Bizzo - Payments

Age Limit
Bizzo
Bizzo is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Payments

Disa nga mënyrat më të njohura të pagesës përfshijnë Skrill dhe Neteller, dhe lajmi i mirë është se ato të dyja janë të disponueshme në Bizzo Casino.

Lojtarët mund të përdorin Neteller ose Skrill për të depozituar fonde ose për të tërhequr fitimet e tyre. PayPal nuk është i disponueshëm në këtë pikë, dhe nëse kjo ndryshon në të ardhmen, lojtarët do të njoftohen.

Monedhat

Procedurat e pagesës janë standarde dhe të drejtpërdrejta. Bizzo Casino ofron depozita në monedha të shumta dhe lloji i monedhës mund të zgjidhet lehtësisht me hyrjen në llogarinë e një lojtari. Disa monedha të theksuara janë:

  • USD
  • AUD
  • EUR
  • Kriptovaluta

Lojtarët mund të përdorin kartat e kreditit Visa, MasterCard dhe Diners për depozita dhe tërheqje. Lojtarët që depozitojnë karta debiti ose krediti do të kenë shumën e tërheqjes në kartën e kreditit ose të debitit vetëm nëse shuma është e barabartë ose më e ulët se ajo e depozituar.

Kur shuma tejkalon atë të depozituar, shuma e tepërt do të paguhet me një nga mënyrat alternative të pagesës.

Kazinoja rezervon të drejtën të kontrollojë identitetin e lojtarit përpara se të përpunojë çdo pagesë.

Vendet e mëposhtme nuk mbështeten për viza: SHBA, Australia, Hong Kongu, India, Indonezia, Japonia, Korea, Malajzia dhe Singapori.

Vendet e mëposhtme nuk mbështeten për Mastercard: Andorra, Austria, Belgjika, Qipro, Republika Çeke, Danimarka, Estonia, Franca, Gjermania, Gjibraltari, Greqia, Hungaria, Islanda, Irlanda, Italia, Luksemburgu, Malta, Monako, Holanda, Norvegjia, San Marino, Sllovakia, Sllovenia, Spanja, Suedia, Zvicra, Turqia dhe Mbretëria e Bashkuar.

Pagesa maksimale

Shuma maksimale që lojtarët mund të tërheqin është e kufizuar në 4,000 dollarë në ditë, 16,000 dollarë në javë dhe 50,000 dollarë në muaj. Lojtarët që gëzojnë statusin VIP në kazino mund të bëjnë tërheqje edhe më të larta.

Rregullat e marrjes së parave

Shuma minimale që lojtarët mund të tërheqin është e kufizuar në 10 dollarë, ndërsa shuma maksimale do të varet nga mënyra e pagesës që përdorin lojtarët. Nëse tërheqja tejkalon kufirin e një sistemi të caktuar pagese, atëherë shuma do të tërhiqet me këste.

Sapo kazinoja merr një kërkesë për tërheqje, ata përpiqen ta përpunojnë atë sa më shpejt të jetë e mundur. Gjithsesi, lojtarët duhet të kenë parasysh se për disa mënyra pagese, kërkesa për tërheqje mund të zgjasë deri në 3 ditë për t'u përpunuar.

Kazinoja rezervon të drejtën të paguajë tërheqjen në një kartë krediti ose debiti nëse shuma e tërheqjes është e barabartë ose më e ulët se ajo e depozituar. Në rast se shuma tejkalon shumën e depozituar, atëherë shuma e tepërt do të paguhet me një nga mënyrat alternative të pagesës.

Kazinoja rezervon të drejtën të kontrollojë identitetin e secilit lojtar përpara se të përpunojë një tërheqje. Ne i këshillojmë lojtarët të kalojnë procedurën e verifikimit në momentin që krijojnë llogarinë e tyre, në mënyrë që të mos ketë vonesa kur të kërkojnë tërheqje.

Shuma maksimale që lojtarët mund të tërheqin në një ditë është e kufizuar në 4000$, 14000$ në javë dhe 50000$ në muaj. Fitimet progresive të jackpot-it do të paguhen plotësisht pasi këtu nuk ka kufij.

Lojtarët që janë të vetëpërjashtuar nga lojërat e fatit mund të bëjnë një tërheqje maksimale prej 4500 në ditë, 1500 dollarë në javë dhe 5000 dollarë në muaj. Këto kufizime do të zbatohen për çdo llogari joaktive.

Total score7.9
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2021
BonusetBonuset (9)
Bonus ndeshjeBonus parash pa pagesëBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi VIPBonusi i rimbushjesBonusi javorBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (9)
Angleze
Gjermane
Greke
Hungareze
Italiane
Polake
Portugeze
Spanjolle
Çeke
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (6)
All Bets Blackjack
Azuree Blackjack
BaccaratBlackjackRuletëSlotat
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (20)
AstroPay
AstroPay Card
Coinspaid
Directa24
EcoPayz
Ezee Wallet
Flexepin
Interac
Jeton
MasterCardMuchBetter
Multibanco
Neosurf
Neteller
POLi
Paysafe CardSkrill
Sofort
SticPay
Visa
MonedhatMonedhat (3)
Dollari Australian
Euro
Shtetet e Bashkuara Dollar
ShtetetShtetet (14)
Austria
Brazili
Finlanda
Gjermania
Hungaria
Irlanda
Kanadaja
Norvegjia
Polonia
Portugalia
Republika Çeke
Sierra Leone
Zelanda e Re
Zvicra
SoftwareSoftware (49)