërheqje. Këto përfshijnë VISA, Webmoney, Yandex, Qiwi, Neteller, Skrill dhe kriptovalutat. Kriptovalutat përfshijnë bitcoin, litecoin, ethereum dhe ripple. Shuma minimale që mund të tërhiqni është 5 dollarë dhe shuma maksimale është e kufizuar në 100,000 dollarë në muaj. Kazinoja përpunon të gjitha transaksionet brenda 24 orëve dhe ato gjithashtu ofrojnë një numër të madh monedhash nga të cilat mund të zgjidhni duke përfshirë USD, EUR, GBP, AUD, CAD, SEK, CNY, JPY, RUB, NOK, BTC, ETH, LTC dhe XRP .

Çfarë lojërash ofron Casino-X për lojtarët e saj?

Numri i lojërave që mund të luani në Casino-X është kolosal. Ato ofrojnë lojëra nga ofrues të ndryshëm softuerësh si Microgaming, NetEnt, Evolution Gaming, Quickspin, Genesis Gaming dhe Novomatic. Ata janë liderët në industri, kështu që nuk do të mërziteni me siguri në Casino-X. Makinat e fatit, lojërat e tavolinës dhe lojërat progresive jackpot janë vetëm disa nga lojërat që mund t'i shijoni duke luajtur pasi të bëheni pjesë e familjes Casino-X.

A mund të kërkoj disa bonuse në Casino-X?

Casino-X ka disa bonuse luksoze të përgatitura për ju. Thjesht duhet të regjistroheni për një llogari dhe do të merrni një bonus shumë bujar mirëseardhjeje herën e parë që bëni një depozitë. Dhe, ndërsa gërmoni më thellë, do të zbuloni më shumë oferta dhe promovime të përshtatura posaçërisht për ju dhe nevojat tuaja të lojës. Ju presin shumë turne të përditshëm, konkurse mbijetese. Nëse dëshironi të kapni duart tuaja për një çmim shumë bujar të turneut prej 10,000 dollarësh, klikoni në 'Programin e Turneve' për të mësuar më shumë rreth konkurrencës.

A mund të bashkohem me Casino-X nga Zelanda e Re?

Casino-X ka të gjitha licencat e nevojshme për të operuar në Zelandën e Re. Pra, lajmi i mirë është se nëse banoni në Zelandën e Re, mund të shijoni të gjitha përfitimet që ka për të ofruar kazinoja.

Si të kërkoni bonusin e mirëseardhjes?

Nëse jeni të interesuar të kërkoni bonusin e mirëseardhjes, atëherë duhet të krijoni një llogari në Casino-X. Procesi i regjistrimit është shumë i lehtë ku duhet të futni disa informacione personale. Në momentin që bëni depozitën tuaj të parë, do të merrni automatikisht fondet e mirëseardhjes në llogarinë tuaj. Në këtë pikë, ju mund të merrni 2000 dollarë në fonde bonus dhe mbi të, do të merrni 200 rrotullime falas për 10 ditë.

A mund të përdor dollarë NZ në Casino-X?

Lojtarët nga Zelanda e Re mund të përdorin monedhën e tyre vendase si për depozita ashtu edhe për tërheqje. Nëse po pyesni se si të bëni një depozitë në llogarinë tuaj dhe të filloni të shijoni të gjitha përfitimet që ka për të ofruar kazino, thjesht shkoni te seksioni 'Llogaria ime' dhe klikoni në skedën e depozitës dhe zgjidhni mënyrën e pagesës që është më e përshtatshme për ju. .

Cilat lojëra duhet të provoj në Casino-X?

Casino-X ofron një shumëllojshmëri lojërash për çdo lloj lojtari. Zgjedhja varet nga ju. Mund të themi se shumica e lojtarëve, në përgjithësi, kënaqen duke luajtur lojëra video slot në internet si Game of Thrones ose Playboy. Lojërat i kanë të gjitha, ato janë shumë interesante për t'u luajtur, të këndshme vizualisht dhe mbi të, ofrojnë disa pagesa fitimprurëse që do t'ju lënë pa fjalë. Ju vetëm duhet të keni Lady Luck në anën tuaj kur luani.

A mund të luaj lojëra elektronike video në celularin tim?

Të gjitha lojërat në Casino-X janë të disponueshme edhe në pajisjen tuaj të dorës. Kazinoja ka investuar një sasi të madhe kohe dhe parash në versionin celular të kazinosë dhe falë avancimit në teknologji ato ofrojnë një përvojë cilësore të barabartë me versionin desktop.

Si të bëni një tërheqje të fitimeve në Casino-X?

Për të bërë një tërheqje të fitimeve tuaja, do të duhet të shkoni në seksionin e arkëtarit të faqes në internet. Zgjidhni mënyrën e pagesës që është më e përshtatshme për ju. Mbani në mend se ju kërkohet të bëni një tërheqje me të njëjtën metodë që keni përdorur për të bërë një depozitë.

Sa kohë do të duhet derisa të marr fitimet e mia?

Të gjitha tërheqjet përpunohen në të njëjtën ditë dhe më e gjata që mund të zgjasë është 24 orë. Ju do të merrni fondet në varësi të mënyrës së pagesës që përdorni. Për shembull, nëse keni përdorur një e-Wallet për tërheqje, fondet do t'ju transferohen menjëherë, ndërsa nëse keni përdorur Transfertë Bankare mund të duhen disa ditë që fondet të arrijnë në llogarinë tuaj.

Cilat monedha janë të disponueshme në Casino-X?

Valuta të ndryshme janë të disponueshme në Casino-X duke përfshirë USD, NOK, SEK, CNY, CAD dhe JPY.

Sa lojëra ka në kazino?

Casino-X ka lojëra nga 23 ofrues, kështu që ju mund të imagjinoni se numri është i madh. Ata kanë disa nga titujt më të mirë në dispozicion për ju për t'i shijuar. Në këtë pikë, ka më shumë se 400 lojëra në kazino, por ky numër po rritet çdo ditë.

Si të kualifikoheni për një bonus?

Marrja e një bonusi në Casino-X është shumë e thjeshtë. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të krijoni një llogari të re dhe të bëni depozitën tuaj të parë dhe do të merrni një bonus mirëseardhjeje shumë bujare që mund të shkojë deri në 2000 dollarë dhe për më tepër, do të merrni 200 rrotullime falas pa depozitë. Ne duam të theksojmë se duhet të futni detaje të sakta kur regjistroheni për një llogari dhe është thelbësore të verifikoni llogarinë tuaj pasi ta krijoni atë.

Si të tërhiqni bonusin e mirëseardhjes?

Çdo bonus që merrni në Casino-X ka të njëjtat kërkesa që ju duhet të plotësoni përpara tërheqjes. Pra, nëse merrni bonusin e mirëseardhjes ose kërkoni një promovim në Casino-X, do t'ju duhet të luani përmes fondeve të bonusit 25 herë përpara se të jeni në gjendje të bëni një tërheqje.

A mund të kërkoj bonusin e mirëseardhjes në Gjermani?

Bonusi i mirëseardhjes është i disponueshëm për shumicën e lojtarëve, përveç atyre që banojnë në një nga vendet e mëposhtme: Territoret Jugore Franceze, Kepi Verde dhe Ishujt e vegjël periferikë të Shteteve të Bashkuara, Danimarka, Republika Çeke, Hong Kongu, Hungaria, Gjermania, Letonia, Makao , Turqia, Holanda, Spanja, Mbretëria e Bashkuar, Portugalia, Australia dhe Italia.

Cilat vende janë të kufizuara nga oferta e mirëseardhjes?

Lojtarët që banojnë në SHBA nuk do të jenë në gjendje të marrin ofertën e mirëseardhjes nga Casino-X. Gjithashtu, vende të tjera janë në listën e kufizuar duke përfshirë Territoret Jugore Franceze, Cape Verde dhe Ishujt e Vogël Periferike të Shteteve të Bashkuara, Danimarka, Republika Çeke, Hong Kongu, Hungaria, Gjermania, Letonia, Makao, Turqia, Holanda, Spanja, Mbretëria e Bashkuar , Portugalia, Australia dhe Italia.

Sa shpejt do t'i marr fondet e bonusit pasi të bëj një depozitë?

Pasi të keni përfunduar procedurën e depozitimit të parë, bonusi dhe rrotullimet falas do të kreditohen automatikisht në llogarinë tuaj brenda pak minutash.

Kam krijuar një llogari në Casino-X pak kohë më parë, por tani nuk mund ta gjej ofertën e bonusit të mirëseardhjes. Pse është kështu?

Bonusi i mirëseardhjes është i disponueshëm për një kohë të kufizuar dhe nëse nuk arrini ta kërkoni atë brenda kornizës kohore, do ta humbisni këtë mundësi të shkëlqyer.

Total score9.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2011
BonusetBonuset (5)
Bonus ndeshjeBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonusi high rollerBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (15)
Angleze
Arabe
Bullgare
Finlandeze
Gjermane
Italiane
Japoneze
Norvegjeze
Polake
Portugeze
Rumune
Ruse
Spanjolle
Suedeze
Çeke
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (11)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (30)
Alfa Bank
Alfa Click
Bank transferBitcoinCredit Cards
Debit Card
EcoPayz
LiqPay
MaestroMasterCard
Moneta
Money Mail
Neteller
Nordea
Paysafe Card
Prepaid Cards
Przelewy24
PugglePay
QIWI
Skrill
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
Wallet One
WebMoney
Wire Transfer
Yandex Money
iDEAL
iDeal (by Skrill)
MonedhatMonedhat (9)
Dollari Australian
Dollari Kanadez
Euro
Jeni Japonez
Juani Kinez
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Rubla ruse
Shtetet e Bashkuara Dollar
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (10)
Arabia Saudite
Japonia
Jordania
Kanadaja
Katari
Kina
Kuvajti
Norvegjia
Polonia
Rusia
SoftwareSoftware (8)