Azur Rishikimi 2024 - Tips & Tricks

AzurResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
BonusBonus 500$ + 20 rrotullime falas
Lojëra superiore
Pagesat e shpejta
Programe ekskluzive VIP
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Lojëra superiore
Pagesat e shpejta
Programe ekskluzive VIP
Azur is not available in your country. Please try:
Tips & Tricks

Tips & Tricks

Ka disa rregulla të përgjithshme që lojtarët duhet të ndjekin kur fillojnë të luajnë për herë të parë në një kazino online. Për t'i bërë gjërat më të lehta për ta, ne do të shqyrtojmë disa këshilla dhe truke të dobishme që mund të jenë të dobishme jo vetëm për fillestarët, por edhe për lojtarët e rregullt. Në fund të fundit, ka gjithmonë diçka të re për të mësuar çdo ditë.

Për të përmirësuar shanset e tyre për të fituar, lojtarët duhet të ndjekin këto rregulla të thjeshta.

Njihni shanset e lojĂ«s – lojtarĂ«t qĂ« i kushtojnĂ« vĂ«mendje mĂ«nyrĂ«s se si funksionon loja mund t'i ndryshojnĂ« shanset nĂ« favor tĂ« tyre. PĂ«r kĂ«tĂ« arsye, ata duhet tĂ« kalojnĂ« pak kohĂ« duke mĂ«suar strategjitĂ« dhe tĂ« merren me probabilitetet e lojĂ«s qĂ« ata zgjedhin tĂ« luajnĂ«. Rezultati do tĂ« jetĂ« njĂ« bilanc nĂ« rritje i llogarisĂ«, qĂ« Ă«shtĂ« dĂ«shira e tĂ« gjithĂ«ve.

ShpĂ«rblimet VIP – lojtarĂ«t qĂ« janĂ« tĂ« rregullt nĂ« njĂ« kazino mund tĂ« fitojnĂ« nĂ« mĂ«nyra tĂ« tjera, jo vetĂ«m duke luajtur bixhoz, veçanĂ«risht lojtarĂ«t qĂ« janĂ« lojtarĂ« tĂ« lartĂ«. LojtarĂ«t VIP shpesh shpĂ«rblehen me pĂ«rfitime tĂ« veçanta si kthimi i parave dhe dhuratat e besnikĂ«risĂ«.

Luaj xhekpote progresive – jackpotet progresive ofrojnĂ« disa shuma qĂ« ndryshojnĂ« jetĂ«n dhe do tĂ« ishte mirĂ« tĂ« fitonit. LojtarĂ«t kĂ«shillohen tĂ« bĂ«jnĂ« njĂ« kĂ«rkim tĂ« vogĂ«l dhe tĂ« shohin se sa i madh Ă«shtĂ« zakonisht njĂ« çmim i parĂ« kur fitohet, nĂ« mĂ«nyrĂ« qĂ« ata tĂ« mund tĂ« kalojnĂ« mĂ« mirĂ« kohĂ«n e lojĂ«s sĂ« tyre.

Mundi kazinonĂ« – lojtarĂ«t qĂ« pĂ«rdorin njĂ« strategji tĂ« mirĂ« mund tĂ« ulin nĂ« mĂ«nyrĂ« drastike avantazhin e lojĂ«rave tĂ« caktuara. Blackjack Ă«shtĂ« njĂ« nga ato lojĂ«ra ku avantazhi i shtĂ«pisĂ« mund tĂ« zvogĂ«lohet nĂ« vetĂ«m 0.05% duke pĂ«rdorur njĂ« strategji tĂ« mirĂ«. Slots, nga ana tjetĂ«r, kanĂ« njĂ« avantazh shtĂ«pie prej 3-6%, tĂ« cilin njĂ« lojtar nuk mund ta kapĂ«rcejĂ« kurrĂ«, kĂ«shtu qĂ« ata duhet t'i pĂ«rmbahen lojĂ«rave ku aftĂ«sitĂ« e tyre u japin atyre njĂ« avantazh ndaj kazinosĂ«.

Luaj mĂ« shumĂ« dhe shpenzo mĂ« pak – lojtarĂ«t duhet tĂ« mĂ«sojnĂ« se duhet tĂ« luajnĂ« zgjuar nĂ« njĂ« kazino. PĂ«r shembull, nĂ«se ata kanĂ« njĂ« buxhet prej 50 dollarĂ«sh, ata nuk duhet tĂ« luajnĂ« 10 dollarĂ« pĂ«r rrotullim. NĂ« vend tĂ« kĂ«saj, ata duhet tĂ« vendosin baste mĂ« tĂ« vogla dhe nĂ« kĂ«tĂ« mĂ«nyrĂ« ata do tĂ« zgjasin lojĂ«n e tyre dhe do tĂ« rrisin shanset e tyre pĂ«r tĂ« fituar. NĂ«se njĂ« lojtar vendos njĂ« bast $1, ai ka 50 shanse pĂ«r tĂ« mbledhur para, ndĂ«rsa nĂ«se luan baste $10, ai ka vetĂ«m 5 shanse pĂ«r tĂ« mbledhur para.

Nuk ka bestytni – lojĂ«rat e kazinosĂ« nĂ« internet pĂ«rdorin njĂ« gjenerues tĂ« numrave tĂ« rastĂ«sishĂ«m pĂ«r t'u siguruar qĂ« çdo rezultat tĂ« jetĂ« i rastĂ«sishĂ«m dhe rastĂ«sisht. Disa lojtarĂ« janĂ« supersticioz dhe mendojnĂ« se mund tĂ« kontrollojnĂ« lojĂ«n, dhe falĂ« RNG nuk ka asnjĂ« mĂ«nyrĂ« pĂ«r tĂ« kontrolluar rezultatin e lojĂ«s.

MĂ«soni tĂ« luani kumar nĂ« mĂ«nyrĂ« efikase – pĂ«r tĂ« qĂ«ndruar tĂ« pĂ«rqendruar gjatĂ« kumarit, lojtarĂ«t duhet tĂ« bĂ«jnĂ« pushime tĂ« rregullta. Kur luani nĂ« mĂ«nyrĂ« tĂ« pĂ«rsĂ«ritur, ose kur jeni i lodhur, kjo do tĂ« ulĂ« shumĂ« pĂ«rqendrimin e lojtarit. NĂ« Azur Casino, lojtarĂ«t mund tĂ« vendosin limite kohore kur luajnĂ« kumar nĂ« internet.

Njihni kushtet e bonusit – shumica e lojtarĂ«ve nuk i lexojnĂ« termat dhe kushtet e njĂ« bonusi qĂ« ata pretendojnĂ«. ËshtĂ« shumĂ« e rĂ«ndĂ«sishme tĂ« dini tĂ« gjitha kĂ«rkesat, kĂ«shtu qĂ« mĂ« vonĂ« nuk do tĂ« ketĂ« asnjĂ« problem kur pĂ«rpiqeni tĂ« merrni para. Çdo bonus vjen me kĂ«rkesat e basteve qĂ« lojtari duhet tĂ« plotĂ«sojĂ«, dhe gjithashtu ka rregulla tĂ« tjera si lojĂ«rat e pĂ«rjashtuara dhe bastet maksimale pĂ«r rrotullim, vetĂ«m pĂ«r tĂ« pĂ«rmendur disa.

Gjeni njĂ« faqe me reputacion – tĂ« luash nĂ« njĂ« kazino legjitime dhe tĂ« besueshme Ă«shtĂ« njĂ« domosdoshmĂ«ri pĂ«r lojtarĂ«t. Askush nuk dĂ«shiron tĂ« fitojĂ« tĂ« mĂ«dha, vetĂ«m pĂ«r tĂ« zbuluar se ata nuk do tĂ« jenĂ« nĂ« gjendje t'i tĂ«rheqin fitimet e tyre sepse kanĂ« luajtur nĂ« njĂ« kazino me hije. Azur Casino ka tĂ« gjitha licencat e nevojshme pĂ«r tĂ« operuar, kĂ«shtu qĂ« lojtarĂ«t mund tĂ« ndihen gjithmonĂ« tĂ« sigurt dhe tĂ« sigurt kur luajnĂ«.

Mos pini kur luani – kjo mund tĂ« duket si kĂ«shillĂ« e qartĂ«, por pirja mund tĂ« mjegullojĂ« gjykimin e dikujt kĂ«shtu qĂ« nuk Ă«shtĂ« kurrĂ« njĂ« kombinim i mirĂ«. Alkooli mund tĂ« zbeh aftĂ«sitĂ« vendimmarrĂ«se tĂ« lojtarĂ«ve dhe ata mund tĂ« pĂ«rfundojnĂ« duke shpenzuar para qĂ« nuk duhet.

Luaj lojra falas – Azur Casino ofron pothuajse tĂ« gjitha lojĂ«rat e tyre nĂ« njĂ« modalitet argĂ«tues, pĂ«rveç lojĂ«rave tĂ« drejtpĂ«rdrejta tĂ« kazinosĂ«. NĂ« kĂ«tĂ« mĂ«nyrĂ«, lojtarĂ«t mund tĂ« praktikojnĂ« rregullat e njĂ« loje tĂ« caktuar dhe tĂ« shohin se si funksionon. LojtarĂ«t mund tĂ« kuptojnĂ« se nĂ« cilat lojĂ«ra janĂ« tĂ« mirĂ« dhe nĂ« cilat lojĂ«ra nuk janĂ«, kĂ«shtu qĂ« ata mund tĂ« marrin njĂ« vendim mĂ« tĂ« informuar kur vendosin tĂ« luajnĂ« pĂ«r para tĂ« vĂ«rteta herĂ«n tjetĂ«r.

Sistemet e basteve nuk ekzistojnĂ« – disa lojtarĂ« betohen se e kanĂ« prishur sistemin dhe mund tĂ« fitojnĂ« kur tĂ« duan. Kjo nuk Ă«shtĂ« e vĂ«rtetĂ«, dhe pavarĂ«sisht se çfarĂ« thonĂ« ata, nuk ka asnjĂ« mĂ«nyrĂ« pĂ«r tĂ« garantuar se kushdo mund tĂ« bĂ«jĂ« njĂ« fitim duke luajtur nĂ« internet. FatkeqĂ«sisht, nĂ«se diçka tingĂ«llon shumĂ« e mirĂ« pĂ«r tĂ« qenĂ« e vĂ«rtetĂ«, atĂ«herĂ« ndoshta Ă«shtĂ«.

Sa rrezik Ă«shtĂ« i mjaftueshĂ«m – lojtarĂ«t duhet tĂ« vendosin pĂ«r buxhetin pĂ«rpara se tĂ« vendosin tĂ« luajnĂ«. TĂ« rrezikojnĂ« tĂ« gjitha paratĂ« e tyre tĂ« basteve nĂ« internet nuk Ă«shtĂ« kurrĂ« njĂ« ide e mirĂ« sepse ata kurrĂ« nuk mund ta dinĂ« nĂ«se mund tĂ« fitojnĂ« apo jo. LojtarĂ«t qĂ« vendosin se sa mund tĂ« rrezikojnĂ« pĂ«rpara se tĂ« vendosin baste do tĂ« kenĂ« kontroll mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« basteve tĂ« tyre dhe nuk do tĂ« humbasin mĂ« shumĂ« sesa mund tĂ« pĂ«rballojnĂ«.

QĂ«ndroni tĂ« sigurt – ne nuk mund tĂ« theksojmĂ« sa duhet se sa e rĂ«ndĂ«sishme Ă«shtĂ« tĂ« gjesh njĂ« kazino qĂ« Ă«shtĂ« e ligjshme pĂ«r t'u operuar. LojtarĂ«t duhet tĂ« kĂ«rkojnĂ« certifikatĂ«n eCOGRA nĂ« faqen kryesore tĂ« kazinosĂ« nĂ« internet pĂ«rpara se tĂ« regjistrohen. Ky Ă«shtĂ« njĂ« rregullator i pavarur dhe ata vlerĂ«sojnĂ« kazinotĂ« nĂ« internet pĂ«r t'u siguruar qĂ« ato janĂ« tĂ« sigurta pĂ«r lojtarĂ«t.

QĂ«ndrimi i qetĂ« – qetĂ«sia Ă«shtĂ« çelĂ«si i fitores, kĂ«shtu qĂ« lojtarĂ«t nuk duhet tĂ« kenĂ« panik nĂ«se ndodh diçka e papritur gjatĂ« lojĂ«s.

Këshilla kryesore për fillestarët

Shumica e lojtarëve që sapo kanë filluar të luajnë lojëra kazino në internet po pyesin se cilat janë këshillat më të mira për të luajtur në internet. Dhe përgjigja për këtë nuk mund të jetë aq e drejtpërdrejtë, kryesisht sepse kumari është shumë i paqartë sepse lojtarët kanë shije të ndryshme në lojëra dhe ata luajnë lojëra të ndryshme kështu që do të ishte e vështirë të jepeshin këshilla të mira dhe specifike.

Kumarxhinjtë që po i afrohen kumarit për herë të parë duhet t'i kushtojnë vëmendje disa detajeve specifike që për disa mund të duken si sens të përbashkët. Por është gjithmonë mirë t'i kalosh ato në rast se harron se çfarë të bëjë.

LojtarĂ«t duhet tĂ« zgjedhin njĂ« faqe kumari tĂ« cilit mund t'i besojnĂ«. ËshtĂ« e rĂ«ndĂ«sishme tĂ« gjesh njĂ« kazino nĂ« internet qĂ« ofron njĂ« pĂ«rvojĂ« tĂ« sigurt dhe tĂ« sigurt, ashtu siç bĂ«n Kazino Azur.

Kur zgjidhni një kazino online, është mirë të gjeni një që ofron shumë bonuse dhe promovime të ndryshme.

Kur vendosin të hyjnë në këtë aventurë të lojërave të fatit në internet, lojtarët duhet të vendosin se sa janë të përgatitur për të luajtur. Nuk ka fitime të caktuara kur luajnë lojëra online, kështu që lojtarët duhet të jenë të përgatitur që në një moment do të humbasin paratë që kanë depozituar. Të kesh menaxhim të mirë të bankrollit është çelësi kur luani kumar në internet.

Këshilla të përgjithshme për lojërat e fatit në internet

Nuk mund të theksojmë se sa e rëndësishme është që lojtarët të dinë rregullat e lojërave që duan të luajnë. Ka shumë të ngjarë që një lojtar të bëjë gabime të kushtueshme nëse nuk i di rregullat e lojës.

Lojtarët gjithmonë do të humbasin në planin afatgjatë, dhe ky është një fakt i njohur. Pra, lojtarët duhet të luajnë me paratë që mund të përballojnë për të humbur.

Kur bashkohen në një faqe kumari, lojtarët duhet të sigurohen që kazinoja do të paguajë fitimet e tyre.

Lojtarët që duan të zvogëlojnë skajin e shtëpisë duhet të vazhdojnë të luajnë lojëra tavoline.

Lojtarët nuk duhet të ndjekin kurrë humbjet, sepse shanset janë që ata të humbasin edhe më shumë në këtë mënyrë.

Sistemet e basteve nuk funksionojnë gjatë gjithë kohës, kështu që lojtarët duhet t'i përdorin ato vetëm për qëllime argëtimi dhe të mos mbështeten tek ata sa herë që luajnë.

ËshtĂ« gjithmonĂ« njĂ« ide e mirĂ« tĂ« heqĂ«sh dorĂ« kur njĂ« lojtar Ă«shtĂ« pĂ«rpara, nĂ« kĂ«tĂ« mĂ«nyrĂ« ata do tĂ« largojnĂ« njĂ« fitues. LojtarĂ«t qĂ« gjithmonĂ« e shpĂ«rthejnĂ« buxhetin e tyre do tĂ« dalin nga kazino si njĂ« humbĂ«s.

Lojtarët kanë mundësinë të luajnë lojëra falas në Azur Casino. Në këtë mënyrë ata do të mësojnë rregullat pa pasur nevojë të shpenzojnë paratë e tyre. Pasi të jenë mjaftueshëm të sigurt, mund të bëjnë një depozitë dhe të fillojnë të vendosin baste për para të vërteta.

Këshilla për bonuse dhe promovime

Ne nuk mund ta theksojmë këtë sa duhet, lojtarët duhet të kuptojnë kushtet e një bonusi para se ta pranojnë atë.

Lojtarët kanë mundësinë të krahasojnë kushtet e bonusit midis kazinove të ndryshme në mënyrë që të gjejnë bonusin që u përshtatet më mirë atyre.

Lojtarët kanë mundësinë të regjistrohen në Programin VIP i cili sjell shumë përfitime për ta që vijnë në formën e bonuseve dhe parave të gatshme.

Lojtarët duhet të lexojnë me kujdes termat dhe kushtet e bonusit sepse është gjithmonë e lehtë të humbasësh diçka. Mund të ketë disa ndalime kur bëhet fjalë për bastjen e një bonusi si lojërat e përjashtuara dhe bastet maksimale të lejuara.

Lojtarët gjithashtu duhet t'i kushtojnë vëmendje kufizimeve kohore, sepse shumica e bonuseve vijnë me një kornizë kohore brenda së cilës ato duhet të përmbushen.

Këshilla për lojërat e lojërave elektronike në internet

Lojtarët duhet të gjejnë makinat që kanë shanset më të mira dhe ato që do të kënaqen duke luajtur. Ideja se ka një makinë 'të nxehtë' dhe 'të lirshme' nuk është e vërtetë.

Kur luajnë të gjitha linjat, lojtarët kanë mundësinë të fitojnë shuma të vogla më shpesh dhe të shkaktojnë një bonus ose një çmim të parë.

Lojtarët që pëlqejnë turnetë mund të gjejnë shumë turne lojëra elektronike ku mund të blejnë për një shumë të vogël dhe të luajnë për sa kohë që duhet për të kapërcyer kreditet që u jepen.

Për të përfituar më shumë nga bankrolli i tyre, lojtarët duhet të gjejnë një automat me bonuse. Ata do t'i lejojnë lojtarët të zgjasin seancat e tyre pa pasur nevojë të shpenzojnë paratë e tyre.

Lojtarët mund të përfitojnë nga butoni "Auto" dhe ta bëjnë makinën të rrotullohet dhe ata mund të ulen dhe të shijojnë.

Lojtarët mund të fillojnë të luajnë lojëra në internet falas. Të gjitha lojërat janë të disponueshme në modalitetin demo, ku kazinoja do të shtojë para virtuale që mund t'i përdorin për të luajtur lojën e zgjedhjes së tyre dhe për të parë se për çfarë bëhet fjalë. Kjo është një mënyrë e shkëlqyer për të mësuar rregullat e lojës pa pasur nevojë të shpenzojnë paratë e tyre.

Këshilla për Blackjack

Blackjack Ă«shtĂ« njĂ« lojĂ« interesante qĂ« lojtarĂ«t mund ta gjejnĂ« nĂ« Azur Casino. Ka shumĂ« variante tĂ« ndryshme tĂ« lojĂ«s, dhe shumica e tyre janĂ« tĂ« disponueshme kĂ«tu nĂ« kazino. Rregullat e lojĂ«s nuk janĂ« aq tĂ« komplikuara dhe lojtarĂ«ve do t'u duhet jo shumĂ« kohĂ« pĂ«r t'i zotĂ«ruar ato. ËshtĂ« shumĂ« e rĂ«ndĂ«sishme tĂ« dini rregullat e lojĂ«s pĂ«rpara se tĂ« vendosin tĂ« luajnĂ« pĂ«r para tĂ« vĂ«rteta.

Para së gjithash, është shumë e rëndësishme që lojtarët të mësojnë rregullat e lojës, siç e kemi thënë edhe më parë. Por ka shumë gjëra që lojtarët mund t'i mbajnë në sy.

Lojtarët duhet të zgjedhin gjithmonë të luajnë Blackjack në një kazino që ofron 3:2 në blackjack natyral në vend të 6:5.

Për të marrë një avantazh më të mirë ndaj kazinosë, lojtarët duhet të anashkalojnë bastet anësore dhe opsionet shtesë si çiftet e përsosura ose sigurimet. Këto baste rrisin shanset kundër lojtarit.

Lojërat Blackjack me një dhe me dy kate kanë avantazhin më të ulët të shtëpisë, kështu që lojtarët mund ta përdorin atë.mNëse lejohet, lojtarët duhet të ndajnë gjithmonë aces dhe 8s. Ky është një rregull i thjeshtë për t'u mbajtur mend, dhe është diçka që fillestarët duhet të fillojnë të mësojnë përmendësh.

Kur një lojtar ka një dorë prej dhjetë pikësh, ata nuk duhet të ndahen, sepse 20 është një dorë e fortë për të qëndruar. Lojtarët mund të shohin se grafiku bazë i strategjisë së blackjack-ut është shumë i dobishëm.

Lojtarët duhet të godasin deri në 17 fort nëse tregtari mban një kartë ballore prej 9 ose më të mirë. Kur bëhet fjalë për dyfishimin, lojtarët mund të dyfishohen kur kanë 10 dhe 11, dhe tregtari tregon 9 ose më të ulët.

Këshilla për pokerin në internet

Poker është një tjetër lojë shumë e popullarizuar në mesin e lojtarëve dhe ka shumë variante të ndryshme në dispozicion në Azur Casino.

Ka Turne të ndryshëm Pokeri ku lojtarët mund të bashkohen dhe një nga gjërat më të rëndësishme kur bëhet fjalë për turne është gjetja e një faqeje që ka shumë lojtarë.

Kur luajnë turne, lojtarët marrin shumë përpjekje shpesh me koston e vetëm një blerjeje.

Lojtarët duhet të kujtojnë se është në rregull të jenë selektivë me duart e tyre. Për disa, kjo mund të duket si një kohë e humbur, sepse nëse ata palosen do të humbasin të gjithë argëtimin. Në realitet, ky është një mashtrim i madh dhe lojtarët duhet të jenë shumë selektivë dhe të zgjedhin duart që mund t'i ngrenë rehat në një pozicion të vonuar.

Pokeri është një lojë që kërkon pak kohë për të mësuar rregullat. Gjëja më e rëndësishme me të cilën lojtarët duhet të fillojnë është të kuptojnë renditjen e duarve. Ata nuk duan të heqin dorë nga një kartë e mirë, vetëm sepse nuk e dinë renditjen e dorës për shembull.