BetVictor Rishikimi 2024 - Responsible Gaming

BetVictorResponsible Gambling
CASINORANK
8.21/10
BonusBonus i mirëseardhjes 100% deri në 1000 dollarë
Jackpote ditore
Mbështetja e drejtpërdrejtë e disponueshme 24/7
1000+ lojëra elektronike
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Jackpote ditore
Mbështetja e drejtpërdrejtë e disponueshme 24/7
1000+ lojëra elektronike
BetVictor is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Bixhozi është një aktivitet argëtues që do t'ju ndihmojë të kaloni pak kohë. Por, ka një grup lojtarësh që keqinterpretojnë qëllimin e vetëm të këtij aktiviteti dhe janë ata që futen në telashe dhe zhvillojnë një varësi.

Kjo është një çështje serioze dhe shumë komplekse, por në shumicën e rasteve, lojtarët që besojnë se mund të fitojnë para të shpejta ose të fitojnë të ardhura duke luajtur lojëra kazino janë ata që zhvillojnë një varësi.

Varësia nga kumari është një çështje serioze që nuk duhet neglizhuar. Nëse besoni se po bëheni të varur, duhet të ndërmerrni disa hapa drejt shërimit. Shumë organizata të ndryshme mund t'ju ndihmojnë dhe ju duhet të kontaktoni me njërën prej tyre sa më shpejt të jetë e mundur: · Gamcare: www.gamcare.org.uk - 0808 8020 133 · Kumarxhinj Anonimë: www.gamblersanonymous.org.uk 08700 50 88 80 · Aplikacionet e terapisë së lojërave të fatit: Android ose iPhone · Shërbimi i këshillimit për paratë: www.moneyadviceservice.org.uk/en

Kufiri i depozitave

Kufiri i depozitave

Ne i këshillojmë lojtarët që të vendosin disa kufizime në llogaritë e tyre në momentin që i krijojnë ato. Kjo është një gjë e mrekullueshme që do t'ju ndihmojë të mbani kontrollin e lojërave tuaja dhe nuk do të kaloni buxhetin. Për shembull, nëse vendosni një kufi depozite, pasi të keni arritur kufirin, nuk do të jeni në gjendje të bëni një depozitë të re.

Në momentin që filloni të rrisni kufirin, kjo është një shenjë e sigurt se po kaloni shumë kohë duke luajtur kumar dhe duhet të bëni një pushim.

Test i Vetëvlerësimit

Test i Vetëvlerësimit

Bixhozi është një çështje komplekse që prek disa njerëz. Gjëja me varësinë ndaj kumarit, ashtu si çdo varësi tjetër, është se ajo fillon të shfaqë shenjat e saj kur tashmë jeni thellë në telashe.

Pra, për këtë arsye, ne kemi një grup pyetjesh për ju që do t'ju ndihmojnë të përcaktoni nëse keni probleme apo jo. Është e qartë se duhet të jeni të sinqertë kur u përgjigjeni këtyre pyetjeve:

· A qëndroni në shtëpi për të luajtur bixhoz dhe a shmangni shkuarjen në punë apo shkollë? · A luan kumar për t'i shpëtuar mërzisë? · A luani kumar derisa të shpenzoni të gjitha paratë tuaja? · A ndiheni të dëshpëruar kur humbisni të gjitha paratë tuaja dhe mundeniNuk luan më kumar? · A gënjeni për kohën dhe paratë që shpenzoni për kumar? · A merrni hua para për të luajtur kumar? · A keni marrë ndonjëherë para hua për lojërat e fatit? · A keni vjedhur ndonjëherë para për lojëra të fatit? · A keni humbur interesin për familjen dhe hobi tuaj? · A mendoni se duhet të ktheheni dhe të luani më shumë kumar pasi të keni humbur të gjitha paratë tuaja?

Sa më shumë përgjigje pozitive të keni, aq më shumë ka gjasa që të keni probleme me lojërat e fatit. Merrni pak kohë nga lojërat e fatit dhe përqendrohuni në gjëra të tjera më të rëndësishme në jetën tuaj.

Vetëpërjashtimi

Vetëpërjashtimi

Vetëpërjashtimi është një veçori që do t'ju ndihmojë të parandaloni lojën e fatit. Kur përdorni veçorinë e vetëpërjashtimit, mund ta mbyllni llogarinë tuaj për një periudhë të gjatë. Gjatë kësaj kohe nuk do të mund të hyni në llogarinë tuaj dhe të depozitoni fondet. Ju mund ta mbyllni llogarinë tuaj nga 6 muaj deri në 5 vjet.

Lojëra me përgjegjësi

Lojëra me përgjegjësi

Bixhozi online është një kalim kohe emocionuese, por për të shijuar këtë aktivitet duhet të keni shumë vetëkontroll dhe moderim. Ju duhet ta shihni lojën e fatit si një aktivitet argëtues dhe jo një mënyrë për të fituar të ardhura. Është fakt që mund të fitoni shumë para vetëm me një rrotullim, por gjithashtu është e mundur të humbni edhe shumë para.

Betvictor është i vetëdijshëm për këtë mundësi, kështu që për këtë arsye, ata ofrojnë shumë mjete të ndryshme që mund t'i përdorni për t'ju ndihmuar të mbani gjërat nën kontroll. Ne besojmë se nëse jeni të vetëdijshëm për të gjitha pasojat e varësisë ndaj lojërave të fatit, do t'i qaseni kumarit më me kujdes dhe nuk do të keni ndonjë problem.

Kontroll i realitetit

Kontroll i realitetit

Një kontroll realiteti është një tjetër mjet i shkëlqyeshëm që do t'ju ndihmojë të menaxhoni lojërat tuaja të fatit. Ju mund të vendosni rikujtues për kalimin e kohës që do t'ju tregojnë se sa kohë keni luajtur kumar. Një njoftim do të shfaqet pas një kohe të caktuar dhe do t'ju duhet të fikni banerin. Mund të vazhdoni të luani ose të ndaloni së luajturi dhe të dilni menjëherë nga llogaria juaj.

Kufizimi i produktit

Kufizimi i produktit

Në Betvictor, ju keni mundësinë të bllokoni aksesin në produkte të caktuara. Kjo është shumë e dobishme për lojtarët që mund të bastojnë në produkte të caktuara me përgjegjësi dhe që e kanë më të vështirë të kontrollojnë veten kur bastojnë në një produkt tjetër. Kështu për shembull, ju mund të bllokoni seksionin e sporteve, por prapë do të jeni në gjendje të bastni në kazino dhe anasjelltas.

Kumar për të mitur

Kumar për të mitur

Kur krijoni llogarinë tuaj në Betvictor, do t'ju duhet të kaloni një procedurë verifikimi. Duhet të dërgoni kopje të dokumenteve ligjore për të vërtetuar identitetin, adresën dhe mënyrën e pagesës. Kjo bëhet që kazinoja të dijë se kush po krijon një llogari dhe të shohë nëse personi që përpiqet të luajë kumar është i moshës madhore për ta bërë këtë.

Si prind, nëse keni një llogari në Betvictor ose në ndonjë kazino tjetër dhe e ndani kompjuterin tuaj me fëmijë të mitur, ju sugjerojmë t'i mbani të sigurta detajet e llogarisë tuaj.

Nëse kazinoja nuk mund të konfirmojë moshën tuaj kur regjistroheni, ajo do të pezullojë llogarinë tuaj derisa të dërgoni dëshmi se jeni mbi 18 vjeç dhe jeni të ligjshëm për të luajtur bixhoz.