Rishikimi i kazinosë Azur - Games

AzurResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
BonusBonus i mirëseardhjes 100% deri në 500 € + 20 rrotullime falas
Lojëra superiore
Pagesat e shpejta
Programe ekskluzive VIP
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Lojëra superiore
Pagesat e shpejta
Programe ekskluzive VIP
Azur is not available in your country. Please try:
Games

Games

Azur Casino është e mbushur me lojëra të ndryshme për të tërhequr këdo që krijon një llogari në kazino. Portofoli i tyre i lojrave krenohet me lojëra të ndryshme dhe lajmi i mirë është se shumica e këtyre lojërave janë të disponueshme edhe në modalitetin argëtues. Kjo do të thotë që lojtarët mund të provojnë pothuajse çdo lojë që duan pa pasur nevojë të depozitojnë fonde në llogaritë e tyre.

Bakarat

Baccarat është një lojë shumë e njohur që është në dispozicion në Azur Casino. Ka shumë variacione të ndryshme të lojës dhe lajmi i mirë është se shumica e tyre mund të gjenden këtu. Rregullat e Baccarat janë mjaft të thjeshta, kjo është arsyeja e popullaritetit të madh që gëzon kjo lojë. Ideja e lojës është të marrësh një dorë që arrin 8 ose 9 për të fituar lojën. Lojtarët nuk ndikojnë në mënyrën se si do të zhvillohet raundi. Vendimi i vetëm që ata duhet të marrin është shuma që duan të vënë bast dhe basti që duan të vënë. Pas kësaj, loja ndjek rregullat e paracaktuara. Lojtarët që duan të lexojnë rreth rregullave dhe strategjive të ndryshme që rrotullohen rreth Baccarat mund të ndjekin këtë lidhje.

Këtu janë disa nga variantet më të njohura të Baccarat të disponueshme në Azur Casino:

 • Bakarat 777
 • Baccarat - Punto Banco
 • Baccarat Supreme No Komisioni
 • Baccarat Deluxe
 • Bakarat VIP
 • Baccarat Nuk ka komision
 • Komisioni Amerikan Baccarat Zero
 • Bakarat 3D
 • Super Baccarat
 • Super 6 Baccarat

Slot

Azur Casino ka në dispozicion më shumë se 1000 lojëra elektronike video në internet, kështu që lojtarët mund të gjejnë titullin e vetëm që kërkojnë. Në pamje të parë, slotet japin një përshtypje dërrmuese me butonat e shumtë dhe simbolet shumëngjyrëshe. Por në të vërtetë, lojërat elektronike janë shumë të lehta për t'u luajtur. Kjo është për shkak se të gjitha makinat kanë të njëjtën strukturë dhe lojë. Shumica e lojërave luhen në 5 rrotulla dhe ka shumë linja pagese të ndryshme, në varësi të slotit. Sa më shumë linja pagese të zgjedhë një lojtar, aq më shumë mundësi për të fituar ka.

Një nga simbolet më të rëndësishme në këtë lojë është simboli wild. Ato mund të shfaqen në çdo kohë dhe zëvendësojnë automatikisht të gjitha simbolet e tjera në slot, përveç simboleve të shpërndarjes dhe bonusit.

Simbolet e shpërndarjes janë gjithashtu ato që vlerësohen shumë nga lojtarët. Këto simbole ofrojnë pagesa të shpërndara, por në të njëjtën kohë, ato mund të aktivizojnë një veçori bonus.

Tipari më i zakonshëm që ofrojnë lojëra elektronike është bonusi i Rrotullimeve Falas. Këtu lojtarët kanë mundësinë të rrotullojnë rrotullat pa pasur nevojë të vënë një bast shtesë.

Shumë lojëra elektronike ofrojnë një jackpot progresiv, ku pot rritet me numrin e lojtarëve, si dhe me aksionet individuale. Për të lexuar mbi rregullat se si të luani lojëra elektronike, lojtarët mund të ndjekin këtë lidhje.

Disa nga më të njohurat lojëra elektronike progresive jackpot përfshijnë sa vijon:

 • Mega Moolah™
 • Major Millions Progressive™
 • Diamond Wild™
 • Super Lucky Reels™
 • Lucky Leprechaun™

Poker

Poker është një lojë shumë komplekse që lojtarët që kërkojnë një përvojë më sfiduese. Lojtarët duhet të kalojnë pak kohë duke mësuar rregullat bazë të lojës, por ata duhet të praktikojnë dhe zotërojnë rregullat në të njëjtën kohë. Kjo e fundit është më sfiduese. Gjëja e parë që duhet t'i kushtoni vëmendje është se si funksionojnë raundet e basteve, dhe pas kësaj lojtarët duhet të mësojnë renditjen e dorës. Lajmi i mirë është se kazino Azur lejon lojtarët të provojnë lojën në modalitetin argëtues pa pasur nevojë të depozitojnë fonde. Në këtë mënyrë ata mund të mësojnë dhe praktikojnë rregullat. Të gjithë ata që duan të lexojnë rreth rregullave të pokerit dhe strategjive të ndryshme që rrotullohen rreth kësaj loje mund të ndjekin këtë lidhje.

Këtu janë disa nga variantet më të njohura të Pokerit që janë në dispozicion në Azur Casino:

 • Oasis Poker Classic
 • Kazino Stud PokerPunto Banco
 • 4 Of A Kind Bonus Poker
 • Pokeri i Karaibeve
 • Joker Poker
 • Pineapple Poker
 • Joker Poker
 • Poker Tri Card
 • Texas Holdem Poker 3D
 • Poker me tre letra luksoze
 • Poker Triple Edge
 • Oasis Poker

Blackjack

Blackjack është një tjetër lojë e mrekullueshme që mund të gjendet në Azur Casino. Rregullat e lojës janë shumë të thjeshta, për këtë arsye është kaq popullore. Ideja themelore është të marrësh një dorë që është më afër 21, më e lartë se dora e tregtarit pa kaluar mbi 21. Lojtari ka shumë opsione të ndryshme për të përmirësuar dorën, ndërsa tregtari duhet të ndjekë rregulla strikte edhe kur ata kanë një dorë të favorshme . Blackjack është një lojë shumë e njohur, kështu që është pa habi që ka shumë variacione të ndryshme të së njëjtës. Lojtarët duhet të mësojnë rregullat e lojës përpara se të vendosin të luajnë për para të vërteta. Lojtarët mund t'i gjejnë rregullat në linkun e mëposhtëm.

Këtu janë disa nga variantet më të njohura që mund të gjenden në Azur Casino:

 • Blackjack me dy kuvertë
 • Blackjack Single Deck
 • Blackjack
 • Perfect Pairs Blackjack
 • 21 Burn Blackjack
 • Blackjack Low
 • Blackjack Lartë
 • Blackjack
 • Blackjack Supreme Single Hand
 • Dora Blackjack 3
 • Blackjack Double Exposure 3 Hand
 • Super 7 Blackjack
 • Blackjack Amerikan

Ruletë

Ruleta është një nga lojërat më të njohura që mund të gjendet në çdo kazino. Rregullat e lojës janë shumë të thjeshta. Edhe pse në pamje të parë loja mund të duket shumë e ndërlikuar, pasi lojtarët të mësojnë rregullat bazë, ata mund ta shohin këtë lojë si shumë të lehtë për t'u luajtur. Lojtarët duhet të mësojnë rregullat e lojës përpara se të vendosin të luajnë për para të vërteta. Të gjitha rregullat e lojës i gjeni në linkun e mëposhtëm.

Këtu janë disa nga variantet më të njohura të lojës që mund të gjenden në Azur Casino:

 • Ruletë me çip të artë
 • Ruletë
 • Ruletë evropiane
 • European Roulette Pro
 • Ruletë Argjend
 • Ruletë VIP
 • Ruletë evropiane
 • Baste të vogla të Ruletës Evropiane
 • Ruletë Kristal
 • Lucky Spin Euro Roulette

Turne

Turnetë mbahen në mënyrë të vazhdueshme në kazino Azur. Lojtarët mund të gjejnë kushtet dhe listën e lojërave kualifikuese për çdo turne veç e veç. Këtu janë disa nga lojërat e turneut të disponueshme në Azur Casino:

 • Ruletë me çip të artë
 • Ruletë
 • Ruletë evropiane
 • European Roulette Pro
 • Ruletë Argjend
 • Ruletë VIP
 • Ruletë evropiane
 • Baste të vogla të Ruletës Evropiane
 • Ruletë Kristal
 • Lucky Spin Euro Roulette