Çfarë duhet të dinë lojtarët përpara se të pretendojnë kredite falas të kazinosë spin

Bonus rrotullime falas

2022-12-13

Benard Maumo

Konkurrenca për lojtarët e kazinove në internet nuk ka qenë kurrë më e ashpër. Me faqet e reja dhe më të mira të kazinove në internet që hapen çdo ditë, operatorët duhet të qëndrojnë një hap përpara duke ofruar bonuse si rrotullime falas. Këto kredite falas të kazinosë u japin lojtarëve të rinj dhe besnikë një shans për të luajtur tituj slot falas pa rrezikuar paratë aktuale. 

Çfarë duhet të dinë lojtarët përpara se të pretendojnë kredite falas të kazinosë spin

Por nëse jeni një lojtar i ri, mund të tundoheni të kërkoni rrotullimet më të mëdha falas në botën e iGaming. Mjerisht për ju, rrotullimet e bonusit mund të kenë disa kushte të fshehura që mund të bëjnë ose prishin seancat falas. Kjo është arsyeja pse duhet të lexoni këtë udhëzues të rrotullimit falas të kazinosë në internet përpara se të kërkoni rrotullime falas në faqen e internetit të kazinosë. 

Cilat janë rrotullimet falas të kazinosë në internet?

Vetëm emri shpjegon se për çfarë ka të bëjë ky bonus i kazinosë në internet. Rrotullimet falas janë kredite lojërash falas që u jepen lojtarëve të automatëve. Me fjalë të tjera, kazinoja mund t'ju lejojë të rrotulloni automatin disa herë pa përdorur paratë tuaja të çmuara. Natyra e lirë dhe e thjeshtë e këtij shpërblimi bonus të kazinosë në internet e bën atë tërheqës për lojtarët fillestarë dhe me përvojë. 

Në shumicën e rasteve, rrotullime falas të kazinosë në internet u jepen lojtarëve të rinj që përfundojnë me sukses procesin e regjistrimit. Shumë kazino shpesh përfshijnë rrotullime falas në promovimet e bonusit të ndeshjes së depozitave dhe rrotullimet e bonusit mund të kreditohen në disa këste. Ndonjëherë, lojtarët besnikë të kazinosë mund të marrin gjithashtu rrotullime falas në një automat që operatori dëshiron të promovojë.

Por bonuset e rrotullimit falas nuk janë vetëm shpërblime të pavarura të kazinosë në internet. Ju gjithashtu mund të merrni raunde rrotullimi bonus ndërsa luani shumicën e automatëve. Gjithçka që duhet është të merrni të paktën tre simbole scatter për të hyrë në raundet e bonusit. Disa lojëra madje mund t'i lejojnë lojtarët të fitojnë më shumë rrotullime falas pasi të kenë arritur të njëjtin numër shpërndarjesh gjatë raundeve të bonusit.

Udhëzues për zgjedhjen e rrotullimeve falas të kazinosë në internet

Siç u tha më parë, lojtarët fillestarë të kazinosë në internet janë fajtorë për pretendimin e çdo promovimi të rrotullimit falas që duket i mirë me sy të lirë. Por ju nuk mund t'i fajësoni ata, sepse të gjithë lojtarët e fatit kanë një etje të pashuar për të fituar. Bonuset më të mëdha janë zakonisht më të mira për shumicën e lojtarëve të kazinosë në internet. 

Më poshtë janë disa konsiderata të rëndësishme kur zgjidhni një kredit me rrotullim falas të kazinosë në internet:

Buza e shtëpisë së automatit

Buza e shtëpisë është makthi më i keq për çdo lojtar të kazinosë në internet. Kjo normë përfaqëson shumën që kazino mban nga çdo bast me rrotullim falas që bëni. Nëse një automat ka një avantazh shtëpie prej 4%, shtëpia mban 4 dollarë nga çdo 100 dollarë të mundshme. Shumë makina slot tregojnë normën RTP (kthimi te lojtari) në vend të skajit të shtëpisë. Pra, zbritni RTP nga 100% për të marrë skajin e shtëpisë.

Me këtë në mendje, është e qartë se një skaj më i ulët i shtëpisë së automatit do të jetë i favorshëm për seancat tuaja të rrotullimit falas. Puna është se skaji i shtëpisë ndikon drejtpërdrejt në sasinë mesatare që humbisni në orë. Kjo do të thotë që lojtarët duhet të zgjedhin me kujdes automatet kualifikuese për kreditet e rrotullimit falas. 

Duke supozuar se luani 500 rrotullime në orë dhe çdo rrotullim kushton 5 dollarë në një lojë me një avantazh shtëpie prej 4%. Në atë rast, humbja juaj e pritshme për orë do të jetë 100 dollarë. Nga kjo matematikë, mund të konkludoni me siguri se një skaj më i lartë i shtëpisë çon në më shumë humbje të rrotullimit falas. Fatmirësisht, skaji i shtëpisë kapet vetëm pas mijëra raundeve  të gjitha lojërat e kazinosë në internet. 

Kërkesat e bastit

Nuk i keni përmbushur kërkesat e bastit nëse mendoni se skaji i shtëpisë është "djalli" në një promovim me rrotullim falas. Rrotullimet falas mund të duken si një nga ato kreditet e basteve falas ndërsa duke luajtur në faqet më të mira të kazinove në internet. Por nëse shikoni më nga afër, do të kuptoni se kazino ka përfshirë kërkesat e lojës. Ky është numri i herëve që duhet të luani duke përdorur kreditet e rrotullimit falas përpara se të tërhiqni ndonjë fitim. 

Për shembull, një promovim i rrotullimit falas mund të ketë kërkesa për baste deri në 30 herë. Nëse kjo është situata, ju duhet të luani me kredite bonus deri në 30x për të tërhequr çdo fitim të grumbulluar. Pra, nëse kërkesa për luajtje është shumë e lartë, mos merrni rrotullime falas. Aplikoni të njëjtin mendim kur kërkoni ndonjë bonus të kazinosë në internet. 

Varianca dhe frekuenca e goditjes

Një promovim i rrotullimit falas të kazinosë në internet mund të ketë kërkesa të favorshme bastesh, por varianca/frekuenca e goditjeve do të përcaktojë se sa shpesh fitoni. Varianca ose paqëndrueshmëria e një automati është sa shpesh paguhet loja dhe me sa shumë. 

Makinat e fatit me paqëndrueshmëri të ulët paguajnë më shpesh, por në shuma të vogla, ndërsa e kundërta është e vërtetë për titujt shumë të paqëndrueshëm. Me pak fjalë, të luash një slot me paqëndrueshmëri të ulët është ideale nëse dëshiron të fitosh diçka nga raundet e tua të rrotullimit të bonusit. Por ju ende mund të fitoni një çmim të parë në një slot shumë të paqëndrueshëm.

Pra, si mund të konfirmoni paqëndrueshmërinë e një automati? Si fillim, luani duke përdorur kreditet e rrotullimit falas për të ditur se sa shpesh paguhet loja. Për ta siguruar këtë, ju mund të përdorni gjithashtu bonuse të tjera të kazinosë në internet, si për shembull depozitat e ndeshjeve dhe bonuset pa depozita. 

Por për shkak se bonuset zakonisht janë të kufizuara, është më mirë të luani versionin demo falas të slotit. Versioni demo falas ju lejon të luani mijëra raunde me para virtuale dhe të bëni një përfundim thelbësor. 

Kërkesa të tjera për bonusin e rrotullimit falas

Nëse shpërblimi i rrotullimit falas shënon listat e kontrollit të mësipërm, lexoni kushtet për të përcaktuar periudhën e vlefshmërisë. Të gjitha bonuset e kazinosë në internet kanë një periudhë vlefshmërie, pas së cilës faqja do të tërheqë promovimin. Në mënyrë ideale, periudha për të përmbushur kërkesat e bastit duhet të jetë realiste. Mos kërkoni një bonus prej 300 rrotullimesh falas me një periudhë njëditore për të përmbushur kërkesat. Mos harroni se ju keni gjëra të tjera për të bërë përveç se të luani automat në internet. 

Është gjithashtu e rëndësishme të konfirmoni kufirin e bastit të kredisë së rrotullimit falas. Një bonus kazino me një kufi minimal më të lartë bast do t'ju lejojë të përmbushni kërkesat e lojës shumë më shpejt. Por nga ana tjetër, kreditet tuaja të rrotullimit falas do të shterohen më shpejt. Pra, nuk duhet të jetë shumë i ulët apo shumë i lartë. 

Asnjë strategji nuk funksionon me rrotullime falas

Mund të shihni qartë se si funksionojnë rrotullimet falas aplikacionet më të mira të kazinosë në internet. Por megjithëse duke marrë parasysh veçoritë si kërkesat e basteve, avantazhi i shtëpisë dhe varianca e lojës rrisin shanset tuaja për të fituar një pagesë, është kritike të theksohet se lojërat elektronike janë lojëra fati. Është një përfundim i paramenduar që do të mbetesh spektator pasi të rrotullosh bobinat.

Për këtë qëllim, këshillohet të ulni pritshmëritë tuaja për të fituar një pagesë nga kreditë e rrotullimit falas ose bastet me para reale. Përputhja e simboleve fituese në një automat është një çështje 50/50. Dhe madje bëhet edhe më keq sepse shtëpia ka gjithmonë një avantazh. Pra, luani lojëra elektronike për argëtim dhe konsideroni çdo fitore me rrotullim falas si bonus. Mbani mend, luani në të gjitha linjat e pagesës!

Të rejat e fundit

A mund të pezullojnë kazinotë në internet lojtarët për të fituar shumë?
2023-10-01

A mund të pezullojnë kazinotë në internet lojtarët për të fituar shumë?

Lajme