Betwinner Rishikimi 2024 - Live Casino

BetwinnerResponsible Gambling
CASINORANK
8.91/10
BonusBonus 1500 $ + 150 rrotullime falas
Shumëllojshmëri e madhe lojërash
Shpërblime bujare
Mbështetje e mirë e klientit
Zgjedhje e madhe pagese
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Shumëllojshmëri e madhe lojërash
Shpërblime bujare
Mbështetje e mirë e klientit
Zgjedhje e madhe pagese
Betwinner is not available in your country. Please try:
Live Casino

Live Casino

Betwinner ofron edhe 17 lobe të ndryshme të Kazinosë Live ku mund të gjeni lojën që keni zgjedhur. Shumica e lojërave të drejtpërdrejta ofrohen nga Evolution Gaming dhe Netent, dy nga zhvilluesit më të mirë të softuerit në industrinë e kazinove në internet.

Betwinner ka bashkëpunuar me ofrues të ndryshëm softuerësh për të sjellë lojërat live cilësore. Përveç Evolution Gaming dhe Netent, mund të gjeni edhe lojëra nga ofruesit e mëposhtëm: Vivo, Pragmatic Play, Ezugi, BBIN, SA Gaming, Lucky Streak, Spade Gaming, Ho Gaming, E-Bet dhe Asia Gaming.

Baccarat live

Baccarat live

Baccarat është një lojë emocionuese që mund ta luani drejtpërdrejt në Betwinner Casino. Kjo lojë është e thjeshtë për t'u mësuar dhe luajtur, por në të njëjtën kohë, ajo shton eksitimin në të gjithë përvojën e lojës.

Ka vetëm tre rezultate të mundshme, Bankeri do të fitojë, Lojtari do të fitojë ose dora do të përfundojë në barazim. Ju keni mundësinë për të bastuar ose lojtarin ose bankierin. Dhe, nëse jeni fillestar, ju sugjerojmë të qëndroni larg bastit të barazimit sepse ky rezultat do të ndodhë rrallë. Lojtarët tërhiqen nga ky bast sepse ofron pagimin më të lartë, dhe nëse keni një parandjenjë me fat, ju sugjerojmë ta bëni atë.

Dy letra i shpërndahen si lojtarit ashtu edhe bankierit. Ju do t'i merrni të dyja letrat me fytyrë lart dhe tregtari do të ketë një nga letrat e tij të kthyera lart dhe tjetra do të jetë me fytyrë poshtë. Ideja e lojës është që të merrni një dorë që arrin gjithsej 9, kështu që letrat kanë vlera paksa të ndryshme për lojën.

Dhjetërat dhe letrat e fytyrës kanë vlerën zero, aset kanë vlerë 1 dhe letrat nga 2 deri në 9 kanë vlerën e tyre nominale. Nëse merrni dy letra që mblidhen deri në një numër dyshifror, atëherë shifra e parë hiqet dhe shifra e dytë tregon vlerën e dorës tuaj. Për shembull, nëse merrni një 7 dhe një 5, që arrin në 12, atëherë dora juaj vlen 2.

Nëse dy kartat e para i merrni gjithsej 8 ose 9, atëherë kjo është baccarat natyrale dhe ju jeni fituesi i raundit, dhe e njëjta gjë vlen edhe për bankierin.

Në disa raste, ju dhe bankieri mund të merrni edhe një kartë të tretë. Ti mundeshMos kërkoni një kartë të tretë si në Blackjack, në vend të kësaj, tregtari do të ndjekë disa rregulla strikte dhe ata do të merren me një kartë të tretë vetëm në disa situata specifike.

Nëse keni një dorë që arrin nga 0 në 5, do të merrni një kartë të tretë. Nëse keni një dorë që arrin gjithsej midis 6 dhe 7, do të qëndroni në këmbë. Rregullat për bankierin janë pak më të vështira, por lajmi i mirë është se nuk duhet t'i njihni ato për të pasur një raund të suksesshëm.

Lojtari është i pari që përfundon raundin, dhe pasi të keni mbaruar së luajturi, ai është tregtariështë radha. Rregullat janë të njëjta për bankierin kur lojtari qëndron në këmbë.

Ata do të marrin një kartë të tretë në një total të dorës midis 0 dhe 5, dhe do të qëndrojnë në një dorë që arrin gjithsej midis 6 dhe 7. Por, nëse lojtari merr një kartë të tretë, atëherë rregullat për bankierin janë si më poshtë:

 • NĂ«se merrni njĂ« kartĂ« tĂ« tretĂ« qĂ« Ă«shtĂ« njĂ« kartĂ« 9, 10, fytyre ose Ace, bankieri do tĂ« tĂ«rheqĂ« njĂ« kartĂ« tĂ« tretĂ« nĂ«se dora e tyre arrin gjithsej midis 0 dhe 3, dhe ata do tĂ« qĂ«ndrojnĂ« nĂ«se dora e tyre Ă«shtĂ« midis 4 dhe 7.

 • NĂ«se merrni njĂ« kartĂ« tĂ« tretĂ« qĂ« Ă«shtĂ« 8, bankieri do tĂ« tĂ«rheqĂ« njĂ« kartĂ« tĂ« tretĂ« nĂ«se dora e tyre arrin gjithsej midis 0 dhe 2, dhe ata do tĂ« qĂ«ndrojnĂ« nĂ«se dora e tyre arrin gjithsej midis 3 dhe 7.

 • NĂ«se merrni njĂ« kartĂ« tĂ« tretĂ« qĂ« Ă«shtĂ« 6 ose 7, bankieri do tĂ« tĂ«rheqĂ« njĂ« kartĂ« tĂ« tretĂ« nĂ«se dora e tyre arrin gjithsej midis 0 dhe 6, dhe ata do tĂ« qĂ«ndrojnĂ« nĂ«se dora e tyre arrin gjithsej 7.

 • NĂ«se merrni njĂ« kartĂ« tĂ« tretĂ« qĂ« Ă«shtĂ« 4 ose 5, bankieri do tĂ« tĂ«rheqĂ« njĂ« kartĂ« tĂ« tretĂ« nĂ«se dora e tyre arrin gjithsej midis 0 dhe 5, dhe ata do tĂ« qĂ«ndrojnĂ« nĂ«se dora e tyre Ă«shtĂ« midis 6 dhe 7.

 • NĂ«se merrni njĂ« kartĂ« tĂ« tretĂ« qĂ« Ă«shtĂ« 2 ose 3, bankieri do tĂ« tĂ«rheqĂ« njĂ« kartĂ« tĂ« tretĂ« nĂ«se dora e tyre arrin gjithsej midis 0 dhe 4, dhe ata do tĂ« qĂ«ndrojnĂ« nĂ«se dora e tyre Ă«shtĂ« midis 5 dhe 7.

Blackjack live

Blackjack live

Blackjack është një lojë shumë e njohur që mund ta luani në Betwinner Casino. Rregullat e Blackjack mund të ndryshojnë nga kazino në kazino, por pasi të zotëroni rregullat bazë, mund të luani çdo variant të lojës.

Objekti i lojës është të përfundojë lojën me një total më të lartë se tregtari pa kaluar mbi 21.

Loja luhet me kuverta të shumta letrash dhe vlerat e letrave janë paksa të ndryshme për lojën. Letrat nga 2 deri në 10 kanë vlerën e tyre nominale, Aces vlerësohen me 1 ose 11 dhe letrat me fytyrë vlerësohen me 10.

Përpara se të fillojë loja, ju duhet të vendosni një bast dhe pasi ta bëni këtë, tregtari do t'ju ndajë dy letra për ju dhe dy letra për veten e tij. Nëse luani në një kazino, ajo që duhet të dini është se pa marrë parasysh sa lojtarë ka në tavolinë, ju luani vetëm kundër tregtarit.

Kur shihni kartat tuaja dhe tregtarin`s up card ju duhet të vendosni se si të luani dorën tuaj. Ju keni disa opsione në dispozicion që do t'ju ndihmojnë të përmirësoni dorën tuaj. Ju mund të godisni ose të qëndroni në këmbë, dhe këto janë disa nga lëvizjet më të përdorura në Blackjack.

Kur të goditni, do të merrni një kartë tjetër dhe shpresoni se do të përmirësojë vlerën e dorës tuaj. Ju lejohet të godisni sa herë të doni. Kur qëndroni në këmbë, kjo do të thotë se jeni të kënaqur me dorën që keni dhe nuk keni nevojë për letra të reja.

Ka disa opsione të tjera në dispozicion, por kjo mund të ndryshojë nga loja në lojë:

 1. NdarĂ« – kur merrni dy letra qĂ« janĂ« njĂ« palĂ«, ju lejohet tĂ« ndani letrat dhe tĂ« krijoni dy duar tĂ« veçanta. Ju gjithashtu do tĂ« duhet tĂ« vendosni njĂ« bast tĂ« dytĂ«, tĂ« barabartĂ« me bastin tuaj fillestar.

 2. Dyfisho PoshtĂ« – ky Ă«shtĂ« njĂ« opsion qĂ« Ă«shtĂ« i disponueshĂ«m sapo tĂ« merrni dy kartat tuaja. Ju do tĂ« duhet tĂ« vendosni njĂ« bast tjetĂ«r, jo mĂ« tĂ« lartĂ« se basti juaj fillestar dhe pĂ«r kĂ«tĂ«, ju do tĂ« merrni vetĂ«m njĂ« kartĂ« shtesĂ«.

 3. Sigurimi – ky Ă«shtĂ« njĂ« bast anĂ«sor qĂ« disponohet vetĂ«m kur tregtari tregon njĂ« Ace. Ky bast do t'ju lejojĂ« tĂ« thyeni edhe nĂ«se tregtari ka blackjack.

 4. Dorëzimi - nëse besoni se mundeniMos e mundni tregtarin, ju mund të zgjidhni të dorëzoheni. Do t'ju duhet të palosni dorën dhe për këtë, do t'ju kthehet gjysma e bastit.

 5. Bast prapa – ky Ă«shtĂ« njĂ« opsion qĂ« Ă«shtĂ« i disponueshĂ«m nĂ« kazinotĂ« me bazĂ« tokĂ«sore. Kur tavolinat janĂ« tĂ« zĂ«na dhe jeni duke pritur pĂ«r vendin tuaj, mund tĂ« bastni nĂ« duart e lojtarit tjetĂ«r.

Ruletë e drejtpërdrejtë

Ruletë e drejtpërdrejtë

Ruleta është ndoshta një nga lojërat më emocionuese që mund të luani në Betwinner Casino. Në pamje të parë, ruleta mund të duket konfuze, por pasi të mësoni bazat, mund të shijoni këtë lojë spektakolare.

Ka tre lojëra klasike ruletë, ruletë amerikane, evropiane dhe franceze. Loja e ruletës amerikane luhet në një rrotë që përmban 38 lojëra elektronike, me numra nga 1 deri në 36 dhe një zero të vetme dhe një zero të dyfishtë. Ruleta evropiane dhe franceze luhet në një rrotë me 37 lojëra elektronike, me numra nga 1 deri në 36 dhe një zero të vetme.

Një tjetër pjesë shumë e rëndësishme e lojës është tabela ku mund të vendosni të gjitha bastet tuaja. Bastet ndahen në dy kategori kryesore, baste brenda dhe jashtë. Ne ju sugjerojmë të mësoni llojet e ndryshme të basteve që mund të vendosni përpara se të vendosni të luani për para të vërteta.

Këto janë të gjitha bastet e brendshme që mund të vendosni:

 • Bast i drejtpĂ«rdrejtĂ« Ă«shtĂ« njĂ« bast nĂ« njĂ« numĂ«r tĂ« vetĂ«m qĂ« ofron pagesĂ«n mĂ« tĂ« lartĂ«. Shanset pĂ«r tĂ« marrĂ« me mend kĂ«tĂ« bast janĂ« shumĂ« tĂ« vogla, kĂ«shtu qĂ« nĂ«se jeni fillestar, duhet tĂ« qĂ«ndroni larg bastit tĂ« drejtpĂ«rdrejtĂ«.

 • Bast i ndarĂ« Ă«shtĂ« njĂ« bast nĂ« dy numra qĂ« janĂ« pranĂ« njĂ«ri-tjetrit nĂ« tryezĂ«. NĂ«se topi bie nĂ« njĂ«rin nga dy numrat, do tĂ« merrni njĂ« pagesĂ«.

 • Basti i rrugĂ«s Ă«shtĂ« njĂ« bast nĂ« tre numra me radhĂ«. PĂ«r tĂ« bĂ«rĂ« kĂ«tĂ« bast, duhet tĂ« vendosni çipat tuaja nĂ« vijĂ«n e jashtme tĂ« rreshtit nĂ« tĂ« cilin dĂ«shironi tĂ« vini bast.

 • Bast kĂ«ndor Ă«shtĂ« njĂ« bast mbi katĂ«r numra qĂ« formojnĂ« njĂ« katror nĂ« tryezĂ«. PĂ«r tĂ« bĂ«rĂ« kĂ«tĂ« bast, vendosni çipat nĂ« qendĂ«r tĂ« katĂ«r numrave.

 • Basti me pesĂ« numra Ă«shtĂ« njĂ« bast nĂ« njĂ« nga numrat e mĂ«poshtĂ«m 0, 00, 1, 2 ose 3.

 • Bast me gjashtĂ« rreshta Ă«shtĂ« njĂ« bast nĂ« njĂ« nga gjashtĂ« numrat nĂ« dy rreshta ngjitur.

 • Bastet e jashtme, nga ana tjetĂ«r, janĂ« baste mbi njĂ« grup mĂ« tĂ« madh numrash. Shanset pĂ«r tĂ« fituar kĂ«to baste janĂ« pothuajse 50-50, por pagesat janĂ« shumĂ« mĂ« tĂ« vogla nĂ« krahasim me bastet e brendshme. NĂ«se jeni fillestar, ju sugjerojmĂ« t'i pĂ«rmbaheni kĂ«tyre basteve tĂ« paktĂ«n derisa tĂ« mĂ«soni se si funksionon loja.

 • Kuq/Zi – ky Ă«shtĂ« njĂ« bast qĂ« topi do tĂ« bjerĂ« nĂ« njĂ« xhep tĂ« kuq ose tĂ« zi, pavarĂ«sisht numrit.

 • Tek / Çift - ky Ă«shtĂ« njĂ« bast qĂ« topi do tĂ« bjerĂ« nĂ« njĂ« numĂ«r tek ose çift.

 • LartĂ«/I ulĂ«t – ky Ă«shtĂ« njĂ« bast qĂ« topi do tĂ« bjerĂ« nĂ« njĂ« numĂ«r tĂ« ulĂ«t ose nĂ« njĂ« numĂ«r tĂ« lartĂ«. Numrat nga 1 deri nĂ« 18 konsiderohen numra tĂ« ulĂ«t, dhe numrat nga 19 deri nĂ« 36 konsiderohen numra tĂ« lartĂ«.

 • Bast Dozen Ă«shtĂ« njĂ« bast pĂ«r 12 numrat e parĂ«, 12 numrat e dytĂ« ose 12 numrat e tretĂ«.

 • Basti i kolonĂ«s Ă«shtĂ« njĂ« bast me 12 numra, por kĂ«tĂ« herĂ« numrat nuk janĂ« nĂ« rend numerik.

Poker Live

Poker Live

Texas Hold`em është varianti më i popullarizuar i pokerit dhe pasi të mësoni se si ta luani, mund të përshtateni me çdo variant pokeri atje. Mund të duket se pokeri është një lojë shumë konfuze. E vërteta është se rregullat bazë janë shumë të thjeshta dhe pasi t'i mësoni ato, duhet të praktikoni lojën.

Secili lojtar në tavolinën e pokerit do të marrë dy letra të quajtura "karta vrima", pas të cilave ka një raund bast. Më pas, tre letra të përbashkëta shpërndahen përballë, të quajtura Flop, e ndjekur nga një raund i dytë bast. Karta e katërt e përbashkët quhet Turn, dhe pasi të trajtohet, pasohet nga një raund bast.

Letra e pestë e përbashkët quhet River dhe pas saj vjen raundi i katërt dhe i fundit i basteve. Shfaqja është kur çdo lojtar që është ende në lojë duhet të tregojë dorën e tij më të mirë me pesë letra, dhe lojtari me dorën më të lartë është fituesi i raundit.

Kur luani në një kazino me bazë tokësore, secilit lojtar i shpërndahet një kartë ballore për të përcaktuar se kush do të jetë tregtari i parë. Pas çdo raundi, butoni i tregtarit rrotullohet majtas.

Përpara se letrat të shpërndahen, bëhen "big blind" dhe "blind" i vogël, të cilat janë të detyruara të basteve për të nisur lojën.

Lojtari që vepron i pari është ai në të majtë të big blind. Nëse jeni ai lojtar, mund të zgjidhni të veproni në një nga mënyrat e mëposhtme:

 • Mund tĂ« telefononi - vendosni bastin aktual.
 • Mund ta palosni dorĂ«n pa bast.
 • Ju mund ta rrisni bastin dhe tĂ« gjithĂ« lojtarĂ«t e tjerĂ« duhet ta ndjekin.

Pasi të mësoni se si funksionon loja, gjëja tjetër që duhet t'i kushtoni vëmendje është renditja e duarve.

Ju duhet të dini renditjen e dorës përmendësh përpara se të vendosni të luani për para të vërteta, sepse nuk dëshironi të hiqni dorë nga një kartë e mirë. Këtu janë renditjet e duarve duke filluar nga më e larta:

 • Royal Flush - Kjo Ă«shtĂ« njĂ« dorĂ« qĂ« pĂ«rbĂ«het nga letrat e mĂ«poshtme A, K, Q, J, 10, tĂ« gjitha nĂ« tĂ« njĂ«jtin kostum.
 • Straight Flush - Kjo Ă«shtĂ« njĂ« dorĂ« qĂ« pĂ«rmban pesĂ« letra me radhĂ«, tĂ« gjitha nĂ« tĂ« njĂ«jtin kostum.
 • KatĂ«r tĂ« njĂ« lloji - Kjo Ă«shtĂ« njĂ« dorĂ« qĂ« pĂ«rmban katĂ«r letra tĂ« njĂ« rangu dhe njĂ« kartĂ« shtesĂ«.
 • ShtĂ«pia e plotĂ« - Kjo Ă«shtĂ« njĂ« dorĂ« qĂ« pĂ«rmban tre letra pĂ«rputhĂ«se tĂ« njĂ« rangu dhe dy letra tĂ« pĂ«rputhshme tĂ« njĂ« rangu tjetĂ«r.
 • Flush - Kjo Ă«shtĂ« njĂ« dorĂ« qĂ« pĂ«rmban pesĂ« letra tĂ« tĂ« njĂ«jtit kostum.
 • Straight - Kjo Ă«shtĂ« njĂ« dorĂ« qĂ« pĂ«rmban pesĂ« letra tĂ« renditjes sĂ« njĂ«pasnjĂ«shme, por kostume tĂ« ndryshme.
 • Tre tĂ« njĂ« lloji - Kjo Ă«shtĂ« njĂ« dorĂ« qĂ« pĂ«rmban tre letra tĂ« sĂ« njĂ«jtĂ«s rang dhe dy letra tĂ« pakrahasueshme.
 • Dy palĂ« - Kjo Ă«shtĂ« njĂ« dorĂ« qĂ« pĂ«rmban dy letra tĂ« sĂ« njĂ«jtĂ«s rang dhe dy letra tĂ« tjera tĂ« njĂ« rangu tjetĂ«r.
 • NjĂ« palĂ« - Kjo Ă«shtĂ« kur keni njĂ« dorĂ« me dy letra tĂ« sĂ« njĂ«jtĂ«s rang dhe tre letra tĂ« pashoqe.
 • High Card – Kjo Ă«shtĂ« njĂ« dorĂ« me letra tĂ« pakrahasueshme dhe vetĂ«m letra mĂ« e lartĂ« Ă«shtĂ« letra e vetme me vlerĂ«.

Ju mund të luani Texas Hold`em si Limit, Pa Limit dhe Pot Limit. Në lojërat limit, ju mund të bastni deri në një shumë të paracaktuar e cila duhet të jetë e barabartë me big blind. Në Pot Limit, ju mund të rrisni shumën aktuale në tenxhere dhe asgjë më të lartë. Në No-Limit mund të luani si të dëshironi, mund të bastoni sa të doni. Lojtarët lejohen të deklarojnë 'All In' dhe të vënë bast gjithçka që kanë.

Bast Live

Bast Live

Në Betwinner, ju keni mundësinë të bastoni në një sasi marramendëse sportesh duke përfshirë Argëtim, Patin me Figurë, Floorball, Futboll, Formula 1, Futsal, Futboll GAA, Golf, Zagarë, Hendboll, Gara me kuaj, Hokej mbi akull, MMA, Arte Marciale, MotoGP, Sportet motorike, Netball, Lojërat Olimpike, Pesapallo, Rugbi, Rugby Union, Speedway, Surfing, Not, TV, Pingping, Tenis, Triathlon, Trotting, Volejboll, Vaterpolo, Sporte Dimërore, Bejsbol, Moti, Keirin, Kupa, Gara me varkë, Basketboll Alternativ Handicap, Tenis Alternativ Handicap, Baste aziatike, letra, kënde dhe basketboll pikë nga lojtarët.