Rishikimi i kazinosë Azur - Live Casino

AzurResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
BonusBonus i mirëseardhjes 100% deri në 500 € + 20 rrotullime falas
Lojëra superiore
Pagesat e shpejta
Programe ekskluzive VIP
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Lojëra superiore
Pagesat e shpejta
Programe ekskluzive VIP
Azur is not available in your country. Please try:
Live Casino

Live Casino

Lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë janë shtesa përfundimtare për çdo kazino në internet dhe Azur Casino ofron lojëra të ndryshme Live Dealer. Të kesh mundësinë për të luajtur lojërat e tyre të preferuara me një tregtar të drejtpërdrejtë ofron një përvojë të jashtëzakonshme.

Azur Casino ka bashkëpunuar me disa nga ofruesit më të njohur të softuerëve si Evolution Gaming, Betgames, Holywood TV dhe Ezugi për të sjellë lojërat më të mira Live Dealer.

Blackjack live

Blackjack live luhet me kuverta të shumta letrash dhe qëllimi i lojës është që totali i letrave të jetë më afër 21 sesa letrat e tregtarit pa i kaluar 21. Letrat kanë ndryshuar pak vlera për lojën. Marrja e një asi dhe një karte me dhjetë vlera si dy letrat e para është dora më e mirë dhe quhet "dora natyrale". Pasi lojtari të vendosë një bast, ata do të marrin dy letra fillestare. Më vonë, lojtarët kanë opsione të ndryshme për të përmirësuar duart e tyre, ndërsa tregtari duhet të ndjekë rregulla strikte kur bëhet fjalë për duart e tyre. Tregtari ka mundësinë të godasë, të marrë një dorë tjetër ose të qëndrojë, për të qëndruar me dorën që ka.

Lojtarët duhet të mësojnë rregullat e lojës përpara se të vendosin të luajnë për para të vërteta. Të gjitha rregullat dhe strategjitë i gjeni në këtë lidhje.

Këtu janë disa nga variantet më të njohura të lojës Live Blackjack në Azur Casino:

 • Lobi i Evolution Blackjack
 • Salon Prive Blackjack 2
 • Blackjack Silver A
 • Blackjack VIP B
 • Partia Blackjack
 • Blackjack VIP F
 • Blackjack Silver B
 • Blackjack Silver C
 • Blackjack Silver D
 • Blackjack Silver E

Ruletë e drejtpërdrejtë

Ruleta live është një lojë emocionuese që lojtarët mund ta gjejnë në Azur Casino. Tavolinat e ruletit live ofrojnë mundësinë për të luajtur kazinonë e preferuar në një sërë aksionesh dhe stilesh. Rregullat e lojës janë shumë të thjeshta, pasi lojtarët dallojnë të gjitha pjesët e ndryshme të lojës dhe bastet që lejohen të vendosin. Falë basteve të shumta që ofron kjo lojë, lojtarët mund të përmirësojnë shanset e tyre për të fituar më shpesh se në lojërat e tjera. Për të lexuar rreth rregullave dhe strategjive të ndryshme se si të luani ruletë, lojtarët mund të ndjekin këtë lidhje.

Këtu janë disa nga variantet Live Roulette që janë të disponueshme në Azur Casino:

 • Ruletë zhytëse
 • Ruletë Rrufeja
 • Ruletë me top të dyfishtë
 • Ruletë me rrota automatike
 • Ruletë automatike me shpejtësi
 • Ruletë e shpejtësisë
 • Ruletë franceze ari
 • Auto Roulette La Partage
 • Ruletë e menjëhershme
 • Lobi i Ruletës së Evolucionit

Baccarat live

Baccarat është një tjetër lojë shumë e njohur që është e disponueshme në seksionin Live Dealer në Azur Casino. Lojtarët e shijojnë këtë lojë sepse ka pak ose aspak përpjekje për të luajtur dhe ata mund të ulen dhe të pushojnë. Pasi vendosin bastin e tyre dhe vendosin se për kë të bastojnë, është tregtari ai që përfundon raundin. Tregtari duhet të ndjekë disa rregulla strikte për të përfunduar lojën. Gjithsesi, është gjithmonë një ide e mirë të dini se çfarë po ndodh para tyre, kështu që lojtarët mund t'i gjejnë rregullat në lidhjen e mëposhtme.

Këtu janë disa nga variantet e disponueshme Live Baccarat që mund të gjenden në Azur Casino:

 • Shtrydhja e kontrollit të Baccarat
 • Shtrydhje Baccarat
 • Bakarat A
 • Bakarat B
 • Speed Baccarat E
 • Baccarat me shpejtësi C
 • Speed Baccarat D
 • Speed Baccarat F
 • Salon Prive Baccarat 1
 • Bakarat rrufeje
 • Baccarat i pasurisë së artë