Rishikimi i kazinosë Bizzo - Responsible Gaming

BizzoResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
BonusDeri në 775 € / 350 dollarë + 250 rrotullime falas
Program i mirë VIP
Shumë bonuse
Dizajn i mirë
Merr bonusin
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Program i mirë VIP
Shumë bonuse
Dizajn i mirë
Bizzo
Deri në 775 € / 350 dollarë + 250 rrotullime falas
Deposit methodsSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Merr bonusin
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Bixhozi është një aktivitet popullor i kohës së lirë që shumë njerëzve u duket argëtues. Fatkeqësisht, disa lojtarë zhvillojnë një marrëdhënie jo të shëndetshme me lojërat e fatit dhe ata janë ata që ka të ngjarë të bëhen të varur nga kumari.

Kumari është bast parash në një rezultat të rezultateve të pasigurta për të fituar para. Edhe në lojërat ku lojtarët mund të përdorin aftësi dhe njohuri, si pokeri dhe bastet sportive, elementi i fatit është vendimtar për rezultatin.

Njerëzit kanë arsye të ndryshme pse luajnë bixhoz. Nuk është vetëm sepse është një aktivitet argëtues dhe argëtues. Disa lojtarë pëlqejnë të luajnë në një kazino me bazë tokësore sepse u pëlqen elementi social i të luajturit lojëra, të tjerë ëndërrojnë të fitojnë para. Lojtarët që përdorin lojërat e fatit si një shpëtim nga problemet janë ata që kanë më shumë gjasa të zhvillojnë një varësi.

Varësia nga kumari konsiderohet një çështje kritike e shëndetit publik pasi mund të dëmtojë fusha të shumta të jetës, duke përfshirë marrëdhëniet financiare, psikologjike dhe të dëmtuara sociale dhe kulturore.

Problemi që lojtarët shpesh harrojnë është se kumari duhet të trajtohet si një kalim kohe argëtuese dhe jo si një mjet për të krijuar të ardhura. Shumica e lojtarëve e trajtojnë lojën e fatit si një rekreacion dhe shpenzojnë vetëm atë që kanë mundësi për të humbur, ndërkohë që ka një përqindje të vogël që e ka të vështirë të kontrollojë nxitjet e tyre.

Bizzo Casino kujdeset për lojtarët e tyre dhe për këtë arsye, ata janë në përputhje me parimet e lojës së përgjegjshme.

7 lloje të zonave të përgjegjshme të lojërave të fatit

Mbrojtja e kumarxhinjve vulnerabël – Një fushë shumë e rëndësishme është mbrojtja e lojtarëve vulnerabël. Kjo është për shkak se disa lojtarë janë më të prirur për të zhvilluar një varësi se të tjerët. Shpenzimi i tepërt i parave dhe kohës për lojërat e fatit së shpejti do të ndikojë në jetën e tyre në një mënyrë shumë negative. Ajo që lojtarët mund të bëjnë këtu është të marrin në konsideratë programet e vetëpërjashtimit ose të vendosin kufizime në sasinë e parave dhe kohën që shpenzojnë duke luajtur bixhoz.

Parandalimi i lojërave të fatit të mitur – lojtarët duhet të mbushin moshën ligjore për të luajtur kumar që të mund të krijojnë një llogari. Jemi të vetëdijshëm që të miturit do të bëjnë çmos për të krijuar një llogari, por Bizzo Casino merr të gjitha hapat e nevojshëm për të parandaluar krijimin e llogarive të tilla.

Për këtë arsye, kazinoja kërkon që çdo lojtar të kalojë një procedurë verifikimi ku, midis kontrolleve të tjera, duhet të provojë se është në moshë madhore për të krijuar një llogari. Për më tepër, prindërit që kanë llogari në kazinotë online këshillohen të monitorojnë dhe të marrin të gjitha mjetet e nevojshme për të bllokuar aksesin në faqet e kazinove të lojërave të fatit. Kjo mund të bëhet lehtësisht duke instaluar aplikacione të kontrollit prindëror në pajisjet e tyre.

Masat e sigurisë kundër veprimtarive kriminale – Faqet e lojërave online, ashtu si çdo faqe tjetër që merret me tregtinë elektronike, mund të ndikohen nga aktivitetet kriminale në internet. Një nga aktivitetet më të zakonshme është pastrimi i parave, ndaj për këtë arsye Bizzo Casino përdor programe softuerike që zbulojnë dhe bllokojnë aktivitetet e pastrimit të parave.

Privatësia e informacionit – Të dhënat private të lojtarëve mbahen të sigurta dhe të sigurta gjatë gjithë kohës. Kjo bëhet duke prezantuar disa politika të forta për të kontrolluar aksesin në të dhëna të rëndësishme private.

Mbrojtja e pagesave në internet – Të dhënat financiare të lojtarëve janë të sigurta dhe të sigurta në çdo kohë. Bizzo Casino për këtë arsye ka zgjedhur disa nga zgjidhjet më të mira të pagesave që ofrojnë mbrojtjen e duhur në mënyrë që lojtarët të mund të transferojnë në mënyrë të sigurt fonde në dhe nga llogaria e tyre.

Krijimi i një mjedisi të sigurt online – Lojtarët duhet të ndihen të sigurt gjatë gjithë kohës ndërsa luajnë në kazinonë e tyre të preferuar. Një nga parimet më të rëndësishme që Bizzo Casino ndjek është krijimi i një sërë kontrollesh dhe mekanizmash që krijojnë kuadrin e një mjedisi të sigurt online.

Marketing i përgjegjshëm – Bizzo Casino nuk synon lojtarët e mitur ose të pambrojtur duke reklamuar produktet e saj. Lojtarët që janë vetëpërjashtuar nga lojërat e fatit nuk do të marrin asnjë email promovues gjatë periudhës së vetëpërjashtimit.

Bizzo Casino merr përgjegjësinë për aktivitetet e saj dhe sigurohet që parimet e lojërave të fatit të respektohen dhe kuptohen nga të gjitha palët.

Bizzo Casino sigurohet që produktet e saj softuerike të ofrojnë një përvojë të sigurt dhe të ndershme lojrash. Për më tepër, kazinoja është nën kërkesa morale dhe juridike për të siguruar të gjitha mjetet e nevojshme për të kontrolluar:

 • Parandalimi i varësisë duke vendosur kufij bastesh dhe programe të vetëpërjashtimit.
 • Bastet e të miturve.
 • Garantoni privatësinë dhe sigurinë e të dhënave duke shtuar mjete sigurie kundër kërcënimeve në internet dhe aktiviteteve kriminale.
 • Ofroni një mjedis të sigurt lojërash fati.

Kumar i përgjegjshëm

Lojtarët duhet të hyjnë me kujdes në botën e lojërave të fatit në internet. Njohja për të gjitha rreziqet do t'i ndihmojë ata të kontrollojnë më mirë dëshirat e tyre për kumar. Për këtë arsye, ne ofrojmë rekomandimet e mëposhtme që lojtarët duhet të ndjekin:

Kumari supozohet të jetë argëtues. Për këtë arsye, ne kemi një ton lojërash të ndryshme në mënyrë që lojtarët të mund të gjejnë diçka për ta në çdo kohë.

Kumari nuk është një mënyrë për të fituar para të lehta. Është e mundur të arrish një fitore të madhe edhe herën e parë duke luajtur, por kjo konsiderohet si fat fillestar. Ajo që lojtarët priren të harrojnë është se humbja është një pjesë e madhe e lojërave të fatit ashtu siç është fitorja.

Lojtarët duhet të kujtojnë se ata gjithmonë duhet të luajnë me paratë që mund të përballojnë për të humbur. Është një ide e mirë këtu për të zbatuar disa mekanizma të përgjegjshëm të lojërave të fatit që do t'i ndihmojnë ata në një mënyrë të madhe.

Lojtarët duhet të kufizojnë kohën që kalojnë duke luajtur në një kazino online. Kushdo që humbet disa orë në ditë duke luajtur bixhoz, ndoshta ka nevojë për një pushim nga kumari.

Lojtarët duhet të kontrollojnë dhe kufizojnë fitoret dhe humbjet e tyre në internet. Nëse vërejnë një frekuencë negative, ata duhet të vendosin nëse bixhozi është i përshtatshëm për ta. Çdo lojtar që dëshiron të pushojë nga lojërat e fatit mund të përdorë disa mjete të disponueshme në seksionin e Lojërave të Përgjegjshme në kazino.

Merr ndihmë sot

Lojtarët që kuptojnë se kanë probleme me lojërat e fatit në internet mund të kontaktojnë një organizatë që mund të ofrojë mbështetjen e nevojshme:

Kumarxhinj Anonimë – kjo është një organizatë e burrave dhe grave që janë bashkuar për të luftuar kundër rrezikut që paraqet lojërat e fatit. Duke ndihmuar të tjerët, ata po ndihmojnë edhe veten e tyre.

GamCare – kjo është një organizatë që operon brenda Mbretërisë së Bashkuar dhe ofron këshilla dhe këshilla në adresimin e ndikimit social të lojërave të fatit. Banorët që nuk janë në Mbretërinë e Bashkuar gjithashtu mund të kontaktojnë organizatën për detaje të organizatave mbështetëse ndërkombëtare.

Terapia e lojërave të fatit – kjo është një organizatë që ofron ndihmë dhe mbështetje për këdo që preket nga lojërat e fatit dhe ata operojnë si nga Britania e Madhe ashtu edhe jashtë vendit.

Kufiri i depozitave

Kumari në internet është një industri që po rritet vazhdimisht dhe lojtarët po shpenzojnë gjithnjë e më shumë kohë duke luajtur lojëra. Për këtë arsye, kazinotë po forcojnë efektivitetin e mjeteve ekzistuese më të sigurta të lojërave të fatit dhe një nga kufijtë e depozitave në internet.

Lojtarët që vendosin një kufi depozite janë në teori më shumë në kontroll të lojërave të fatit të tyre. Çdo lojtar beson se ata mund të kontrollojnë dëshirën e tyre dhe të kontrollojnë zakonet e tyre të kumarit. Gjithsesi, ndërsa lojtarët e lojërave të fatit fillojnë të marrin vendime që nuk janë racionale dhe udhëhiqen nga emocionet, aftësia e lojtarit për të qëndruar brenda kufijve të synuar rrezikohet.

Gjithsesi, vendosja e një kufiri të depozitave mund të ndihmojë lojtarët e tjerë. Lojtarët me vullnet të fortë do të ndalojnë së luajturi sapo të arrijnë kufirin e tyre. Në fund të fundit, do të ketë një ditë tjetër për të luajtur, kështu që nuk ka nevojë të merrni vendime të nxituara në vapën e momentit.

Vetëpërjashtimi

Lojtarët, të cilët besojnë se po shpenzojnë shumë kohë duke luajtur bixhoz dhe kjo fillon të ndikojë në financat dhe mirëqenien e tyre, duhet të marrin masa të menjëhershme.

Vetë-përjashtimi është një mjet i shkëlqyeshëm që Bizzo Casino ofron për lojtarët e tij. Kjo do t'i lejojë lojtarët të mbyllin llogaritë e tyre për një periudhë të caktuar dhe të mos luajnë gjatë kësaj kohe. Vetëpërjashtimi mund të zgjasë nga 6 deri në 12 muaj dhe mund të zgjasë deri në 5 vjet.

Lojtarët kanë mundësinë të përjashtojnë veten nga secila kompani e veçantë ose nga shumë kompani në të njëjtën kohë. Gjëja më e mirë që ata mund të bëjnë këtu është të kontaktojnë Mbështetjen e Klientit dhe ata do t'i ndihmojnë ata të marrin një vendim më të informuar.

Testi i vetëvlerësimit

Lojtarët që janë kumarxhinj me rrezik të lartë duhet të hyjnë në botën e lojërave të fatit me kujdes. Testi i vetëvlerësimit do t'i ndihmojë lojtarët të shohin se sa i sigurt është kumari i tyre dhe nëse ata ndërmarrin ndonjë veprim. Është e qartë se ata duhet t'i përgjigjen çdo pyetjeje sinqerisht.

 • A kaloni shumë kohë duke menduar për lojërat e fatit?
 • A keni nevojë të rrisni shumën që vendosni bast për t'u ndjerë i emocionuar?
 • A përpiqeni të reduktoni lojën e fatit pa sukses?
 • A ndiheni të shqetësuar kur përpiqeni të reduktoni lojën e fatit?
 • A gënjeni për kohën që kaloni duke luajtur bixhoz?
 • A ndërhyn bixhozi në aktivitetet tuaja të përditshme?
 • A e ndjeni nevojën për t'iu rikthyer lojërave të fatit pasi keni humbur të gjitha paratë tuaja në kumar?
 • A luani kumar kur ndiheni të shqetësuar apo të trishtuar?
1xBet:1500 €
Merr bonusin
Betwinner
Betwinner:100 €
22BET
22BET:600 dollarë
Kazino Bizzo: Duke e marrë industrinë e lojërave të fatit nga stuhia
2022-01-18

Kazino Bizzo: Duke e marrë industrinë e lojërave të fatit nga stuhia

Pavarësisht se është i sapoardhuri në skenën e lojërave të fatit në internet, Bizzo Casino ka bërë një emër për vete dhe duke pushtuar skenën e kazinosë së lojërave të fatit në internet.