Casino Cruise - Games

Age Limit
Casino Cruise
Casino Cruise is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

Games

Casino Cruise ofron disa nga lojërat më të mira në portofolin e saj. Kur krijuan kazinonë, ata shkuan për cilësinë në vend të sasisë. Dhe, për këtë arsye, ata kanë bashkëpunuar me disa nga ofruesit më të mirë të softuerit në industri për të sjellë përvojën më të mirë të kazinosë për lojtarët e tyre.

Butonat e lojës

Siç thamë më parë, loja është shumë intuitive dhe do të mësoni se si funksionon në asnjë kohë. Por nëse jeni plotësisht fillestar, ne do t'ju ndihmojmë me softuerin:

Butoni i rrotullimit – Ky buton do të fillojë seancën tuaj të lojës.

Butoni Stop – Ky buton përdoret vetëm kur dëshironi të ndaloni çdo seancë AutoPlay.

Butoni Bet Max – Ky buton do t'ju ndihmojë të vendosni shumën maksimale të lejuar.

Kushtet e zakonshme

Bonus - Ky është një veçori e veçantë e një loje që aktivizohet kur shfaqen simbole të veçanta në një linjë aktive pagese. Bonuset mund të ndryshojnë nga loja në lojë. Disa lojëra ofrojnë rrotullime falas, të tjera ofrojnë disa mini raunde bonus. Sido që të jetë, kur aktivizoni veçorinë speciale, fitimet janë shumë më të larta se në lojën e rregullt.

Carousel - Ky është një term që përdoret për kazinotë me bazë tokësore. Kjo është kur makinat e fatit grupohen në një formacion rrethi ose ovale.

Matësi i kredisë - Ky është një ekran LED që tregon shumën e parave ose krediteve që keni aktualisht.

Drop Bucket / Drop Box – Ky është një enë në një automat ku devijohen të gjitha monedhat e tepërta.

Linja e pagesës- Kjo është një linjë që kalon përmes një simboli në çdo rrotull. Slotet online fillojnë me aq pak sa një linjë pagese dhe të tjerët mund të kenë edhe 100 linja pagese.

Ajo që të gjithë po pyesin tani është ajo që i tërheq njerëzit të luajnë lojëra elektronike? Ata kanë ndryshuar shumë që nga fillimi, por kanë mbetur të njëjta në një aspekt, dhe ai është se ato ofrojnë të thjeshta për t'u luajtur dhe shumë argëtim. Nuk keni nevojë të stresoheni dhe të mësoni strategji të ndërlikuara, thjesht duhet të luani lojën tuaj të preferuar dhe të relaksoheni. Meqenëse nuk keni nevojë të bëni ndonjë mendim të thellë për të luajtur, shumë lojtarë të kartave të tavolinës mund t'i drejtohen slotit për t'u çlodhur pak nga të gjitha ato rregulla komplekse.

Për më tepër, në Casino Cruise, ju mund të luani lojëra elektronike falas në internet. Në këtë mënyrë ju merrni përvojën sikur të luani për para të vërteta. Ju ende mund të aktivizoni veçoritë e bonusit dhe të shihni se si paguajnë simbolet. Edhe lojërat në modalitetin falas drejtohen nga një gjenerues i numrave të rastësishëm që do të thotë se rezultati i lojës nuk mund të ndikohet në asnjë mënyrë të mundshme. Kjo rrëzon të gjitha mitet që kazinotë bëjnë të duket se do të fitoni më shumë kur luani falas sesa kur luani për para të vërteta.

Mbi të gjitha, Casino Cruise ofron një bonus të rregullt pa depozitë si për lojtarët e tyre të rinj ashtu edhe për lojtarët e tyre besnikë. Kjo është një mënyrë e shkëlqyeshme për të eksploruar se çfarë ofron kazinoja ose për të parë se si funksionon një lojë dhe gjithçka falas. Mbani në mend se këto lloj bonusesh shpesh vijnë me kërkesa bastesh që duhet të plotësoni përpara se të jeni në gjendje të tërhiqni fitimet tuaja.

Slots

Makinat e fatit u shpikën në vitin 1891 kur Sittman dhe Pitt zhvilluan një makinë kumari që besohet të jetë slot-i i parë ndonjëherë. Në fillim nuk kishte mekanizma pagese, kështu që çmimet ishin birra ose puro. Gjërat kanë ndryshuar në mënyrë drastike që atëherë, dhe tani mund të gjeni shumë lojëra të ndryshme slot për të luajtur. Ato ofrojnë një larmi të tillë që nuk mund ta gjeni në asnjë lloj loje tjetër.

Para se të flasim për mënyrën e luajtjes së lojërave elektronike në internet, duam të theksojmë disa gjëra që duhet të mbani mend fillimisht:

· Mbani një sy në buxhetin tuaj. Nëse buxheti juaj është i kufizuar, atëherë duhet të zgjidhni makina me emërtim më të ulët.

· Fillimisht njihuni me lojën. Lajmi i mirë është se ju mund të luani lojëra elektronike online falas në Casino Cruise përpara se të ndiheni rehat për të luajtur për para të vërteta.

· Harrojeni mitet që rrotullohen rreth lojërave me video slot. Për shembull, nuk ka makineri të lirshme ose të ngushta. Ata të gjithë punojnë në një gjenerues të numrave të rastësishëm, që do të thotë se nuk mund të bëni asgjë për të ndryshuar rezultatin e raundit.

· Përfitoni gjithmonë nga promovimet, ato janë një mënyrë e mirë për të rritur ekuilibrin dhe për të luajtur më shumë lojëra se zakonisht.

Si të luani lojëra elektronike?

Të luash lojëra elektronike në internet është shumë e thjeshtë. Softueri është shumë intuitiv dhe kështu do ta kuptoni në asnjë kohë. E mira është se në Casino Cruise mund t'i luani lojërat falas përpara se të luani për para të vërteta. Në këtë mënyrë do të mësoni se si funksionojnë lojërat dhe cilat veçori dhe simbole të veçanta ofron.

Ka disa gjëra që duam të theksojmë kur bëhet fjalë për strategjinë e lojës së lojërave elektronike në internet:

Vendosni gjithmonë një kufi - Përpara se të filloni të rrotulloni bobinën vendosni një kufi të poshtëm dhe një kufi të sipërm. Kjo do të jetë një pikë kur të ndaloni dhe sa mund të përballoni të humbni. Është një ide e mirë të vendosni gjithashtu një kufi të lartë dhe të ndaloni së luajturi pasi të keni fituar një shumë të caktuar, sepse le ta pranojmë, gjërat mund të zbresin shumë shpejt.

Mësoni rregullat e lojës – Çdo lojë vjen me një sërë rregullash të ndryshme, kështu që ju duhet të qëndroni në krye të tyre.

Mbajeni argëtimin – Kumari është një formë argëtimi dhe ju duhet ta shihni si të tillë. Luaj lojra dhe kënaqu dhe mos e shiko kumarin si një formë të ardhurash.

Ruletë

Ruleta është një lojë që ka njëfarë sofistikimi dhe tërheqës që tërheq shumicën e lojtarëve. Dhe ne shpresojmë që ju do të keni një shans për të luajtur lojën të paktën një herë në jetën tuaj në një kazino me tulla dhe llaç, në mënyrë që të mund të përjetoni magjepsjen nga dora e parë. Por nga ana tjetër, ka shumë përfitime për të luajtur lojën në internet.

E para dhe më e rëndësishmja është komoditeti. Ju nuk keni pse të visheni dhe të largoheni nga shtëpia, dhe në vend të kësaj, ju mund ta luani lojën në vendin më të rehatshëm që gjeni në shtëpinë tuaj. Nuk do të humbisni asgjë. Çdo version i ruletës që është shpikur deri më tani është i disponueshëm në Casino Cruise.

Ju do të kurseni shumë para kur luani online. Mendoni për të gjitha paratë që do të kishit shpenzuar për ushqim, transport dhe pije nëse do t'ju duhej të shkonit në një kazino me bazë tokësore. Për më tepër, kazinotë në internet priren të ofrojnë baste minimale më të ulëta, kështu që në këtë mënyrë mund të luani kumar për më pak.

Shanse më të mira dhe pagesa më të larta. E shihni, kazinotë në internet nuk duhet të shpenzojnë aq shumë para për vendndodhjen, anëtarët e stafit ose licencat e alkoolit, kështu që ato mund të përballojnë t'u japin më shumë para fituesve të tyre. Dhe me gjithë konkurrencën në internet, çdo kazino duhet të ofrojë bonuse fantastike për lojtarët e saj për t'i mbajtur ata të interesuar.

Mbani paqen tuaj. Kur luani online, mund t'i vendosni patatet e skuqura në tavolinë lehtësisht pa pasur nevojë të luftoni mes turmave. Në këtë mënyrë nuk do të ndjeni asnjë presion apo stres dhe mund të mendoni për vendimin tuaj përpara se të vendosni bast.

Personalizojeni lojën tuaj. Falë cilësimeve të avancuara, ju mund ta ndryshoni lojën në mënyra të ndryshme. Ju mund të ndryshoni ngjyrën, tingullin dhe madje mund të ndryshoni midis niveleve të ndryshme të aftësive.

Bakarat

Baccarat është një lojë e vjetër me letra që i rezistoi kohës. Loja u shpik 5 shekuj më parë dhe është ende jashtëzakonisht e popullarizuar në mesin e lojtarëve në të gjithë botën. Baccarat u prezantua për herë të parë në Amerikë në vitin 1959 dhe në fillim, ishte një lojë e disponueshme vetëm për anëtarët e familjes mbretërore dhe lojtarët e lartë.

Kohët e fundit, Live Baccarat ofron një mundësi për të gjithë që të kenë një përvojë të vërtetë kazino.

Rregullat e Baccarat

Baccarat është një lojë mjaft e thjeshtë për t'u luajtur, dhe rregullat nuk janë as aq të komplikuara, të paktën për lojtarin. Në Baccarat trajtohen vetëm dy duar, pa marrë parasysh sa lojtarë janë atje. Si lojtari ashtu edhe tregtari do të marrin fillimisht nga 2 letra secili dhe mund të ketë nevojë për një kartë të tretë. Në këtë lojë, karta e tretë nuk është fakultative, por lojtari dhe bankieri duhet të ndjekin një sërë rregullash të paracaktuara. Lajmi i mirë këtu është se nuk duhet të dini rregullat për dorën e bankierit vetëm që dora juaj të ketë një lojë të suksesshme.

Një dorë fituese në Baccarat është ajo me vlerën totale më të afërt me 3. Letrat vlerësohen në mënyrën e mëposhtme, Aces vlejnë 1, letrat nga 2 deri në 9 kanë vlerën e tyre dhe 10-tat dhe letrat e fytyrës vlerësohen 0. Nëse a dora është më shumë se 9, atëherë shifra më e djathtë është vlera e re e dorës. Për shembull, nëse dy letrat tuaja fillestare janë 8 dhe 7, vlera totale e dorës suaj do të ishte 15, por me rregullin për baccarat, ne heqim dhjetëshifrorin dhe vlera e dorës suaj është 5.

Nëse merrni një dorë me një vlerë totale prej 8 ose 9, kjo quhet dorë "natyrale". Ju jeni një fitues me këtë dorë, përveç nëse tregtari ka një "natyrale" gjithashtu, kështu që dora do të përfundojë në një barazim.

Nëse keni një dorë që arrin gjithsej 6 ose 7, nuk do të merrni një kartë të tretë. Dhe, nëse dora juaj ka një total prej 5 ose më pak, ju do të merrni një kartë të tretë.

Rregullat për bankierin janë pak më komplekse dhe duhet të mbani mend se lojtari gjithmonë përfundon raundin i pari, dhe më pas bankieri.

· Bankieri do të qëndrojë në një dorë me vlerë totale 7 e më lart.

· Nëse bankieri ka një dorë me vlerë totale 6, ai do të tërheqë një kartë të tretë nëse letra e tretë e lojtarit ishte midis 6 dhe 7.

· Nëse bankieri ka një dorë me vlerë totale 5, ai do të tërheqë një kartë të tretë nëse letra e tretë e lojtarit ishte midis 4 dhe 7.

· Nëse bankieri ka një dorë me vlerë totale 4, ai do të tërheqë një kartë të tretë nëse letra e tretë e lojtarit nuk ishte 0, 1, 8 ose 9.

· Nëse bankieri ka një dorë me vlerë totale 3, ata do të tërheqin një kartë të tretë nëse letra e tretë e lojtarit nuk ishte 8. · Nëse bankieri ka një dorë me vlerë totale 2, ata do të tërheqin një kartë të tretë .

Bingo

Bingo është një lojë e bazuar në shanse që mund të sjellë kaq shumë argëtim për këdo që është duke luajtur. Gjithçka që duhet të bëni është të përputheni me numrat e thirrur nga Gjeneruesi i Numrave të Rastit. Ajo që tërheq shumicën e lojtarëve është fakti se kjo lojë është shumë e thjeshtë për t'u luajtur.

Ka variacione të ndryshme të lojës dhe ajo vjen në bingo 75 topash, bingo 80 topash dhe bingo me 90 top. Çdo variant ka rregulla paksa të ndryshme, por në përgjithësi, nuk është asgjë e komplikuar. Ju duhet të plotësoni modelet fituese në kartën tuaj. Në ditët e sotme, lojërat zhvillohen me një ritëm të shpejtë, jo si më parë kur Bingo luhej në ndonjë sallë ose në një dhomë Bingo.

Një nga variantet më të njohura të Bingo është loja e bingos me 90 topa. Loja përmban numra nga 1 deri në 90 në një kartë bingo 9 x 3. Çdo rresht në kartë përmban 5 numra dhe 4 hapësira bosh, dhe nëse plotësoni 1 rresht fitoni një çmim. Çmimi më i lartë fitohet kur plotësoni 3 rreshta. Loja është paksa me ritëm të ngadaltë sepse kërkon kohë për të formuar kombinime fituese.

Nuk mund të bëni asgjë kur bëhet fjalë për strategjinë e të luajturit lojëra Bingo, por megjithatë, ka disa gjëra që mund të mbani parasysh për të pasur një seancë të suksesshme:

· Zgjidhni lojën që ka shanse më të preferuara.

· Mbani në mend se kur zgjidhni karta bingo me çmim më të ulët, më shumë lojtarë do të marrin pjesë në lojë dhe kjo do të ulë në mënyrë drastike shanset tuaja për të fituar. Kështu që mund të jetë më mirë të zgjidhni çmimin e kartës suaj të bingos me më shumë kujdes herën tjetër kur të luani lojën. Zgjidhni të luani bingo kur ka më pak lojtarë për shembull herët në mëngjes ose gjatë ditës kur të gjithë janë zakonisht në punë.

Blackjack

Blackjack është një lojë që është e njohur për avantazhin e saj të ulët të shtëpisë. Kjo është një nga arsyet kryesore pse kjo lojë është kaq popullore. Ju mund ta ulni skajin e shtëpisë nëse i njihni rregullat e lojës dhe nëse përdorni strategjinë e duhur:

· Dileri godet ose qëndron në Soft 17 – Në shumicën e variacioneve të Blackjack, tregtari duhet të qëndrojë në soft 17. Kjo është një dorë që ka një Ace me një vlerë prej 11, dhe kjo ul skajin e shtëpisë me 0.4%. Nga ana tjetër, ka lojëra ku tregtari duhet të godasë në soft 17 dhe me atë lëvizje, tregtari rrit skajin e shtëpisë në 0.62%. Disa lojtarë besojnë se kjo nuk është diçka drastike, por imagjinoni se keni arritur një seri humbjesh, atëherë do të shihni ndryshimin.

· Ndarja dhe ndarja e çifteve – Nëse e dini saktësisht se kur duhet të ndani dhe rindani çiftet, mund ta bëni dorën tuaj të dobët të kthehet në një të fortë. Për shembull, nëse keni një palë tetëshe kundrejt kartës së fundit prej gjashtë të tregtarit, ka më shumë gjasa të humbni. Por, nëse i ndani ato çifte, do të keni më shumë shanse për të mposhtur tregtarin.

· Numri i kuvertave – Shumica e lojërave përdorin nga 6 deri në 8 kuverta, dhe sa më pak kuvertë përdor loja, aq më të larta janë shanset për të goditur blackjack.

Poker

Video Poker është një lojë që po e merr botën në internet si një stuhi. Loja është një kombinim i lojërave slot me video në internet dhe pokerit, një kombinim i shkëlqyer që duhet ta pranojmë. Për më tepër, tani nuk keni nevojë të largoheni nga komoditeti i shtëpisë tuaj për të luajtur një lojë, ju duhet vetëm të hyni në llogarinë tuaj, të bëni një depozitë dhe të vendosni një bast.

Ka shumë variacione të ndryshme të video-pokerit të disponueshme në Casino Cruise, por në përgjithësi, loja e lojës është e njëjtë pavarësisht se cilën të zgjidhni. Do të merrni pesë letra dhe do të duhet të vendosni se cilat dëshironi të mbani dhe cilat dëshironi të hidhni. Kartat që zgjidhni të hidhni do të zëvendësohen me të reja dhe shpresojmë se kartat e reja do t'ju ndihmojnë të krijoni një dorë fituese. Dhe, meqenëse lojërat e ndryshme të pokerit kanë rregulla të ndryshme, është mirë që të kaloni pak kohë duke kaluar nëpër rregullat përpara se të vendosni të luani. Në fund të fundit, ju nuk dëshironi ta ktheni përvojën tuaj në një përvojë të kushtueshme.

Në Casino Cruise, ju mund të luani lojëra video poker falas. Kazinoja do t'ju shpërblejë me para virtuale që mund t'i përdorni për të mësuar rregullat e lojës dhe në të njëjtën kohë për të praktikuar strategjinë dhe aftësitë tuaja.

Lojtarëve u pëlqen të luajnë video poker kryesisht sepse nuk kanë nevojë të luajnë me lojtarë të tjerë dhe të përmirësojnë fytyrën e tyre në poker. Jeni vetëm ju dhe kompjuteri, kështu që nuk do të ndiheni nën presion nga kundërshtarët kur luani online.

Dhe, kur bëhet fjalë për Pokerin, lojën me letra, do të kërkojë më shumë mendim strategjik dhe njohuri të mira se si funksionon loja.

Lojëra me para të vërteta

Shumëllojshmëria e lojërave online që ofron Casino Cruise është kolosale. Lojërat më të njohura, ashtu si në çdo kazino tjetër në internet, janë lojërat me video slot dhe këtu mund të vendosni baste në lojëra si Mega Moolah, Jurassic World, Starburst, Guns N Roses dhe shumë të tjera.

Një seksion tjetër shumë i njohur në kazino është seksioni i tregtarëve të drejtpërdrejtë. Ju mund t'i luani këto lojëra për baste me para të vërteta pasi loja falas nuk lejohet këtu. Lojërat e drejtpërdrejta janë krijuar në atë mënyrë për të kopjuar një përvojë të vërtetë të lojërave të fatit. Ju mund të luani ruletë, blackjack ose baccarat live dhe të përfshiheni në lojën emocionuese dhe shpresojmë të fitoni disa pagesa të shkëlqyera. Në këtë pikë, mund të gjeni më shumë se 70 lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë që vijnë nga NetEnt, Lucky Streak dhe Evolution Gaming, të cilat janë një nga ofruesit më të mirë të softuerëve në industrinë online.

Total score8.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2014
BonusetBonuset (5)
Bonus ndeshjeBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonusi i rimbushjesBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (7)
Angleze
Arabe
Finlandeze
Gjermane
Norvegjeze
Ruse
Suedeze
LicencatLicencat (2)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (10)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (30)
AstroPay
Boku
Credit Cards
Debit Card
ECOBANQ
EasyEFT
EcoPayz
EnterCash
Entropay
Euteller
GiroPay
Interac
Jeton
MaestroMasterCardNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofort
Sofortuberwaisung
Ticket Premium
Trustly
Visa
Visa Electron
Zimpler
iDEAL
iDebit
instaDebit
MonedhatMonedhat (17)
Afrikës së Jugut Rand
Bolívari Venezuelian
Dollari Kanadez
Euro
Franga Zvicerane
Krona Daneze
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Kuna Kroate
Leu rumun
Levi Bullgar
Paund sterlina
Peruan Nuevo Sol
Peso meksikane
Rubla ruse
Shtetet e Bashkuara Dollar
Zloty Polak
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (24)
Afrika e Jugut
Arabia Saudite
Bullgaria
Egjipti
Etiopia
Gjermania
Jordania
Kameruni
Kanadaja
Katari
Kenia
Kroacia
Maroku
Mbretëria e Bashkuar
Meksika
Nigeria
Norvegjia
Omani
Peruja
Polonia
Rusia
Tunizia
Venezuela
Zvicra
SoftwareSoftware (12)