Casino Estrella - Responsible Gaming

Age Limit
Casino Estrella
Casino Estrella is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Responsible Gaming

Nëse dyshoni se ju ose dikush afër jush po lufton me një varësi nga bixhozi, mos hezitoni të kontaktoni GamCare.

Kumari i përgjegjshëm është diçka që duhet ta keni gjithmonë parasysh kur luani në kazinotë online. Më poshtë do të gjeni një listë kontrolli për atë që mund të bëni për të luajtur më me përgjegjësi:

  • Vendosni një buxhet për sa mund të shpenzoni.
  • Vendosni një orar për sa orë ju lejohet të luani kumar në javë.
  • Asnjëherë mos ndiqni humbjet tuaja.
  • Kuptoni se kumari në internet është një argëtim dhe jo një mënyrë për të fituar të ardhura.

Kur filloni të luani kumar në një kazino, duhet të jeni të kujdesshëm për kohën dhe paratë që shpenzoni. Bixhozi është një aktivitet që kërkon disiplinë të fortë dhe nëse nuk mendoni se e keni një të tillë, atëherë duhet të qëndroni larg faqeve të lojërave të fatit online.

Varësia ndaj lojërave të fatit është një çështje serioze, dhe për fat të keq, disa lojtarë do të zhvillojnë një varësi të tillë me kalimin e kohës. Siç thamë më parë, disiplina luan një rol vendimtar në procesin e lojërave të fatit dhe vendosja e një kufiri për atë që po bëni është shumë e rëndësishme. Mendoni në këtë mënyrë, nëse vendosni të gjitha paratë tuaja në një bast të vetëm, shanset për t'i humbur ato janë të mëdha dhe nuk mendojmë se kjo do të sjellë ndonjë gëzim nga ajo që po bëni. Pra, para se të filloni të luani, ju duhet një plan se sa mund të përballoni të luani. Kur luani në një kazino, është mirë t'i lini kartat tuaja të kreditit në shtëpi, ose nëse luani online, atëherë duhet të keni një kartë debiti ose një portofol elektronik ku mund të transferoni vetëm paratë që keni. duan të luajnë me.

Para së gjithash, mos u varni nga ideja për të fituar me çdo kusht, sepse mund të përfundoni me xhepa bosh. Pra, luani zgjuar dhe vendosni bast vetëm paratë që mund të përballoni për të humbur dhe mësoni kur të ndaloni.

Përcaktoni buxhetin tuaj

Çdo lojtar duhet të dijë kufijtë e tij, sepse nuk është e zgjuar të hedhësh të gjitha paratë në një kosh. Nëse keni banka të veçanta, një për shpenzimet e rregullta dhe një për lojërat e fatit, do të shmangni tundimin për të shpenzuar të gjitha paratë tuaja menjëherë.

Ka strategji të ndryshme që mund të përdorni për të menaxhuar bankrollin tuaj. Meqenëse çdo lojtar ka kufij buxheti të ndryshëm, nuk mund të themi se ekziston një strategji e vetme që funksionon për të gjithë. Për këtë arsye ju duhet të njiheni me stilin tuaj dhe sa mund të përballoni të luani.

Menaxhimi me një sesion - kjo metodë do t'ju ndihmojë me një lojë me një sesion. Që kjo metodë të funksionojë, ju duhet të vendosni një objektiv fitues dhe duhet të keni një bankroll për të mbështetur atë qëllim. Le të themi se dëshironi të fitoni $20 gjatë seancës së lojës tuaj, dhe për këtë, për të funksionuar ju duhet të keni një bankroll që është 5 herë më i lartë, në këtë rast, ju duhet të keni $100. Mbani në mend se pasi të keni arritur qëllimin tuaj të fitores, duhet të ndaloni së luajturi. Këtu duhet të jeni të disiplinuar, sepse imagjinoni nëse jeni në një seri fitoresh dhe duhet të ndaloni së luajturi.

Menaxhimi mujor i bankrollit – këtu ju duhet të planifikoni menaxhimin tuaj të bankrollit për të gjithë muajin. Lini mënjanë paratë me të cilat mund të përballoni për të luajtur. Ju gjithashtu mund të zbërtheni bankrollin tuaj në numrin e seancave të basteve që dëshironi të luani. Në këtë mënyrë ju mund të shmangni humbjen e të gjitha parave tuaja në fillim të muajit.

Mbani fitimin tuaj të sigurt - nëse fitoni shumë, duhet t'i ndani paratë që keni fituar në dysh. Mbajeni gjysmën e tij dhe gjysmën tjetër mund ta përdorni për të luajtur. Kur seanca juaj të përfundojë, do të keni një fitim të përgjithshëm.

Kufiri i depozitave

Kazino Estrella e di mirë se mund të ketë disa lojtarë që zhvillojnë një varësi dhe për këtë arsye, ata kanë inkorporuar veçori të ndryshme që mund t'i përdorni për të mbajtur nën kontroll kumarin tuaj. Ekzistojnë kufij të ndryshëm që mund t'i vendosni llogarisë tuaj dhe në këtë mënyrë do të keni më shumë kontroll mbi paratë tuaja. Ne i këshillojmë lojtarët të vendosin kufijtë e depozitave edhe përpara se të vendosin të luajnë dhe se nuk do t'i lini gjërat të dalin jashtë kontrollit.

Vetëpërjashtimi

Nëse besoni se kumari po del jashtë kontrollit, mund të zgjidhni të përjashtoni veten nga luajtja e ndonjë loje në sit. Ju mund të zgjidhni të vetëpërjashtoheni nga kumari. Ky opsion do të mbyllë llogarinë tuaj për ca kohë dhe gjatë kësaj periudhe nuk do të lejoheni të bëni një depozitë dhe të luani kumar për para të vërteta derisa të përfundojë periudha e vetëpërjashtimit.

Periudha e ftohjes

Është shumë e rëndësishme të bëni një pushim ndonjëherë nga lojërat e fatit dhe të përqendroheni në aspekte të tjera të jetës suaj. Mund të filloni duke bërë pushime më të shkurtra për 24 orë, për të parë nëse mund ta kontrolloni dëshirën tuaj për të luajtur bixhoz apo jo.

Kumar për të mitur

Kazino Estrella nuk lejon askënd nën moshën të luajë kumar në kazino. Për këtë arsye, të gjithë ata që duan të bashkohen në kazino duhet të kalojnë një procedurë verifikimi për të vërtetuar se janë në moshë madhore për të krijuar një llogari dhe për të luajtur kumar. Nëse jeni prind që ndan një kompjuter me fëmijët tuaj, mund të instaloni softuer që do t'ju mohojë aksesin në faqet e internetit të lojërave të fatit.

Total score8.1
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2014
BonusetBonuset (4)
Bonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (2)
Angleze
Spanjolle
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (6)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (11)
MonedhatMonedhat (2)
Euro
Shtetet e Bashkuara Dollar
ShtetetShtetet (18)
Argjentina
Bolivia
El Salvador
Guatemala
Guinea Ekuatoriale
Honduras
Kili
Kolumbia
Kosta Rika
Kuba
Meksika
Nikaragua
Panamaja
Paraguaj
Peruja
Republika Dominikane
Uruguai
Venezuela
SoftwareSoftware (23)