Betsson - About

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Betsson është një kazino që daton në vitin 1963 kur Bill Lindwall dhe Rolf Lundström themeluan AB Restaurang Rouletter që shpërndante automate në restorante në Suedi. Kompania më vonë u riemërua në Cherryföretagen AB. Kompania mori emrin Betsson në 2006.

Zbatohen Termat dhe Kushtet.
Betsson

Kazinoja mori Çmimin e Shërbimit më të Mirë të Klientit në Rishikimin prestigjioz të 10-të vjetor të eGaming (EGR) në Londër. Ata e kanë fituar këtë çmim për të katërtin vit radhazi. Në janar 2020, kompania pësoi një shkelje të të dhënave, por ata arritën ta zgjidhin problemin shumë shpejt dhe asnjë nga informacionet e klientëve të tyre nuk u zbulua.

Pronari dhe CEO

Pronari i Betsson Casino është BML Group Ltd Casinos, dhe CEO aktual i tyre është Pontus Lindwall.

Numri i Licencës

Betsson Casino është licencuar dhe rregulluar në Maltë nga Autoriteti i Lojërave të Maltës me numrin e licencës MGA/CRP/108/2004.

Kazinoja ofron lloje të ndryshme lojërash dhe disa nga këto lojëra nuk janë të rregulluara nga MGA, por në vend të kësaj, ato kanë licenca më vete:

  • Lojërat Leander janë të licencuara nga Komisioni i Kumarit të Britanisë së Madhe nën numrin e licencës Xterra Holdings Ltd 39305.
  • Lojërat nga IGT janë të licencuara nga Komisioni i Kumarit të Britanisë së Madhe nën numrin e licencës International Game Technology Plc 41794.
  • Lojërat nga Blueprint janë të licencuara nga Komisioni i Kumarit të Britanisë së Madhe nën numrin e licencës Blueprint Gaming Limited 000-006516-R-315838-015.

Nëse keni nevojë për ndonjë informacion të mëtejshëm në lidhje me licencat e kazinosë, mund të kontaktoni Mbështetjen e Klientit dhe ata do t'ju ofrojnë gjithçka që duhet të dini.

Lojërat për banorët e Britanisë së Madhe dhe Irlandës së Veriut rregullohen nga Komisioni i Lojërave të Fatit të Britanisë së Madhe (Numri i llogarisë 39579).

Lojërat për banorët e Suedisë janë të licencuara dhe të rregulluara nga Autoriteti Suedez i Lojërave të Fatit me numrin e lëndës 18Li7371.

Për banorët e Republikës së Irlandës që janë klientë të Librit Sportiv, lojërat janë të licencuara me numër licence 1011286 dhe rregullohen nga Organet Rregullatore të Republikës së Irlandës.

Ku bazohet Betsson?

Kazinoja është e vendosur në Maltë dhe adresa e tyre aktuale është Ta' Xbiex Seafront, Ta' Xbiex, XBX 1027, Malta.

Total score7.9
Përfitimet
Disavantazhet
- Numri i kufizuar i metodave të tërheqjes

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2001
BonusetBonuset (10)
Baste falas
Bonus ndeshjeBonus pa depozitëBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi high rollerBonusi i besnikërisëBonusi me depozitëKodet e bonusit
GjuhëtGjuhët (11)
Angleze
Finlandeze
Gjermane
Greke
Islandeze
Italiane
Norvegjeze
Polake
Serbe
Spanjolle
Suedeze
LicencatLicencat (4)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (3)
LojëraLojëra (47)
Live 3 Card Brag
Baccarat
Badminton
Basketboll
Bast në FutbollBaste onlineBaste sportive
Bejsbolli
Bileta gërvishtëseBlackjack
Boks
CS:GO
Dota 2
Eurovizion
Formula 1
Futboll
Futboll Amerikan
Gara me kuaj
Golf
Hendboll
Hokej mbi akull
Hokej mbi dysheme
Kriketi
League of Legends
MMA
Mahjong
Motorsport
Pai GowPoker
Politika
Punto Banco
Rainbow Six Siege
Regbi
Ruletë
Shah
Shigjetat
Slotat
Snooker
Sportive
Televizioni
Tenis tavoline
Tenisi
UFC
Video Poker
Volejbolli
eSports
Çiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (17)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
MonedhatMonedhat (9)
Dollari Kanadez
Euro
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Peruan Nuevo Sol
Peso Kilean
Reali Brazilian
Shtetet e Bashkuara Dollar
Zloty Polak
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (14)
Argjentina
Bolivia
Brazili
Kanadaja
Kili
Mbretëria e Bashkuar
Norvegjia
Paraguaj
Peruja
Polonia
Spanja
Suedia
Uruguai
Venezuela
SoftwareSoftware (41)