Kazinotë më të mira online me Bwin.Party 2024

Bwin.Party është një nga kompanitë më të mëdha në botë që ofron baste sportive, poker, bingo dhe lojëra slot kazino në internet. Ajo u formua në të vërtetë në 2011 përmes një bashkimi të Bwin Interactive Entertainment dhe Partygaming.

Bwin zhvillon softuer të përshtatshëm dhe sisteme mbështetëse për kazinotë e saj në internet. Ai gjithashtu bashkëpunon me ofrues të jashtëm të përmbajtjes. Në shkurt 2016, Bwin.Party u ble nga Entain, dikur GVC Holdings, për 1.7 miliardë £. Entain ruan ende markën Bwin për shkak të popullaritetit të saj me lojtarët që luajnë kazino online. Bwin, gjatë viteve, është përfshirë në sponsorizime sportive. Ata aktualisht sponsorizojnë FC Koln, Borussia Dortmund, Valencia CF dhe Jupiler Pro League belge.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi