Azur Rishikimi 2024 - Games

AzurResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
BonusBonus 500$ + 20 rrotullime falas
Lojëra superiore
Pagesat e shpejta
Programe ekskluzive VIP
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Lojëra superiore
Pagesat e shpejta
Programe ekskluzive VIP
Azur is not available in your country. Please try:
Games

Games

Lojëra në Kazino Azur

Si një entuziast i kazinosë në internet, do të kënaqeni me gamën e larmishme të lojërave të disponueshme në Azur Casino. Pavarësisht nëse jeni adhurues i lojërave klasike të tavolinës ose preferoni emocionet e lojërave elektronike, kjo kazino ka diçka për të gjithë.

Lojëra elektronike: Një bollëk opsionesh

Azur Casino krenohet me një koleksion mbresëlënës të lojërave slot që do t'ju mbajnë të argëtuar për orë të tëra. Me tituj të njohur si "Starburst", "Gonzo's Quest" dhe "Book of Dead", nuk ka mungesë të opsioneve emocionuese për të zgjedhur. Këta tituj të shquar janë të njohur për grafikat e tyre zhytëse, tregimet magjepsëse dhe pagesat bujare.

Lojëra në tryezë: Presin të preferuarat klasike

Nëse lojërat e tavolinës janë më shumë në stilin tuaj, Azur Casino ju ka mbuluar. Ju mund të provoni fatin tuaj në Blackjack ose të provoni aftësitë tuaja strategjike në Roulette. Kazinoja ofron versione të ndryshme të këtyre klasikëve për t'iu përshtatur preferencave të ndryshme dhe kufijve të basteve.

Lojëra unike dhe ekskluzive

Përveç të preferuarave të zakonshme, Azur Casino ofron edhe disa lojëra unike dhe ekskluzive që nuk do t'i gjeni gjetkë. Përjetoni emocionet e Dragon Tiger ose provoni dorën tuaj në Pai Gow - këto gurë më pak të njohur shtojnë një prekje emocioni në përvojën tuaj të lojërave.

Ndërfaqe miqësore për përdoruesit për lojëra pa probleme

Azur Casino krenohet me ofrimin e një platforme lojrash miqësore për përdoruesit. Ndërfaqja është intuitive dhe e lehtë për t'u naviguar, duke siguruar një përvojë të qetë ndërsa eksploroni gamën e gjerë të Lojërave. Mund të kaloni lehtësisht midis kategorive të ndryshme dhe të gjeni lojërat tuaja të preferuara pa asnjë sherr.

Jackpot Progresive dhe Turne

Për ata që kërkojnë fitime më të mëdha, Azur Casino përmban jackpot progresive që vazhdojnë të rriten derisa dikush të arrijë çmimin e parë. Mbani një sy për këto mundësi fitimprurëse pasi ato mund ta kthejnë edhe një bast të vogël në një shumë që ndryshon jetën.

Për më tepër, nëse ju pëlqen të konkurroni kundër lojtarëve të tjerë, Kazino Azur organizon turne të rregullta ku mund të shfaqni aftësitë tuaja dhe të fitoni çmime emocionuese.

Të mirat dhe të këqijat e shumëllojshmërisë së lojërave të Kazinosë Azur

Të mirat:

 • Gama e gjerë e lojërave slot, duke përfshirë tituj të njohur
 • Ofrohen lojëra klasike tavoline si Blackjack dhe Roulette
 • Opsione unike dhe ekskluzive të lojës për eksitim të shtuar
 • Ndërfaqe miqësore për përdoruesit për navigim pa probleme
 • Xhekpote progresive me potencial për fitore të mëdha
 • Turne emocionuese për të marrë pjesë

Disavantazhet:

 • Informacion i kufizuar mbi variacionet specifike të lojës të ofruara

Si përfundim, Azur Casino ofron një përzgjedhje të larmishme lojërash që plotësojnë preferenca të ndryshme. Me gamën e saj të gjerë të lojërave elektronike, lojërat klasike të tavolinës, ofertat unike, ndërfaqen miqësore për përdoruesit, jackpotet progresive dhe turnet emocionues, kjo kazino siguron një përvojë të këndshme lojërash për të gjithë lojtarët.

Bakarat

Baccarat është një lojë shumë e njohur që është në dispozicion në Azur Casino. Ka shumë variacione të ndryshme të lojës dhe lajmi i mirë është se shumica e tyre mund të gjenden këtu. Rregullat e Baccarat janë mjaft të thjeshta, kjo është arsyeja e popullaritetit të madh që gëzon kjo lojë. Ideja e lojës është të marrësh një dorë që arrin 8 ose 9 për të fituar lojën. Lojtarët nuk ndikojnë në mënyrën se si do të zhvillohet raundi. Vendimi i vetëm që ata duhet të marrin është shuma që duan të vënë bast dhe basti që duan të vënë. Pas kësaj, loja ndjek rregullat e paracaktuara. Lojtarët që duan të lexojnë rreth rregullave dhe strategjive të ndryshme që rrotullohen rreth Baccarat mund të ndjekin këtë lidhje.

Këtu janë disa nga variantet më të njohura të Baccarat të disponueshme në Azur Casino:

 • Bakarat 777
 • Baccarat - Punto Banco
 • Baccarat Supreme No Komisioni
 • Baccarat Deluxe
 • Bakarat VIP
 • Baccarat Nuk ka komision
 • Komisioni Amerikan Baccarat Zero
 • Bakarat 3D
 • Super Baccarat
 • Super 6 Baccarat

Slot

Azur Casino ka në dispozicion më shumë se 1000 lojëra elektronike video në internet, kështu që lojtarët mund të gjejnë titullin e vetëm që kërkojnë. Në pamje të parë, slotet japin një përshtypje dërrmuese me butonat e shumtë dhe simbolet shumëngjyrëshe. Por në të vërtetë, lojërat elektronike janë shumë të lehta për t'u luajtur. Kjo është për shkak se të gjitha makinat kanë të njëjtën strukturë dhe lojë. Shumica e lojërave luhen në 5 rrotulla dhe ka shumë linja pagese të ndryshme, në varësi të slotit. Sa më shumë linja pagese të zgjedhë një lojtar, aq më shumë mundësi për të fituar ka.

Një nga simbolet më të rëndësishme në këtë lojë është simboli wild. Ato mund të shfaqen në çdo kohë dhe zëvendësojnë automatikisht të gjitha simbolet e tjera në slot, përveç simboleve të shpërndarjes dhe bonusit.

Simbolet e shpërndarjes janë gjithashtu ato që vlerësohen shumë nga lojtarët. Këto simbole ofrojnë pagesa të shpërndara, por në të njëjtën kohë, ato mund të aktivizojnë një veçori bonus.

Tipari më i zakonshëm që ofrojnë lojëra elektronike është bonusi i Rrotullimeve Falas. Këtu lojtarët kanë mundësinë të rrotullojnë rrotullat pa pasur nevojë të vënë një bast shtesë.

Shumë lojëra elektronike ofrojnë një jackpot progresiv, ku pot rritet me numrin e lojtarëve, si dhe me aksionet individuale. Për të lexuar mbi rregullat se si të luani lojëra elektronike, lojtarët mund të ndjekin këtë lidhje.

Disa nga më të njohurat lojëra elektronike progresive jackpot përfshijnë sa vijon:

 • Mega Moolah™
 • Major Millions Progressive™
 • Diamond Wild™
 • Super Lucky Reels™
 • Lucky Leprechaun™

Poker

Poker është një lojë shumë komplekse që lojtarët që kërkojnë një përvojë më sfiduese. Lojtarët duhet të kalojnë pak kohë duke mësuar rregullat bazë të lojës, por ata duhet të praktikojnë dhe zotërojnë rregullat në të njëjtën kohë. Kjo e fundit është më sfiduese. Gjëja e parë që duhet t'i kushtoni vëmendje është se si funksionojnë raundet e basteve, dhe pas kësaj lojtarët duhet të mësojnë renditjen e dorës. Lajmi i mirë është se kazino Azur lejon lojtarët të provojnë lojën në modalitetin argëtues pa pasur nevojë të depozitojnë fonde. Në këtë mënyrë ata mund të mësojnë dhe praktikojnë rregullat. Të gjithë ata që duan të lexojnë rreth rregullave të pokerit dhe strategjive të ndryshme që rrotullohen rreth kësaj loje mund të ndjekin këtë lidhje.

Këtu janë disa nga variantet më të njohura të Pokerit që janë në dispozicion në Azur Casino:

 • Oasis Poker Classic
 • Kazino Stud PokerPunto Banco
 • 4 Of A Kind Bonus Poker
 • Pokeri i Karaibeve
 • Joker Poker
 • Pineapple Poker
 • Joker Poker
 • Poker Tri Card
 • Texas Holdem Poker 3D
 • Poker me tre letra luksoze
 • Poker Triple Edge
 • Oasis Poker

Blackjack

Blackjack është një tjetër lojë e mrekullueshme që mund të gjendet në Azur Casino. Rregullat e lojës janë shumë të thjeshta, për këtë arsye është kaq popullore. Ideja themelore është të marrësh një dorë që është më afër 21, më e lartë se dora e tregtarit pa kaluar mbi 21. Lojtari ka shumë opsione të ndryshme për të përmirësuar dorën, ndërsa tregtari duhet të ndjekë rregulla strikte edhe kur ata kanë një dorë të favorshme . Blackjack është një lojë shumë e njohur, kështu që është pa habi që ka shumë variacione të ndryshme të së njëjtës. Lojtarët duhet të mësojnë rregullat e lojës përpara se të vendosin të luajnë për para të vërteta. Lojtarët mund t'i gjejnë rregullat në linkun e mëposhtëm.

Këtu janë disa nga variantet më të njohura që mund të gjenden në Azur Casino:

 • Blackjack me dy kuvertë
 • Blackjack Single Deck
 • Blackjack
 • Perfect Pairs Blackjack
 • 21 Burn Blackjack
 • Blackjack Low
 • Blackjack Lartë
 • Blackjack
 • Blackjack Supreme Single Hand
 • Dora Blackjack 3
 • Blackjack Double Exposure 3 Hand
 • Super 7 Blackjack
 • Blackjack Amerikan

Ruletë

Ruleta është një nga lojërat më të njohura që mund të gjendet në çdo kazino. Rregullat e lojës janë shumë të thjeshta. Edhe pse në pamje të parë loja mund të duket shumë e ndërlikuar, pasi lojtarët të mësojnë rregullat bazë, ata mund ta shohin këtë lojë si shumë të lehtë për t'u luajtur. Lojtarët duhet të mësojnë rregullat e lojës përpara se të vendosin të luajnë për para të vërteta. Të gjitha rregullat e lojës i gjeni në linkun e mëposhtëm.

Këtu janë disa nga variantet më të njohura të lojës që mund të gjenden në Azur Casino:

 • Ruletë me çip të artë
 • Ruletë
 • Ruletë evropiane
 • European Roulette Pro
 • Ruletë Argjend
 • Ruletë VIP
 • Ruletë evropiane
 • Baste të vogla të Ruletës Evropiane
 • Ruletë Kristal
 • Lucky Spin Euro Roulette

Turne

Turnetë mbahen në mënyrë të vazhdueshme në kazino Azur. Lojtarët mund të gjejnë kushtet dhe listën e lojërave kualifikuese për çdo turne veç e veç. Këtu janë disa nga lojërat e turneut të disponueshme në Azur Casino:

 • Ruletë me çip të artë
 • Ruletë
 • Ruletë evropiane
 • European Roulette Pro
 • Ruletë Argjend
 • Ruletë VIP
 • Ruletë evropiane
 • Baste të vogla të Ruletës Evropiane
 • Ruletë Kristal
 • Lucky Spin Euro Roulette