Bonusi me depozitë

November 6, 2021

Si të maksimizoni bonuset e kazinosë në internet

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Shumica e lojtarëve seriozë të kazinosë kanë çmime falas që renditen lart në listën e tyre të kontrollit. Për përdoruesit e kazinove në tokë, pijet falas dhe disa raunde bastesh do të ishin të dobishme. Nga ana tjetër, lojtarët në internet marrin disa nga më të mirat bonuset e kazinosë për të zgjedhur.

Si të maksimizoni bonuset e kazinosë në internet

Por mos u habitni kur dini se shumica e lojtarëve bëjnë pak ose aspak fitime nga bonuset e kazinosë në internet. Pra, ku mund t'i kenë të gjitha gabimet?

Mësoni vlerën e pritshme

Të mësosh vlerën e pritur të promovimit është shumë e rëndësishme për të bërë diçka prej tij. Kjo sepse të luash lojëra kazino kërkon më shumë sesa thjesht argëtim. Në fund të fundit, askush nuk i pëlqen të humbasë.

Pra, supozoni se merrni një bonus 100% deri në 200 dollarë për ndeshjen e kazinosë. Në këtë rast, ju merrni 200 dollarë shtesë për depozitimin e 200 dollarëve. Tani, kjo e bën bankrollin tuaj total në kazino online të jetë 400 dollarë. E madhe!

Por ndërsa kjo tingëllon joshëse sesa të marrësh një bonus 100% deri në 100 dollarë, ka edhe më shumë për të. Në shumicën e rasteve, kazinotë grumbullohen në kërkesat e basteve. Kjo në thelb i referohet sa herë një lojtar duhet të përdorë paratë e bonusit përpara se të tërheqë ndonjë fitim prej tij.

Pra, nëse të dy bonuset përputhen kanë një kërkesë 20x rollover, kjo do të thotë që një lojtar që merr 200 dollarë do të duhet të luajë me 4000 dollarë për të tërhequr shumën. Nga ana tjetër, bonusi prej 100 dollarësh ju duhet vetëm të luani me 2000 dollarë për të marrë para. Kush fiton?

RTP dhe House Edge

Mos u shqetësoni; këto gjëra nuk kanë nevojë për një profesor matematike për t'i llogaritur. RTP është në thelb shuma që një lojtar pret të fitojë për çdo 100 monedha të luajtura. Pra, për shembull, nëse një automat ka një RTP 95%, kthimi maksimal i pritur për çdo bast 100$ është 95$.

Skaji ose avantazhi i shtëpisë është saktësisht e kundërta e RTP. Në thelb, ju merrni skajin e shtëpisë duke zbritur RTP nga 100%. Pra, në shembullin e mësipërm, kazinoja është e siguruar për 5 dollarë nëse fitoni apo humbni.

Por si ndikon kjo në bonusin e kazinosë? Shumica e bonuseve dhe rrotullimeve falas janë bashkangjitur në një vend të caktuar video. Edhe nëse jo, lloji i automatit ku luani paratë e bonusit të dhënë do të përcaktojë nëse bëni diçka në këmbim.

Prandaj, përdorni rrotullimet tuaja falas dhe paratë e bonusit në një automat me RTP të lartë. Kjo ju garanton më shumë kthime në planin afatgjatë. Është praktika më e mirë për të shmangur çdo gjë nën 96%.

Luaj gjithmonë lojëra tavoline

Nëse jeni me fat, termat dhe kushtet e bonusit mund të mos ju kufizojnë të luani lojëra tavoline. Nëse është kështu, atëherë falenderoni yjet tuaj sepse lojërat elektronike në internet janë armiku më i madh i bankrollit tuaj.

Së pari, lojëra elektronike në internet kanë norma të ulëta RTP. Lojtarët me eksperiencë do ta dinë se shumica nuk e kalojnë as 97%. Së dyti, dhe akoma më keq, lojërat elektronike në internet janë lojëra fati. Prandaj, asnjë sasi aftësie nuk mund ta mposhtë avantazhin e shtëpisë.

Këtu hyjnë në lojë lojërat e tavolinës si blackjack, poker, ruletë dhe baccarat. Dy të parat i lejojnë lojtarët të përdorin teknika si renditja e skajeve dhe numërimi i letrave për të anuar rezultatet në favor të tyre. Kur përdorni një strategji optimale, lojtarët e pokerit dhe blackjack-ut mund të shijojnë një avantazh shtëpie prej më pak se 1%.

Edhe Baccarat nuk shkon keq pasi lojtarët gëzojnë një avantazh prej 1,06% në bast bankier dhe 1,24% në bast lojtar. Tani krahasoni këto tarifa me lojëra elektronike në internet dhe do të betoheni që të mos i rrotulloni më kurrë rrotullat.

konkluzioni

Herën tjetër që do të hasni ato bonuse tërheqëse të kazinosë në internet, bëni fillimisht llogaritjet tuaja. Kjo për shkak se disa kazino do ta lidhin shpërblimin tuaj me lojëra elektronike në internet me norma RTP më pak se 95%. Pra, afrohuni me kujdes dhe përdorni paratë tuaja bonus në lojërat e tavolinës kudo që të jetë e mundur. Paç fat!

Të rejat e fundit

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave
2023-11-15

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave

Lajme