Betsson zgjeron bizneset e saj në Gjermani

Lajme

2021-08-22

Eddy Cheung

CEO i Betsson, Pontus Lindwall tha se kompania është e kënaqur për marrjen e licencës dhe është e përgatitur mirë për të lançuar Librin e Sporteve Gjermane sipas rregullores gjermane.

Betsson zgjeron bizneset e saj në Gjermani

Me një prani në treg që daton që nga viti 1963, Betsson është një nga më të mëdhenjtë kazino online dhe kompanitë e librave sportiv në botë. Betsson, Betsafe, CasinoEuro, NordicBet dhe markat e tjera menaxhohen nga korporata, e cila është e listuar në NASDAQ Stockholm. Kompania ka marrë njohjen në EGR Nordics Awards 2021, pas një arritjeje të shkëlqyer në një industri konkurruese.

Marrja e licencës së basteve në Gjermani

Në mars të vitit të kaluar, Betsson mori licencën për baste sportive në Gjermani nga Këshilli Rajonal i Darmstadt. Betsson ka lëshuar gjithashtu tregun gjerman iGaming më 1 korrik 2021. CEO i kompanisë Pontus Lindwall tha se kompania mezi pret t'u ofrojë fansave gjermanë.

Faqe të reja të basteve sportive

Ky operator online i kazinove dhe librave sportiv do të menaxhojë deri në shtatë marka të ndryshme të librave sportiv pas një debutimi të suksesshëm në treg. Betsson, Betsafe, Guts, Casinowinner, Nordicbet, Rizk Sport dhe Schnellwetten janë vetëm disa prej tyre. Këshilli Rajonal i Darmstadt ka dhënë licenca operative për 25 kompani në të gjithë vendin, duke përfshirë Betway. Tipico, një kazino e njohur ndërkombëtare në internet dhe ofrues i shërbimit të basteve sportive, së fundmi mori tre licenca të reja nga autoriteti rregullator.

Bet3000, bet-at-home dhe Interwetten morën licenca nga rregullatori i ri në nëntor. Oddset, NetXBetting dhe Tipster kanë marrë të gjitha tre miratime të tjera. Kjo u ndoq shpejt nga Tipster. De.

Partneriteti i kazinove të mëdha Bola

Në lajme të tjera, më 12 prill 2021, Betsson Group njoftoi një partneritet me Big Bola Casinos për të zgjeruar aktivitetet e tij iGaming në Meksikë. Betsson do të ofrojë shërbime të personalizuara Libri Sportiv, kazino online dhe kazino të drejtpërdrejta për lojtarët meksikanë si pjesë e marrëveshjes.

Sipas CEO të Betsson Group, masa do t'i lejojë kompanisë të rrisë gjurmën e saj në Amerikën Latine, e cila është një nga rajonet më aktive të basteve. Kompania beson se bashkëpunimi me një markë vendase do ta ndihmojë atë të kurojë materialin që është i përshtatshëm për tregun meksikan.

Betsson Group i ishte dhënë më parë leja për të shpërndarë shërbime të lojërave të fatit në internet në provincën e Buenos Aires të Argjentinës. Pas kësaj marrëveshjeje, operatori do të ofrojë lojërat e tij fituese të çmimeve përmes Casino de Victoria.

konkluzioni

Me ndihmën e licencës, Betsson me siguri do të vendoset si një nga kazinotë kryesore të basteve sportive në Gjermani. Reputacioni dhe shërbimi i kësaj kompanie vlerësohen shumë. Nuk ka dyshim në mendjen tonë se, ata do t'u japin gjermanëve përvojën e një jete të basteve sportive

Lajmi i fundit

A duhet që lojtarët e kazinosë të përqendrohen më shumë në programet VIP sesa në bonuset standarde?
2023-02-04

A duhet që lojtarët e kazinosë të përqendrohen më shumë në programet VIP sesa në bonuset standarde?

Lajme