BetVictor Rishikimi 2024 - Live Casino

BetVictorResponsible Gambling
CASINORANK
8.21/10
BonusBonus 500$ + 100 rrotullime falas
Jackpote ditore
Mbështetja e drejtpërdrejtë e disponueshme 24/7
1000+ lojëra elektronike
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Jackpote ditore
Mbështetja e drejtpërdrejtë e disponueshme 24/7
1000+ lojëra elektronike
BetVictor is not available in your country. Please try:
Live Casino

Live Casino

Një nga veçoritë më të mira të Betvictor është kazinoja e tregtarit të drejtpërdrejtë. Ju mund të luani shumë lojëra të ndryshme me një tregtar të drejtpërdrejtë dhe disa prej tyre përfshijnë:

 • Ruletë
 • Blackjack
 • Kazino Hold'em
 • Bakarat
 • Ruletë Rrufeja
 • Ruletë e shpejtësisë
 • Auto Ruletë
 • Pa Baccarat komisioni
 • Poker me tre letra
 • Studim Karaibe
 • Rrota e parave
 • Ultimate Texas Hold'em
 • Ruletë e Londrës
 • Ruletë zhytëse
 • Ruletë franceze ari

Blackjack është një nga ato lojëra që kanë qenë të njohura për shekuj. Tani, ju mund ta përjetoni lojën duke luajtur kundër një tregtari të drejtpërdrejtë në Betvictor Casino. Aktualisht, ka 8 variante të ndryshme të lojës dhe ju mund të zgjidhni të luani atë që dëshironi. Sigurohuni që i dini rregullat e lojës përpara se të vendosni të luani për para të vërteta. Pasi të mësoni rregullat bazë të lojës, mund të luani çdo variant atje. Në Betvictor, ekziston një tryezë VIP Platinum që është në dispozicion vetëm për lojtarët që kanë një shumë minimale të caktuar parash në llogarinë e tyre.

Por pa vonesë, le të kalojmë mbi rregullat e lojës. Blackjack njihet edhe si '21', dhe objektivi i lojës është të marrësh një total të dorës ose më afër 21. Ju do të luani vetëm kundër tregtarit dhe jo kundër lojtarëve të tjerë.

Pasi të vendosni bast, si ju ashtu edhe tregtari do të merrni nga 2 letra secili. Letrat tuaja do të jenë të dyja të drejtuara lart, ndërsa tregtari do të ketë një kartë të kthyer lart dhe një kartë me fytyrë poshtë. Kur sheh vlerën e dorës tënde dhe të tregtarit`s upcard, ju mund të vendosni se cila duhet të jetë lëvizja juaj e ardhshme. Ka disa opsione të disponueshme që do t'ju ndihmojnë të përmirësoni dorën tuaj.

Loja luhet me letra standarde me 52 kuverta me Jokers të hequr. Në fillim loja luhej me një kuvertë të vetme, por për shkak të numërimit të letrave, sot loja luhet me më shumë kuvertë.

Kartat kanë vlera paksa të ndryshme në këtë lojë. Letrat nga 2 deri në 10 kanë vlerën e tyre nominale, aset vlerësohen me 1 ose 11 dhe letrat e fytyrës vlerësohen me 10. Nëse keni një dorë që përfshin një Ace me vlerë 11, kjo dorë quhet 'e butë' dore, dhe nëse vlera e Aces është 1, atëherë kjo dorë quhet dorë 'e vështirë'.

Kur merrni dy letrat tuaja dhe nëse ndodh që ato të jenë një Ace dhe një kartë me vlerë 10, kjo quhet 'bllokim natyral' dhe ju jeni fituesi i raundit. E njëjta gjë vlen edhe për tregtarin, nëse ata kanë një blackjack natyral, ata fitojnë raundin.

Kur tregtari ka një 10 ose një Ace, atëherë ju lejohet të blini Sigurim.

Ky është një bast anësor që tregtari ka një blackjack dhe nëse ka, raundi përfundon dhe ju do të merrni një pagesë për bastin tuaj anësor dhe do të humbni bastin tuaj origjinal. Nëse jo, atëherë loja vazhdon si zakonisht. Këto janë opsionet e disponueshme për ju:

 • Qëndroni - Nëse jeni të kënaqur me dorën tuaj ose besoni se një kartë tjetër nuk do të përmirësojë dorën tuaj, mund të qëndroni në këmbë, që do të thotë se nuk do të merrni asnjë kartë shtesë.

 • Goditje - Nëse dëshironi të merrni një kartë tjetër, mund të goditni. Ju mund të goditni aq herë sa mendoni se është e nevojshme.

 • Double Down – Kur keni një dorë të mirë me një total prej 9, 10 ose 11, ju mund të zgjidhni të dyfishoni. Për ta bërë këtë, do t'ju duhet të vendosni një bast të dytë të barabartë me bastin tuaj fillestar dhe do të merrni vetëm një kartë shtesë.

 • Ndarje – Nëse dy letrat që merrni janë të së njëjtës vlerë, mund ta ndani dorën dhe ta luani si dy duar të ndara. Ju do të duhet të vendosni një bast të dytë të barabartë me bastin tuaj fillestar. Nëse rastësisht merrni një kartë tjetër të të njëjtit rang, do t'ju lejohet të ndani dorën përsëri. Disa kazino mund të vendosin kufizime se sa herë mund të ndaheni. Kur ndani Aces, ju lejohet të merrni vetëm një kartë në secilën dorë.

 • Dorëzohu – Nëse dëshiron të kthesh gjysmën e bastit dhe të heqësh dorë, mund të dorëzohesh. Dorëzimi duhet të jetë akti i parë dhe i vetëm në dorën tuaj.

Ruletë e drejtpërdrejtë

Ruletë e drejtpërdrejtë

Ruleta është një lojë emocionuese por e thjeshtë për t'u luajtur. Potenciali për të fituar të mëdha është vetëm një gjë tjetër që tërheq shumë lojtarë.

Në Betvictor, ju mund të luani Live Roulette dhe të keni një përvojë që është e ngjashme me lojën në një kazino tokësore, dhe këto janë variacionet që mund të gjeni këtu:

 • Ruleta BetVictor
 • Ruletë Rrufeja
 • Ruletë e menjëhershme
 • Ruletë VIP
 • Ruletë zhytëse
 • Ruletë
 • Ruletë e shpejtësisë
 • Ruletë pragmatike të lojës

Por, përpara se të vendosni të luani për para të vërteta, ju sugjerojmë të mësoni rregullat e lojës. Këtu nuk ka asgjë për t'u shqetësuar sepse do të njiheni me rregullat shumë shpejt.

Loja përbëhet nga një rrotë rrotulluese dhe një tryezë. Ju do të duhet të vendosni bastin tuaj në tavolinë dhe më pas tregtari do të hedhë topin e bardhë në rrotën tjerrëse. Kur rrota ndalon së rrotulluari, topi do të bjerë në një xhep dhe nëse është në numrin ku keni vënë bast, ju do të merrni pagesën tuaj.

Bastet e Ruletës

Ka lloje të ndryshme bastesh që mund të vendosni kur luani ruletë. Të gjitha bastet ndahen në dy kategori baste brenda dhe jashtë. Bastet e brendshme janë baste për numra specifikë dhe grupe më të vogla numrash. Këto baste ofrojnë pagesa më të mira, por shanset për të fituar këto baste janë shumë më të vogla. Nëse jeni duke kërkuar për një lojë më sfiduese, ose keni një parandjenjë me fat, atëherë ju sugjerojmë t'i përmbaheni këtyre basteve, dhe ato përfshijnë ato në vijim:

 • Një bast Straight Up është një bast në një numër të vetëm. Ky bast ofron pagesën më të lartë dhe nuk ka asnjë kufizim se sa baste të drejtpërdrejta mund të vendosni.

 • Një bast i ndarë është një bast në dy numra që janë pranë njëri-tjetrit në tryezë.

 • Një bast rruge është një bast në tre numra që janë pranë njëri-tjetrit në tryezë.

 • Një bast qoshe është një bast mbi katër numra që bëjnë një katror në tryezën e ruletit.

 • 4 Basti me numra është një bast që mund ta gjeni vetëm në ruletën evropiane dhe franceze dhe përfshin numrat e mëposhtëm 0, 1, 2 dhe 3.

 • 5 Basti me numra është një bast që mund të gjendet vetëm në ruletën amerikane dhe përfshin numrat e mëposhtëm 0, 00, 1, 2 dhe 3.

 • Basti Line është i njëjtë me bastin Rrugor, por në këtë rast, ai mbulon dy Rrugë në të njëjtën kohë.

Bastet e jashtme, nga ana tjetër, ofrojnë pagesa më të mira pasi shanset për të fituar këto baste janë pothuajse 50-50. E vetmja gjë që mund të shtyjë disa lojtarë është se pagesat janë shumë më të vogla në krahasim me bastet e brendshme.

Por gjithsesi, nëse jeni duke kërkuar për një lojë më të ekuilibruar, duhet t'u përmbaheni këtyre basteve sepse kjo është mënyra e vetme për të ruajtur ekuilibrin tuaj. Këto janë bastet e brendshme që mund të vendosni në ruletë:

 • Kuq e Zi – Kur vendosni këto baste, vini bast në 18 numra të kuq ose 18 të zinj.

 • Tek dhe Çift – Kur vendosni këtë bast, ju vini bast se topi do të bjerë në një numër tek ose çift. Përsëri, ka 18 numra tek dhe 18 çift.

 • I ulët dhe i lartë - Ky është një bast për të gjithë numrat e ulët, i cili përfshin numrat nga 1 deri në 18 dhe numrat e lartë, që përfshin numrat 19 deri në 36.

 • Bast me dhjetëra – Ka 3 duzina baste në tryezën e ruletit, i pari përfshin numra nga 1 deri në 12, i dyti përfshin numra nga 13 deri në 24 dhe i treti përfshin numra nga 25 deri në 36.

 • Bast me kolona – Ky bast mbulon gjithashtu 12 numra, por këtë herë ju vini bast në një nga tre kolonat në tryezë.

Baccarat live

Baccarat live

Baccarat është një lojë e thjeshtë me letra që tërheq shumë lojtarë të ndryshëm. Dhe nëse vërtet dëshironi ta përjetoni lojën, duhet të provoni ta luani drejtpërdrejt në kazino Betvictor. Meqenëse loja është kaq e popullarizuar, nuk është befasi që ka shumë variacione të ndryshme të së njëjtës, kështu që ju mund të gjeni ato të mëposhtmet këtu:

 • Bakarat
 • Rrufeja Baccarat
 • Baccarat me shpejtësi A
 • Speed Baccarat B
 • Baccarat me shpejtësi C
 • Tigri i Dragoit
 • Pa Baccarat komisioni
 • Shtrydhje Baccarat
 • Pragmatike Luaj Baccarat

Loja është gjithashtu e njohur si Punto Banco, dhe për disa arsye, loja tërheq shumë rrotulla të lartë.

Baccarat është një lojë që ofron një avantazh të ulët shtëpie dhe kjo është një tjetër gjë që lojtarët kërkojnë në një lojë.

Loja luhet me kuverta të shumta letrash, ku letrat kanë vlera paksa të ndryshme. Aset vlerësohen me 1, letrat nga 2 deri në 9 kanë vlerat e tyre nominale dhe 10, dhe letrat me fytyrë vlerësohen me 0.

Ju mund të vendosni një bast për Lojtarin, Bankierin ose që dora do të përfundojë në barazim. Statistikisht, dora e bankierit do të fitojë më shumë në planin afatgjatë, kështu që nëse dëshironi të luani më shumë në anën e sigurt, ju sugjerojmë të zgjidhni këtë bast. Një bast barazimi është gjithashtu një opsion tërheqës sepse ofron pagesën më të lartë, por shanset për të fituar këtë bast janë kaq të vogla. Pra, nëse jeni fillestar, ju sugjerojmë ta kaloni këtë bast, por në të njëjtën kohë gjithçka është e mundur, dhe nëse keni një parandjenjë me fat, atëherë duhet ta bëni atë.

Kur të jenë vendosur të gjitha bastet, tregtari do t'ju shpërndajë dy letra për ju dhe dy letra për veten e tij. Ideja e lojës është të merrni një dorë që arrin 8 ose 9 me dy letrat që merrni fillimisht, dhe nëse është e nevojshme mund të shpërndahet një kartë e tretë.

Nëse keni një dorë që arrin gjithsej 5 ose më pak, do të merrni një kartë të tretë, dhe nëse dora juaj arrin 6 ose 7, do të qëndroni në këmbë.

Rregullat për bankierin janë pak më të komplikuara se ato për lojtarin. Ato varen nga mënyra se si lojtari do ta përfundojë raundin e tyre. Nëse lojtari qëndron në këmbë dhe nuk merr një kartë të tretë, rregullat janë të njëjta si më sipër. Ata do të qëndrojnë në një vlerë totale prej 6 ose 7, dhe ata do të marrin një kartë të tretë me një vlerë totale prej 5 ose më pak. Por, nëse lojtari merr një kartë të tretë, këto janë rregullat për bankierin.

 • Nëse bankieris hand totals between 0 and 2, they will receive a third card regardless of what the playerKarta e tretë është.

 • Nëse dora e bankierit arrin gjithsej 3, ata do të marrin një kartë të tretë nëse karta e lojtarit është midis 0 dhe 7, dhe do të qëndrojnë nëse lojtariKarta e tretë është 8.

 • Nëse dora e bankierit arrin gjithsej 4, ata do të marrin një kartë të tretë nëse karta e lojtarit është midis 2 dhe 7, dhe do të qëndrojnë nëse lojtariKarta e tretë është midis 0 dhe 1.

 • Nëse dora e bankierit arrin gjithsej 5, ata do të marrin një kartë të tretë nëse karta e lojtarit është midis 4 dhe 7, dhe do të qëndrojnë nëse lojtariKarta e tretë është midis 0 dhe 3.

 • Nëse dora e bankierit arrin gjithsej 6, ata do të marrin një kartë të tretë nëse karta e lojtarit është midis 6 dhe 7, dhe do të qëndrojnë nëse lojtariKarta e tretë është midis 0 dhe 5.

 • Nëse dora e bankierit arrin gjithsej 7, ata do të qëndrojnë gjithmonë.

 • Nëse bankieriDora totale e dorës është midis 8 dhe 9, kjo është një dorë natyrale dhe ata janë fituesi i dorës.

Ka vetëm dy vendime që duhet të merrni kur luani Baccarat, sa të vini bast dhe çfarë bast të vendosni, gjithçka tjetër është diçka në të cilën nuk mund të ndikoni. Kjo e bën Baccarat një lojë shumë interesante për të luajtur sepse thjesht mund të relaksoheni dhe të shpresoni se fati është në anën tuaj.

Poker Live

Poker Live

Pokeri është një tjetër lojë interesante që mund të luani në Betvictor Casino. Ka variacione të ndryshme të lojës që mund të luani duke përfshirë:

 • Side Bet City
 • Kazino mbajini ato
 • Pokeri i Karaibeve
 • 2 Hand Casino Hold'em
 • Poker me tre letra
 • Ultimate Texas Hold'em

Por, përpara se të vendosni të luani për para të vërteta, së pari duhet të kaloni rregullat. Kjo nuk është një lojë që mund ta luani duke vendosur një bast dhe duke shpresuar se shanset do të jenë në anën tuaj.

Pokeri është një lojë që kërkon nga ju të mësoni raundet e basteve dhe renditjen e duarve përpara se të luani. E mira është se ju mund të luani poker për argëtim në modalitetin demo përpara se të vendosni të luani drejtpërdrejt. Kjo është një mundësi e shkëlqyer që do t'ju lejojë të mësoni rregullat dhe të zhvilloni një strategji fituese.

E mira këtu është se të mësosh se si të luash poker nuk është aspak e vështirë. Mund të duhet pak kohë përpara se të zotëroni të gjitha rregullat, por mund të bëhet.

Siç thamë më parë, ka shumë variacione të ndryshme të lojës, por e mira është se pasi të mësoni bazat, nuk do të keni asnjë problem të luani asnjë lojë që ekziston. Ne do të kalojmë mbi rregullat e Texas HoldAto janë këtu sepse ky është një nga variacionet më të njohura të lojës dhe është ai që mund ta gjeni nëse vendosni të luani në një turne.

Loja luhet me një kuvertë të vetme me 52 letra, dhe kur luani në një kazino me bazë tokësore, çdo lojtar duhet të tërheqë një kartë dhe kushdo që ka letrën më të lartë është tregtari për atë raund.

Secili lojtar do të marrë dy letra vrima që mund t'i përdorë, dhe marrëveshja pasohet nga një raund bast. Më pas shpërndahen 3 letra të përbashkëta në mes të tabelës dhe këto letra janë për përdorim nga të gjithë.

Ndodh raundi i dytë i basteve dhe shpërndahet letra e 4-të e përbashkët. Ndodh raundi i tretë i basteve dhe shpërndahet letra e 5-të dhe e fundit e përbashkët. Ka një raund tjetër bastesh që ndodh dhe lojtarët që janë ende duke luajtur shkojnë në përballje.

Rregullat dhe Veprimet e Pokerit

 1. Kur merrni kartat tuaja dhe mendoni se asgjë nuk mund të bëhet, ju mund të palosni. Kjo do të thotë që ju nuk doni të luani dorën tuaj dhe ju humbni bast.

 2. Nëse askush para jush nuk ka vënë një bast, mund ta kontrolloni. Kjo do të thotë që ju nuk jeni duke vënë bast dhe as nuk bëni palosje. Ju nuk ndërmerrni asnjë veprim gjatë raundit të basteve, por vazhdoni të qëndroni në lojë.

 3. Thirrja është veprimi i basteve, ku vendosni të njëjtën shumë parash si lojtari para jush.

 4. Basti është një veprim ku vendosni një bast kur askush nuk e ka bërë këtë para jush

 5. Rritja është kur vendosni një bast, por po kaloni majën e bastit aktual të bërë. Kur rritni bastin, të gjithë lojtarët e tjerë duhet të përputhen me bastin tuaj nëse duan të vazhdojnë të luajnë.

Kufijtë e basteve

Shumë lojëra poker kanë kufizime specifike të tavolinës dhe këtu janë tre nga opsionet më të njohura që mund të gjeni:

Pa Limit – kjo i referohet lojërave të pokerit ku mund të vini bast çdo shumë që dëshironi. Kufiri i vazove – kjo i referohet lojërave ku shuma maksimale që mund të vini është shuma që është tashmë në tenxhere. Kufiri Fiks – kjo i referohet basteve fikse që janë të specifikuara në rregullat e lojës që dëshironi të luani.

Renditja e dorës së pokerit

Mësimi i renditjes së dorës së pokerit është një 'domosdoshmëri' nëse dëshironi të keni një seancë të suksesshme loje. Pra, pa vonesë, këtu është një listë e duarve më të mira të pokerit me radhë:

 • Royal Flush është një dorë që përbëhet nga Ace, King, Queen, Jack dhe një Dhjetë e të njëjtit kostum.

 • Straight Flush është një dorë që përbëhet nga pesë letra me radhë me të njëjtin kostum.

 • Four of a Kind është një dorë që përbëhet nga një kombinim i 4 letrave të së njëjtës rang.

 • Full House është një dorë që përbëhet nga tre letra të së njëjtës rang dhe një palë.

 • Flush është një dorë që përbëhet nga pesë letra të të njëjtit kostum që nuk janë në një rresht.

 • Straight është një dorë që përbëhet nga pesë letra me radhë.

 • Tre të një lloji është një dorë që përbëhet nga tre letra të së njëjtës rang dhe dy letra që nuk përputhen.

 • Dy palë është një dorë që përbëhet nga një kombinim i dy palëve të ndryshme.

 • Një palë është një dorë që përbëhet nga dy letra të së njëjtës rang dhe tre letra të tjera të rastit.

 • Një kartë e lartë është një dorë që përbëhet nga letra me gradë të ndryshme dhe pa kombinim.

Bast Live

Bast Live

Ekziston një përzgjedhje e gjerë e sporteve që ofrojnë baste live, kështu që nëse jeni adhurues i këtij lloj aktiviteti, do të jeni të kënaqur me ofertën që ka Betvictor. Futbolli është një nga sportet më të njohura pa dyshim, por ka të tjera që mund të gjeni këtu.