Casino Estrella - Live Casino

Age Limit
Casino Estrella
Casino Estrella is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Live Casino

Kazino me tregtar të drejtpërdrejtë do t'ju lejojë të keni një përvojë shumë të ngjashme me atë që do të keni duke luajtur në një kazino me bazë tokësore. Lojërat zhvillohen nga tregtarë profesionistë dhe ju mund të ndërveproni me ta ashtu siç janë para jush.

lojërat mundësohen nga disa prej ofruesve më të mirë të softuerit si Evolution Gaming, Authentic Gaming, Ezugi dhe LuckyStreak. Ju mund të gjeni disa nga lojërat më të mira këtu duke përfshirë blackjack, ruletë, poker dhe baccarat, vetëm për të përmendur disa.

Blackjack live

Blackjack është një lojë shumë e njohur që mund ta luani drejtpërdrejt në Estrella Casino. Ka shumë variacione të ndryshme të lojës që mund të gjeni këtu duke përfshirë:

 • Kazino Extra Blackjack One
 • Dublin Blackjack
 • Premier Blackjack
 • Pronto Blackjack
 • Speed Blackjack D
 • Blackjack live
 • Dublin Blackjack 2
 • Partia BlackJack
 • Blackjack i pafund
 • Silver Blackjack live
 • VIP live Blackjack Diamond
 • Fuqia Blackjack
 • Live Blackjack Fortune
 • Blackjack VIP B
 • Blackjack live 3
 • Blackjack live 6
 • Blackjack live 7
 • Blackjack live
 • Blackjack i pakufizuar 21 Live
 • Blackjack live 5
 • Bast Blackjack falas
 • VIG Blackjack
 • Baccarat live

Blackjack është një lojë e lehtë për t'u luajtur, por ne ju sugjerojmë të mësoni rregullat përpara se të vendosni të luani për para të vërteta. Ideja e lojës është të arrish një dorë sa më afër 21. Pasi të vendosni bast, do të merrni 2 letra dhe po ashtu edhe tregtari. Kartat e lojtarit janë gjithmonë të kthyera lart, por nuk ka asgjë për t'u shqetësuar këtu sepse ju jeni duke luajtur vetëm kundër tregtarit dhe jo kundër lojtarëve të tjerë. Kartat e tregtarit janë një me fytyrë poshtë dhe një me fytyrë lart. Pasi të shihni letrat tuaja dhe kartën e lart të tregtarit, duhet të vendosni se cila duhet të jetë lëvizja juaj e ardhshme. Ka disa opsione të disponueshme për t'u përdorur për të përmirësuar dorën tuaj. Më të përdorurat janë për të goditur dhe për të qëndruar në këmbë. Kur jeni të kënaqur me dorën tuaj dhe nuk keni nevojë për ndonjë kartë shtesë, mund të qëndroni, dhe kur keni nevojë për një kartë shtesë, mund të godisni dhe tregtari do t'ju japë një kartë. Mund të godisni sa herë të keni nevojë. Një tjetër opsion i disponueshëm është të dyfishoni, ku duhet të vendosni një bast shtesë dhe do të merrni vetëm një kartë. Ky veprim është i mirë kur jeni të sigurt se një kartë shtesë do t'ju sjellë një fitore.

Kur merrni dy letra me të njëjtën vlerë, mund të ndani dorën. Për ta bërë këtë, do t'ju duhet të vendosni një bast tjetër të barabartë me bastin tuaj fillestar dhe t'i luani ato si duar të veçanta. Dhe, kur tregtari po tregon një ACE, atëherë ju mund të blini sigurim që është një bast anësor. Pastaj tregtari do të kontrollojë kartën e tij dhe nëse ata kanë një blackjack, ju do të fitoni bastin tuaj anësor, por do të humbni bastin tuaj fillestar. Nëse tregtari nuk ka një blackjack, loja vazhdon në mënyrën e zakonshme.

Dora më e mirë që mund të merrni kur luani Blackjack është një Ace dhe një kartë me 10 vlera. Ky është një blackjack natyral dhe asgjë nuk mund ta mposhtë këtë dorë.

Strategjia Bazë e Blackjack

Blackjack është një lojë që kërkon aftësi dhe fat, dhe gjëja më e mirë që mund të bëni për të përmirësuar lojën tuaj është të zhvilloni një strategji që funksionon për ju. Nuk mund të themi se ka një strategji universale që do të funksionojë gjatë gjithë kohës, por të kesh një të tillë do t'ju ndihmojë të fitoni në planin afatgjatë.

Ideja është që së pari të mësoni rregullat e lojës dhe më pas të merrni pak kohë dhe të praktikoni strategjinë bazë. Kjo nuk është asgjë e komplikuar dhe strategjia bazë do t'ju tregojë se çfarë të bëni në situata të caktuara duke marrë parasysh vlerën e dorës suaj dhe vlerën e kartës së lart të tregtarit.

Julian Braun, një ekspert kompjuteri, është ai që shpiku strategjinë bazë dhe për këtë arsye është kaq e saktë. Strategjia bazë është zgjidhja perfekte për lojtarët sepse do t'ju tregojë se çfarë të bëni në situatat më të vështira.

Kur të ndahen çiftet

Marrja e çifteve duket si një nga situatat më të mira që mund t'ju ndodhë kur luani Blackjack, por nuk është kështu. Nëse merrni çifte, nuk duhet të veproni në mënyrë impulsive, sepse mund të keni një dorë të mirë, dhe nëse i ndani ato, do t'ju duhet të vendosni një bast shtesë.

Kur keni një palë 8-she, atëherë duhet të ndani gjithmonë, pavarësisht se cila është karta e shitësit. Kjo për shkak se një 8 konsiderohet të jetë një vlerë e fortë dhe është e mundur të formohet një dorë e fortë.

Për shembull, kur keni një palë 5-she, nuk duhet të ndani kurrë, pavarësisht se cila është karta e shitësit.

Ne ju sugjerojmë të shkarkoni Grafikun Bazë të Strategjisë që mund ta gjeni në internet dhe të kaloni pak kohë duke e praktikuar atë përpara se të vendosni të luani për para të vërteta.

Ruletë e drejtpërdrejtë

Kur doni të luani Live Roulette në Estrella Casino, gjithçka që duhet të bëni është të zgjidhni shitësin dhe variantin e lojës që dëshironi të luani. Ka shumë variacione të ndryshme të ruletës, dhe kjo nuk është befasi pasi ruleta është një lojë shumë e njohur. Këtu mund të gjeni të mëposhtmet:

 • Deutsches Roulette
 • Ruletë Rrufeja
 • Ruletë zhytëse e drejtpërdrejtë
 • Ruletë në klub nate
 • Viva Las Vegas Roulette
 • Ruleta e Madhe
 • Studio Ruletë 24/7
 • Ruletë e drejtpërdrejtë
 • Ruletë turke
 • Evolution Auto Roulette
 • Ruletë e menjëhershme
 • Ruletë VIP
 • Ruletë e drejtpërdrejtë Blaze
 • Ruletë me shpejtësi të drejtpërdrejtë
 • Ruletë në dysheme të kazinosë
 • Ruletë me top të dyfishtë
 • Auto Roulette Classic
 • Auto Roulette Classic 2
 • Auto Roulette La Partage
 • Portomaso Oracle Roulette
 • Roulette Royal Casino
 • Oracle 360 Ruletë
 • Shpejtësia automatike e ruletës 2
 • Ruleta e kazinosë Portomaso 2
 • Ruletë Frankofone
 • Ruletë e drejtpërdrejtë
 • Ruletë VIG
 • Auto Ruletë 31
 • Ruleta en Vivo
 • Shpejtësia automatike e ruletës
 • Ruletë autentike

Pavarësisht se cilën lojë zgjidhni të luani, sepse të gjitha ato ofrojnë grafikë dhe audio që janë të cilësisë më të lartë dhe do të keni ndjenjën se po luani në një kazino me tulla dhe llaç. Krupierët e vërtetë po rrotullojnë timonin dhe ju mund t'u bëni atyre një pyetje në lidhje me lojën që luani, çfarë mund të kërkoni më shumë. Lojërat transmetohen në cilësi HD direkt nga një kazino ose studio.

Ka shumë përfitime të lojës së ruletës live. Mos na keqkuptoni, ka pak argëtim kur luani ruletë standarde virtuale, por asgjë nuk mund të përputhet me përvojën e të luajturit me një tregtar të vërtetë. Pra, do të merrni një përvojë sikur po luani në një kazino të vërtetë me bazë tokësore, dhe në të njëjtën kohë, mund të shijoni komoditetin e të qenit në shtëpi.

Ruleta është një lojë fati sepse nuk mund të ndikoni se ku do të bjerë topi i bardhë. Por një gjë që mund të bëni për të përmirësuar shanset tuaja për të fituar është të dini se çfarë bastesh duhet të vendosni. Objekti i lojës është të parashikohet se në cilin numër do të zbresë topi.

Ju mund të bëni një gamë të gjerë bastesh kur luani ruletë. Të gjitha bastet ndahen në dy kategori kryesore, baste brenda dhe jashtë.

Bastet e brendshme janë baste për numra individualë dhe grupe më të vogla numrash. Këto baste ofrojnë pagesa më të mira, por shanset për t'i fituar ato nuk janë aq të mëdha. Bastet e jashtme, nga ana tjetër, ofrojnë shanse më të larta për të fituar, por pagesat janë shumë më të vogla në krahasim me bastet e brendshme.

Këto janë bastet e brendshme që mund të vendosni në çdo tryezë ruletë:

· Bast i drejtë – ky është një bast në një numër specifik dhe për të vendosur këtë bast duhet të vendosni çipat tuaja në mes të sheshit.

· Bast i ndarë – ky është një bast në dy numra që janë pranë njëri-tjetrit në tavolinë, dhe për të vendosur këtë bast duhet të vendosni çipat në vijën midis dy numrave.

· Bast Rruga – ky është një bast në tre numra me radhë, dhe për të vendosur këtë bast ju duhet të vendosni çipat në pikën e kryqëzimit të tre numrave.

· Bast këndor – ky është një bast i vendosur në katër numra që formojnë një katror në tavolinë, dhe për të vendosur bast duhet të vendosni patate të skuqura në pjesën e kryqëzimit të katër numrave.

· Pesë bast – ky bast është i disponueshëm në ruletën amerikane dhe është një bast në pesë numrat e mëposhtëm 0, 00, 1, 2 dhe 3. Ky bast konsiderohet të jetë basti më i keq në ruletë, sepse skaji i shtëpisë është më i lartë.

· Bast me gjashtë rreshta – ky bast vendoset në gjashtë numra në dy rreshta ngjitur.

Dhe, këto janë bastet e jashtme që mund të vendosni kur luani ruletë:

· Bast në kolonë – ky është një bast në njërën nga tre kolonat dhe për të vendosur këtë bast duhet të vendosni çipat në kutinë në fund të kolonës.

· Bast Dozen – ky është një bast që vendoset në një nga tre duzinat e basteve të disponueshme. Duzina e parë përfshin numrat nga 1 deri në 12, duzina e dytë përfshin numrat nga 13 deri në 24 dhe duzina e tretë përfshin numrat nga 25 deri në 36.

· Bast i zi/kuq – ky është një bast ose për të gjithë numrat e zinj ose për të gjithë numrat e kuq.

· Bast tek/çift – ky është një bast për të gjithë numrat tek ose çift.

· Bast i lartë/ i ulët – ky është një bast për të gjithë numrat e ulët, nga 1 deri në 18, ose në të gjithë numrat e lartë, nga 19 në 36.

Baccarat live

Baccarat është një tjetër lojë e njohur që mund ta luani drejtpërdrejt në Estrella Casino. Ka shumë variacione të ndryshme në lojë duke përfshirë:

 • VIG Baccarat
 • Baccarat i personit të parë
 • Shtrydhja e Baccarat live e kontrolluar
 • Baccarat live
 • Queenco Live Baccarat
 • Baccarat live 2
 • Dragon Tiger Baccarat

Baccarat ka rregulla të thjeshta dhe ne ju sugjerojmë t'i mësoni ato përpara se të vendosni të luani për para të vërteta. Një nga arsyet kryesore pse baccarat është kaq popullor është sepse ofron një avantazh të ulët të shtëpisë, por për të përfituar nga kjo, duhet të kaloni pak kohë së pari duke mësuar strategjinë bazë. Ky është një grup rregullash që duhet të ndiqni për të përmirësuar lojën tuaj dhe për të fituar më shumë në planin afatgjatë.

Ideja kryesore e lojës është të fitoni një dorë me një vlerë totale prej 9. Pasi të vendosni bast, do të merrni dy letra dhe gjithashtu edhe tregtari. Nëse keni fatin të merrni letra që gjithsej 8 ose 9, kjo quhet baccarat natyrale dhe ju jeni fituesi i raundit. Nëse as ju dhe as tregtari nuk keni baccarat natyral, atëherë loja vazhdon. Baccarat luhet duke ndjekur disa rregulla strikte dhe në disa raste, ju dhe tregtari mund të merrni një kartë të tretë. Para se të filloni të luani, duhet të vendosni një bast. Ekzistojnë tre opsione të mundshme:

 1. Bast bankier
 2. Bast lojtar
 3. kravatë

Vendimi më i rëndësishëm që duhet të merrni kur luani Baccarat është se çfarë bast duhet të vendosni, pas kësaj nuk mund të ndikoni në lojën në asnjë mënyrë. Nëse dëshironi të luani më shumë në anën e sigurt, ju sugjerojmë të vendosni bast Banker sepse do të fitojë më shpesh se çdo bast tjetër. Basti i barazimit mund të jetë tërheqës për ju sepse ofron fitimin më të lartë, por gjëja është se ky bast do të ndodhë rrallë, kështu që ju rrezikoni shumë këtu.

Nëse dy letrat që keni marrë janë me vlerë totale 6 ose më shumë, nuk do të merrni një kartë tjetër, dhe nëse totali i dorës suaj është 5 ose më pak, atëherë do të merrni një kartë të tretë. Rregullat për tregtarin janë pak më të komplikuara dhe varen nëse lojtari do të marrë një kartë të tretë dhe sa është vlera e asaj letre.

Rregullat e Kartës së Tretë për Bankierin

Kur bankieri ka një dorë që arrin gjithsej midis 2 dhe 3, ai do të marrë një kartë të tretë pavarësisht se si lojtari e përfundon dorën.

Kur bankieri ka një dorë që arrin gjithsej 4, bankieri do të tërheqë një kartë të tretë kur letra e tretë e lojtarit është e vlerës totale prej 0, 1, 8 ose 9.

Kur bankieri ka një dorë që arrin gjithsej 5, bankieri do të tërheqë një kartë të tretë kur letra e tretë e lojtarit është e vlerës totale prej 4, 5, 6 ose 7.

Kur bankieri ka një dorë që arrin gjithsej 6, bankieri do të tërheqë një kartë të tretë kur letra e tretë e lojtarit ka një vlerë totale prej 6 ose 7.

Kur bankieri ka një dorë që arrin gjithsej 7, ata do të qëndrojnë.

Poker Live

Lojërat me letra kanë qenë të njohura për shekuj dhe pokeri është ndoshta një nga ato që të gjithë kanë dëgjuar. Në Estrella Casino, mund të gjeni disa nga versionet më interesante dhe unike të pokerit. Por, përpara se të vendosni të zhyteni dhe të luani për para të vërteta, ju sugjerojmë të kaloni pak kohë duke mësuar rregullat. Pokeri është një lojë që është e lehtë për t'u mësuar, por do të duhet pak kohë dhe përpjekje për ta bërë këtë. Gjëja e mirë është se ju mund t'i luani lojërat në kazino falas, në mënyrë që të mund të praktikoni rregullat përpara se të vendosni të luani për para të vërteta.

Pai Gow Poker nga Microgaming është një nga versionet e shumta të njohura që mund të luani. Pamjet vizuale të lojës janë bërë të jenë të qarta dhe lejojnë lojtarët të njohin atë që po ndodh para tyre. Loja ofron një gamë të gjerë opsionesh bastesh dhe për këtë arsye është e përshtatshme për të dy lojtarët me buxhet dhe për role të larta.

Në fillim, nëse jeni mësuar të luani stile perëndimore, Pai Gow Poker mund t'ju duket i çuditshëm, por do të mësoheni shumë shpejt me të. Puna është se pasi të mësoni rregullat bazë, mund të luani çdo variant që dëshironi.

Në këtë lojë, si ju ashtu edhe tregtari do të merrni nga 7 letra secili dhe pritet të formoni dy duar të ndryshme, një me 5 letra dhe një me 2 letra.

Dora me 5 letra do të vlerësohet sipas rregullave tradicionale të pokerit dhe dora me 2 letra vlerësohet bazuar nëse përmban një palë apo jo. Dhe, për të fituar të dyja duart, duhet të jenë më të mira se duart e tregtarit. Në rast se njëra nga duart tuaja është më e fortë dhe njëra është më e dobët se raundi do të përfundojë me barazim ose shtytje.

Total score8.1
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2014
BonusetBonuset (4)
Bonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (2)
Angleze
Spanjolle
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (6)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (11)
MonedhatMonedhat (2)
Euro
Shtetet e Bashkuara Dollar
ShtetetShtetet (18)
Argjentina
Bolivia
El Salvador
Guatemala
Guinea Ekuatoriale
Honduras
Kili
Kolumbia
Kosta Rika
Kuba
Meksika
Nikaragua
Panamaja
Paraguaj
Peruja
Republika Dominikane
Uruguai
Venezuela
SoftwareSoftware (23)