Bet365 - Responsible Gaming

Age Limit
Bet365
Bet365 is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
MasterCardVisa
Trusted by
UK Gambling Commission

Responsible Gaming

Para se të mendoni të hapni një llogari, duhet të merrni disa masa paraprake. Kumari është një aktivitet argëtues, por disa njerëz e shfrytëzojnë atë në një mënyrë të keqe. Ata e shohin kumarin si një rrugëdalje nga problemet e tyre dhe zhvillojnë sjellje të varur. Pra, ka disa hapa që duhet të ndërmerrni për të luajtur me përgjegjësi.

Shumë lojtarë përdorin Limitin e Depozitave për të menaxhuar kohën dhe paratë që shpenzojnë për kumar. Mund të vendosni një kufi për 24 orë, 7 ditë ose 30 ditë. Ju mund t'i ulni kufijtë e depozitave në çdo kohë që dëshironi, por në rast se dëshironi ta rrisni atë, kazinoja do t'ju bëjë të prisni 24 orë përpara se të pranojnë kërkesën tuaj. Kjo është e ashtuquajtura periudha e "ftohjes" që ju lejon të mendoni fillimisht për veprimet tuaja.

Testi i vetëvlerësimit

Të jesh i sinqertë me veten është hapi i parë që një person mund të ndërmarrë kur ka disa probleme me bixhozin. Kështu që ne ju këshillojmë t'i bëni vetes këto pyetje përpara se të vendosni të luani:

 1. Do you believe you have a gambling problem?
   
  

 2. Do you use gambling as a way out of problems in your life?
   
  

 3. Do you ever feel guilty about the amount of time and money you spend gambling?
   
  

 4. Do you find it hard to stop gambling even though you are losing all your money?
   
  

 5. Do you have any financial problems caused by your gambling habits?
   
  

 6. A keni ndonjë problem shëndetësor në lidhje me lojërat tuaja të fatit, si stresi dhe ankthi?

  Vetëpërjashtimi

  Nëse besoni se keni ose po zhvilloni një problem kumari, është një ide e mirë të konsideroni vetëpërjashtimin. Në këtë mënyrë do të pengoheni nga kumari për një periudhë të caktuar kohe. Ju mund të zgjidhni të vetëpërjashtoheni nga lojërat e fatit për një periudhë të caktuar prej 6 muajsh, 1 viti, 2 vjet, 5 vjet ose për një kohë të pacaktuar.

  Gjatë kësaj periudhe ju nuk do të jeni në gjendje të përdorni llogarinë tuaj edhe pse ju ende mund të identifikoheni. Ju nuk do të merrni asnjë promovim ose ofertë nga kazino. Ju gjithashtu keni mundësinë të zgjidhni nga cilat zona të faqes do të dëshironit të kufizoni aksesin tuaj.

  Problemi i lojërave të fatit

  Bixhozi bëhet një çështje reale kur një person fillon të shpenzojë para që nuk mund t'i përballojë dhe kur luan qëllimisht kumar edhe pse e di se aktiviteti i tyre ka një efekt negativ në jetën e tij.

  Ajo që njerëzit duhet të kuptojnë është se ata duhet të jenë të përgjegjshëm kur bëhet fjalë për lojërat e fatit. Edhe pse nuk keni një problem, kjo nuk do të thotë se nuk do ta zhvilloni një të tillë. Pra, kini kujdes, për të filluar. Ju duhet ta shihni lojën e fatit si një formë argëtimi dhe një mënyrë argëtuese për të kaluar pak kohë. Asnjëherë mos ndiqni humbjet, vendosni gjithmonë një buxhet që mund të përballoni dhe mos e tejkaloni kurrë atë. Ju mund të monitoroni sasinë e kohës që shpenzoni duke përdorur Kontrollet e realitetit që do t'ju kujtojnë kohën që keni kaluar duke luajtur. Bëni pushime të rregullta. Bixhozi nuk duhet të jetë i vetmi aktivitet që ju pëlqen të bëni.

  Kontroll i realitetit

  Vendosja e një kontrolli realiteti në llogarinë tuaj është një mënyrë e shkëlqyer për të mbajtur nën kontroll zakonet tuaja të lojërave të fatit. Pasi të keni konfiguruar një sinjalizim të kontrollit të realitetit, një mesazh kërcyes do të shfaqet në ekranin tuaj për t'ju kujtuar kohën specifike kur keni hyrë në llogarinë tuaj.

Total score8.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2001
BonusetBonuset (3)
Bonus ndeshjeBonus të mirëpriturBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (14)
Angleze
Daneze
Gjermane
Holandeze
Hungareze
Italiane
Kineze
Norvegjeze
Polake
Portugeze
Rumune
Ruse
Spanjolle
Suedeze
LicencatLicencat (3)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (13)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (4)
MonedhatMonedhat (2)
Euro
Shtetet e Bashkuara Dollar
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
Bet365 Affiliates
ShtetetShtetet (121)
Algjeria
Andorra
Arabia Saudite
Argjentina
Armenia
Austria
Azerbajxhani
Bahamas
Bahrein
Bangladeshi
Barbados
Belize
Benin
Bermuda
Bjellorusia
Bolivia
Bosnja dhe Hercegovina
Botsvana
Brazili
Bullgaria
Burkina Faso
Côte d'Ivoire
Danimarka
Egjipti
Ekuador
El Salvador
Etiopia
Finlanda
Fixhi
Gabon
Gambia
Gana
Gjeorgjia
Gjermania
Guatemala
Guinea
Honduras
Hungaria
India
Indonezia
Irlanda
Islanda
Italia
Japonia
Jordania
Kameruni
Kanadaja
Katari
Kazakistani
Kenia
Kepi i Gjelbër
Kili
Kina
Kirgistani
Kolumbia
Korea Jugore
Kosta Rika
Kroacia
Kuba
Kuvajti
Laosi
Lesoto
Letonia
Libani
Liberia
Lituania
Luksemburgu
Madagaskari
Malajzia
Malavi
Maldivet
Mali
Mali i Zi
Malta
Maqedonia
Maroku
Mbretëria e Bashkuar
Meksika
Moldavia
Mongolia
Mozambik
Namibia
Nepali
Nigeri
Nigeria
Nikaragua
Norvegjia
Omani
Pakistani
Panamaja
Paraguaj
Peruja
Qipro
Ruanda
Rusia
Senegali
Serbia
Shqipëria
Sierra Leone
Sllovakia
Sllovenia
Spanja
Sri Lanka
Suazilandi
Suedia
Surinami
Tajlandë
Tajvani
Tanzania
Territoret Palestineze
Togo
Tunizia
Uganda
Ukraina
Uruguai
Vietnami
Xhamajka
Xhibuti
Zambia
Zelanda e Re
Zvicra
SoftwareSoftware (7)