Rishikimi i kazinosë Bizzo - FAQ

BizzoResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
BonusDeri në 775 € / 350 dollarë + 250 rrotullime falas
Program i mirë VIP
Shumë bonuse
Dizajn i mirë
Merr bonusin
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Program i mirë VIP
Shumë bonuse
Dizajn i mirë
Bizzo
Deri në 775 € / 350 dollarë + 250 rrotullime falas
Deposit methodsSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Merr bonusin
FAQ

FAQ

Shikoni FAQ-të tona të plota për Bizzo Casino sot. Ne kemi mbledhur pyetjet dhe përgjigjet më të zakonshme.

Si të aktivizoni bonusin e mirëseardhjes?

Bizzo Casino ofron një bonus shumë bujar mirëseardhjeje për lojtarët që regjistrohen për një llogari dhe bëjnë depozitën e tyre të parë. E vetmja gjë që duhet të bëjnë për të aktivizuar bonusin është të bëjnë depozitën e kërkuar dhe fondet e bonusit do të shtohen automatikisht në llogarinë e tyre. Ata nuk duhet të përdorin asnjë kod promocional për të aktivizuar ofertën.

Unë nuk kam marrë bonusin tim të depozitës. Cfare duhet te bej?

Ka disa gjëra që lojtarët duhet të bëjnë për t'u kualifikuar për bonusin e mirëseardhjes. Së pari, ata duhet të regjistrohen për një llogari në Bizzo Casino dhe të bëjnë depozitën e kërkuar. Ne sugjerojmë lojtarët të lexojnë termat dhe kushtet e bonusit përpara se ta kërkojnë atë.

Çfarë do të thotë 'vënia e bastit' dhe 'kërkesat e bastit'?

Një bast është një shumë e caktuar parash e vendosur kur luani një lojë të caktuar. Kjo është në thelb e njëjtë me vendosjen e një basti. Kërkesat e basteve nga ana tjetër përfaqësojnë numrin e herëve që lojtarët duhet të luajnë me fondet e tyre për të qenë në gjendje të bëjnë një tërheqje të fitimeve të tyre në fund të seancës së tyre.

Çfarë bonusesh dhe promovimesh ka Bizzo Casino?

Ka shumë bonuse dhe promovime të ndryshme të disponueshme në Bizzo Casino. Për të filluar gjërat në këmbën e duhur, lojtarët priten me një bonus bujar herën e parë që bëjnë një depozitë.

Herën e parë që depozitojnë, ata do të marrin një ofertë të mirëpritur 100% deri në 250 dollarë dhe 100 rrotullime falas në Dig Dig Digger dhe Mechanical Clover. 50 rrotullime falas do të shtohen menjëherë pas një depozitimi të suksesshëm, ndërsa pjesa tjetër e 50 rrotullimeve shtohen pas 24 orësh.

Oferta e mirëseardhjes nuk ndalet këtu, lojtarët do të marrin një bonus depozite prej 50% deri në $750 herën e dytë që bëjnë një depozitë. Ata gjithashtu do të marrin 50 rrotullime falas në Johnny Cash dhe Elvis Frog në Vegas.

Ka shumë bonuse të ndryshme të ringarkimit, dhe aktualisht, rrotullimet falas të së hënës dhe bonusi i rifreskimit të së enjtes janë në dispozicion. Çdo të hënë, lojtarët mund të marrin deri në 100 rrotullime falas për Cash Elevator të hënën, dhe çdo të enjte ata mund të marrin 50% deri në 300 $ bonus rifreskimi dhe 100 rrotullime falas për The Magic Cauldron - Enchanted Brew.

Si të tërhiqni fitimet?

Lojtarët mund të bëjnë lehtësisht një tërheqje të fitimeve të tyre kur hyjnë në llogarinë e tyre dhe shkojnë te Arkëtari. Ata duhet të zgjedhin seksionin Tërheqje, të zgjedhin mënyrën e pagesës që duan të përdorin dhe të fusin shumën që dëshirojnë të tërheqin.

Lojtarët duhet të mbajnë mend se duhet të përdorin të njëjtën mënyrë pagese për tërheqje si ajo që përdorën për të bërë një depozitë. Koha e tërheqjes dhe nëse ka tarifa të përfshira do të varet nga mënyra e pagesës që lojtarët vendosin të përdorin.

A duhet të verifikoj identitetin tim?

Lojtarët mund të krijojnë një llogari dhe të depozitojnë fonde në llogarinë e tyre pa kaluar procedurën e verifikimit, gjithsesi, ata do të duhet të verifikojnë identitetin e tyre përpara se të kërkojnë një tërheqje.

Për ta bërë këtë, ata do të duhet të dërgojnë një kopje të dokumenteve ligjore. Lajmi i mirë është se pasi të përfundojë procedura e verifikimit, lojtarët nuk duhet ta kalojnë atë përsëri. Gjithsesi, kazinoja rezervon të drejtën të kërkojë dokumente shtesë në çdo kohë.

Sa kohë duhet për të verifikuar një llogari?

Sapo kazinoja të marrë të gjitha dokumentet e nevojshme, do të duhen jo më shumë se 72 orë për të verifikuar një llogari. Vonesat mund të lindin për shkak të llogarive të shumta që duhet të përpunojnë. Lojtarët, të cilët nuk kanë marrë miratimin e llogarisë së tyre brenda pak ditësh, duhet të kontaktojnë Mbështetjen e Klientit.

A duhet të verifikoj llogarinë time për të depozituar?

Lojtarët mund të depozitojnë në llogarinë e tyre dhe të provojnë disa lojëra pa pasur nevojë të verifikojnë llogarinë e tyre. Gjithsesi, atyre u kërkohet të verifikojnë llogarinë e tyre përpara se të kërkojnë një tërheqje.

Sa kohë duhet për të përpunuar një tërheqje?

Kazinoja do të përpiqet të përpunojë çdo tërheqje sa më shpejt që të jetë e mundur. Nuk duhet të duhen më shumë se 24 orë që të lëshohet një tërheqje.

Cilat metoda të depozitimit dhe tërheqjes janë të disponueshme?

Bizzo Casino ka shtuar shumë mënyra pagese që lojtarët mund të përdorin si për depozita ashtu edhe për tërheqje. Lojtarët që duan të shohin se cilat mënyra pagese janë të disponueshme për ta, mund të shkojnë te arkëtari dhe ata do të mund të shohin një listë të plotë të mënyrave të depozitimit dhe tërheqjes.

Pse nuk kaloi depozita ime?

Në rast se një lojtar nuk është në gjendje të depozitojë në llogarinë e tij, ka disa gjëra që ai mund t'i kontrollojë së pari.

Lojtarët duhet të sigurohen që informacioni i faturimit që kanë futur është i saktë. Sigurohuni që të gjitha fushat e kërkuara të plotësohen saktë sepse një gabim i thjeshtë shtypi do t'ju pengojë të bëni një pagesë të suksesshme.

Nëse informacioni që ata kanë futur është i saktë, atëherë duhet të ndryshojnë mënyrën e pagesës. Në rast se ata ende nuk janë në gjendje të bëjnë një depozitë, ne u sugjerojmë lojtarëve të kontaktojnë Mbështetjen e Klientit dhe ata do të jenë në gjendje të zbulojnë se cili mund të jetë problemi.

Si të kontaktoni kazinonë?

Bizzo Casino është gjithmonë në dispozicion për lojtarët e tyre. Ka disa mënyra të ndryshme se si lojtarët mund të kontaktojnë Mbështetjen e Klientit dhe më e përshtatshme është nëpërmjet funksionit Live Chat.

Cili është basti minimal në lojëra elektronike?

Lojëra me lojëra elektronike me video në internet ofrojnë diapazon të ndryshëm bastesh që lejojnë si me rrotullime të ulëta ashtu edhe me rrotulla të larta të gjejnë një terren të mesëm. Basti minimal në lojëra elektronike në Bizzo Casino është 0,05 dollarë.

Çfarë lojërash mund të luaj në Bizzo Casino?

Bizzo Casino ka një portofol të pasur që i lejon lojtarët të gjejnë lojën që duan të luajnë. Ata kanë një përzgjedhje të madhe të lojërave me video slot në internet, por lojtarët mund të gjejnë gjithashtu lojëra tavoline si poker, blackjack ose baccarat.

A pranon Bizzo Casino lojtarë nga Kanadaja?

Lojtarët nga Kanadaja lejohen të krijojnë një llogari në Bizzo Casino dhe të luajnë për para të vërteta.

A ka ndonjë tarifë gjatë depozitimit të fondeve?

Bizzo Casino do të mbulojë të gjitha tarifat, kështu që lojtarët nuk kanë asgjë për t'u shqetësuar.

A mund të luaj lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë në kazino?

Seksioni Live Dealer është diçka që çdo lojtar duhet ta provojë kur bashkohet me Bizzo Casino. Të gjitha lojërat mundësohen nga disa nga ofruesit më të mirë të softuerit për të sjellë përvojën më të mirë të mundshme për lojtarët.

Sa mund të tërheq nga llogaria ime?

Ka disa kufizime kur bëhet fjalë për tërheqjet. Lojtarët mund të tërheqin deri në 6.500 dollarë në ditë, 26.000 dollarë në javë dhe 80.000 dollarë në muaj.

A i raporton kazinoja fitimet e mia tek autoritetet tatimore?

Bizzo Casino nuk raporton fitimet tek autoritetet tatimore, kjo është detyrë e lojtarit. Gjithsesi, Australia nuk i takson fitimet e kazinosë, kështu që lojtarët nuk duhet të shqetësohen për asgjë. Lojtarët që vijnë nga vende të tjera duhet të dinë rregullat dhe rregulloret për vendin e tyre të banimit.

A më ndihmon kazinoja në një farë mënyre për të luajtur me përgjegjësi?

Bizzo Casino ka një politikë të përgjegjshme kumari që inkurajon lojtarët të luajnë kumar brenda kufijve të tyre të bankrollit. Ka mjete të ndryshme që lojtarët mund të përdorin për t'i ndihmuar ata të kontrollojnë zakonet e tyre të lojërave të fatit.

A është Bizzo Casino i sigurt për të luajtur?

Bizzo Casino përdor teknologjinë më të fundit të kriptimit për t'u siguruar që lojtarët të jenë të sigurt në çdo kohë. Për më tepër, ata do të pranojnë vetëm lojtarë që plotësojnë të gjitha kërkesat e treguara gjatë procesit të regjistrimit.

A mund të kërkoj një bonus pa depozitë?

Në këtë pikë, një bonus pa depozitë nuk është i disponueshëm në kazino. Nëse kjo ndryshon në të ardhmen, lojtarët do të njoftohen.

A mund të përdor Bitcoin për të luajtur?

Lojtarët mund të përdorin Bitcoin dhe kriptovaluta të tjera për të depozituar fonde në dhe nga llogaritë e tyre.

A mund të luaj në kazino nga celulari im?

Lojtarët mund të hyjnë në llogaritë e tyre duke përdorur pajisjet e tyre të dorës në çdo kohë që dëshirojnë. Bizzo Casino ka një platformë celulare që e bën lojën në kazino shumë të lehtë në lëvizje.

A do të paguhem nëse fitoj xhekpotin progresiv?

Lojtarët që fitojnë xhekpotin progresiv do të marrin fitimet e tyre të plota pa asnjë kufizim.

Nga cilët ofrues softuerësh mund të luaj lojëra në kazino?

Bizzo Casino ka bashkëpunuar me disa nga ofruesit më të mirë të softuerit për të sjellë disa nga lojërat më të njohura të kazinosë.

Lojtarët mund të gjejnë lojëra nga ofruesit e programeve të mëposhtme këtu:

Lojëra 1×2, Big Time Gaming, Blueprint, Betsoft Gaming, Elk Studios, Habanero, Hacksaw, Iron Dog Studios, iSoftbet, Just for the Win, Kalamba, Microgaming, NoLimit City, Playtech, Play Pragmatic, Quickspin, Red Tiger Gaming, Relax Gaming, Spinomenal, Thunderkick, Tom Horn Gaming dhe Yggdrasil, vetëm për të përmendur disa.

1xBet:1500 €
Merr bonusin
Betwinner
Betwinner:100 €
22BET
22BET:600 dollarë
Kazino Bizzo: Duke e marrë industrinë e lojërave të fatit nga stuhia
2022-01-18

Kazino Bizzo: Duke e marrë industrinë e lojërave të fatit nga stuhia

Pavarësisht se është i sapoardhuri në skenën e lojërave të fatit në internet, Bizzo Casino ka bërë një emër për vete dhe duke pushtuar skenën e kazinosë së lojërave të fatit në internet.