BK8 - Games

Age Limit
BK8
BK8 is not available in your country. Please try:
Trusted by
Curacao

Games

BK8 Casino ka shtuar shumë lojëra të ndryshme në portofolin e saj për t'u kujdesur për lloje të ndryshme lojtarësh. Shumica e lojërave në kazino janë të disponueshme në një modalitet argëtues, që do të thotë se mund të luani pa pasur nevojë të depozitoni asnjë fond. Kjo është një mënyrë e shkëlqyer për të praktikuar rregullat e një mënyre të caktuar dhe për të praktikuar strategjinë tuaj.

Bakarat

Të luash Baccarat në internet është një përvojë e mahnitshme. Para jush do të jetë një tavolinë e vogël, ku mund të vendosni bastet tuaja. Pasi ta bëni këtë, thjesht klikoni butonin Deal dhe do të merrni kartat tuaja. Ideja e lojës është që të merrni një dorë që arrin gjithsej 9. Dhe, nuk keni pse të vini bast as me dorën tuaj. Ju keni tre opsione kur bëhet fjalë për bast, mund të vini bast në dorën e Bankierit, dorën e Lojtarit ose të vini bast në Barazim.

Basti i barazimit ofron pagesën më të lartë, por ky është një bast që duhet të shmangni sepse do të ndodhë rrallë.

Kartat kanë vlera paksa të ndryshme për lojën. Aset vlerësohen me 1, letrat nga 2 deri në 9 kanë vlerat e tyre nominale dhe 10-tat dhe letrat me fytyrë vlerësohen me zero.

Rregullat e kartës së tretë për lojtarin

Në disa raste, lojtari mund të marrë një kartë të tretë. Nëse dora juaj arrin 5 ose më pak, do të merrni një kartë të tretë. Nëse dora juaj arrin 6 ose 7, do të qëndroni në këmbë. Nëse keni fatin të merrni dy letra që gjithsej 8 ose 9, atëherë kjo quhet dorë natyrale dhe ju jeni fituesi i raundit.

Rregullat e Kartës së Tretë për Bankierin

Rregullat për bankierin janë pak më të vështira, por e mira është që nuk duhet t'i njohësh për të pasur një lojë të suksesshme. Tregtari është ai që do të duhet të ndjekë rregullat dhe kartat e shpërndarjes nëse është e nevojshme dhe ju thjesht mund të uleni dhe të relaksoheni.

 • Kur dy letrat e para të bankierit arrijnë në 3, ata do të marrin një kartë të tretë nëse lojtari ka marrë një kartë të tretë me vlerë 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10, dhe do të qëndrojnë nëse lojtari mori një kartë të tretë me vlerë 8.
 • Kur dy kartat e para të bankierit gjithsej 4, ata do të marrin një kartë të tretë nëse lojtari ka marrë një kartë të tretë me vlerë 2, 3, 4, 5, 6, 7, dhe do të qëndrojnë nëse lojtari ka marrë një kartë të tretë me një vlerë prej 1, 8, 9, 10.
 • Kur dy letrat e para të bankierit arrijnë në 5, ata do të marrin një kartë të tretë nëse lojtari ka marrë një kartë të tretë me vlerë 4, 5, 6, 7, dhe do të qëndrojnë nëse lojtari ka marrë një kartë të tretë me vlerë 1. , 2, 3, 8, 9, 10.
 • Kur dy letrat e para të bankierit arrijnë në 6, ata do të marrin një kartë të tretë nëse lojtari ka marrë një kartë të tretë me vlerë 6, 7, dhe do të qëndrojnë nëse lojtari ka marrë një kartë të tretë me vlerë 1, 2, 3. , 4, 5, 8, 9, 10.
 • Kur dy kartat e para të bankierit gjithsej 7, ato do të qëndrojnë.

Poker

Pokeri është një lojë e shkëlqyer që mund ta luani në BK8 Casino. Ekzistojnë disa variante të ndryshme të lojës që mund t'i gjeni këtu dhe disa nga më të njohurat përfshijnë ato në vijim:

Texas Hold'em

Texas Hold'em është varianti më i popullarizuar i pokerit që mund të luani në BK8 Casino. Ky është varianti që luhet në turne, kështu që nëse nuk dini nga të filloni, kjo është loja për ju. Çdo lojtar merr 2 letra dhe 5 letra të përbashkëta shpërndahen në tre faza. Ju duhet të zgjidhni 2 letra të hapura dhe pesë letra të përbashkëta për të krijuar dorën tuaj më të mirë të pokerit me 5 letra. Ju keni në dispozicion katër opsione bastesh, për të kontrolluar, për të thirrur, për të ngritur ose për të palosur.

Ceme

Ceme poker është një tjetër variant i njohur pokeri që është veçanërisht i popullarizuar në Azi. Të paktën dy lojtarë kërkohen për këtë lojë kur luani në një kazino me bazë tokësore. Por kur luani online, mund të luani vetëm. Para fillimit të lojës, ju do të merrni 2 letra dhe lojtari me vlerën më të madhe të kartës fiton lojën. Kjo është një lojë shumë e thjeshtë për t'u mësuar, dhe ju jeni duke u mbështetur në fatin tuaj këtu.

Domino

Pokeri domino luhet me një minimum prej dy dhe maksimumi katër lojtarë. Para se të merrni letrat tuaja, duhet të vendosni një bast. Më pas, do të merrni 5 letra me fytyrë poshtë dhe më pas mund të zgjidhni një nga katër opsionet e disponueshme, për të vënë bast, për të kontrolluar, për të palosur ose për të ngritur. Lojtari me dorën e rangut më të lartë fiton vazon.

Gjëja më e rëndësishme që duhet t'i kushtoni vëmendje kur bëhet fjalë për pokerin është të mësoni renditjen e dorës së pokerit. Pasi ta bëni këtë, mund të luani çdo variant të pokerit që është i disponueshëm.

 • Flush mbretëror - kjo është një dorë që përbëhet nga letrat e mëposhtme A, K, Q, J dhe 10, të gjitha në të njëjtin kostum.
 • Straight flush - kjo është një dorë që përbëhet nga pesë letra në një sekuencë të gjitha në të njëjtin kostum.
 • Katër të një lloji - kjo është një dorë që përbëhet nga katër letra të së njëjtës rang dhe një kartë shtesë.
 • Shtëpi e plotë - kjo është një dorë që përbëhet nga tre të një lloji dhe një palë.
 • Flush - kjo është një dorë që përbëhet nga çdo pesë letra të të njëjtit kostum, por jo në sekuencë.
 • Straight - kjo është një dorë që përbëhet nga pesë letra në një sekuencë, por jo në të njëjtin kostum.
 • Tre të një lloji - kjo është një dorë që përbëhet nga tre letra të së njëjtës rang.
 • Dy palë - kjo është një dorë që përbëhet nga dy letra të së njëjtës rang.
 • Çifti - kjo është një dorë që përbëhet nga dy letra të së njëjtës rang.
 • Kartë e lartë - kur nuk keni asnjë nga duart e përmendura më lart, letra e vetme me vlerë është letra juaj më e lartë.

Bingo

Bingo është një lojë që luhet për shumë vite dhe është ende e njohur edhe sot. Dëshmia më e hershme e Bingos mund të gjurmohet në Italinë e viteve 1500 dhe dihet se është një nga format e para të lojërave të fatit.

Në të kaluarën, duhej të shkonit në një sallë bingo për të luajtur, por sot e vetmja gjë që ju nevojitet është kompjuteri ose pajisja juaj e dorës.

Gjëja e parë që duhet të bëni është të blini një biletë bingo dhe mund të blini sa të doni. Çdo biletë ka numra që korrespondojnë me numrin e thirrur. Gjithçka që duhet të bëni është të kryqëzoni biletën tuaj përpara se dikush tjetër të fitojë.

Ka disa veçori që mund t'i përdorni kur luani në internet për t'i bërë gjërat më të lehta për ju. Luajtja automatike është një nga ato veçori që automatikisht do të shënojë numrat në biletën tuaj dhe nuk keni pse t'i kërkoni me furi.

Funksioni më i mirë i rregullimit të kartave do t'i rendit automatikisht kartat tuaja në rend, duke vendosur të parët ato me më shumë shanse për të fituar.

Theksoni veçorinë më të mirë të kartës që do t'ju lajmërojë kur një kartë e juaja është gati të fitojë.

Blackjack

Blackjack është një lojë me letra që mund ta luani sapo të bashkoheni në kazinonë BK8. Ju luani vetëm kundër tregtarit dhe jo lojtarëve të tjerë këtu. Meqenëse kjo është një lojë shumë e njohur, nuk është çudi që ka shumë variante të ndryshme të së njëjtës. Mund të ketë disa rregulla paksa të ndryshme, por në përgjithësi, rregullat bazë janë të njëjta dhe pasi t'i mësoni ato, mund të përshtateni lehtësisht me çdo lojë që luani.

Gjëja e parë që duhet të bëni është të blini patate të skuqura, të cilat do t'i përdorni më vonë për të vendosur një bast. Pasi të vendosni bast, ju do të merrni dy letra me fytyrë lart dhe po ashtu edhe tregtari. Një nga letrat e tregtarit do të jetë me fytyrë poshtë dhe tjetra do të jetë me fytyrë lart.

Kartat kanë vlera paksa të ndryshme për lojën. Letrat nga 2 deri në 10 kanë vlerën e tyre nominale, Aces vlerësohen si 1 ose 11 dhe letrat me fytyrë vlerësohen me 10.

Ka disa opsione të ndryshme në dispozicion për lojtarin për të përmirësuar vlerën e dorës së tyre. Dora ideale që mund të merrni është ajo me një kartë me dhjetë vlera dhe një Ace. Kjo dorë quhet Natyrore dhe nëse e merrni ju jeni fituesi i raundit.

Objektivi i lojës është të marrësh një dorë që është më afër 21, më e lartë se dora e tregtarit pa u rrëzuar. Ka disa lëvizje që janë në dispozicion për lojtarin për të përmirësuar vlerën e dorës së tyre.

Më të zakonshmet janë goditja dhe qëndrimi në këmbë. Kur goditni, ju merrni një kartë shtesë dhe mund të godisni sa herë që mendoni se është e nevojshme. Kur qëndroni në këmbë, jeni të kënaqur me dorën që keni ose besoni se një kartë shtesë nuk do të përmirësojë vlerën e dorës tuaj dhe nuk do të merrni një kartë shtesë.

Nëse dy letrat që merrni janë të së njëjtës vlerë, atëherë mund t'i ndani çiftet dhe t'i luani si dy duar të veçanta. Ju do të duhet të vendosni një bast shtesë, i barabartë me bastin tuaj fillestar.

Double down është një opsion i shkëlqyeshëm, veçanërisht nëse keni një dorë të mirë. Ju do të duhet të vendosni një bast tjetër dhe do të merrni vetëm një kartë shtesë për këtë.

Kur letra e sipërme e tregtarit tregon një ACE, atëherë ka shumë mundësi që letra poshtë të jetë një kartë me 10 vlera. Pra, në këtë rast, ju mund të vendosni një bast anësor të quajtur Sigurim. Më pas, tregtari do të kontrollojë nëse ata kanë një blackjack natyral dhe nëse e bëjnë, ju do të merrni një pagesë për bastin anësor, por do të humbni bastin tuaj origjinal.

Pasi të keni mbaruar duke luajtur dorën tuaj, është radha e tregtarit të luajë dorën e tij. Tregtari nuk ka aq shumë opsione sa lojtari. Ata vetëm mund të godasin dhe të qëndrojnë, dhe gjithmonë ndjekin rregulla strikte edhe pse kanë një dorë që mund t'u sjellë atyre një fitore. Tregtari do të qëndrojë gjithmonë në 17 dhe më lart dhe do të godasë në 16 ose më pak.

Ruletë

Ruleta është një tjetër lojë kazinoje që ekziston për shekuj dhe është ende e njohur sot. Ekzistojnë tre versione klasike të lojës, ruleta amerikane, evropiane dhe franceze. Rrota evropiane përbëhet nga 37 slota, 18 të kuqe, 18 të zeza dhe 1 slot jeshile. Rrota amerikane përbëhet nga 38 lojëra elektronike, përsëri 18 të zeza dhe 18 të kuqe, dhe 2 vende jeshile për zero dhe zero të dyfishtë. Një pjesë tjetër shumë e rëndësishme e lojës është faqosja e tabelës që përbëhet nga të gjitha bastet e mundshme që mund të vendosni. Ju vendosni patate të skuqura në tryezën e ruletit dhe tregtari do ta hedhë topin e bardhë në rrotën tjerrëse. Sapo rrota të ndalojë së rrotulluari, topi do të bjerë në një nga xhepat dhe nëse e keni parashikuar saktë numrin, atëherë do të merrni pagesën tuaj.

Gjëja e parë që duhet të vendosni kur luani ruletë është se çfarë lloj lojtari jeni. Dëshironi të keni një lojë më të ekuilibruar ku fitoni disa dhe humbni disa, apo dëshironi të shkoni për para të mëdha? Kjo është e rëndësishme sepse kjo do t'ju ndihmojë të zgjidhni më mirë bastet tuaja.

Të gjitha bastet në ruletë ndahen në dy kategori, bastet e brendshme dhe të jashtme. Bastet e brendshme janë për lojtarët më me përvojë që shkojnë për fitore të madhe. Shanset për të fituar këto baste janë shumë më të vogla në krahasim me bastet e tjera, por pagesat janë shumë të mëdha. Bastet e jashtme, nga ana tjetër, ofrojnë shanse më të mira për të fituar, por pagesa nuk është aq mbresëlënëse.

Këto janë të gjitha bastet e brendshme që mund të vendosni në ruletë:

 • Një bast në një numër të vetëm do të sjellë një pagesë 35 me 1, dhe kjo njihet si bast i drejtpërdrejtë.
 • Një bast në dy numra ngjitur me njëri-tjetrin do të sjellë një pagesë prej 17 me 1, dhe kjo njihet si bast i ndarë.
 • Një bast në tre numra do të sjellë një pagesë prej 11 në 1, dhe kjo njihet si bast i rrugës.
 • Një bast në katër numra do të sjellë një pagesë prej 8 deri në 1, dhe kjo njihet si bast qoshe.
 • Një bast në pesë numra do të sjellë një pagesë prej 6 deri në 1 dhe ky bast është i disponueshëm vetëm në ruletën amerikane sepse përfshin numrat e mëposhtëm, 0, 00, 1, 2 dhe 3.
 • Një bast në gjashtë numra do të sjellë një pagesë prej 5 deri në 1, dhe ky bast njihet si një bast linjë.

Këto janë bastet e jashtme që mund të vendosni në ruletë:

 • Një bast në 12 numra do të sjellë një pagesë prej 2 deri në 1, dhe kjo njihet edhe si bast duzine.
 • Një bast në 12 numra me radhë do të sjellë një pagesë prej 2 deri në 1, dhe kjo njihet si bast kolone.
 • Një bast në të gjithë numrat tek ose çift do të sjellë një pagesë prej 1 me 1.
 • Një bast për të gjithë numrat e ulët ose të gjithë të lartë do të sjellë një pagesë prej 1 deri në 1.
 • Një bast në të gjithë numrat tek ose çift do të sjellë një pagesë prej 1 me 1.

Slot

Lojërat me video slot në internet janë ndoshta ato më të lehtat për t'u luajtur në çdo kazino online. Do t'ju duhen vetëm disa minuta për të kuptuar rregullat bazë të lojës nëse jeni fillestar. Për të fituar, ju duhet të vendosni simbolet që përputhen në një linjë aktive pagese. Jo të gjitha simbolet janë krijuar të barabarta dhe disa janë më të vështira për t'u marrë se të tjerët. Ato që janë më të vështira për t'u marrë janë ato që do të sjellin pagesa më të mira.

Është shumë e rëndësishme të mësoni se si të rregulloni shumën e basteve kur luani për herë të parë një slot. Për shembull, nëse keni një buxhet, nuk dëshironi të vendosni baste të mëdha sepse do të humbni ekuilibrin tuaj shumë shpejt. Pasi të vendosni se sa dëshironi të vini bast, duhet të klikoni butonin Spin dhe të shpresoni për më të mirën.

Gjëja tjetër që duhet t'i kushtoni vëmendje është numri i linjave të pagesës që mund të luani. Për të përmirësuar shanset tuaja për të fituar, duhet të aktivizoni të gjitha linjat e disponueshme të pagesës në një lojë. Mbani në mend se nëse luani një jackpot progresiv, duhet të keni aktive të gjitha linjat e pagesës dhe të vendosni një bast maksimal.

Simbolet e bonusit

Ajo që e bën lojën e lojërave elektronike në internet kaq interesante është shfaqja e simboleve të bonusit. Ata zakonisht aktivizojnë një bonus dhe sjellin pagesa më të mira në krahasim me simbolet e tjera.

Simbolet e shpërndarjes janë një nga simbolet më të vlefshme sepse ato ofrojnë pagesa edhe pse nuk janë në një linjë aktive pagese. Për më tepër, ato aktivizojnë edhe veçorinë kryesore.

Simbolet e egra janë disi si kartat e shakasë, sepse ato mund të qëndrojnë për çdo simbol tjetër përveç shpërndarjeve për të përfunduar një linjë pagese. Në disa lojëra, simbolet e egra vijnë gjithashtu me një shumëzues.

Ka lloje të ndryshme të egra dhe të gjitha vijnë me disa veçori të veçanta. Zgjerimi i wilds për shembull, kur ato shfaqen në bobin, ata do të mbulojnë të gjithë bobinën dhe do të përmirësojnë shanset tuaja për të fituar. Egra të grumbulluara, shumë të ngjashme me ato të egra në zgjerim, vijnë në tufa me nga 2, 3 ose më shumë të grumbulluara njëra mbi tjetrën. Duke bërë këtë, ata do të përmirësojnë shanset tuaja për të arritur një kombinim në disa linja pagese.

Lojëra bonus

Ajo që i bën interesante lojërat me video slot në internet, janë lojërat bonus që ato ofrojnë. Disa lojëra ofrojnë lojëra komplekse bonus që e bëjnë lojën shumë intriguese.

Tipari më i zakonshëm i bonusit dhe më i vlerësuari midis lojtarëve është raundi i bonusit të rrotullimeve falas. Ajo që e bën këtë bonus kaq tërheqës është se ju mund të rrotulloni rrotullat dhe të fitoni pa pasur nevojë të shpenzoni paratë tuaja.

Disa lojëra elektronike ofrojnë mini-lojëra që mund të ofrojnë pagesa më të larta për kombinime ose një vëllim më të madh të simboleve të bonusit.

Total score7.2
Përfitimet
+ Besuar nga John Terry & Robin Van Persie
+ Depozita dhe Tërheqje e Shpejtë
+ Partneri zyrtar i basteve aziatike i klubeve spanjolle 2021/22

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2013
BonusetBonuset (9)
Bonus cashbackBonus referimiBonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi VIPBonusi i ditëlindjesBonusi i rimbushjesBonusi javorBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (6)
Angleze
Indoneziane
Kineze
Malajziane
Tajlandeze
Vietnameze
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (3)
LojëraLojëra (12)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (10)
ATM
ATM Online
Bank transferBitcoin
Bitcoin Cash
Bitcoin Gold
Crypto
Eezie Pay
Ethereum
Help2Pay
MonedhatMonedhat (7)
Bahti Tailandez
Dollari i Singaporit
Dồngu Vietnamez
Rieli Kamboxhian
Ringgiti Malajzian
Rupia Indoneziane
Shtetet e Bashkuara Dollar
ShtetetShtetet (6)
Indonezia
Kamboxhia
Malajzia
Singapor
Tajlandë
Vietnami
SoftwareSoftware (10)