Casino Extra - Games

Age Limit
Casino Extra
Casino Extra is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Games

Casino Extra ofron mijëra lojëra të ndryshme për të mbajtur lojtarët e tyre të interesuar. Ata kanë bashkëpunuar me disa nga ofruesit më të mirë të programeve kompjuterike për të sjellë lojërat më të mira të mundshme. Pavarësisht se cila është shija juaj në lojëra, ne jemi të sigurt se do të gjeni atë që kërkoni.

Bakarat

Baccarat është një lojë e mahnitshme që mund ta luani në Casino Extra. Kjo është një lojë e njohur me letra dhe nuk është për t'u habitur që ka shumë variacione të ndryshme të së njëjtës. Gjëja me këtë lojë është se pasi të mësoni rregullat bazë, do të jeni në gjendje të luani çdo variant atje.

Gjëja e parë që duhet të bëni është të vendosni bast dhe tregtari do të tërheqë dy letra për ju dhe dy letra për vete. Letrat nga 2 deri në 9 kanë vlerën e tyre nominale, Aces vlerësohen me 1 dhe 10 dhe letrat me fytyrë vlerësohen me 0.

Ju mund të bastni për Lojtarin ose Bankierin. Basti i bankierit do të fitojë më shumë në afat të gjatë, kështu që nëse dëshironi të luani më shumë në anën e sigurt, ky është basti për ju. Ekziston një opsion i tretë, një bast në barazim, dhe ky bast do të sjellë pagën më të lartë nëse fiton, por statistikisht shanset që ky bast të fitojë janë shumë më të vogla, kështu që ne ju këshillojmë ta shmangni atë.

Nëse ju ose bankieri keni një 8 ose 9 në marrëveshjen fillestare, ky quhet një fitues natyral dhe kushdo që e ka atë është fituesi i raundit. Nëse askush nuk ka një natyral, atëherë raundi vazhdon si zakonisht. Ju jeni i pari që përfundoni dorën. Ideja e lojës është që të fitosh një dorë me vlerë totale 9.

Baccarat luhet duke ndjekur disa rregulla të paracaktuara dhe pasi të vendosni bast, ju fituat`nuk keni kontroll mbi atë që po ndodh para jush. Nëse keni një dorë që arrin gjithsej midis 0 dhe 5, do të merrni një kartë të tretë, dhe nëse dora juaj arrin 6 ose 7, do të qëndroni në këmbë.

Rregullat për bankierin janë pak më të ndryshme dhe ato varen nga fakti nëse lojtari merr një kartë të tretë apo jo.

 • Nëse dora e bankierit arrin gjithsej 3, ata do të barazojnë nëse lojtari`karta e tretë është 1-2-3-4-5-6-7-9-10, dhe ato do të qëndrojnë nëse lojtari`Karta e tretë është 8.
 • Nëse dora e bankierit arrin gjithsej 4, ata do të barazojnë nëse lojtari`Karta e tretë është 2-3-4-5-6-7, dhe ato do të qëndrojnë nëse lojtari`Karta e tretë është 1-8-9-10.
 • Nëse dora e bankierit arrin gjithsej 5, ata do të barazojnë nëse lojtari`Karta e tretë është 4-5-6-7, dhe ato do të qëndrojnë nëse lojtari`Karta e tretë është 1-2-3-8-9-10.
 • Nëse dora e bankierit arrin gjithsej 6, ata do të barazojnë nëse lojtari`Karta e tretë është 6-7, dhe ato do të qëndrojnë nëse lojtari`Karta e tretë është 1-2-3-4-5-8-9-10.
 • Nëse bankieri`s dora gjithsej 7 ata do të qëndrojnë.

Slots

Lojëra elektronike për video në internet janë ndoshta grupi më interesant i lojërave që mund të gjeni në Casino Extra. Ka shumë zhanre dhe stile të përfaqësuara në këto lojëra si mitologjia, fantazia, përrallat dhe kafshët, vetëm për të përmendur disa. Këtu mund të gjeni disa nga titujt më të mirë dhe disa më pak të njohur, kështu që nuk do të ndiheni kurrë të lirë.

Gjëja e parë që duhet të kuptoni është se ka lloje të ndryshme lojërash, kështu që ju mund të vendosni më mirë se cilat janë më të mirat për ju. Ka lojëra elektronike klasike, lojëra elektronike video, lojëra elektronike bonus, lojëra elektronike me shumë pagesa, 243 mënyra për të fituar lojëra elektronike dhe shumë të tjera.

Slot-et janë interesante sepse ofrojnë shumë veçori të ndryshme që do ta bëjnë lojën emocionuese. Simbolet Wild, për shembull, do të qëndrojnë për çdo simbol tjetër për të përfunduar një linjë fituese të pagesës, dhe në disa lojëra, ato vijnë me një shumëzues. Simbolet Scatter ofrojnë pagesa pa marrë parasysh nëse janë në një linjë aktive pagese apo jo, dhe për më tepër, nëse vendosni tre ose më shumë, ata do të aktivizojnë një veçori.

Raundet e bonusit që ofron një lojë e caktuar mund të ndryshojnë, disa mund të jenë të thjeshta dhe të tjera mund të jenë mjaft ndërvepruese, sido që të jetë, pagesat janë të shkëlqyera gjatë një veçorie bonusi.

Një nga lojërat më emocionuese janë ato që ofrojnë jackpot. Ekzistojnë dy lloje të lojërave elektronike, ato me jackpot fikse dhe ato me jackpot progresive. Mbani në mend se jackpotet progresive do t'ju kërkojnë të vendosni bastin maksimal për rrotullim, i cili mund të jetë një përvojë shumë e kushtueshme dhe jo të gjithë mund ta përballojnë atë.

Si funksionojnë lojërat elektronike në internet

Në të kaluarën, kazinotë instalonin slot machines si një devijim për lojtarët e rastësishëm. Për të luajtur lojëra me video slot, nuk keni nevojë për njohuri të mëparshme dhe më e rëndësishmja, mund të filloni të vendosni baste të vogla. Kjo ide doli të ishte një sukses i madh dhe në pak kohë këto lojëra u bënë një nga më të njohurat në çdo kazino.

Me kalimin e viteve, dizajni i lojës ka ndryshuar shumë, por vetë loja ka mbetur e njëjtë. Sot, shumë automate moderne janë projektuar që t'i ngjajnë modeleve të vjetra mekanike.

Poker

Pokeri është një lojë letrash që mund të luani në Casino Extra. Kjo është një lojë shumë e njohur dhe nuk është çudi që ka shumë variacione të ndryshme të së njëjtës. Këtu mund të gjeni të mëposhtmet për të luajtur:

 • Pokeri i Karaibeve
 • Texas Hold'em Poker 3D
 • Mbajtja e Kazinosë`em Poker
 • Oasis Poker
 • Joker Poker MH
 • Jackpot Poker
 • Joker Poker
 • Poker i dyfishtë
 • Pokeri i Karaibeve
 • Texas Hold'em Poker 3D
 • Mbajtja e Kazinosë`em Poker
 • Oasis Poker
 • Joker Poker MH
 • Joker Poker
 • Poker i dyfishtë

Kur sapo filloni lojën, ju sugjerojmë të mësoni rregullat për Texas Hold`lojë em. Ky është varianti më i popullarizuar i të gjithëve, dhe në të njëjtën kohë, është loja e luajtur në turne. Pasi të keni zotëruar rregullat e Texas Hold`em, ju mund të luani çdo variant që dëshironi.

Do të merrni dy letra poshtë dhe pason një raund bastesh. Më pas, tre letra rrotullohen njëkohësisht dhe këto janë letra të komunitetit dhe të gjithë lojtarët mund t'i përdorin ato, pasuar nga një raund tjetër bast. Kanë mbetur edhe dy raunde bastesh dhe 2 letra do të shtohen në grumbull me letrat e tjera të komunitetit.

Por le të shohim më në detaje se si funksionojnë raundet e basteve. Raundi i parë i basteve fillon me lojtarin në të majtë të big blind-it dhe çdo lojtar që ndjek mund të thërrasë big blind-in, fold ose raise.

Më pas, tregtari do të djegë një kartë dhe do të shpërndajë tre letra të përbashkëta me fytyrë lart, e cila quhet flop.

Raundi i dytë i basteve ndodh dhe çdo lojtar mund të kontrollojë ose të vërë bast. Pasi të jetë bërë një bast, të gjithë lojtarët e ardhshëm kanë mundësinë për të ngritur, thirrur ose palosur. Më pas, tregtari do të djegë një kartë tjetër dhe do të shtojë një kartë të katërt me fytyrë lart në letrat e komunitetit dhe ky raund quhet radha.

Raundi i tretë i basteve ndjek të njëjtin format si raundi i dytë, por padyshim, këtu madhësia e basteve është dyfishuar në lojërat limit. Tregtari do të djegë një kartë tjetër dhe kjo kartë e pestë dhe e fundit njihet si lumi.

Raundi i fundit i basteve ndjek të njëjtin format si raundi i dytë dhe i tretë i basteve dhe të gjithë lojtarët duhet të formojnë kombinimin më të mirë me pesë letra dhe fituesi merr vazon.

Rregullat e Pokerit Omaha

Variacioni i dytë më i popullarizuar i pokerit është Omaha. Loja i ngjan Texas Hold`em në shumë mënyra. Këtu lojtarëve u shpërndahen 4 letra vrima në vend të 2. Dhe për të bërë një dorë, lojtari duhet të përdorë 2 nga letrat e tyre vrima dhe 3 letra bordi. Raundet e basteve janë të njëjta. Pasi lojtarët marrin 4 letra me fytyrë poshtë, fillon raundi i parë i basteve dhe më pas tregtari djeg një letër dhe shpërndan 3 letra të përbashkëta me fytyrë lart.

Fillon raundi i dytë i basteve dhe tregtari djeg një kartë tjetër. Raundi i tretë i basteve vijon dhe letra e fundit e komunitetit i shtohet grumbullit. Kushdo që ka dorën e pokerit të renditur më mirë, fiton pot.

Renditja e dorës

 • Për të përmirësuar shanset tuaja për të fituar kur luani poker, duhet të dini renditjen e duarve.
 • Dora e rangut më të lartë është Royal Flush. Për të formuar këtë dorë ju duhet një 10, Jack, Queen, King dhe Ace të gjithë me të njëjtin kostum.
 • Straight Flush është një dorë që përbëhet nga pesë letra me radhë, të gjitha në të njëjtin kostum.
 • Four of a Kind është një dorë që përbëhet nga 4 letra me të njëjtën vlerë në secilën nga katër kostumet.
 • Full House është një dorë që përbëhet nga një palë dhe tre të një lloji.
 • Flush është një dorë që përbëhet nga pesë letra të gjitha në të njëjtin kostum, jo në rend numerik.
 • Straight është një dorë që përbëhet nga pesë letra në rend numerik, por jo në të njëjtin kostum.
 • Tre të një lloji është një dorë që përbëhet nga tre nga një letër dhe dy letra jo të çiftëzuara.
 • Dy palë është një dorë që përbëhet nga dy çiftime të ndryshme ose grupe të së njëjtës letra.
 • Një palë është një dorë që përbëhet nga një çiftim i së njëjtës kartë.
 • High Card është kur nuk keni asnjë kartë që përputhet dhe vetëm letra me vlerën më të lartë është e rëndësishme.

Bingo

Bingo është një lojë e lehtë dhe interesante mund të luani në Casino Extra. Ka disa variacione të ndryshme të lojës dhe ju mund të gjeni një nga më poshtë këtu:

 • Viking Runecraft Bingo
 • Bingo magjike e pyjeve të shiut
 • Sweet Alkimi Bingo
 • Park Bingo
 • Bingo e nxehtë

Një nga arsyet kryesore pse njerëzit e duan Bingon është sepse luhet lehtë dhe shanset për të fituar janë të mira. Edhe pse ka shumë variacione të ndryshme të lojës, rregullat bazë janë të njëjta.

Gjëja e parë që duhet të bëni është të blini një biletë dhe mund të blini sa më shumë bileta të dëshironi. Loja fillon kur tërhiqet topi i parë dhe numri do të shfaqet në ekran, dhe nëse e keni, duhet ta shënoni. Gjëja e mirë kur luani në internet është se numrat do të shënohen automatikisht. Numrat do të vazhdojnë të vizatohen derisa një lojtar të ketë përfunduar modelin fitues.

Numri i katrorëve do të varet nga ajo lojë që zgjidhni të luani. Lojërat më të zakonshme të bingos janë këto:

 • Bingo me 90 topa - kjo lojë ka 15 katrorë me numra mbi 3 rreshta.
 • Bingo me 80 top - kjo lojë ka 16 katrorë me numra të vendosur në një katror.
 • Bingo me 75 top - kjo lojë ka 24 katrorë me numra dhe një katror bosh në mes.

Ka mënyra të ndryshme për të fituar kur luani Bingo dhe më të zakonshmet përfshijnë sa vijon:

 • Shtëpi e plotë - kjo është kur shënoni të gjithë numrat në biletën tuaj.
 • 2 rreshta - kjo është kur shënoni numrat në 2 rreshta dhe ato mund të jenë horizontale, diagonale ose vertikale.
 • 1 Linja - kjo është kur shënoni një rresht katrorësh.
 • Modeli – disa bileta kanë një model të caktuar katrorësh, dhe kur të arrini të shënoni numrat në atë model, do të fitoni.

Blackjack

Blackjack është një lojë interesante që mund të luani në Casino Extra. Kjo është një lojë popullore dhe nuk është çudi që ka shumë variacione të ndryshme të lojës. Këto janë ato që mund të gjeni në kazino:

 • Dorëzimi i Blackjack
 • Royal Pairs Blackjack
 • Blackjack i personit të parë
 • Blackjack VIP
 • Blackjack Evropian
 • 21 Burn Blackjack
 • Blackjack VIP me shumë duar
 • BlackJack MH

Ideja e lojës është që të mposhtni tregtarin duke i afruar një dorë 21 pa humbur. Ekzistojnë 3 skenarë të ndryshëm ku mund ta mposhtni tregtarin:

 • Ju vizatoni një dorë që ka një vlerë totale më të lartë se vlera e dorës së tregtarit.
 • Tregtari tërheq një dorë që ka një vlerë më të madhe se 21.
 • Ju tërheqni një vlerë dore prej 21 në dy letrat tuaja të para, dhe tregtari jo.

Kartat kanë vlera paksa të ndryshme për lojën. Letrat nga 2 deri në 10 kanë vlerën e tyre nominale, kartat e fytyrës numërohen si 10 dhe Aces mund të numërohen si 1 ose 11.

Blackjack luhet në një tavolinë gjysmërrethore që mund të strehojë 7 lojtarë, por kur luani online numri i lojtarëve mund të rritet.

Para se të fillojë loja, duhet të vendosni një bast. Çdo lojë ka kufijtë minimalë dhe maksimalë të basteve, kështu që ju duhet të vendosni një bast brenda këtyre kufijve.

Pasi të vendosni një bast, tregtari do t'i shpërndajë një kartë secilit lojtar me fytyrë lart dhe një letër vetes me fytyrë poshtë. Më pas ata do të shpërndajnë edhe një kartë të hapur dhe letra e tyre e dytë do të jetë gjithashtu e hapur.

Pasi të shihni kartat tuaja dhe tregtarin`s kartën përballë ju duhet të vendosni se cila do të jetë lëvizja juaj e ardhshme. Ekzistojnë disa lëvizje të ndryshme në dispozicion që do t'ju lejojnë të përmirësoni vlerën e dorës tuaj.

 • Ju mund të qëndroni – kjo do të thotë se jeni të kënaqur me dorën tuaj dhe shpresoni se keni një vlerë më të lartë se tregtari, ose se tregtari do të dështojë. Sido që të jetë, nuk do të merrni një kartë tjetër nëse vendosni të qëndroni.
 • Mund të godisni – nëse besoni se më shumë letra do të përmirësojnë dorën tuaj, mund të godisni dhe tregtari do të shtojë një tjetër kartë në grumbullin tuaj. Ju mund të goditni aq herë sa mendoni se është e nevojshme.
 • Dyfisho Poshtë – nëse keni një dorë të mirë, por do t'ju duhet një kartë shtesë, mund të dyfishoni bastin tuaj dhe të merrni 1 kartë më shumë. Ju duhet të vendosni një bast tjetër të barabartë me bastin tuaj fillestar. Disa kazino do t'ju lejojnë të "dyfishoni për më pak" dhe nuk keni nevojë të vendosni bast një shumë të barabartë. Statistikisht, dyfishimi për më pak nuk duket kurrë si një vendim më i mirë, kështu që edhe pse kazinoja do t'ju lejojë, ne ju sugjerojmë të vendosni shumën e plotë.
 • Mund të ndaheni – nëse merrni dy letra me të njëjtën vlerë, ju keni mundësinë të vendosni një bast të dytë dhe të ndani çiftin tuaj në dy duar të reja. Do të merrni një kartë të dytë në secilën dorë dhe do të luani secilën dorë veç e veç.
 • Mund të dorëzoheni – nëse nuk ju pëlqen dora juaj, ju keni mundësinë të hiqni dorë në këmbim të gjysmës së bastit tuaj.
 • Ju mund të blini sigurim – kur tregtari`Karta s up është një Ace, shanset që karta poshtë e tregtarit të jetë një kartë me 10 vlera janë të mëdha. Në raste të tilla, ju mund të blini sigurim, që do të thotë që vendosni një bast anësor që tregtari të ketë një Blackjack. Nëse dikush vendos bastin e Sigurimit, atëherë tregtari kontrollon kartën e tij poshtë dhe nëse ai ka një blackjack, ju do të merrni një pagesë për bastin tuaj anësor, por do të humbni bastin tuaj kryesor.

Duket se ka shumë opsione të disponueshme në Blackjack, dhe në këtë pikë, ndoshta po pyesni se cila është mënyra më e mirë për të luajtur dorën tuaj.

Lajmi i mirë është se kur bashkoheni në Casino Extra, mund të luani Blackjack në modalitetin argëtues. Kjo është një mundësi e shkëlqyer për të mësuar rregullat e lojës pa pasur nevojë të shpenzoni paratë tuaja. Ju mund të zhvilloni strategjinë tuaj dhe pasi të ndiheni mjaftueshëm të sigurt, mund të filloni të luani për para të vërteta.

Ruletë

Ruleta është ndoshta një nga lojërat më të njohura mund ta gjeni në Casino Extra. Nuk është befasi që ka shumë variacione të ndryshme të së njëjtës. Ju mund të gjeni lojërat e mëposhtme të ruletit në Casino Extra:

 • Ruletë+
 • Auto Ruletë 1
 • Ruletë Rrufeja e Personave të Parë
 • VIP i Ruletës Evropiane
 • Auto Ruletë 31
 • Ruletë evropiane
 • Shpejtësia automatike e ruletës
 • Auto Roulette Classic
 • Auto Roulette Classic 2
 • Ruletë me Track
 • Ruletë franceze
 • Shpejtësia automatike e ruletës 2
 • Ruletë e zakonshme e tërheqjes
 • Ruletë franceze La Partage
 • Baste të vogla të ruletës evropiane
 • Ruleta Progresive Evropiane
 • Ruletë evropiane

Mundësitë për të fituar të mëdha edhe me baste të vogla e bëjnë këtë lojë kaq tërheqëse dhe të gjithë duan të provojnë fatin në të.

Ekzistojnë tre versione klasike të ruletës, evropiane, amerikane dhe franceze. Dallimi kryesor midis këtyre versioneve është numri i lojërave elektronike që ka çdo rrotë. Ruleta evropiane dhe franceze ka 37 lojëra elektronike, me numra nga 1 deri në 36 dhe një zero të vetme. Versioni amerikan i lojës ka 38 lojëra elektronike, me numra nga 1 deri në 36 dhe një zero të vetme dhe të dyfishtë.

Bastet dhe pagesat e ruletës

Një nga gjërat më të rëndësishme që duhet të mësoni kur bëhet fjalë për ruletën janë bastet e ndryshme që mund të vendosni dhe në këtë mënyrë mund të përmirësoni shanset tuaja për të fituar.

 • Basti me një numër ofron një pagesë prej 35 me 1 dhe quhet 'bast i drejtpërdrejtë'.
 • Basti me dy numra ofron një pagesë prej 17 me 1 dhe quhet 'bast i ndarë'.
 • Basti me tre numra ofron një pagesë prej 11 me 1 dhe quhet 'bast i rrugës'.
 • Basti me katër numra ofron një pagesë prej 8 me 1 dhe quhet 'bast këndor'.
 • Basti me pesë numra ofron një pagesë prej 6 me 1 dhe ky është një bast në numrat e mëposhtëm 0-00-1-2-3.
 • Basti me gjashtë numra ofron një pagesë prej 5 me 1 dhe quhet 'bast linjë'.
 • Një bast në dymbëdhjetë numra, i cili përfshin duzinën e parë, të dytë dhe të tretë ofron një pagesë prej 2 deri në 1.
 • Basti i kolonës, i cili përfshin 12 numra me radhë, ofron një pagesë 2 me 1.
 • Një bast në një nga 18 numrat e parë ofron pagesë 1 me 1 dhe quhet 'bast me numra të ulët'.
 • Një bast në 18 numrat e dytë, nga 19 deri në 36, ofron një pagesë 1 me 1 dhe quhet 'bast me numra të lartë'.
 • Një bast në të gjithë numrat e kuq ofron një pagesë 1 me 1 dhe quhet 'bast i kuq'.
 • Një bast për të gjithë numrat e zinj ofron një pagesë 1 me 1 dhe quhet 'bast i zi'.

Lojëra me para të vërteta

Në Casino Extra do të gjeni koleksionin më të mirë të lojërave. Ka më shumë se 1000 lojëra në këtë pikë për të zgjedhur. Të gjitha lojërat vijnë nga disa prej ofruesve më të mirë të softuerit, kështu që jemi të sigurt që nuk do të zhgënjeheni. Për t'i bërë gjërat më të lehta për lojtarët, të gjitha lojërat ndahen në kategori:

 • Lojëra me slot – ka më shumë se 400 lojëra elektronike nga të cilat mund të zgjidhni. Gjithçka që duhet të bëni është të shkoni te opsioni 'Slots' në shiritin e navigimit. Nëse jeni i ri në lojërat me slot video në internet, atëherë duhet të provoni disa nga këta tituj Starburst, Jumanji, Vikings Go to Hell.

 • Lojëra Jackpot – lojtarët tërhiqen nga lojërat jackpot sepse ofrojnë mundësinë për të fituar shumë. Lojërat progresive jackpot ofrojnë shuma marramendëse vetëm me një rrotullim, por mbani në mend se për të luajtur këto lojëra do të duhet të vendosni një bast maksimal. Disa nga ato të njohura që mund të luani në Casino Extra përfshijnë Mega Moolah, Jackpot Jester, Mega Gems, Major Millions, Dragon Kings, Mega Moolah Moon ISIS dhe Treasure Room.

 • Lojëra tavoline – kjo është një tjetër kategori shumë e njohur dhe aktualisht ka më shumë se 100 lojëra tavoline që mund të zgjidhni nga këtu. Pokeri është deri tani loja më e njohur në këtë seksion dhe disa nga variantet që mund të gjeni këtu përfshijnë Joker Poker, Deuces Wild, Triple Edge Poker, Caribbean stud Poker dhe Ride'm poker!

 • Turne – Casino Extra pret disa turne të ndryshëm ku mund të merrni pjesë. Disa nga turnetë më të njohur përfshijnë Gara për Shfaqje, Prize Drop Double Chance dhe Betsoft Treasure Hunt, vetëm për të përmendur disa.

Total score8.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2017
BonusetBonuset (5)
Bonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi i rimbushjesBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (5)
Angleze
Franceze
Gjermane
Ruse
Spanjolle
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (13)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (11)
MonedhatMonedhat (2)
Euro
Shtetet e Bashkuara Dollar
ShtetetShtetet (3)
Franca
Kanadaja
Zvicra
SoftwareSoftware (20)