Rishikimi i kazinosë BetTilt - Live Casino

BetTiltResponsible Gambling
CASINORANK
8.47/10
BonusBonus i mirĂ«seardhjes deri nĂ« 1000 €
E besuar
E verifikuar
E sigurt
BetTilt is not available in your country. Please try:
Live Casino

Live Casino

Nëse ju pëlqen të luani në një kazino me bazë tokësore, por për fat të keq nuk mund ta bëni udhëtimin sa herë të doni, tani mundeni falë seksionit të Kazinosë Live në BetTIlt Casino. Lojërat drejtpërdrejt, të transmetuara nga studiot e kazinove me bazë tokësore, mund të sjellin atmosferën e asaj që është të luash në një kazino të jetës reale të paktën për një moment.

Të kesh mundësinë për të parë lojën të shpaloset para syve tuaj dhe të ndërveprosh me tregtarin është me siguri një ndryshim i lojës.

Disa nga lojërat që mund të luani këtu përfshijnë Erik the Red, Vegas High Roller, Jackpot Raiders, Book of Gold, Pirate Gold dhe Temple Tumble Megaways. Dhe gjithashtu, tabela të ndryshme ofrojnë kufij të ndryshëm, kështu që ju mund të gjeni atë që është brenda buxhetit tuaj.

Blackjack live

Blackjack live

Blackjack është një lojë interesante me letra që mund ta luani drejtpërdrejt në BetTilt Casino. Ka shumë variacione të ndryshme në dispozicion dhe gjithashtu tabela që ofrojnë kufij të ndryshëm bastesh, në mënyrë që të gjeni lehtësisht atë që është brenda buxhetit tuaj. Kur luan blackjack live, duhet të vendosni baste me para të vërteta ndryshe nga kur luani në kazino ku mund të luani për argëtim. Pra, për këtë arsye, është shumë e rëndësishme të mësoni rregullat e lojës përpara se të vendosni të vendosni baste me para të vërteta.

Lajmi i mirë është se blackjack është një lojë e lehtë për t'u luajtur, dhe ju do të mësoni rregullat bazë në një kohë të shkurtër.

Loja fillon me ju që vendosni një bast dhe më pas tregtari do t'ju shpërndajë dy letra përballë dhe dy letra për veten e tij, njëra do të jetë me fytyrë poshtë dhe tjetra me fytyrë lart. Objektivi i lojës është të merrni një dorë që arrin gjithsej 21, dhe pasi të shihni vlerën e dorës suaj dhe kartën lart të tregtarit, mund të vendosni se cila duhet të jetë lëvizja juaj e ardhshme.

Ekzistojnë opsione të ndryshme në dispozicion që do t'ju ndihmojnë të përmirësoni dorën tuaj. Kartat kanë vlera paksa të ndryshme në këtë lojë. Aset numërohen si 1 ose 11, letrat nga 2 deri në 10 kanë vlerën e tyre nominale dhe letrat e fytyrës vlerësohen me 10. Shtoni vlerën e dy letrave tuaja fillestare dhe vendosni nëse do të qëndroni, goditni, dorëzoheni, dyfishoni ose ndani .

Stand – ky Ă«shtĂ« njĂ« opsion qĂ« duhet ta zgjidhni nĂ«se jeni tĂ« kĂ«naqur me kartat qĂ« keni dhe nuk keni nevojĂ« pĂ«r tĂ« tjera.

Hit – ky Ă«shtĂ« njĂ« opsion qĂ« do t'ju japĂ« njĂ« kartĂ« shtesĂ« pĂ«r tĂ« pĂ«rmirĂ«suar vlerĂ«n e dorĂ«s tuaj. Ju mund tĂ« goditni aq herĂ« sa mendoni se Ă«shtĂ« e nevojshme.

DorĂ«zimi – nĂ«se besoni se nuk mund ta pĂ«rmirĂ«soni dorĂ«n tuaj nĂ« asnjĂ« mĂ«nyrĂ« tĂ« mundshme, atĂ«herĂ« mund tĂ« zgjidhni tĂ« dorĂ«zoheni. Kur dorĂ«zoheni, kjo do tĂ« thotĂ« qĂ« ju do tĂ« merrni gjysmĂ«n e bastit tuaj dhe do tĂ« largoheni nga raundi.

Dyfishoni - nëse jeni të kënaqur me dorën që keni dhe besoni se vetëm një kartë shtesë do t'ju sjellë një fitore, ju mund të dyfishoni. Kjo do të thotë që ju do të duhet të dyfishoni bastin tuaj dhe të merrni vetëm një kartë shtesë.

Ndarje - nëse merrni dy letra me të njëjtën vlerë, mund ta ndani çiftin dhe t'i luani ato si dy duar të veçanta. Ju do të duhet të vendosni një bast shtesë të barabartë me atë fillestar.

Në disa variacione të Blackjack-ut, ju mund të blini sigurim kur karta e sipërme e tregtarit është një ACE. Ky është një bast anësor që tregtari ka një blackjack natyral. Nëse e bëjnë këtë, ju do të fitoni bastin e sigurimit, por do të humbni bastin tuaj fillestar.

Kur të përfundoni së luajturi me dorën tuaj, është radha e tregtarit. Ata kanë vetëm dy mundësi në dispozicion, për të goditur dhe për të qëndruar. Ata do të godasin gjithmonë kur kanë një dorë me vlerë totale 16 ose më pak, dhe do të qëndrojnë në një dorë me vlerë totale 17 ose më shumë. Këto janë rregullat strikte që tregtari do të ndjekë çdo herë, pavarësisht nëse ka një dorë që do të fitojë raundin.

Blackjack është një lojë aftësish, dhe për këtë arsye, ju duhet ta praktikoni atë në modalitetin argëtues. Kur zhvilloni një strategji, mund të zvogëloni skajin e shtëpisë në më pak se 1%.

Ruletë e drejtpërdrejtë

Ruletë e drejtpërdrejtë

Të luash Roulette Live në BetTilt Casino është përvoja më e mirë. Loja është e lehtë për t'u luajtur dhe shumë e drejtpërdrejtë. Gjithsesi, përpara se të vendosni të luani për para të vërteta, duhet të mësoni rregullat e lojës. Ideja kryesore e lojës është të parashikohet se në cilin numër do të zbresë topi i bardhë. Nëse e keni menduar mirë, do të merrni një pagesë.

Të gjitha bastet vendosen në tavolinë dhe topi hidhet në rrotën e ruletit. Rrota e ruletës ka 38 xhepa në ruletën amerikane me numra nga 1 deri në 36, dhe një zero të vetme dhe një zero të dyfishtë. Rrota evropiane ka 37 xhepa me numra nga 1 deri në 36 dhe një zero të vetme.

Para fillimit tĂ« lojĂ«s, duhet tĂ« vendosni bast nĂ« tryezĂ«n e ruletit. Ka disa baste nĂ« dispozicion dhe disa prej tyre ofrojnĂ« pagesa mĂ« tĂ« mira se tĂ« tjerĂ«t. ËshtĂ« shumĂ« e rĂ«ndĂ«sishme tĂ« mĂ«soni bastet e ndryshme qĂ« mund tĂ« vendosni. Ashtu si çdo lojĂ« tjetĂ«r nĂ« BetTilt, ju mund tĂ« luani ruletĂ« falas nĂ« mĂ«nyrĂ« qĂ« tĂ« mĂ«soni rregullat dhe tĂ« zhvilloni strategjinĂ« tuaj.

Të gjitha bastet e ruletit mund të ndahen në dy kategori, baste brenda dhe jashtë.

Bastet e brendshme janë shumë më të rrezikshme, por ato ofrojnë pagesa më të mira në krahasim me bastet e tjera. Lojtarët zakonisht tërhiqen nga këto baste, por nëse jeni fillestar ose dikush që pëlqen të zgjasë lojën e tyre, duhet të qëndroni larg basteve të brendshme. Gjithsesi, nëse keni një parandjenjë me fat, atëherë duhet të shkoni për të. Në fund të fundit, ruleta është një lojë fati dhe nuk mund ta dini kurrë se kur do të godasë fati. Këto janë bastet e brendshme që mund të vendosni në çdo lojë ruletë:

· Një bast direkt është një bast që mbulon një numër specifik. Nëse ky numër arrin, ju do të merrni një pagesë prej 35 deri në 1.

· Një bast i ndarë është një bast që mbulon dy numra ngjitur në tryezën e ruletit me një pagesë prej 17 me 1.

· Një bast rruge është një bast që mbulon një rresht me tre numra me një pagesë prej 11 deri në 1.

· Një bast këndor është një bast që mbulon një katror me katër numra ngjitur me një pagesë prej 8 deri në 1.

· Me gjashtë rreshta është një bast që mbulon dy rreshta me gjashtë numra me një pagesë prej 5 deri në 1.

· Një bast i shportës është një bast që mbulon katër numrat e parë me një pagesë prej 6 deri në 1.

Bastet e jashtme janë baste që ofrojnë një shans pothuajse 50-50 për të fituar. Këto baste janë shumë më të lehta për t'u parashikuar dhe nëse ju pëlqen të luani më shumë në anën e sigurt, atëherë duhet t'u përmbaheni këtyre basteve.

· Një bast kolone është një bast që mbulon një kolonë të tërë prej 12 numrash në tryezën e ruletit.

· Bast Dozens është një bast që mbulon një nga tre grupet me 12 numra.

· Tek/çift është një bast për të gjithë numrat tek ose çift.

· Kuq/Zi është një bast ose për të gjithë numrat e kuq ose për të gjithë numrat e zinj.

· I ulët/i lartë është një bast ose për të gjithë numrat e ulët, nga 1 deri në 18, ose për të gjithë numrat e lartë nga 19 në 36.

Si të fitoni në Ruletë

Ruleta është një lojë fati dhe nëse fati është në anën tuaj do të fitoni me siguri. Edhe pse kjo është një lojë ku fati ka një rëndësi të madhe, kjo nuk do të thotë që ju nuk mund të përmirësoni shanset tuaja për të fituar. Kur të njiheni me lojën, mund të zhvilloni strategjinë tuaj dhe të përmirësoni shanset tuaja për të fituar.

Kur luani ruletë, mund të vendosni të vendosni baste që ofrojnë shanse më të mira për të fituar sesa të vendosni baste më të rrezikshme. Kjo është mënyra e vetme për të përmirësuar shanset tuaja për të fituar. Ka shumë sisteme të ndryshme bastesh që mund të eksploroni dhe të gjeni atë që funksionon më mirë për ju. Dhe mos harroni, gjëja më e rëndësishme është të argëtoheni kur luani.

Baccarat live

Baccarat live

Baccarat është ndoshta loja më e lehtë me letra që mund të gjeni në kazino. Ju mund ta luani lojën drejtpërdrejt në BetTilt Casino dhe të kaloni kohën e jetës tuaj. Edhe pse kjo është një lojë e thjeshtë për t'u luajtur, është gjithmonë një ide e mirë të njihni rregullat e lojës përpara se të vendosni të luani për para të vërteta.

Loja luhet sipas rregullave të paracaktuara dhe e vetmja gjë që duhet të vendosni është shuma që dëshironi të vendosni bast dhe basti që do të vendosni. Ka dy baste kryesore që mund të vendosni, bast bankier dhe lojtar. Ekziston edhe një bast i tretë, një bast në një barazim që ofron pagesën më të lartë. Nga pikëpamja statistikore, ky bast ndodh rrallë, kështu që nëse jeni fillestar, ju sugjerojmë ta shmangni këtë bast derisa të mësoni rregullat e lojës.

Shpërndahen vetëm dy duar, një për bankierin dhe një për lojtarin. Ideja e lojës është që të afrohet një dorë me 9. Nëse ju ose tregtari keni një dorë që arrin gjithsej 8 ose 9, kjo është baccarat natyrale dhe kushdo që ka rezultatin është fituesi i raundit. Nëse askush nuk ka një dorë natyrale, atëherë loja vazhdon. Loja luhet nga një këpucë me gjashtë kuvertë ose një këpucë me tetë kuvertë, në varësi të variacionit. Letrat kanë vlera paksa të ndryshme këtu, acet vlerësohen me 1, letrat nga 2 deri në 9 kanë vlerën e tyre nominale dhe 10-at dhe kartat e fytyrës kanë një vlerë prej 0. Nëse merrni dy letra që kanë një vlerë dyshifrore, atëherë shifra e dytë është vlera e dorës. Për shembull, nëse merrni një 5 dhe një 6, kjo është 11, dhe atëherë vlera e dorës suaj do të jetë 1.

Një kartë e tretë mund të trajtohet ose me lojtarin ose me bankierin bazuar në rregulla strikte të paracaktuara. Rregullat për lojtarin dhe bankierin janë të ndryshme.

Nëse totali i kartës suaj është më pak se 5, atëherë do të merrni një kartë të tretë, dhe nëse dora juaj arrin 6 ose më shumë, atëherë do të qëndroni në këmbë.

Rregullat për bankierin janë pak më të ndryshme dhe varen nëse lojtari merr një kartë të tretë apo jo.

· Kur bankieri ka një dorë që arrin 2 ose më pak, atëherë ai do të marrë një kartë të tretë pavarësisht se cila është letra e tretë e lojtarit.

· Kur bankieri ka një dorë që arrin gjithsej 3, atëherë ata do të tërheqin një kartë të tretë përveç nëse letra e tretë e lojtarit është 8.

· Kur bankieri ka një dorë që arrin 4, atëherë ata do të tërheqin një kartë të tretë, përveç nëse letra e tretë e lojtarit ishte 0, 1, 8 ose 9.

· Kur bankieri ka një dorë që arrin 5, atëherë ata do të tërheqin një kartë të tretë, përveç nëse letra e tretë e lojtarit ishte 4, 5, 6 ose 7.

· Kur bankieri ka një dorë që arrin gjithsej 6, atëherë ata do të tërheqin një kartë të tretë përveç nëse letra e tretë e lojtarit ishte 6 ose 7.

· Kur bankieri ka një dorë që arrin gjithsej 7, atëherë banka qëndron në këmbë.