BetTilt Rishikimi 2024 - Games

BetTiltResponsible Gambling
CASINORANK
8.47/10
BonusBonus i mirëseardhjes deri në 1000 €
E besuar
E verifikuar
E sigurt
BetTilt is not available in your country. Please try:
Games

Games

BetTilt Casino ofron shumë lojëra të ndryshme për të kënaqur nevojat e çdo lloj lojtari. Disa nga lojërat janë të lehta për t'u luajtur, por të tjerat kërkojnë disa aftësi dhe njohuri. Lajmi i mirë këtu është se ju mund të luani shumicën e lojërave në modalitetin argëtues për t'u njohur me lojën dhe për të mësuar rregullat specifike pa pasur nevojë të depozitoni paratë tuaja.

BetTilt

Bakarat

Bakarat

Baccarat është një lojë e thjeshtë që mund ta luani në BetTilt Casino. Ka shumë variacione të ndryshme të së njëjtës dhe disa nga më të njohurat përfshijnë lojërat e mëposhtme:

 • Bakarat
 • Baccarat fitues të madh
 • Baccarat i personit të parë
 • Bakarat rrufeje

Para se të filloni të luani lojën për para të vërteta, ju sugjerojmë të mësoni rregullat e së njëjtës. Lajmi i mirë është se mund ta luani falas në një modalitet argëtues ku kazinoja do t'ju shpërblejë me para virtuale. Kjo është një mundësi e shkëlqyer për të mësuar rregullat e lojës dhe për të zhvilluar një strategji pa pasur nevojë të shpenzoni paratë tuaja.

Ju mund të bastni ose në bankë ose në lojtar. Nëse e luani lojën drejtpërdrejt ose në një kazino me bazë tokësore, pavarësisht sa lojtarë ka, do të shpërblehen vetëm dy duar.

Loja mund të luhet me 3 ose 8 kuverta letrash. Letrat nga 2 deri në 9 kanë vlerën e tyre nominale, Aces numërohen si 1 dhe letrat me figura dhe 10-të vlerësohen me zero. Ideja e lojës është që të merrni një dorë që arrin 9. Pra, kur shtoni totalin e kartës së bashku, do të numërohet vetëm shifra e djathtë. Për shembull, nëse merrni një 6 dhe një 5, që është gjithsej 11, atëherë vlera totale e dorës suaj do të jetë 1.

Loja fillon me ju që vendosni një bast dhe më pas tregtari do të ndajë dy letra për lojtarin dhe dy letra për bankierin. Nëse njëra dorë shton 8 ose 9, kjo dorë quhet Natyrore dhe kushdo që e ka atë është fituesi i raundit. Nëse askush nuk ka një dorë natyrale, atëherë loja vazhdon dhe një kartë e tretë mund të merret me secilën dorë.

Duke ditur shanset tuaja

E vetmja gjë që mund të kontrolloni kur luani Baccarat është basti që vendosni dhe sigurisht shuma që dëshironi të vendosni. Ka tre baste të mundshme që mund të vendosni në Baccarat, mund të vini bast në dorën e bankierit, dorën e lojtarit ose mund të vini bast në një barazim. Të gjitha këto baste kanë shanse të ndryshme dhe pagesa të ndryshme. Pra, nëse doni të luani në anën e sigurt, ne ju sugjerojmë të vendosni bast Banker më shpesh. Statistikisht, basti Banker do të fitojë më shpesh se çdo bast tjetër. T

bast barazimi, nga ana tjetër, ofron pagesën më të mirë prej 8 me 1, dhe në disa variacione 9 me 1. Por gjëja me këtë bast është se kjo mund të ndodhë rrallë, dhe nëse sapo po mësoni litarët, atëherë ne ju sugjerojmë ju e kaloni këtë bast të paktën për një kohë. Kjo mund të tingëllojë kontradiktore me atë që thamë më parë, por nëse keni një parandjenjë me fat, atëherë shkoni për të. Asnjëherë nuk mund ta dini kur fati është në anën tuaj kur jeni duke luajtur bixhoz.

Loja e lojës

Pasi të vendosni bast, është koha të filloni të luani. Kjo është ndoshta një nga lojërat më të lehta që mund të luani. Nuk ka asgjë që mund të bëni sepse loja luhet sipas rregullave të paracaktuara, kështu që ju thjesht mund të uleni dhe të relaksoheni ndërsa raundi shpaloset para jush.

Pasi të keni marrë kartat tuaja dhe as ju dhe as bankieri nuk keni një dorë natyrale, atëherë në varësi të totalit të secilës dorë mund të shpërndahet një kartë e tretë. Rregullat janë të ndryshme për lojtarin dhe bankierin. Rregulli i tretë i kartës për bankierin mund të jetë pak më i komplikuar, por lajmi i mirë është se ju duhet të uleni dhe të relaksoheni pasi tregtari është ai që duhet të bëjë të gjithë punën e vështirë.

Nëse dora juaj ka një total midis 0 dhe 5, atëherë do të merrni një kartë të tretë. Nëse dora juaj arrin 6 ose 7, atëherë nuk do të merrni një kartë të tretë.

Nëse nuk merrni një kartë të tretë, atëherë të njëjtat rregulla vlejnë edhe për bankierin. Por, nëse merrni një kartë të tretë, atëherë rregullat për bankierin bëhen më të ndërlikuara dhe varen nga vlera e kartës. Sa për hir të argumentit, ne do të rendisim rregullat për bankierin, por edhe një herë nuk duhet t'i njihni ato për të pasur një seancë të suksesshme.

· Nëse vizatoni një kartë të tretë me vlerë 2 ose 3, atëherë bankieri do të tërheqë një kartë të tretë nëse dora e tyre ka një vlerë totale midis 0 dhe 4, dhe ata do të qëndrojnë në një total prej 6 ose 7.

· Nëse vizatoni një kartë të tretë me vlerë 4 ose 5, atëherë bankieri do të tërheqë një kartë të tretë nëse dora e tyre ka një vlerë totale midis 0 dhe 5, dhe ata do të qëndrojnë në një total prej 6 ose 7.

· Nëse vizatoni një kartë të tretë me vlerë 6 ose 7, atëherë bankieri do të tërheqë një kartë të tretë nëse dora e tyre ka një vlerë totale midis 0 dhe 6, dhe ata do të qëndrojnë në një total prej 7.

· Nëse vizatoni një kartë të tretë me vlerë 8, atëherë bankieri do të tërheqë një kartë të tretë nëse dora e tyre ka një vlerë totale midis 0 dhe 2, dhe ata do të qëndrojnë në një total prej 4 ose 7.

· Nëse vizatoni një kartë të tretë me një vlerë prej nëntë, 10, kartë të fytyrës ose një Ace, atëherë bankieri do të tërheqë një kartë të tretë nëse dora e tyre ka një vlerë totale midis 0 dhe 3, dhe ata do të qëndrojnë në një total nga 4 ose 7.

Baste anësore në Baccarat

Për t'i bërë gjërat më interesante, disa variante Baccarat kanë shtuar disa baste anësore si çiftet Baccarat. Mund të vini bast se dy letrat e para tërhiqen në dorën e bankierit ose dora e lojtarit do të jetë një palë. Ekziston një zonë Çiftet e Lojtarëve dhe Çiftet e Bankierëve në paraqitjen e tavolinës, ku mund të vendosni bastin tuaj.

Një tjetër bast interesant është Super Six, i cili ofrohet në tavolina të caktuara Baccarat. Këtu vini bast se dora e Bankierit do të jetë e barabartë me 6 në fund të lojës. Do të ketë një zonë bastesh Super Six në paraqitjen e tavolinës.

Slots

Slots

BetTilt Casino ka bashkëpunuar me disa nga ofruesit më të mirë të programeve kompjuterike për të sjellë në rrugën tuaj lojërat më të mira të lojërave elektronike në internet. Por dy nga studiot më të mëdha pas koleksionit të lojërave elektronike të BetTilt janë Betsoft dhe Microgaming. Ju mund të provoni disa nga titujt e mëposhtëm këtu: Vajzat me armë, Sirena Miliona, Mbretëresha Diellore, Libri i Lokit, Rhino i Madh, Asgard, Wolf Gold, Valley of the Gods dhe Golden Fish Tank, dhe shumë të tjera.

Numri i lojërave moderne me video slot është i madh, por ka edhe disa lojëra klasike për lojtarë nostalgjikë. Nëse jeni një prej tyre, atëherë mund të provoni disa nga lojërat e mëposhtme Joker Expand, Imperial Fruits, Sevens and Fruits, Thunder Reels, Fruit Bonanza dhe Flaming Fruit.

Poker

Poker

Video poker fansat do të jenë të lumtur të dëgjojnë se ka më shumë se 20 variante të lojës që mund të luajnë këtu, duke përfshirë Deuces Wild, Joker Wild Poker, Double Double Bonus Poker, Bonus Poker, Tens or Better dhe Jacks or Better, vetëm për të përmendur disa. . Ky është një version i thjeshtuar i pokerit i kombinuar me lojëra video slot. Jeni vetëm ju dhe kompjuteri dhe ideja është të krijoni dorën më të mirë të mundshme me kartat që merrni.

Adhuruesit e lojës me letra mund të gjejnë shumë variacione të ndryshme, duke përfshirë pokerin klasik ose me shumë duar Joker, Jackpot Poker, Double Double Bonus Poker, Caribbean Stud Poker dhe Three Card Poker.

Për të luajtur poker, duhet të mësoni rregullat bazë të lojës përpara se të vendosni të luani për para të vërteta. Gjëja e mirë këtu është se ju mund ta luani lojën në modalitetin argëtues derisa të mësoni rregullat dhe të zhvilloni strategjinë tuaj.

Pasi të mësoni rregullat bazë, mund të luani çdo variant që dëshironi. Texas Hold'em është loja që konsiderohet si vendi më i mirë për të filluar dhe ky është varianti që luhet në turne.

Për çdo raund, një lojtar është caktuar të jetë 'tregtar'. Ky person nuk shpërndan letra, por pozicioni i tij është i rëndësishëm sepse përcakton se cilët dy lojtarë duhet të vendosin bastet 'blind'.

Dy lojtarët në të majtë të tregtarit duhet të vënë bast blindin e vogël dhe blindin e madh. Këto janë baste të detyruara për të filluar lojën. Pasi të përfundojë çdo lojë, butoni i tregtarit lëviz në drejtim të akrepave të orës një pozicion rreth tryezës.

Pasi të jenë postuar blinds, të gjithë lojtarët do të marrin dy letra me fytyrë poshtë. Këto letra njihen si letra vrima dhe deri në fund të lojës, mund të jenë shpërndarë edhe pesë letra të tjera të përbashkëta.

Loja synon të bëjë dorën më të mirë me pesë letra nga shtatë letrat e disponueshme.

Gjatë një dore të pokerit, do të ketë katër raunde bastesh. Raundi i parë i basteve zhvillohet përpara se të shpërndahen tre letrat e para të përbashkëta. Personi i ulur në të majtë të big blind është i pari që vepron dhe këto janë opsionet që ka çdo lojtar:

 • Fold - kjo do të thotë që ju nuk dëshironi të vazhdoni të merrni pjesë në raund. Ju gjithashtu do të humbni paratë që keni vënë bast tashmë.
 • Check – kjo do të thotë që ju nuk dëshironi të luani dorën, por nuk dëshironi të palosni as. Mund të telefononi vetëm nëse askush nuk ka vënë bast para jush.
 • Rrit - kjo do të thotë që ju dëshironi të rrisni shumën e bastit aktual.
 • Thirrni – kjo do të thotë që dëshironi të vendosni të njëjtin bast si lojtarët para jush dhe të qëndroni në lojë.

Kur përfundon raundi i parë i basteve, tre letrat e para të komunitetit shpërndahen ballë-lartë dhe kjo njihet si flop dhe fillon raundi i dytë i basteve. Ju keni të njëjtat opsione të përmendura më lart.

Raundi i tretë i basteve quhet 'Kthesa' dhe këtu shpërndahet letra e katërt e përbashkët. Kur të gjitha bastet janë kryer, letra e pestë dhe e fundit e përbashkët shpërndahet e ndjekur nga një raund i fundit bastesh, i njohur si 'lumi'.

Pas përfundimit të raundit të fundit të basteve, çdo lojtar që mbetet në lojë duhet të tregojë dorën e tij dhe fituesi është ai me dorën më të lartë të pokerit.

Ajo që duhet të dini në këtë pikë është se cila është dora më e mirë në poker. Për këtë arsye ne kemi renditur duart e pokerit nga më e larta tek më e ulëta:

· Royal Flush është kur keni A, K, Q, J, 10, të gjithë me të njëjtin kostum.

· Straight Flush është kur keni pesë letra në një sekuencë të gjitha në të njëjtin kostum.

· Four of a Kind është kur keni katër letra të së njëjtës rang.

· Full House është kur ke tre të një lloji me një palë.

· Flush është kur keni pesë letra të të njëjtit kostum.

· Drejt është kur keni pesë letra në një sekuencë.

· Tre të një lloji është kur keni tre letra të së njëjtës rang.

· Dy palë është kur keni dy çifte të ndryshme.

· Çifti është kur keni dy letra të së njëjtës rang.

· Një kartë e lartë është kur nuk keni asnjë nga kombinimet e sipërpërmendura dhe vetëm karta juaj me vlerën më të lartë ka ndonjë rëndësi.

Bingo

Bingo

Bingo është një lojë interesante që luhet lehtë. Ka disa lojëra të ndryshme që mund të luani në BetTilt Casino duke përfshirë:

 • Bingo magjike e pyjeve të shiut
 • Sweet Alkimi Bingo
 • Viking Runecraft Bingo

Para se të filloni të luani, duhet të blini biletën tuaj dhe kur të fillojë loja duhet të shënoni numrat që dëgjoni. Gjëja e mirë kur luani në internet është se numrat do të shënohen automatikisht.

Siç thamë më parë, ka variante të ndryshme të lojës dhe secila ka rregullat e veta specifike, por pasi të mësoni bazat e lojës, mund të luani çdo variant që dëshironi. Variantet më të njohura këtu janë 90 Ball Bingo dhe 75 Ball Bingo.

Blackjack

Blackjack

Blackjack është një lojë shumë interesante që mund ta luani online. E mira është se ju mund ta luani lojën falas për të praktikuar strategjinë tuaj ose nëse jeni i ri në lojë për të mësuar rregullat e së njëjtës. Ka shumë variacione të ndryshme të lojës që mund t'i gjeni sapo të bashkoheni në BetTilt Casino duke përfshirë:

 • Blackjack i personit të parë
 • Bast Blackjack falas
 • Çiftet Mbretërore Blackjack
 • Blackjack me fat
 • Bonus Blackjack
 • Blackjack
 • Atlantic City Blackjack
 • Blackjack 3D
 • Atlantic City Blackjack Elite Edition
 • Vegas Single Deck Blackjack Gold
 • Sonya Blackjack
 • Blackjack VIP
 • Blackjack Multi Hand 3D
 • Dr. Fortuno Blackjack
 • VIP Blackjack Multihand
 • Blackjack BJ
 • Blackjack Amerikan
 • Seria evropiane BlackJack Gold
 • Super 7 Blackjack
 • Blackjack Single Deck
 • 21 Burn Blackjack
 • Ponton
 • Pirati 21
 • Blackjack Evropian
 • Blackjack Mbretëresha e Kuqe
 • Zgjedhja e lojtarëve të Blackjack
 • Blackjack Multihand
 • Evropian BlackJack Multihand

Blackjack është një lojë shumë e thjeshtë për t'u luajtur dhe do t'i mësoni rregullat në asnjë kohë. Loja fillon me vendosjen e një basti dhe më pas tregtari do t'ju japë dy letra juve dhe vetes. Letrat kanë vlera paksa të ndryshme këtu, Aces mund të numërohen si 1 ose 11, letrat me fytyrë kanë një vlerë prej 10 dhe letrat nga 2 deri në 10 kanë vlerën e tyre nominale.

Pasi të keni marrë dy letrat tuaja fillestare dhe të shihni kartën e drejtuar nga tregtari, duhet të vendosni se cila duhet të jetë lëvizja juaj e ardhshme. Ju keni mundësinë të qëndroni, të goditni, të dorëzoheni, të dyfishoni ose të ndaheni.

Ju jeni i pari që përfundoni dorën tuaj. Ideja e lojës është të marrësh një dorë me një vlerë totale prej 21, më e lartë se dora e tregtarit dhe pa u dëmtuar. Pra, për të fituar nuk duhet të kesh saktësisht 21, por të kesh një dorë që është më e lartë se tregtarët pa u dëmtuar. Kur qëndroni në këmbë, kjo do të thotë se nuk keni nevojë për një kartë tjetër dhe besoni se do ta fitoni lojën me dorën që keni tashmë.

Kur të goditni, do të merrni një kartë tjetër dhe mund të godisni sa herë që mendoni se është e nevojshme.

Kur dorëzoheni, nuk dëshironi të vazhdoni të luani dhe do të merrni gjysmën e bastit të kthyer.

Kur të dyfishoni, do të merrni vetëm një kartë shtesë dhe do t'ju duhet të vendosni një bast tjetër të barabartë me bastin tuaj fillestar.

Kur merrni dy letra me të njëjtën vlerë, mund t'i ndani letrat dhe t'i luani ato si dy duar. Ju do të duhet të vendosni një bast tjetër të barabartë me bastin tuaj fillestar.

Pasi të keni mbaruar së luajturi me dorën tuaj, është radha e tregtarit. Tregtari do të luajë dorën e tij sipas rregullave strikte. Ata gjithmonë do të qëndrojnë në një dorë me një vlerë totale prej 17 ose më shumë, dhe ata gjithmonë do të godasin në një dorë me një vlerë totale prej 16 ose më pak.

Ju do të fitoni nëse dora juaj është më e lartë se dora e tregtarit, ose kur keni më pak se 21 dhe tregtari bie. Ju do të humbisni nëse rrëzoheni ose nëse keni një dorë që është më pak se dora e tregtarit.

Nëse ju dhe tregtari keni një dorë me të njëjtin total, dora përfundon me një shtytje dhe ju do të ruani më të mirën tuaj.

Dora e fortë dhe e butë

Një dorë e fortë është çdo dorë që nuk përmban një Ace, dhe nëse përmban, atëherë Ace do të llogaritet si 1. Një dorë e butë është një dorë që përmban një Ace që llogaritet si 11. Siç mund ta shihni, Ace vepron si një Joker në këtë lojë dhe ju mund të përdorni vlerën që është më e përshtatshme për dorën tuaj.

Është e rëndësishme të dalloni nëse keni një dorë të fortë apo të butë sepse strategjia për të vazhduar lojën është e ndryshme.

Sigurimi

Ekziston edhe një opsion tjetër që është në dispozicion për ju kur luani Blackjack dhe ai është blerja e Sigurimeve. Kur letra e sipërme e tregtarit është një ACE, ju mund të vendosni një bast anësor shtesë ku vini bast se letra e vrimës së tregtarit do të jetë me vlerë 10.

Për të bërë këtë bast ju duhet të vendosni patate të skuqura në linjën e sigurimit që mund të gjendet mbi vendin e basteve të lojtarit. Nëse tregtari ka një kartë me dhjetë vlera, atëherë ju do të fitoni bastin e sigurimit, por do të humbni bastin fillestar.

Ruletë

Ruletë

Ruleta është një lojë fati që mund ta gjeni këtu në BetTilt Casino. Kjo është një lojë shumë e njohur që luhet që nga shekulli i 18-të. Ju duhet të parashikoni numrin në të cilin do të zbresë topi i bardhë, për të fituar kur luani ruletë. Ka shumë versione të ndryshme të lojës, por pasi të mësoni bazat e lojës, mund të luani çdo variant atje. BetTilt Casino ofron variantet e mëposhtme:

 • Ruletë 3D
 • Ruletë Rrufeja e Personave të Parë
 • Ruletë e personit të parë
 • Kufiri standard i avancuar i ruletës
 • Astro Roulette
 • Ruletë kineze
 • Ruletë e lehtë
 • Ruletë Argjend
 • Ruletë Amerikane 3D
 • Ruletë evropiane
 • Klasik i ruletës franceze
 • Ruletë Amerikane
 • Ruletë franceze La Partage
 • Ruletë e zakonshme e tërheqjes

Ekzistojnë tre versione klasike të lojës, ruletë evropiane, franceze dhe amerikane. Ruleta evropiane dhe franceze ka 37 xhepa me numra nga 1 deri në 36, dhe një zero të vetme, ndërsa versioni amerikan ka 38 numra, përsëri me numra nga 1 deri në 36 dhe një zero të vetme dhe një zero të dyfishtë.

Ka lloje të ndryshme bastesh dhe ato ndahen në dy kategori, baste brenda dhe jashtë.

Bastet e brendshme ofrojnë pagesa më të larta, por shanset për të fituar këto baste janë shumë më të vogla. Këtu mund të vendosni bastet e mëposhtme:

· Një bast i drejtpërdrejtë është një bast në një numër të vetëm dhe ofron pagesën më të lartë.

· Një bast i ndarë është një bast mbi dy numra që janë pranë njëri-tjetrit në tryezë.

· Një bast top-line është një bast në vijën e parë vertikale që mbulon 3 numra.

· Një bast këndor është një bast mbi 4 numra që formojnë një katror në tryezë.

· Bast me gjashtë rreshta është një bast për 6 numra të njëpasnjëshëm që formojnë 2 rreshta horizontale me 3 numra.

Bastet e jashtme janë shumë më të lehta për t'u parashikuar, sepse ato ofrojnë pothuajse një shans 50-50 për të fituar. Këto janë bastet e jashtme që mund të vendosni kur luani ruletë:

· Një bast Red/Black është një bast që topi do të bjerë ose në xhepin e zi ose në xhepin e kuq, pavarësisht nga numri.

· Basti çift/tek është një bast që topi do të bjerë në një numër çift ose tek.

· Një bast i ulët/i lartë është një bast që topi do të bjerë ose në një numër të ulët, i cili përfshin numrat nga 1 deri në 18, ose në një numër të lartë, që përfshin numrat nga 19 deri në 36.

· Një duzinë bast është një bast në 12 numra me radhë. Një bast në duzinën e parë përfshin numra nga 1 deri në 12, një bast në dhjetëshen e dytë përfshin numra nga 13 deri në 24 dhe grupi i tretë përfshin numra nga 25 deri në 36.

· Një bast kolone është një bast në 12 numra në mënyrë të rastësishme.

Lojëra Jackpot

Lojëra Jackpot

Nuk mund të themi se ka një seksion të veçantë për lojërat jackpot në BetTilt Casino, por kjo nuk do të thotë se kazinosë i mungojnë lojërat me potencial të madh fitues. Këtu mund të gjeni disa nga lojërat më të njohura duke përfshirë Mega Moolah të Microgaming dhe Jackpot dhe Jackpot Raiders të Ozwin të Yggdrasil.

Lojëra të tjera jackpot që mund të gjeni këtu në Bettilt përfshijnë Jackpot Jamba, Jurassic Jackpot, Jackpot Express, Holmes and the Stolen Stones, Good Girl, Bad Girl dhe Mr. Vegas.