Betsson - Tips & Tricks

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Tips & Tricks

Për disa lojtarë, kumari është një formë arti. Ata kalojnë aq shumë kohë duke luajtur, saqë fitojnë njohuri që vetëm ata mund t'i ndajnë me botën. Pra, nëse jeni një fillestar, duhet të mbështeteni në një farë mënyre në informacionin që këta lojtarë duhet të ndajnë me ju.

Pra, siç thamë më parë, nëse jeni plotësisht fillestar, atëherë keni ardhur në vendin e duhur. Sepse këtu do të ndajmë disa këshilla të brendshme që do të përmirësojnë në mënyrë drastike lojën tuaj. Leximi i këshillave dhe trukeve është i mirë për të gjithë, sepse së bashku me rrugën, ndonjëherë harrojmë disa gjëra të rëndësishme dhe është mirë të na kujtohen.

Ne do të flasim për këshilla dhe truket në lidhje me bonusin e mirëseardhjes dhe kërkesat e basteve. Kjo është një ofertë shumë bujare nga Betsson Casino që nuk duhet ta humbisni dhe ne do t'ju ndihmojmë të përfitoni plotësisht prej saj. Pa u zgjatur më tej, le të shohim se çfarë kanë për të thënë ekspertët në lidhje me bonusin e mirëseardhjes për lojërat bingo.

 • Lexoni Termat dhe Kushtet – Sa herë që merrni një bonus, jo vetëm një bonus mirëseardhjeje, duhet të përpiqeni të kuptoni se çfarë merrni dhe çfarë duhet të përmbushni. Ekziston një faqe e kushteve dhe kushteve në çdo faqe bingo. Më mirë duhet të kaloni pak kohë përpara se të filloni të luani dhe të kaloni pak kohë duke lexuar sepse mund të gjeni shumë informacione interesante dhe të dobishme. Shpresojmë se do të gjeni atë që kërkoni dhe në rast se ka disa gjëra që nuk i kuptoni, mund të kontaktoni mbështetjen e klientit.

 • Çdo truk mund të jetë i dobishëm – Me siguri e keni dëgjuar thënien "përdorni çdo truk në libër" më parë, dhe mund të themi se kjo mund të zbatohet këtu. Këtu ju këshillojmë të zgjidhni kohën e ditës kur zgjidhni të luani. është më mirë të luash kur ka më pak njerëz në dhomat e bingos. Gjithashtu, është më mirë nëse blini shumë bileta dhe sigurisht t'i blini ato me çmim të ulët. Kujdesuni gjithmonë për promovimet ditore ku mund të blini një biletë dhe të merrni një tjetër falas ose për një çmim të reduktuar.

 • Përdorni paratë e bonusit në lojëra të tjera – Mund ta përdorni bonusin në çdo lojë që dëshironi në kazino. Lista e lojërave të përjashtuara nuk është aq e gjatë, kështu që ndoshta loja juaj e preferuar është e disponueshme për t'u luajtur. Nëse vendosni të përdorni të gjitha paratë tuaja të bonusit në lojërat Bingo, kjo mund të jetë paksa e ngadaltë dhe do të duhet përgjithmonë për të përmbushur kërkesat e bastit. Gjëja e zgjuar për të bërë këtu është të gjesh një lojë tjetër që është në dispozicion për të luajtur. Gjeni ato që do t'ju japin kthimin më të mirë të mundshëm dhe filloni të luani.

 • Përdorni dhomën e bisedës – Bingo është një lojë me ritëm të ngadaltë, kështu që ka gjëra të tjera që mund të bëni në të njëjtën kohë. Pra, përdorni këtë kohë me mençuri dhe mësoni një ose dy gjëra në proces. Çdo dhomë bingo ka një dhomë bisede ku mund të bisedoni me lojtarë të tjerë dhe shumicën e kohës mund të gjeni lojtarë me përvojë që duan të ndajnë sekretet e tyre dhe t'ju japin disa këshilla se si të luani. Këtu mund të mësoni shumë dhe duhet të përfitoni nga kjo mundësi. Do të mësoni shumë dhe do të fitoni përvojë në këtë mënyrë që mund ta zbatoni më vonë gjatë lojës.

 • Qëndroni në buxhetin tuaj – Ky është një rregull i përgjithshëm kur bëhet fjalë për lojërat e fatit, dhe për të mos thënë më i rëndësishmi. Ju duhet të vendosni një buxhet edhe para se të filloni të luani kumar dhe t'i përmbaheni atij. Edhe pse bingo, në krahasim me lojërat e tjera të kazinosë, është një lojë me aksione të ulëta dhe me rrezik të ulët, mund të tërhiqesh lehtësisht. Edhe kur jeni në një seri fitoresh, duhet të qëndroni brenda buxhetit tuaj. Kjo është këshilla jonë.

Këshilla për fillestarët

Nëse jeni plotësisht fillestar dhe kjo është hera e parë që shkoni në Betsson Casino, gjëja e parë që do të shihni është opsioni për të krijuar një llogari. Butoni i llogarisë ndodhet në pjesën e sipërme të djathtë të faqes së internetit. Futni të dhënat tuaja për të krijuar llogarinë tuaj. Nëse dëshironi të luani lojëra për para të vërteta, do t'ju duhet të depozitoni fonde në llogarinë tuaj. Butoni i depozitimit është në pjesën e sipërme djathtas të faqes ku mund të zgjidhni mënyrën e pagesës që është më e përshtatshme për ju.

Herën e parë që bëni një depozitë mund të kërkoni një bonus mirëseardhjeje që do të përmirësojë balancën tuaj dhe do t'ju ndihmojë të provoni më shumë lojëra se zakonisht.

Pasi të keni para në llogarinë tuaj, duhet të zgjidhni një lojë për të luajtur. Të gjitha lojërat që ofrohen në Betsson Casino janë të porositura në kategoritë e mëposhtme të rregullta:

 • Libri sportiv, gara me kuaj dhe baste të drejtpërdrejta për baste në sporte si futbolli, gara, regbi dhe eSports.

 • Kazino për të luajtur lojëra të tilla si blackjack, ruletë dhe automate.

 • Kazino live për të luajtur lojërat e mësipërme të tavolinës me një tregtar real në webcam.

 • Dhe Poker për të luajtur lojën e preferuar me letra në botë qoftë në një pajisje celulare ose në desktop.

Do të merrni rrotullime falas në Starburst si një ofertë mirëseardhjeje, ndaj ju sugjerojmë që të filloni lojën tuaj këtu. Për më tepër, mund të gjeni disa tituj unikë në Betsson si Ivory Citadel, Troll Bridge 2, Loco Habanero, Moonshine Riches dhe shumë të tjera. Paguesit e rinj shpesh hasin gjëra me të cilat ata nuk janë të njohur. Për këtë arsye, Betsson ka një seksion mbështetës për çdo pyetje ose problem që mund të hasni.

Një seksion që duam të përmendim është blogu Betsson. Këtu mund të gjeni të gjitha lajmet, këshillat për fillestarët dhe shumë informacione të tjera të dobishme. Leximi i rregullt i blogut mund t'ju ndihmojë të përmirësoni aftësitë tuaja si lojtar, pavarësisht se në cilën lojë zgjidhni të kaloni kohën tuaj.

10 këshilla dhe truke për lojtarët e rinj

 • Pranoni gjithmonë bonusin e mirëseardhjes që ofron kazino pasi të bëni depozitën tuaj të parë.
 • Provoni çdo lojë të mundshme. Në fillim, mund të mos ju duket diçka që dëshironi të luani, por nuk mund ta dini kurrë nëse nuk e provoni.
 • Mbani gjithmonë buxhetin tuaj dhe mos e tejkaloni kurrë atë.
 • Kuptoni lojën që po luani. Ju duhet të dini rregullat sepse kjo do t'ju ndihmojë të përmirësoni strategjinë tuaj.
 • Mësoni terminologjinë e zakonshme të lojës që dëshironi të luani. Mos u mundoni të mposhtni kazinonë. Skaji i shtëpisë gjithmonë funksionon në favor të kazinosë në planin afatgjatë.
 • Kontrolloni nëse kazino ofron opsionin tuaj të preferuar të pagesës.
 • Kini kujdes kur provoni disa strategji bastesh. Ndoshta është më mirë të mësoni se si funksionon strategjia në lojë falas përpara se të vendosni të luani për para të vërteta.
 • Mësoni kur të largoheni. Nëse jeni në një seri humbjesh, thjesht duhet të hiqni dorë dhe të luani përsëri një herë tjetër.
 • Mësoni softuerin dhe lojën përpara se të luani për para të vërteta. Mund të përfitoni nga modaliteti demo i secilës lojë.
Total score7.9
Përfitimet
Disavantazhet
- Numri i kufizuar i metodave të tërheqjes

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2001
BonusetBonuset (10)
Baste falas
Bonus ndeshjeBonus pa depozitëBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi high rollerBonusi i besnikërisëBonusi me depozitëKodet e bonusit
GjuhëtGjuhët (11)
Angleze
Finlandeze
Gjermane
Greke
Islandeze
Italiane
Norvegjeze
Polake
Serbe
Spanjolle
Suedeze
LicencatLicencat (4)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (3)
LojëraLojëra (47)
Live 3 Card Brag
Baccarat
Badminton
Basketboll
Bast në FutbollBaste onlineBaste sportive
Bejsbolli
Bileta gërvishtëseBlackjack
Boks
CS:GO
Dota 2
Eurovizion
Formula 1
Futboll
Futboll Amerikan
Gara me kuaj
Golf
Hendboll
Hokej mbi akull
Hokej mbi dysheme
Kriketi
League of Legends
MMA
Mahjong
Motorsport
Pai GowPoker
Politika
Punto Banco
Rainbow Six Siege
Regbi
Ruletë
Shah
Shigjetat
Slotat
Snooker
Sportive
Televizioni
Tenis tavoline
Tenisi
UFC
Video Poker
Volejbolli
eSports
Çiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (17)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
MonedhatMonedhat (9)
Dollari Kanadez
Euro
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Peruan Nuevo Sol
Peso Kilean
Reali Brazilian
Shtetet e Bashkuara Dollar
Zloty Polak
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (14)
Argjentina
Bolivia
Brazili
Kanadaja
Kili
Mbretëria e Bashkuar
Norvegjia
Paraguaj
Peruja
Polonia
Spanja
Suedia
Uruguai
Venezuela
SoftwareSoftware (41)