Azur Rishikimi 2024 - FAQ

AzurResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
BonusBonus 500$ + 20 rrotullime falas
Lojëra superiore
Pagesat e shpejta
Programe ekskluzive VIP
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Lojëra superiore
Pagesat e shpejta
Programe ekskluzive VIP
Azur is not available in your country. Please try:
FAQ

FAQ

Çfarë lloje lojërash ofron Azur? Azur ofron një gamë të gjerë lojërash që i përshtaten shijeve të çdo lojtari. Mund të shijoni lojëra të njohura slot, lojëra klasike tavoline si blackjack dhe ruletë, si dhe opsione emocionuese të kazinosë live me tregtarët e vërtetë.

Si të ndryshoj informacionin e llogarisë time?

Lojtarët mund të ndryshojnë lehtësisht disa nga të dhënat e tyre kur dërgojnë një email në support@azurcasino.com. Email-i i tyre duhet të përfshijë informacionin e mëposhtëm:

 • Adresa e vjetër e emailit të lojtarit
 • Emri i përdoruesit të lojtarit
 • Emri dhe mbiemri i lojtarit
 • Ditëlindja e lojtarit

Si mund ta ndryshoj adresën time?

Lojtarët që duan të ndryshojnë adresën e tyre duhet të dërgojnë vërtetimin e adresës së re support@azurcasino.com. Ata mund ta bëjnë këtë duke dërguar një kopje të një faturë komunale jo më të vjetër se 3 muaj.

Si të përdor rrotullimet e mia falas?

Kur lojtarët marrin rrotullime falas si bonus, gjithçka që duhet të bëjnë është të shkojnë në lojë dhe rrotullimet falas do t'i presin.

Si të bëni një tërheqje?

Lojtarët mund të bëjnë një tërheqje të fitimeve të tyre kur të shkojnë në Arkë dhe të zgjedhin seksionin Tërheqje. Ata duhet të zgjedhin mënyrën e pagesës që duan të përdorin dhe është shumë e rëndësishme të përdorin të njëjtën mënyrë pagese si ajo që lojtari ka përdorur për një depozitë. Ata do të duhet të fusin shumën që dëshirojnë të tërheqin dhe të konfirmojnë transferimin. Do të varet nga mënyra e pagesës se kur lojtari do të marrë fitimet e tij në llogarinë e tij.

Ku mund ta gjej kodin tim IBAN?

Kodi IBAN mund të gjendet në pasqyrën e transaksionit bankar në kartën bankare ose në deklaratën e identitetit bankar. IBAN ose numri i llogarisë bankare ndërkombëtare përbëhet nga 34 karaktere dhe fillon gjithmonë me dy shkronja të mëdha.

A mund të bëj një tërheqje në kartën time të kreditit?

Lojtarët mund të përdorin kartat e tyre të kreditit për të tërhequr fitimet e tyre. Kushti i vetëm është që ata të kenë përdorur më parë kartën e kreditit për të depozituar fonde në llogarinë e tyre.

Cili është tërheqja minimale që mund të bëj?

Tërheqja minimale do të varet nga mënyra e pagesës që një lojtar vendos të përdorë. Për të gjetur të gjithë informacionin e nevojshëm, lojtarët duhet të drejtohen te arkëtari dhe të zgjedhin seksionin Tërheqje. Pranë çdo mënyrë pagese, ata do të gjejnë të gjithë informacionin e nevojshëm si kufijtë minimalë dhe maksimalë të tërheqjes dhe kohën e tërheqjes, vetëm për të përmendur disa.

A mund ta anuloj kërkesën time për tërheqje?

Po, lojtarët mund të anulojnë kërkesat e tyre për tërheqje shpejt dhe lehtë. Për ta bërë këtë, ata duhet të klikojnë në skedën Historia dhe të klikojnë në Tërheqjen në pritje. Çdo anulim i tërheqjes është i menjëhershëm dhe fondet do të kthehen në llogarinë e lojtarit.

A mund të vendos kufizime në llogarinë time?

Po, lojtarët mund të vendosin kufizime të ndryshme në llogaritë e tyre në mënyrë që ata të mund të kontrollojnë më mirë lojërat e tyre të fatit. Një nga kufijtë më të përdorur është Limiti i Depozitave i cili mund të vendoset nga Arkëtari. Lojtarët duhet të tregojnë shumën maksimale të depozitës së dëshiruar, dhe pasi të arrijnë atë shumë, ata nuk do të jenë në gjendje të bëjnë një depozitë të re derisa të kalojë koha.

Si të bëheni anëtar VIP në Azur Casino?

Klubi VIP në Azur Casino është i aksesueshëm vetëm me ftesë. Këshilltarët VIP Anna, Agathe, Alyssa dhe Julien do të kontaktojnë çdo lojtar të kualifikuar me email. E vetmja këshillë që mund t'u japim lojtarëve për të hyrë më shpejt në klubin VIP është të luajnë vazhdimisht lojëra për para të vërteta.

Klubi VIP në Azur ka shumë përfitime dhe disa prej tyre përfshijnë si më poshtë:

 • Një kthim javor parash çdo të hënë.
 • Një numër i pakufizuar rrotullimesh falas gjatë promovimit të 'Festivalit të rrotullimeve'.
 • 35% bonus gjatë promovimit 'Happy Hour'
 • 6 bonuse gjatë fundjavës me promovimin 'Croisette'
 • Oferta ekskluzive
 • Tërheqje më të shpejta

Depozita ime është e pasuksesshme. Cfare duhet te bej?

Ndonjëherë mund të ndodhin vonesa, kështu që mund të duhet pak kohë që depozita të arrijë në llogarinë e lojtarit. Në shumicën e rasteve, depozitat janë të menjëhershme dhe nëse një lojtar nuk mund të shohë se fondet reflektohen në llogarinë e tyre brenda disa minutash, ai duhet të kontaktojë Mbështetjen e Klientit dhe ata do të shqyrtojnë çështjen.

A janë të sigurta të dhënat e mia personale?

Azur Casino ka shpenzuar shumë kohë duke u siguruar që siguria e informacionit të ruajtur është e nivelit më të lartë. Ata kanë përdorur teknologjinë më të fundit të kriptimit për t'u siguruar që lojtarët të mbrohen në çdo kohë.

A mund të luaj në Azur Casino nga celulari im?

Po, Azur Casino ka një platformë celulare që lejon lojtarët të hyjnë në llogaritë e tyre në lëvizje. Në këtë pikë, nuk ka asnjë aplikacion celular, por lojtarët mund të hyjnë në llogarinë e tyre duke përdorur një shfletues sa herë që dëshirojnë.

A ofron kazino mbështetje 24/7?

Të qenit gjithmonë në dispozicion për lojtarët e tyre është një përparësi kryesore në Azur Casino. Për këtë arsye, ata janë vazhdimisht të disponueshëm përmes veçorisë së bisedës live, në mënyrë që lojtarët të mund t'i kontaktojnë sa herë të kenë nevojë.

Sa lojëra ka kazinoja?

Në këtë pikë, ka më shumë se 3000 lojëra të disponueshme në kazino, dhe ato vazhdimisht shtojnë tituj të rinj. Kategoria e lojërave me përzgjedhjen më të madhe të lojërave është kategoria Slots.

Si mund të kërkoj bonusin e mirëseardhjes?

Azur Casino ka një bonus mirëseardhjeje shumë bujare për lojtarët e tyre dhe gjithçka që duhet të bëjnë për ta kërkuar atë, është të krijojnë një llogari të re dhe të bëjnë depozitimin e tyre të parë, dhe bonusi do të shtohet automatikisht në llogarinë e tyre. Lojtarët duhet të kenë parasysh se bonusi i mirëseardhjes vjen me disa kufizime, kështu që ata duhet të kuptojnë plotësisht termat dhe kushtet e bonusit përpara se ta kërkojnë atë.

Cilat janë kërkesat e bastit për ofertën e mirëseardhjes?

Oferta e mirëseardhjes në Azur Casino vjen me 40 herë kërkesat e basteve që lojtarët duhet të plotësojnë përpara se të mund të kërkojnë një tërheqje. Pasi të jetë bërë kjo, ata mund të bëjnë një tërheqje të fitimeve të tyre.

A mund të fitoj para të vërteta në Azur Casino?

Po, lojtarët që regjistrohen për një llogari dhe bëjnë një depozitë mund të fitojnë para të vërteta duke luajtur lojëra. Lojtarët, të cilët regjistrohen për një llogari për herë të parë, kanë të drejtë për një bonus mirëseardhjeje shumë bujare që do të përmirësojë në mënyrë drastike bilancin e tyre në depozitën e tyre të parë. Bonusi i mirëseardhjes vjen me kërkesat e basteve, por është ende një mundësi e shkëlqyer për të rritur ekuilibrin dhe për të zgjatur lojën e tyre.

A është kazino Azur e rregulluar?

Po, Azur Casino ka të gjitha licencat e nevojshme për të operuar, kështu që lojtarët mund të jenë të sigurt se fondet e tyre janë të sigurta.

Cilat janë lojërat më të mira të lojërave elektronike Azur Casino?

Lojërat video slot janë lojërat më të njohura në çdo kazino. Dhe kategoria e lojërave elektronike përmban më shumë lojëra në krahasim me kategoritë e tjera në kazino. Lojërat më të njohura sipas lojtarëve janë si më poshtë:

 • Gonzo's Quest Megaways™
 • Fuqia e Thor™
 • Legjendat Greke™
 • Vikingët shkojnë Berzerk™
 • Gold Hunter™

Si të regjistroheni për një llogari në Azur Casino?

Lojtarët mund të regjistrohen lehtësisht për një llogari në Azur Casino kur klikojnë në butonin Regjistrohu Tani. Ata do të duhet të fusin disa të dhëna personale për të përfunduar regjistrimin dhe llogaria e tyre do të jetë e mirë dhe gati në vetëm disa minuta.