Casino Cruise - Live Casino

Age Limit
Casino Cruise
Casino Cruise is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

Live Casino

Lojërat live në Casino Cruise ofrohen nga Netent dhe Evolution Gaming, një nga ofruesit më të mirë të softuerëve në industri. Për momentin, ka më shumë se 90 lojëra që ofrojnë përvojën e fundit realiste të lojërave.

Për të përjetuar disa lojëra të drejtpërdrejta në Casino Cruise, thjesht shkoni te seksioni Live Dealer dhe mund të gjeni lojëra të mahnitshme si Roulette Immersive, Lightning Roulette, Dream Catcher, Blackjack VIP dhe Football Studio vetëm për të përmendur disa.

Live Holdem

Mbajtja e Kazinosë`em është një lojë e bazuar në aftësi që lojtarët që kënaqen me një sfidë si. Kjo lojë pokeri me 5 letra transmetohet drejtpërdrejt në ekranin tuaj dhe ju lejon të largoheni nga komoditetet e shtëpisë tuaj.

Ju nuk duhet të luani kundër lojtarëve të tjerë këtu, ju vetëm duhet të luani kundër tregtarit dhe shpresojmë të krijoni një dorë më të mirë se ata. Tregtari duhet të ndjekë disa rregulla, për shembull, ata mund të kualifikohen vetëm me një palë 4 ose më mirë. Dhe nëse ata nuk arrijnë të kualifikohen, atëherë ju do të merrni një pjesë mbrapsht.

Si të luani Live Hold'em

Duke luajtur Live HoldAto janë shumë të thjeshta dhe sapo të njiheni me rregullat do të argëtoheni shumë. Ju do të luani me një tregtar të vërtetë Live dhe duke qenë se nuk ka lojtarë të tjerë, mund të harroni fytyrën tuaj të pokerit. Kjo lojë është një variant i pokerit me 5 letra dhe ju do të merrni 2 letra së bashku me Flop, Turn dhe River. Kur vendosni të luani, nëse ka ende një lojë në vazhdim, duhet të prisni radhën tuaj. Pasi të filloni të luani, zgjidhni vlerën tuaj të preferuar të çipit dhe sa herë që klikoni në një pozicion bast, do të shtoni çipa shtesë në bast. Kur përdorni butonin e klikimit të djathtë, do të hiqni çipat nga bordi.

Blackjack live

Live Blackjack është një lojë shumë intriguese që përfshin një kombinim të aftësive dhe strategjisë. Ideja e lojës është të marrësh një dorë me një vlerë totale prej 21. Për të fituar në Blackjack nuk duhet të kesh saktësisht 21, dora jote duhet vetëm të jetë me një vlerë totale më të lartë se tregtarët pa u dëmtuar.

Blackjack është një lojë që kërkon aftësi dhe strategji për të pasur një lojë të suksesshme. Kur luani lojën me një tregtar të drejtpërdrejtë, do t'ju duhet të merrni vendime më të shpejta dhe kjo shton një sfidë të caktuar që kërkojnë shumë lojtarë.

Nëse jeni fillestar, atëherë ju këshillojmë të mësoni strategjinë bazë dhe në këtë mënyrë do të eliminoni avantazhin prej 5% që ka kazinoja. Në fillim, duhet të mësoni përmendësh rregullat, dhe më vonë, ndërsa luani lojën më shpesh, do t'ju vijë natyrshëm.

· Nëse keni një dorë me një vlerë totale prej 8, duhet të dyfishoni nëse letra e lart e tregtarit është midis 5 dhe 6, përndryshe, duhet të godisni.

· Nëse keni një dorë me një vlerë totale prej 9, duhet të dyfishoni nëse letra e lart e tregtarit është midis 2 dhe 6, përndryshe, duhet të godisni.

· Nëse keni një dorë me një vlerë totale prej 10, duhet të dyfishoni nëse letra e lart e tregtarit është midis 2 dhe 9, përndryshe, duhet të godisni.

· Nëse keni një dorë me vlerë totale 11, duhet të dyfishoni gjithmonë.

· Nëse keni një dorë me një vlerë totale prej 12, duhet të qëndroni në këmbë nëse karta lart e tregtarit është midis 4 dhe 6, përndryshe, ju duhet të godisni.

· Nëse keni një dorë me një vlerë totale nga 13 deri në 16, duhet të qëndroni nëse letra lart e tregtarit është midis 2 dhe 9, përndryshe, ju duhet të godisni.

· Nëse keni një dorë me një vlerë totale midis 17 dhe 21, duhet të qëndroni gjithmonë në këmbë.

· Nëse keni një dorë me një vlerë totale midis A, 2 dhe A, 5, ju duhet të dyfishoni nëse letra lart e tregtarit është midis 4 dhe 6, përndryshe, duhet të godisni.

· Nëse keni një dorë me një vlerë totale prej A, 6, ju duhet të dyfishoni nëse letra lart e tregtarit është midis 2 dhe 6, përndryshe, duhet të godisni.

· Nëse keni një dorë me një vlerë totale prej A, 7, ju duhet të dyfishoni nëse letra lart e tregtarit është midis 3 dhe 6, përndryshe, duhet të qëndroni në 2, 7, 8 ose A dhe të goditni në 9 ose 10 .

· Nëse keni një dorë me një vlerë totale prej A,8, duhet të dyfishoni nëse tregtariKarta e `s është 6, përndryshe, ju duhet të qëndroni.

· Nëse keni një dorë me vlerë totale A, 9, duhet të qëndroni gjithmonë në këmbë.

· Nëse keni një dorë me një vlerë totale prej A, A, duhet të ndani gjithmonë.

· Nëse keni një dorë me një vlerë totale prej 2, 2, ju duhet të ndani nëse letra lart e tregtarit është midis 3 dhe 7, përndryshe, duhet të godisni.

· Nëse keni një dorë me një vlerë totale prej 3, 3, duhet të ndani nëse letra e lart e tregtarit është midis 4 dhe 7, përndryshe, duhet të godisni.

· Nëse keni një dorë me një vlerë totale prej 4, 4, ju duhet të ndani nëse letra lart e tregtarit është midis 3 dhe 7, përndryshe, duhet të godisni.

· Nëse keni një dorë me një vlerë totale prej 5, 5, ju duhet të ndani nëse letra lart e tregtarit është midis 3 dhe 7, përndryshe, duhet të godisni.

· Nëse keni një dorë me një vlerë totale prej 6, 6, ju duhet të ndani nëse letra lart e tregtarit është midis 2 dhe 6, përndryshe, duhet të godisni.

· Nëse keni një dorë me një vlerë totale prej 7, 7, duhet të ndani nëse letra e lart e tregtarit është midis 2 dhe 7, qëndroni në 10, përndryshe, duhet të godisni.

· Nëse keni një dorë me vlerë totale 8, 8, duhet të ndani gjithmonë.

· Nëse keni një dorë me një vlerë totale prej 9, 9, ju duhet të ndani nëse letra lart e tregtarit është midis 2 dhe 9, përveç në 7, qëndroni në 7, 10 ose A. · Nëse keni një dorë me një Vlera totale prej 10, 10, duhet të qëndroni gjithmonë.

Ruletë e drejtpërdrejtë

Live Roulette është e preferuara mes shumë lojtarëve dhe Casino Cruise ofron shumë variacione të ndryshme të së njëjtës lojë për të shijuar gjërat.

Lojërat ju ofrojnë një ndjenjë luksoze Monte Carlo ku mund të shijoni lojën tuaj të preferuar nga komoditeti i shtëpisë tuaj.

Pavarësisht se cilin version zgjidhni, loja fillon me vendosjen e një basti. Gjëja më e rëndësishme kur bëhet fjalë për ruletën është të dini llojet e basteve që mund të vendosni. Ekzistojnë dy lloje kryesore të basteve, bastet e brendshme dhe të jashtme. Bastet e jashtme vendosen në një ose më shumë numra, ndërsa bastet e jashtme vendosen në propozime të caktuara si kuq-zi për shembull.

Këto janë bastet e brendshme që mund të vendosni kur luani Ruletë:

· Drejtpërdrejt është kur vendosni një bast në një numër të vetëm.

· Bast i ndarë është kur vendosni një bast në dy numra.

· Një bast rruge është një bast në tre numra.

· Basti Corner është një bast mbi katër numra që formojnë një katror dhe për këtë arsye ky bast njihet edhe si bast katror.

· Basti me pesë numra, siç sugjeron emri i tij është një bast në pesë numra. Ky bast është i disponueshëm vetëm në versionin amerikan të lojës dhe përfshin zeron e dyfishtë.

· Basti Line është një bast në gjashtë numra me një shlyerje 5 me 1.

Bastet e jashtme përfshijnë bastet e mëposhtme:

· Basti i kolonës është një bast ku vendosni bast që një nga kolonat e numrave në faqosje do të ketë numrin fitues.

· Basti Dozen është një bast që do të godasë një nga dhjetëra numrat në paraqitje.

· Basti tek ose çift është një bast që do të godasë një numër tek ose çift. Ka 18 shanse dhe 18 numra çift dhe nëse topi bie në zero, shtëpia do të fitojë.

· Basti i lartë ose i ulët është një bast në seksionin 1 deri në 18 ose 19 deri në 36 të paraqitjes.

· Basti i kuq ose i zi është basti më i popullarizuar dhe ju vini bast se topi do të bjerë ose në xhepin e kuq ose në të zi.

Baccarat live

Të luash Baccarat live në Casino Cruise ofron një atmosferë autentike dhe një përvojë emocionuese. Për më tepër, përveç basteve të rregullta për Lojtarin Bankier dhe Barazimin, mund të vendosni edhe baste anësore. Këto janë bastet anësore më të zakonshme që mund të gjeni në Casino Cruise:

· Çifti Banker/Lojtar paguan 11 me 1 dhe ju do të fitoni nëse dy letrat e para në Banker ose Lojtar janë një palë e së njëjtës rang me kostume të ndryshme.

· Secili palë është i njëjtë me sa më sipër, por këtë herë ju do të fitoni nëse secila dorë përbën një palë.

· Dora Perfect Pair do të fitojë kur formon një palë të përshtatshme.

· Basti i madh/i vogël do të fitojë nëse numri i përgjithshëm i letrave që i jepen Lojtarit dhe Bankierit do të jetë i vogël, me 4 letra, ose i madh, me 5-6 letra, në fund të raundit.

Total score8.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2014
BonusetBonuset (5)
Bonus ndeshjeBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonusi i rimbushjesBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (7)
Angleze
Arabe
Finlandeze
Gjermane
Norvegjeze
Ruse
Suedeze
LicencatLicencat (2)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (10)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (30)
AstroPay
Boku
Credit Cards
Debit Card
ECOBANQ
EasyEFT
EcoPayz
EnterCash
Entropay
Euteller
GiroPay
Interac
Jeton
MaestroMasterCardNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofort
Sofortuberwaisung
Ticket Premium
Trustly
Visa
Visa Electron
Zimpler
iDEAL
iDebit
instaDebit
MonedhatMonedhat (17)
Afrikës së Jugut Rand
Bolívari Venezuelian
Dollari Kanadez
Euro
Franga Zvicerane
Krona Daneze
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Kuna Kroate
Leu rumun
Levi Bullgar
Paund sterlina
Peruan Nuevo Sol
Peso meksikane
Rubla ruse
Shtetet e Bashkuara Dollar
Zloty Polak
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (24)
Afrika e Jugut
Arabia Saudite
Bullgaria
Egjipti
Etiopia
Gjermania
Jordania
Kameruni
Kanadaja
Katari
Kenia
Kroacia
Maroku
Mbretëria e Bashkuar
Meksika
Nigeria
Norvegjia
Omani
Peruja
Polonia
Rusia
Tunizia
Venezuela
Zvicra
SoftwareSoftware (12)